De Middenstand levert II zo goed als 't kan llllaak ei geen oude rekening san Het comité van actie tot bevordering van contante betaling uit de R.K. Middenstands- vereniging afdeling de RijpGraft Zondagsdienst Artsen 9 Februari 1947 ingaande Zaterdagavond 8 Februari 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 10 Februari Dr.^v. Welsenes, Middenbeemster, Telefoon 2 PREDIKBE UFt TEN Zondag 9 Februari De Rijp Ned. Hervormde Qem. geen dienst Doopsgezinde Oem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Et. Dutbersobe Oem. s Namiddags 1.30 uur Familie-bijeenkomst ten huize Tan familie Langerijs onder leiding van Ds. H. Johannes Gerelorm. Gem. s Morgens 10 uur en s midd. 8.30 uur Leesdlenst Gralt Ned. Hervormde Gem. 8 Middags 2i uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk geen dienst Noordeinde van Graft s Morgens 10 uur Mej. Ds. Soutendijk van Haarlem Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen West-Graftdijk Geen dienst Eed. Hervormde Gem. Groot-Sobermer s Avonds 7.30 uur H. U. Albertz Driebuizen s Morgens 10 uur H. U. Albertz Stompe toren (zie Oterleek) Oterleek s Morgens 10 uur Ds. J M. de Jong Zuld-Sobermer geen dienst JBeemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. geen dienst Sobermerborn Ned. Herv. Gemeente geen dienst PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP GRAFT Rijper en Grafter hardrijders tijdens de strenge winter '46- '47 in actie Onze plaatselijke favorieten heb ben de eer van de Rijp en Graft weer hoog gehouden. Te Scher- merhorn werden de gebroeders Verdonk 1 en 2, P. Roelofsen (Graft) werd 3e. E.Vilten leverde gepasseerde Zondag de prachtige prestatie om na zware strijd de tweede prijs te winnen in Oostzaan. Wij Rijpers hebben in Eddie Vilten, Gijs en Jan Ver donk rijders, die wanneer ze op de baan verschijnen, de tegen standers al de schrik op het lijf te Ifagen. G. Kieft (Oraft) en de gebroeders Verdonk reden Zon dag jl. in Schoórl, waar geen korte, maar een lange baan werd verreden. Daar was door hen niet op gerekend. Vijf en vijftig rijders verschenen aan de start met vele bekende figuren uit sWarmenhuizen en omgeving, o.a. de bekende amateurs Pronk en Boot. in de tweede ronde moest Gerard Kieft 't loodje leggen. Onze Rijpenaren, die er zin in kregen, trokken geweldig van leer. In de vierde ronde kwamen Jan en Gijs elkaar broederlijk ter zijde. Weer ging hun derde tegen stander het laatst over de eind streep. In de vijfde ronde lieten zij den rijder Muskee, Enkhuizen, in een mooie spurt ver achter zich. In de zesde ronde bleven ze over met Pronk en Boot. Na ettelijke valse staris vlogen ze de eerste bocht in. Er werd ver woed gereden I Voorbij de laatste bocht lagen de rijders nog steeds bij elkaar. En dan nog 'n kleine 200 meter 11 De rijders kromden de ruggenmet gering ver schil moeslen de Rijpers de vlag strijken, en werden 3 en 4 1 1 Onder groot gejuich van de zijde van het publiek moesten de vier winnaars-- een ere-rondje rijden voor hun prestatie. BRAVO, dorpsgenoten! Zondag a s. allemaal op de Haven in de Rijp aan de start voor de Nationale Hardrijderij uitgeschre. ven door de Rijper IJsclub? Men leze de betreffende adver tentie in dit nummer. DE RIJP Hijper Ziekenf. vergaderde Maandag 28 Jan. vergaderde bovengenoemd Ziekenfonds ln de nieuwe zaal van het café „Stadhuis van Amsterdam". Er waren 24 leden aanwezig. De vergadering, welke geleid werd door den voorzitter, den hr Abercrombie, had een vlot ver loop. De notulen en het jaar verslag van den secretaris, den heer Abels werden onveranderd goedgekeurd. Uit het financieel verslag van den penningm., den heer F. Rijkes. bleek, dat er een ontvangst was van f793.48 tegen de uitgaven van f 710.75. De aftredende bestuursleden, de hm G.J. Abels, F. Rijkes en C. Blok dijk werden herkozen. De heer R. Bakker vroeg of de drie wachtdagen ook bij het Ziekenfonds nu kunnen verval len. Dit zal door het bestuur nader bekeken worden. De heer Obée wees op de verhouding tot de fabrieksarbei ders, die thans geen uitkering meer van het Rijper Ziekenfonds behoeven. Enkelen hebben reeds bedankt. De voorzitter ant woordde, dat men ze niet tegen kan houden. Waarschijnlijk willen ze donateur worden. En ook kunnen ze als lid finantieel blijven steunen. Hierna sluiting De „nabetrachting" verliep nog vlotter, doch duurde langer! Een groep pandoerde, een tweede groep biljartte, de grootste groep ging „pot spelen" op het bil jart. Het ging hier rumoerig toe. De beste paarden struikelden 1 Lezing doordenheerHemmer Voor de afd. De Rijp—Graft van de ver. van Nederlandsche Huisvrouwen, welke Vrijdag jl. haar 1-jarig bestaan vierde, trad de heer Hemmer op. Mevr. Dalenberg, die bij ont stentenis van Mevr. Zee, opende, heette in het bijzonder den heer HemmerBeemster welkom, dieniet- tegenstaande de felle kou toch gekomen was. Het speet haar dat niet meerdere mannen mee gekomen waren. De heer Hemmer ging ons ver tellen, hoe een schrijver er toe komt zijn boek op te zetten en uit te werken. Zo belandde de heer Hemmer bij Jan Mens, de schrijver van o.a. het velen onzer bekende boek „Waterland*. Na een grondige studie kwam Jan Mens tot een gave uitbeel ding van de mens Leeghwater, die na het voorlezen van enige fragmenten door den heer Hem mer, dichter tot ons kwam. Het is den heer Hemmer ge geven warmte en kleur te geven aan de dingen, die van binnen zijn, dingen, die het sentiment, het hart raken, zonder nochtans sentimenteel te worden, integen deel. Mevr. Dalenberg dankte den spr. namens allen zeer hartelijk. Ook dankte zij Jan de Wit voor zijn pianospel. Rest ons nog mee te delen, dat we getracteerd werden op hete chocolademelk en een gebakje! Dat was wel heerlijk in de te koude zaal, waar te weinig leden aanwezig waren. Het aloade balgooien op hetijs de man te Amsterdam voor den politierechter terecht staan, die hem veroordeelde tot 8 maanden gevangenisstraf en 6 maanden Rijkswerkinrichting. De verkoper werd veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf met bevel tot directe gevangenneming. WEST-GRAFTDIJK Problemen Men spreekt van opbouw, ver nieuwing van huizen, enz. Alles moet hersteld worden, want in de oorlogsjaren is alles verarmd. Maar hoe? Is het niet bedroe vend, dat er helaas niets te koop is? Geen hout om te timmeren, geen verf om te schilderen. Op het dorp West-Graftdjjk ontbreken nog veel anderezaken ook. Onze schoenen kunnen we op het dorp niet laten maken, voor een nieuwe zakdoek moet men naar de stad. Vroeger, toen ik een schooljongen was, was dat anders. Toen woonden er hier 2 schoen makers en 3 manufacturiers. Zelfs waren er 2 kleermakers. Als er een schoenmaker en een manufac- turier met goede vakkennis bij ons kwamen wonen, ze zouden een behoorlijke boterham kunnen verdienen. In dit opzicht is West-Graft dijk wel veel veranderd. B. GROOT-SCHERMER „Zet je beste beentje voor" een groot succes Zondagavond 2 Februari jl. bracht de Handbaiveren. S.D.L. de grote handbal-revue „Zet je beste beentje voor" in de zaal van Van Truijen, voor het voet licht. De algehele leiding was in handen van den heer H.Peeman, te Heiloo. Het werd een groot succes, hoewel het programma zeer over laden was. Het talrijke publiek bracht samensteller en mede werkenden een ovatie! Er was na afloop gezellig dan sen onder leiding van J. Smit te Heiloo. De winnaars van Zondag Onder auspiciën van de Rijper IJsclub werd door 66 personen deelgenomen aan het balgooien, het spei, dat alleen hier gespeeld wordt. Winnaars werden: 1. P. Taam en C. Zomerdijk. 2. J. Wolkorte en C. v. d. Bosch. 3. G. Bakker en P. van Straten. 4. K. Veenman enW. Blokdijk. 5. D. Polman en Th. Luijckx. 6. T. Klompmaker en N. Bommer. 7. A. Blokdijk en A. Schipper. 8. P. Bakker en W. van Braam. GRAFT De G.G.D. werkte snel af Een- graanhandelaar alhier ver antwoordde een levering van 50 ton tarwe aan een handelaar te Utrecht, welke laatste evenwel niet de ontvangst van deze par tij meldde. Een door de C.C.D. ingesteld onderzoek leidde via 'n expiditeur te Amsterdam naar Uithoorn. De kooper van de partij tarwe bleek een oude be kende van den C.C.D. te zijn. Twee dagen daarna reeds moest SCHERMERHORN Bevestiging Zondag 26 Januari heeft Ds. Visser, overgekomen uitDomburg, na 's morgens bevestigd te zijn door Ds. Von Meijenfeld van Alkmaar, zijn intred? gedaan als predikant der Gereformeerde Kerk alhier. Schaar verbrand Donderdag 30 Jan. moest de brandweer uitrukken, omdat er brand uitgebroken was in een schuur van den heer M. Berk hout in de Mijzerpolder. Gelukkig bleef de brand, waar van de oorzaak onbekend is, tot deze schuur beperkt. Kortebaan hardrijden Zaterdag 1 Februari j.l. heeft alhier een hardrijderij voor man nen op de korte baan plaatsge had. De prijswinnaars waren: 1. J. Verdonk te de Rijp, 2. G. Ver donk te de Rijp, 3. P. Roelofsen te Graft, 4. S Alberts te Abcoude.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2