C$l44}&fat Q. J. K s 'carspel A bonnementsgeld le halfjaar 1947 39751 No. 1673 Zaterdag 4 Januari 38e Jaa^ng v vf voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks A<? vertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur SCHERMERHORN. Vergadering van den Gemeenteraad op 18 December 1946, des n.m. 2 uur. Voorzitter: W. J. Driessen, Burge meester. Secretaris: J. Klippel. Aanwezige leden: t.w. de H.H. H. Pols» J. Broersen, P. Mantel, B. Pïug- De voorzitter opent de vergade ring, heet den leden welkom en ver zoekt den secretaris over te gaan tot het lezen der notulen van de vórige vergadering, welke ongewij zigd worden vastgesteld; tijdens deze voorlezing komt de heer Oud ter vergadering. Ingekomen stukken. De voorzitter deelt dan mede, dat het P.E.N. heeft bericht, den eerst gestelden eisch van 20.per aan sluiting te laten vervallen, hetgeen als een succes beschouwd kan worden. Verder een schrijven van de Commissie tot wering van schoolverzuim, waarin wordt ge vraagd voor de leden een presen tiegeld vast te stellen van 1. voor elke bijgewoonde vergade ring en voor den secretaris daar boven een belooning -van 25. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het gevraagde presentiegeld toe te kennen, maar de belooning voor den secretaris te brengen op 10.De heer Plugboer staat te genover deze aanvraag niet sympa thiek, er zijn veel bijeenkomsten, waarvoor evenmin iets wordt ge geven en gehoord, dat de commissie vergaderingen in een gemeente- v.' gehouden daarvoor toch ook geen kosten te maken. De heer Hartog kan het betoog van den vorigen spreker steunen. De voorzitter deelt mede. dat ook in B. en W. deze aanvraag schoorvoetend is toegestaan, maar gehoord de meeningen van de raadsleden stelt hij voor een schrij ven van het College te doen uit gaan, waarin de zienswijze van den raad naar voren zal worden ge bracht, hetgeen de raad goed keurt. Begrootingen 1947. Hierna volgt aanbieding van de begroóting van de gemeente en die van het burgerlijk armbestuur, bei de den dienst 1947 betreffende; als rapporteur werddoor de begroo- tings-commissie aangewezen de heer Hartog. De bemerkingen zijn in een rapport verwerkt. De commissie stelt voor de belooning van de schoonmaakster van Mej. J. de Jong-Visser met de bekende 25 te verhoogen en in verband hier mede zal de uitkeering aan de beide bijzondere scholen eveneens herzien moeten worden. Dai uit een bij de begrooting overgelegd schrij ven van den vleeschkeuringsdienst de voor 1947 geraamde bijdrage kan worden verlaagd met 190.De commissie zou de bijdrage aan de Malaria-commissie geregeld willen zien naar de bijdrage, die andere gemeenten beschikbaar stellen. En verder geeft de commissie in over weging de belooning van de schoonmaakster ook voor 1946 te verhoogen met 25 De voorzitter deelt dan mede, dat de volgende verhoogingen en ver lagingen in verband met het uit gebrachte rapport moeten worden aangebracht: In afwachting van richtlijnen voor subsidie aan de commissie voor de malaria-bestrijding wordt de bij drage voor 1947 bepaald op 1 cent per inwoner. De voorzitter stelt dan voor, de ingediende begrootingen voor 1947 voorloopig vast te stellen, waartoe de raad besluit. Verordening begrafenisrechten. De voorzitter zegt, dat de tegen. Boek- en handelsdrukkerij,^: ikhandel -i n? ;j wenst allen een voorspoedig 1947 woordige tarieven geheel niet meer in overeenstemming zijn met de uitgaven aan een goed beheer en belooningen! De verhoogde tarie ven voor eigen graven zijn aan merkelijk, die voor de algemeene graven zeer weinig verhoogd. De heer Plugboer vindt de heffingen voor minvermogenden bezwaarlijk, de heer Mantel evenzoo. De voor zitter meent, dat de voorgestelde tarieven, vergeleken bij de tarie ven in andere gemeenten, zeer wei nig of niet verschillen en het aan zien van de begraafplaats zal er zeker op vooruitgaan, want de eige naars zullen bij de hoogere tarie ven wellicht meer aandacht aan hun graven schenken. In de ge meente Z.N. Schermer en in Oterleek wordt voor 't graven van een graf reeds 17.50 betaald. Inzake het recht voor het luiden van de klok, dit heeft de aandacht van B. en W. en besproken is een deskundige een onderzoek naar het luigestel van de klok te doen instellen, indien dit niet te kostbaar is. rJ.c:iw tc.cIjLCiinn^fen wc* ui dt. voorgestelde verordening zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Verordening keurioonen van vïeesch en vee. Hierna aanbieding van een ver. ordening tot wijziging van boven genoemde verordening. De voorzitter deelt mede, dat de uitkomsten van den vleeschkeu ringsdienst De Rijp nopen tot her ziening van de bestaande tarieven. De thans voorgestelde tarieven worden voorgelezen en zijn ge middeld 25 hooger dan de be staande. De raad besloot hierna zonder stemming tot vaststelling dezer verordening. Brugbouw. Hierna volgde een bespreking over den bouw van de brug over de Beemsterringvaart. De voorzit ter deelt mede, dat het College een onderhoud heeft gehad met twee vertegenwoordigers van den pro- vicialen waterstaat, waarbij mede aanzaten de heeren Krijnse Locker en van Diepen. Die besprekingen hebben geleid tot een opdracht aan den heer Krijnse Locker om naast de bestaande betonbrugteekening nog 2 teekeningen te ontwerpen en wel een brug aar den ouden toe stand en een die dan 75 cm hooger is. De teekeningen liggen ter tafel en worden bekeken. De voorzitter deelt verder mede, dat de kosten om de brug te brengen in haar ouden toestand een uitgaaf zal vor deren van ongeveer 7600.hier van is de helft voor rekening van het waterschap. Maar den voorzit ter is ter oore gekomen, dat met medeweten van den provincialen waterstaat de brug in de oorlogs jaren is gesloopt en dat naar de meening van het College ook de provincie in deze zal moeten bij dragen, onverschillig wat voor soort brug er komt. Een brug met de vereischte doorvaarthoogte zal ongeveer vorderen en een betonbrug ongeveer ƒ30.000. Het College stelt voor een schrijven met de noodige teekeningen toe te zenden om een uitspraak uit te lokken. De raad gaat hiermede accoord. Antwoord op de in de vorige vergadering gestelde vragen. De voorzitter deelt mede, dat de borden waarover de heer Oud heeft gesproken, binnenkort zullen wor den geplaatst. Het politietoezicht, waarover in de vorige vergadering de heer Muntjewerff sprak, is met den Groepscommandant besproken en toezegging werd verkregen. De verkeersplaats, die met den heer Treiture zou worden besproken, ontmoet bij den eigenaar bezwaar, maar door hem werd kosteloos aangeboden een gedeelte van het tegenover gelegen terrein. De raad keurt tevens goed het maken op die plaats van een keerterrein voor auto's. Wijziging door verbouwing van de secretarie. De voorzitter zegt, dat in het Col lege ter sprake is gebracht de wei. nige ruimte ter secretarie en het geheel ontbreken van een spreek kamer en stelt voor, een bedrag uit te trekken voor planner voor verbouwing. De raad staat het gevraagde be drag toe. Tijdelijke verhooging rijks personeel. De voorzitter stelt voor, aan den werkman toe te kennen een be looning van 1400.verhoogd met 240.en een tijdelijke verhoo ging van 10 waardoor de beloo ning per v/eek b'edraaqi klein 35. De raad stemt hiermede volkomen in. De heer Hartog had zijn instem ming hiermede getoond, maar zou ook gaarne in de verhooging be trekken de schoonmaakster, al. thans zoo, dat voor het schoonma ken een normaal uurloon wordt gegeven, want het schoonmaken der school is eigenlijk geen vrou wenwerk. De voorzitter gaat na, welk uurloon ongeveer voor het schoonhouden werd berekend en kwam tot de conclusie, dat het uur loon niet laag genoemd kon wor den, maar stelt voor, de belooning te herzien, zoodra nieuwe voor schriften betreffende het schoon houden van scholen zijn ingekomen, waartoe wordt besloten. Rondvraag. In de hierna gehouden rondvraag brengt de heer Muntjewerff ter sprake het hakken van brandbijten en het openhouden van de brand putten. De voorzitter deelt mede, dat de politieverordening 't maken en openhouden van brandbijten voorschrijft en dat voor het open houden van de brandputten den hoofdbrandmeester is kennisge. geven. Den heer Hartog is het opgeval len, dat de uitrit van de brandspuit door hout versperd werd; vraag naar de verlichting van den weg te Stompetoren en naar de tabaks voorziening van ouden van dagen. De voorzitter deelt mede, dat aan den hoofdbrandmeester het versper ren van den uitrit is medegedeeld. Het heeft zijn volle aandacht, dat over de straatverlichting inmiddels een schrijven bij het College is bin nengekomen en op behandeling wacht en dat de tabaksvoorziening een aangelegenheid is van den Aan de postabonné's Wij verzoeken onzen lezers, ■Jï nie' r?n.eu"'8k aSbsnemenisgeld ad i 4.20 ophaalt, dit toe te zenden op onze postrekening no. De uitgever, O. J. Hoogcarspel bU w'P ut. burgemeester. Spr. zal trachten nog voor de Kerstdagen wederom een zending te bemachtigen. De heer Mantel vraagt of er reeds antwoord is binnengekomen be treffende de uitbreiding der straat verlichting, hetgeen door den voor zitter ontkennend wordt beant woord. De voorzitter dankt de leden voor de aangename besprekingen, hoopt dat de genomen besluiten in het belang van de gemeente zijn geweest. En waar dit vermoedelijk wel de laatste vergadering in 1946 zal zijn, wenscht hij alle leden, als mede de pers, een gelukkig Kerst feest en goed einde. Hierna sluiting. GRAFT. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijaag zu Decemoer i94ó, dies namiddags 2 uur. Voorzitter: J. Dalenberg, Burge meester. Secretaris: J. C. Duin. Aanwezig de leden: L. Bruin, P. Bruin (weth.), A. Caton, S. Heinis, J. C. Heijnis (weth.), J. Middelkoop en C. Taam. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waar na de notulen van de vorige ver gadering worden gelezen en onver anderd vastgesteld. Mededeelingen. Hierna doet de voorzitter de na volgende mededeelingen, mede naar aanleiding van in de vorige vergadering gestelde vragen en gemaakte opmerkingen. 1. Wethouder P. Bruin is door B. en W. aangewezen als loco-burge meester. 2. B. en W. zullen geen voorstel doen tot het maken van een uit wijkplaats bij P. Bankersen, om dat dit ter plaatse moeilijk uit voerbaar is zonder zeer belang rijke kosten te maken en boven dien, omdat die consequenties met zich zou brengen in verband met andere verzoeken, welke dan te verwachten zijn. 3. Het aanbrengen van nieuwe lichtpunten is voorshands niet mogelijk, omdat aan de rantsoe neering de hand moet worden gehouden, mede in verband met de nog steeds precaire kolen- positie. De verlichting van Noordeinde laat nog steeds veel te wenschen over. B. en W. heb ben zich te zake thans recht streeks tot het P.E.N. gewend. De heer L. Bruin is door deze mededeeeling niet voldaan. Hij blijft van meening, dat het aan tal lampen te Noordeinde on gunstig afsteekt bij dat van het dorp Graft. De voorzitter zegt toe, de kwes tie van de verdeeling der licht punten nog eens in de vergade. ring van B. en W. onder de aan- dacht te nemen. 4. De gewenschte verbetering in de busdienstregeling is inmid dels ingevoerd.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1