H. H. VEEHOUDERS DBUIVENSUIKE8 Juweelen ssrie Hooyberg's Transportbedrijf Tegen hoest DROGISTERIJ A. KUIN Vervolg van pag. 1. sluit van den Raad, tot het aan gaan eener kasgeldleening, max. 80.000.voor het jaar 1947. 3. Schrijven van Ged. Staten van N.-H., d.d. 20 November '46, no. 31 tot goedkeuring van het be sluit van den Raad, tot het aan gaan eener rekening-courant- overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 4. Schrijven van Ged. Staten van N.-H., d.d. 27 November '46, no. 40 tot sluiting van de gem. rekening over het dienstjaar 1943. Z.h.s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. beslo ten bovengenoemde stukken voor kennisgeving aan te nemen. 5. Schrijven van de Ver. van Ned. Gemeenten d.d. 4 Decem ber 1946, no. 9420, houdende een voorstel aan de gemeente tot deel neming aan een zgn. proefproces, ten einde te kunnen uitmaken wie verantwoordelijk is voor de uitbe taling van kostwinnersvergoeding, de gemeente of het rijk. De kos ten van deelneming aan dit proef proces bedragen hoogstens 2 van het te vinden bedrag. Over eenkomstig het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. besloten aan dit proefproces deel te nemen. 6. Schrijven van het bestuur van de handelsavondschool te Purmerend, houdende een ver zoek om subsidie voor het jaar 1947. Z.h.s. wordt, overeenkom stig het voorstel van B. en W., besloten hiervoor een bedrag ad 25.op de begrooting voor het jaar 1947 uit te trekken. Indien echter geen leerling uit deze ge meente de school zal bezoeken, mag de subsidie niet worden uit betaald. 7. Een schrijven van J. Jonker te Castricum, houdende het ver zoek om ontheffing van school geld voor het schoolgeldjaar 1945/ 1946 ten bedrage van 33.66. Aangezien door den inspecteur der directe belastingen aan J. Jon ker algeheele ontheffing van in komstenbelasting is verleend, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten aan J. Jon ker, voornoemd, de gevraagde ontheffing te verleenen. 8. Schrijven van de onderwijs- ver. van den L.T.B. d.d. 5 Octo- ber 1946, houdende het verzoek om voor de te houden algemeene tuinbouwcursus een subsidie te verleenen van 150.voor het jaar 1947. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. besloten de gevraagde subsidie te verleenen, na inzage van de reke ning van inkomsten en uitgaven. Punt III der agenda. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede, dat op het schrijven van het gemeen tebestuur, gericht aan Ged. Sta ten, betreffende de aanvraag van het R.K. schoolbestuur inzake ver goeding voor vakonderwijs, nog geen antwoord is ontvangen. Van de Prov. Waterstaat zijn een 4-tal ontwerpen binnengeko men tot den bouw van een nieuwe Tilbrug. Deze ontwerpen zijn doorgezonden naar den gem. op zichter om advies. T.z.t. zullen door B. en W. de plannen aan den raad worden voorgelegd. Op een door den heer Sassen in een vorige vergadering gestel de vraag, omtrent de oprichting van badcellen op het gemeente terrein, gelegen naast de gasfa briek, deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. de mogelijkheid er van hebben onderzocht. De op richting van badcellen stuit voors-, hands op onoverkomelijke moei lijkheden in verband met de slech te materialenpositie, vooral wat betreft warmwaterbuizen. Indien t.z.t. de mogelijkheid bestaat om tot opriching over te gaan, dan zullen alsnog voorstellen worden ingediend. De heer Sassen deelt mede, dat hij zich heel goed de moeilijkheden kan indenken en dankt B. en W. voor de mededee lingen. Spr. hoopt dat t.z.t. de voorstellen ter tafel zullen worden gebracht. Op een indertijd gestelde vraag van den heer Keuning betreffende beplanting van den Zuiddijk deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. t.z.t. op deze aangelegenheid zul len terugkomen. B. en W. staan op het standpunt, dat eerst tot al geheel herstel van het wegdek van den Zuiddijk dien te worden overgegaan. Daarna kan tot be planting worden overgegaan. B. en W. stellen voor, alleen een be gin te maken met de beplanting langs het klinkergedeelte van den Zuiddijk (gelegen tusschen v. d. Heide en Kruiswijk), waarmede ongeveer 16 boom en gemoeid zijn. Z.h.s. wordt hiertoe besloten. Op een vraag van den heer Roemer, deelt de Voorzitter mede, dat een zgn. kroonpopulier zal worden Op een vraag van den heer Keuning, wie eigenaar is van de Jagersbrug, deelt de Voorzitter mede. dat dit de gemeente is. De heer Keuning verzoekt dan, bij vernieuwing van den Zuiddijk tevens deze brug te vernieuwen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. de mogelijkheid zullen on derzoeken. Vervolgens deelt de Voorzitter mede. dat de maximum-snelheid niet lager gesteld mag worden dan 40 Km. Hierdoor heeft het weinig zin om tot plaatsing van verkeersborden over te gaan. Punt IV der agenda. Vaststelling vergoeding over 1945 voor het bijzonder lager on derwijs. Z.h.s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W.besloten het bedrag der vergoeding en het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven vast te stellen op resp. 3999.60 en 4143.39. Punt V der agenda. Verhuur Dril veld voor het tijd vak van 1 Jan. 194731 Dec. 1947. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten het stuk tuingrond genaamd ,,Dril- veld" wederom te verhuren voor den tijd van één jaar voor de som van f 60.aan Joh. Bakker. Punt VI der agenda. In gebruik geven van gemeente grond voor het jaar 1947. Overeenkomstig het voorstel •an B. en W. wordt besloten aan Wed. L. Konijn en Abr. de Vries voor de som van resp. 0.50 en 1.20 gemeentegrond in gebruik te geven. Punt VII der agenda. Benoeming regenten van het Gemeentelijk wees- en armenhuis, wegens periodieke aftreding per 31 Dec. a.s. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. worden tot regen ten benoemd de heeren A. Pilkes, J. Nat en P. Roemer. Punt VIII per agenda. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim, wegens periodieke aftreding per 31 De- Overeenkomstig het voorstel van B. en W. worden benoemd de heeren: C. Visser Fz.; H. J. Kaptein; D. de Jongh; J. Put en C. de Ruiter. Punt IX der agenda. Vaststelling verordening op de heffing van keurloonen. De Voorzitter deelt mede. dat de vleeschkeuringsdienst in den kring de Rijp sinds 1943 een ver lies oplevert. De tekorten kunnen niet uit de reserve worden gedekt, aangezien deze indertijd is ge bruikt voor de oprichting van de destructor te Purmerend. De ge meenten dienen thans in het te kort van den vleeschkeurings dienst bij te dragen. Teneinde een meer uniform tarief te verkrijgen met omliggende kringen, stellen B. en W. voor de keurloonen met ongeveer 25 te verhoogen. Z.h.s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. hiertoe besloten. Punt X der agenda. Vaststelling gemeentebegroo- ting en begrooting vleeschkeu- ringsbedrijf voor het jaar 1947. De Voorzitter zet uiteen, dat burgemeester en wethouders deze begrooting zoo sober mogelijk hebben opgezet. Aangezien de be grooting met bijlagen bij de leden heeft gecirculeerd, kan artikels- gewijze behandeling achterwege blijven. De Voorzitter verzoekt de leden, die wenschen of verlangens t.o.v. de begrooting hebben, deze kenbaar te maken. De heer Keuning verzoekt de post onder volgno. 243: Subsidie aan de gezinsverpleging ,,de Rijp en Omstreken", te verhoogen tot 700.Deze vereeniging is on misbaar voor de volksgezondheid en in verband met de gestegen kosten en salarissen, kan deze ver eeniging, indien de subsidie niet wordt verhoogd, haar heilzaam werk niet voortzetten. Alle leden zijn hiervan overtuigd en z.h.s. wordt besloten de post onder volgno. 243 te brengen op 700. De heer Sassen zou gaarne zien, i.v.m. het bedrag van 200 voor het onderhoud van de brug bij Bark. voorkomende op de be grooting van den gemeenteop zichter, dat genoemde brug zou worden vervangen door een nieu we steenen brug, zoodat z.i. prac- tisch geen onderhoudskosten meer ten laste hiervan zullen komen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. gaarne dit voorstel in over weging zullen nemen. Niemand meer het woord ver langende. brengt de Voorzitter de gemeentebegrooting 1947, bene vens de begrooting van het vleeschkeuringsbedrijf in stem ming, welke z.h.s. worden vastge steld; de gemeentebegrooting '47 als volgt: GEWONE DIENST: Totaal der ontv91.069.80 Totaal der uitgaven 91.069.80 Saldo nihil Punt XI der agenda. Rondvraag. De heer Poel informeert of toe gezien wordt op het hakken van bijten. De Voorzitter deelt mede, dat hiervoor van gemeentewege is zorggedragen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergade ring onder het uitspreken van de beste wenschen voor het jaar 1947 voor alle aanwezigen, de pers hieronder begrepen, en hunne ge zinnen. Loop der bevolking van de gemeente de Rijp over het jaar 1946 De tot. bevolking op 1 Jan. 1946 757 in. 690 v. Totaal 1447 m. vr. totaal Vermeerdering door geboorte 14 18 32 vestiging 70 60 130 Vermeerdering 84 78 162 Vermindering door overiyden 4 7 11 vertrek 67 58 125 Vermindering 71 65 136 757 690 1447 Toename der bevolking: 84 78 162 841 768 1609 afname 71 65 136 Bevolk.31.12.46 770 703 1473 Aantal huwelijken 19. Aantal huwelijksontbindingen: 1. Hooijberg's Transportbedrijf staat U wederom ten dienste, met prima materiaal voor het vervoer van Uw vee Tevens vervoeren wy alle transporten op elk gebied Lading verzekerd Beleefd aanbevelend, de Rijp Telefoon 16 (doorverbinding) Vult uw suikerrantsoen aan met zonder bon leverbaari hebben wy een ruime sortering Hoestsiropen Hoestplllen Hoestpoeders Hoestcachets Apoth. ass. TEL. 30, DE RIJP Optiek - Fotografie Een abonnement op de 10 boeken f 30,— by vooruitbetaling f 27,50 Boekhandel G. J. Hoogcarspel

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4