Verbetering Boswel Hooparspel Zondagsdienst Artsen 2 Maart 1947 ingaande Zaterdagavond 1 Maart 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 3 Maart Dr. Beunders, Middenbeemster, Telefoon 7 PREDIKBE VR TEN Zondag 33 Februari De Ftljp Ned. Hervormde Gezn. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein s Morgens 11.30 uur Zondagsschool Doopsgezinde Gezn. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Luthersche Gezn. geen dienst Geretorzn. Gezn. 3 Morgens 10 uur en s midd. 3 uur Ds. A. Verhagen, van Lisse Gratt Ned. Hervorznde Gezn. geen dienst Doopsgezinde Gezn. Oost-Graftdp geen dienst Noordeinde van Oraft Jaarvergadering Woensdag 5 Maart, des avonds half acht Nefy. Hervormde Gezn. West-Graftdljk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Collecte voor de Generale Kas (Dienst in het lokaal) Oost-Graftdljk Dienst te West Tved. Hervormde Gem. Groot-Sohermer s Morgens 10 uur H. U. Albertz 1.30 Zondagsschool, ondanks alberlcht Drleliuizezi geen dienst Stompetoren s Morgens 10 uur Ds.J. M. de Jong Oterleek (zie Stompetoren) Zuid-Sobermer geen dienst Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 unr Ds. Leistra Schermerhorn Ned. Herv. Gemeente s Avonds 7 uur Ds. J. M. de Jong ln de op pagina 1 vermelde bonnenlijst vervallen de volgende regels: 61—3 boter 250 gr margarine of 200 gr vet terwijl de volgende aanwijzing moet luiden: Bonkaarten KD, KE 703 (Strook no. 2) G4—2, 61—3 melk 12 liter melk (geen 65—3 melk dus). Aan inleggers van de Rijks postspaarbank In Februari moeten de spaar bankboekjes van de inleggers, wier namen aanvangen met de beginletters A, E, I, O of IJ ter rentebijschrijving opgezonden worden. Eerste helft van Maart letters B tot en met Boenstra. Tweede helft van Maart de rest van de letter B. De maand Februari 1947 heeft zich doen kennen door 28 vorst- dagen, variërende van 018 gr. Celcius. Let op gaslucht in uw huis Tengevolge van het dieper doordringen van de vorst in de grond, is de mogelijkheid van het ontstaan van lekken in de hoofdleiding aanwezig. De gas lucht is niet sterk genoeg om direct door de bewoners bemerkt te worden. Een gevoel van on passelijkheid en hevige hoofd pijn zijn de eerste verschijnselen. Om totale gasvergiftiging te voorkomen, lette men goed op. De doktoren hebben momen teel voldoende patiënten. Men waarschuwe onmiddellijk directie of personeel van de gas fabriek, hoewel de mogelijk heid op direct herstel welhaast uitgesloten is, doordat niet in de grond doorgedrongen kan worden. Het enige middel is dan ook, totdat de dooi intreedt, indien mogelijk, bij familie of buren of kennissen fe gaan inwonen Ons is éen geval bekend in de Rijp, doch ook in andere plaat sen komen dergelijke gevallen PLAATSELIJK NIEUWS ÖE RIJP Oude mensen na niet op de onbegaanbare wegen - Door de gladheid kwam de 80-jarige Mevr. de Wed. Veen- man op een dusdanige wijze in de Rechtestraat te vallen, dat zij per auto naar de woning van haar zoon vervoerd moest wor den. De opgelopen inwendige kneuzingen bleken van die aard te zijn, dat opname in een zie kenhuis noodzakelijk was. Wedstrijden Rijper IJsolnb Dinsdag j 1. organiseerde de Rijper IJsclub, begunsiigd door fraai winterweer een hardrijderij voor mannen van 35 jaar en ouder. Een groot aantal belangstellen den heeft volop genoten van een vaak vinnige strijd, afgewisseld door acrobatische toeren en val partijen: Van de 20 deelnemers kampten eerst, nadat de eerste omloop was verreden, de tien verliezers en vervolgens de tien winnaars. De uitslag was: groep win naars: 1 N. Oudejans, 2 C. Akker man, 3 J. Kieft, 4 H. de Vries en 5 R. Kamps. Groep verliezers: 1 H. Visser, 2 G. Taam, 3 J. Taam,4 V.Smit en 5 H. Ton. De overige 10 deel nemers kregen een troostprijs. Als bijzondere attractie werd tot slot een rit gereden tusschen de veteraan N. Oudejans en de momenteel snelste rijder uit de Rijp J. Verdonk. Oudejans bewees met deze rit nog steeds een rijder van klasse te zijn, want met slechts enkele centimeters verschil kon Verdonk als eerste over de eindstreep gaan. Na de prijsuitreiking in café Drenth, dankte de heer J. Koste lijk namens de rijders, sprak in welgekozen bewoordingen z|jn waardering uit, en huldigde de activiteit die de Rijper IJsclub aan de dag legt. Woensdag werd de ijsvreugde voortgezet, met een hardrijderij over 140 M voor Dames boven de 16 jaar. 21 deelneemsters ver schenen aan de start. Na de eerste omloop bleven aan: S. Duin, C. Riteco, T. Akkerman. S. Beumer, R. de Vries, Mevr. Salentljn, A, Roemer, J. Smit, G. Smit, J. Hazelager en B. Akkerman. Nu werden de ritten spannen der, want na de selectie van de eerste omloop, kwamen meer ge lijkwaardige partijen tegen elkaar. De einduitslag was: 1 Sjaan Smit, 2 Annie Roemer, 3 Bregje Akkerman, 4 Cellie Riteco. De ritten tusschen de 1ste en 2de prijs winnaressen waren zeer spannend, de eerste maat gingen zij gelijk over de eindstreep, en in de 2de rit zegevierde S. Smit, met minimum verschil over haar rivale. GRAFT Hardprikken De Grafter IJsclub hield Don derdag 27 Februari ji. wedstrij den in het hardprikken, over 100 meter. 46 deelnemers streden op vaak vinnige wijze om de niet te versmaden prijzen, weike uit waren in natura bestonden. De uitslag was: 1 P. Schou ten. 2 V. Smit. 3 S. Roeiofsen. 4 J. Taam. 5 Jc. Blaauw. 6 P. Roeiofsen. Voor 17 andere deel nemers waren er nog troost prijzen. GROOT-SCHERMER Biljartwedstrijd in café Kay Uitslagen biljartwedstrijd ge houden op 22 Februari j.1. van de Hoofdklasse Rond de Schermer. C. Zomerdijk 225 13 17,30 (cadre) W. de Boer 140 13 10,76 C. Zomerdijk 225 19 11,84 (cadre) Jn. Schipper 158 19 8.81 G. Oudejans 200 29 6,83 C. Jonker 189 29 6,51 (cadre) G. Oudejans 200 30 6,66 P. Koelemeij 158 30 5,26 P. Oudejans 200 31 6,45 W. de Boer 143 31 4,61 Jn. Schipper 200 39 5,12 P. Oudejans 143 39 3,66 J. Oudejans 200 43 4 65 P. Koelemeij 139 43 3,25 C. Jonker 225 49 4,59 (cadre) J. Oudejans 160 49 3,26 Voortzetting van deze wedstrij den zal Zaterdag 1 Maart om 12 uur plaats hebben. Aatorijders, opgelet Een vrachtauto van den heer J. Beumer te de Rijp reed door de gladheid van de weg bij de berm neer, even voorbij de Groot-Schermerbrug. De auto kantelde. Gelukkig geen persoon lijke ongelukken. De enige passagiere (een koe), kwam er ook met de schrik af. Feestavond Voetbalver. Zondagavond 23 Febr. jl. was de feestavond van onze voetbal ver. in café van Truijen. Voor een eivolle zaal trad op het gezelschap „Daan Pool". Dit zegt reeds ge- Abonneert U op: LIBELLE BEATRIJS BELLA (Nieuwe modeblad) MARGRIET DE SPIEGEL PANORAMA KA TH. ILL T7S TRA TIE enz. noeg. Nog altijd weet Daan met zijn clubje de aanwezigen goed te boeien. Het is niet mogelijk alle optredenden extra te noemen. Alle zijn ze goed op elkander ingesteld. Hier treden menschen op die weten wat ze spreken en zingen. Wel bijzonder mooie en degelijke voordrachten werden uitgevoerd. Jammer dat Pool voor de laatste maal voor ons is op getreden. Welk een genot toch heeft hij en zijn gezelschap velen reeds niet gebracht. De voetbalver, kan op een pracht avond terug zien. De traditionele verloting ont brak ook nu weer niet en verliep zeer goed. Een aangenaam bal besloot deze avond. De voorz. was dan ook wei de tolk van alle aanwezigen toen hij den heer Pool en zijn medewer kenden hartelijk dank zegde voor al het mooie en goede door hen gegeven. SCHERMERHORN Hulpprediker benoemd Door de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier is benoemd tot hulpprediker Ds. T. Leendertz te Boljl (Friesland). Wedstrijd met priksleden Maandag 24 Febr. jl, heeft alhier een wedstrijd met priksle den plaats gehad. Prijswinnaars: 1. KI. de Vries Schermerhorn 2. P. Leegwater Schermerhorn 3. A. Broerse Schermer. SPORTNIEUWS Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" De onderlinge schaatswedstrij den hadden een prettig en vlot verloop. Op uiterst sportieve wijze is er om de medailles en andere prijzen gestreden. De uitslagen waren:Senioren: 1 C. Zwaan, 2 N. Hooijberg, 3 J. Bunschoten 4 T. Klompmaker Junioren: 1 G. Kieft, 2 Herre de Vries, 3 Klompmaker en 4 W. Zee. Welpen: 1 P. de Wit, 2 J. Zee, 3 N. de Jongh en 4 F. Eljk. Tijdens de prijsuitreiking door de voorzitter, richtte deze zich in het bijzonder tot de Rijper IJsclub, die haar banen op spor tieve wijze ter beschikking had gesteld aan A. V. V. de Rijp, en was hem hier ten zeerste erken, telijk voor. jédé.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2