No. 1674 Zaterdag 11 Januari 1947 38e Jaargang voor de Rijp, Graft, Noordelnde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per laar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur BEVROREN RUITEN O sptookje van één winternacht In mijn kristallen ruiten. Door 't eerste licht van buiten Ontbloeiend tot een wond're pracht I Want even duizendvoudig is A L,' --.O* Uw kunstig gepenseelde En tedere gelijkenis En even droom ik weer de droom Uit verre kinderjaren Weer sta ik tussen varen, De ranke groei van struik en boom In 't zil'vren en betoverd woud. Waar nimmer vogels zingen, Daar d' oorsprong aller dingen 't Geheim in zich geborgen houdt. Nog lang nadat de zonnegloed Het sprookje deed vervagen Rijzen de stille vragen Waar 't simpel weten niet voldoet. En tast, als eens mijn vinger naar De schoon gekerfde lijnen, Mijn ziel naar het verschijnen Der grote eeuw'ge kunstenaar. J. Kostelijk-Bom. (Nadruk verboden). Drukwerk bij Hoogcarspel besteld Spaart klachten, tijd en geld de Rijp Telefoon 1 VERGADERING van den Raad der Gemeente Zuid- en Noord- Schermer, gehouden op Donder dag 19 December 1946, ten Raad- huize Aanwezig zijn alle leden. Vo^rHfter: Burgemeester - W. J. Driessen. De notulen van de vorige ver gadering worden voorgelezen en conform vastgesteld. Ingekomen stukken: Schrijven van de Heeren Boe kei, Bart en Pascha, waarbij me- dedeeling wordt gedaan dat zij hun herbenoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur acceptee ren. Verder is ingekomen een schrij ven van den Heer J. van Baar, houdende mededeeling, dat hij zijn benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen een schrijven van Heeren Gedeputeerde Staten van Noordholland, waarbij wordt me degedeeld dat de verordening tot vaststelling van het vermenigvul- digingscijfer voor schoolgeld, is goedgekeurd. Ingekomen een verzoek van de commissie tol bestrijding van de malaria, houdende het verzoek om aan genoemde commissie een sub sidie te verleenen van 0.05 per inwoner. Burgemeester en Wet houders stellen den Raad voor om voorloopig de bijdrage te bepalen op 0.01 per inwoner. Conform dit voorstel wordt besloten. Ingekomen een schrijven, van den Heer J. Beets te Grootscher mer, waarbij deze verzoekt om de lantaarn, staande bij het afgebran de perceel van P. Broertjes, te willen verplaatsen voor de wo ning van adressant. Burgemeester en Wethouders zijn van oordeel, dat verplaatsing niet moet plaats vinden omdat de lantaarn op een punt staat, welke als de meest juiste moet worden beschouwd. De Heer Kieft vraagt of het niet mogelijk is om een extra licht punt bij de woning van Beets te plaatsen. De Voorzitter deelt mede, dat de materiaalschaarschte niet toelaat om een extra lichtpunt te plaatsen. In de toekomst zal evenwel dit punt nader onder oogen worden gezien. Ingekomen een schrijven van den Armenraad te Alkmaar, waar bij verzocht wordt aan genoemde instelling voor het jaar 1947 een bijdrage te willen verleenen van 137.De Raad besluit het ge vraagde bedrag beschikbaar te stellen. Naar aanleiding van deze kwes tie vraagt de Heer Lageweg of de aansluiting van de gemeente bij den districtsarmenraad te Alk maar vrijwillig is geweest. De Voorzitter antwoordt be vestigend. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor om voor het jaar 1947 een kasgeldleening aan te gaan tot een bedrag van 20.000.Conform wordt be sloten. Burgemeester en Wethouders stellen thans aan de orde de be noeming van een bode-gemeente werkman. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor om als zoo danig te benoemen den Heer P. Klinkhamer, die reeds lJ/£ jaar deze functie vervult. De Raad is evenwel van mee ning, dat allereerst een oproe pingsadvertentie wordt geplaatst, opdat meerdere ingezetenen uit de gemeente kennis kunnen ne men van de vacature en eventueel kunnen solliciteeren. Dit zal even eens moeilijkheden in de toe komst voorkomen. A^dus wordt besloten. De instructie voor den bode-ge- meentewerkman, wordt overeen komstig het ingediende concept, door den Raad vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van den Heer M. C. van der Laan, waarbij deze verzoekt om ontsla gen te worden als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Het ont slag wordt verleend. B. en W. stellen aan de orde de benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De volgende aanbeveling wordt inge diend: 1. W. J. Driessen. 2. F. Wiedijk Jzn. De Heer Driessen wordt met algemeene stemmen benoemd. Hierna biedt de Voorzitter de begrooting voor het jaar 1947 aan. De geheele Raad wordt be noemd tot commissie tot onder zoek der begrooting. De tekening voor het dienstjaar 1944 wordt overeenkomstig aan gebrachte wijzigingen opnieuw vastgesteld. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. VERGADERING van den Raad der Gemeente Zuid- en Noord- Schermer, gehouden op Dinsdag 31 December 1946, des namid dags te 4 uur. Voorzitter: Burgemeester W. J. Driessen. Aanwezig zijn alle leden. De Voorzitter stelt als eenige punt aan de orde de benoeming van een bode-gemeentewerkman. De Voorzitter deelt mede, wel ke sollicitanten zijn binnengeko men. De aanbeveling plaatst den Heer P. Klinkhamer als nummer 1. Met de stemming blijkt, dat de Heer P. Klinkhamer 5 stemmen Aanvullende bonnenlijst van 5 t/m 18 Januari 1917 Bonkaaiten KA, KB, KC 701 (Strook no. 2) Algemeen 55—4 100 gr. bloem of kinder meel ^.?et uit r«s! bereid) bij—u 1 kg appelen of peren 556 50 gr. cacaopoeder 55—7 125 gr. koffie 55—8 60 gr. thee 55—9 225 gr. huishoudzeep of 90 gr. toiletzeep Bonkaarten KD, KE 702 (Strook no, 2) Algemeen 56 -5 1 kg appelen of peren 56—C 50 gr. cacaopoeder Reserve 56—2 D 225 gr. huishoudzeep of 90 gr. toiletzeep 56—2 E 150 gr. huishoudzeep of 180 g.-. toiletzeep 56—3 D 100 gr. bloem of kinder meel (niet uit rijst bereid) Tabakskaarten enz. T 66 2 rants. tabaksartikelen De bonnen voor fruit blijven geldig t.m. 1 Februari a.s. behaalt en de Heer J. van Truijen 2 stemmen. De Heer P. Klinkhamer is der halve benoemd. De Voorzitter gaat hierna over tot de rondvraag. Niemand maakt hiervan ge bruik. De Voorzitter dankt de raads leden voor de prettige samenwer king gedurende het afgeloopen jaar. Hij wenscht de raadsleden een zalig uiteinde en een voor spoedig 1947. Hierna volgt sluiting. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN DE RIJP op 23 December 1946, des namiddags 7.30 uur. Voorzitter: de heer J. Dalen- berg, burgemeester. Secretaris: de heer D. B. A. Appel. Aanwezig zijn de heeren: J. Nat, wethouder, J. P. Poel, wet houder, P. Keuning, J. de Lange, P. Roemer, D. Rijkes en J. B. Sassen. De Voorzitter opent de verga dering met een woord van welkom cn verzoekt den secretaris de no tulen voor te lezen van de vorige vergadering, welke na voorlezing worden goedgekeurd en onveran derd vastgesteld. Punt II der agenda. Ingekomen stukken. 1. Schrijven van Ged. Staten, d.d. 13 Nov. 1946, no. 63 ter ge leide van het bij Kon. besluit goed gekeurde besluit van den Raad, tot vaststelling van het vermenig- vuldigingscijfer voor het school geld voor het lager onderwijs voor het jaar 1946/1947. 2. Schrijven van Ged. Staten van N.-H., d.d. 13 November '46, no. 35 tot goedkeuring van het be- Zie vervolg pag. 4.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1