Het einde van de lange wintei in zicht! MODEBLADEN Boekhandel HOOGCAISPEL Zondagsdienst Artsen 16 Maart 1947 ingaande Zaterdagavond 16 Maart 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 17 Maart Dr. Schermerhorn, de Rijp Telefoon 12 PHEDIKBE UB TEN Zondag 16 Maart De Nijp Ned. Hervormde Gem. 8 Avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keunlng s Morgens 11.30 uur Zondagsschool Ev. Buthersche Gem. s Morgens 10.30 uur Ds. H. Johannes Gerelorm. Gem. B Morgens 10 uur en s mldd. 8 uur Ds. Verhagen, van Llsse 10 uur Bevestiging lidmaten Gralt Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk geen dienst Zusterkring 80 Maart 2 uur Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. West-Graftdljk s Middags 2.30 uur Ds. J. E. Loysen AFSCHEID Collecte voor het herstel der kerk Oost-Graftdijk geen rjlenst Eed. Hervormde Gem. Groot- Schermer s Morgens 10 uur H. U. Albertz Driehulzen geen dienst Stompetoren s Morgens 10 uur Ds.J. M. de Jong Oterleek (zie Stompetoren) Zuid-Schermer s Middags 2 uur Ds. J. M. de Jong Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 unr Ds. Leistra Sohermerhorn Ned. Herv. Gemeente s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Abonneert U op: DE SPIEGEL PANOBA.MA. enz. Boekhandel G J. Hoogcarspel uit te stellen tot het volgend seizoen. Zo spoedig mogelijk zal wor den overgegaan tot het instellen van eeu eenmaal wekelijkse dienst voor het ophalen van huisvuil. Men kan het voorlopig zien als een proefneming. Blijkt er vol doende animo voor te bestaan, dan zal worden overgegaan tot aanschaffing van meer geëigend materiaal. Zij, die van de dienst wensen gebruik te maken, betalen 10 cent per week. Gehoopt wordt, dat door het instellen van deze dienst het voor de volksgezond heid zo schadeljjk vuil wegwer pen in de sloten, een einde zal nemen. Op verzoek van het burgerlijk armbestuur wordt besloten dit college uit te breiden met de heren G. Klaver en M. de Wit ais vertegenwoordigers van het katholiek armbestuur en de Herv. Diaconie. Hierdoor wordt in een veelgevoelde behoefte voorzien, terwijl het ook een herstel bete kent van een vooroorlogse toestand. Bij de rondvraag bracht de heer Muntjewerff het visventen en de daarbij berekende prijzen ter sprake. In verband hiermede deelde de voorzitter mede, dat zal worden getracht met een vis handelaar tot een overeenkomst tekomen waardoor in de gemeente regelmatig op een bepaalde dag der week met vis zal worden gevent tegen de vastgestelde prijs. PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Intermezzo weder opgericht Naar men ons mededeelt, is -het kleinkunstgezelschap „inter mezzo" dat indertijd met zoveel succes optrad, weder opgericht. Inmiddels is het gezelschap aangezocht om de feestavond der voetbalvereeniging „De Rijp" te verzorgen. In studie is genomen de kieinkunst-revue in zakformaat „Met de zon in je hart". De laatste hardrijderij op schaatsen De ruim 60-jarige Rijper IJsclub, deed jl. Zondag 9 Maart, een record sneuvelen met haar der tiende wedstrijd in het seizoen. De laatste wedstrijd in een ander seizoen was op Zondag 3 Maart in het jaar 1929 gehouden. Van 12 Dec. 1946 is het ijs niet uit de sloot geweest. Wel een bewijs hoe aanhoudend deze winter is. De baan was echter reeds in een slechte conditie, die goed rijden belemmerde. Om de le, 2e en 3e prijs moest gereden worden door G. Kieft, G. Verdonk en E. Vilten. Aan dit moment gekomen, deed zich een minder aangenaam inci dent voor. Door het meer dan ergerlijk gooien met ijshallen, want sneeuwballen waren het niet, door een groot aantal opge schoten lummels, ontstond een formele kloppartij, die een dus danige omvang nam, dat het bestuur maar van verder rijden afzag en de prijzen tussen de best geplaatsten verlootte. Al met al een bedroevend slot van het voor de IJsclub prachtige seizoen. POLITIE DE RIJP—GRAFT Verloren: een witte wollen sok. Een zilveren armbandje met zwar. te steen. Een bruin lederen porte- monnaie, inhoud tabakskaart en enig geld. WEST-GRAFTDIJK N.Holl. Kanaal gedeeltelijk opengebroken. Tot West-Graftdijk is thans het N.H. kanaal opengebroken. Sedert een week is een ijsbreker van Amsterdam af onderweg het dikke ijs kapot te breken. Het begin is gemaakt. Al zegt het weerbericht, dat de dooi tijdelijk is, toch zal de vorst ons niet meer zo te pakken nemen als weken terug. Het prachtige donzen sneeuw- pak, dat zo gruwelijk ging ver velen, verliest het tegen storm en regen, de straatstenen en de donkere aarde komen weer voor de dag. Eindelijk hebben sneeifw en ijs het pleit verloren. De mensen, die hebben moe ten werken in deze sneeuw- en ijswoestenij zeggen momenteel van ganser harte: „gelukkig". De winter begon 12 Decem ber 1946 En kort daarna waren de wateren dichtgevroren. Een dooiperiode van korte duur en weer ging het vriezen. En toen kwamen erger plagen in de vorm van sneeuw, ijzel en hagel. De wegen werden onbe gaanbaar, het werd voor velen martelen. De bussen liepen vast, particuliere auto's ont kwamen ook niet aan dit euvel, de trams en zelfs de treinen moesten het soms opgeven, het vrachtvervoer stagneerde. Gewel dige, meer dan manshoge opge jaagde sneeuwmassa's versper den de doorgang op de toen nog kale gedeelten. Ook dat ging voorbij. Alles, hoe ver je keek, werd sneeuw, sneeuw, sneeuw. De sloten lagen gelijk met de wegen. De sneeuwpracht werd een sneeuwpiaag, en nu sinds 11 Maart (hoewel het de 10e Maart nög sneeuwde) sneeuw„proest"! Het was haast een genot, dat de auto's vuile sneeuwkiodders naar je toe slingerden. Er \is een zachte Aprilmaand voorspeld. Dat mag dan ook wel. Er is kou genoeg geleden, en dat met de brandstoffennood. Maar nu ook de keerzijde van de medaille tonen, zegt de jeugd. Zeer terecht. Vooral in de begin ne Is er op de ijsbanen door oud en jong ontzaggelijk genoten. Overal werden ijswedstrijden ge houden en door veel publiek bijgewoond. Het duurde echter te lang. De animo voor tochten maken verflauwde. De sneeuw bracht uitkomst voor de kleintjes. Naast het eeuwige sneeuw ruimen om de huizen, gingen z^, sneeuwhutten bouwen, sneeuw- tunnels graven, en glijbanen maken van brugleuningen af zo het ijs op. Nu daalt het kwik alwéér. Een koude Noordenwind blaast. En toch komt het voorjaar! De sneeuwklokjes komen verder naar boven, de crocusjes volgen. Donderdag in de late avond hoor den we trekkende voorjaarsvo gels, vermoedelijk tureluurs. Nog iets vermeldenswaardigs: Vrijdagmorgen dook een honge rige valk in onze tuin vlak bij de woning, greep een mus, en vloog er mee het land op. GROOT-SCHERMER Biljartwedstrijd in café Kay Uitslagen biljartwedstrijd ge houden op 8 Februari j.1. van de Hoofdklasse Rond de Schermer. pntn. brtn. gem. C. Zomerdijk 225 16 14,06 (cadre) Q. Oudejans 200 16 6,12 C. Zomerdijk 225 20 11,25 (cadre) Jn. Oudejans 105 20 5.25 Q. Oudejans 200 29 7,40 W. de Boer 162 29 6,— P. Oudejans 200 33 6,06 Jn. Oudejans 146 33 4,42 Q. Oudejans 200 34 5,88 Jn. Schipper 196 34 5.76 O. Oudejans 200 40 5,00 P. Oudejans 177 40 4,42 Jn. Schipper 200 45 4,49 J. Oudejans 190 45 4,22 J. Oudejans 200 50 4,00 W. de Boer 200 50 4,00 Zaterdag 15 Maart a.s. voort zetting der wedstrijden in voor noemd café. BURGERLIJKE STAND Nadruk verboden DE RIJP Geboren: Adrianus Cornelis Nicolaas, z v T. Sombroek en J. Bommer. En- gelbertus Cornelis Anthonius, z v T. Nibbering en A, C. Liefting. Ondertrouwd: Theodorus Roelofsen, 26 j en Catharina Geertruida Kaptein, 25 j. BEEMSTER Geboren: Margaretha Brigitta, d v C. G. Oudejans en M. Broersen. Ondertrouwd: Cornelis Meijer, 21 jr en Maria Philomena de Vos, 22 jr. Overleden: Jan Warring. 83 jr, wedn van H. Dinkla. Overleden te Purmerend DE MAN DIE DOOD WAS. Wat hier volgen gaat is een ware geschiedenis. Zij is mij verteld door den man in kwestie zelf als dat dus geen bewijs voor de gegarandeerde waarheid Hoe alles precies in zijn werk was ge gaan, zal wel ten eeuwigen dage onop gelost blijven. Toen de man was over leden, bleek het voornaamste reeds ge beurd: de lijkschouwing was verricht; de dokter had het doodsbewijs geteekend, de man was dood als ik mij wèl her inner, reeds anderhalven dag, toen hij de oogen opsloeg. Nee maar, dat was een verrassing! De doode keek eens om zich heen consta teerde tot zijn niet geringe verbazing, dat hij ondanks de plechtige rouwkamer waar hij zich eerst meende te bevinden, doodgewoon thuis was.... in de alcoof nog wel, die ze tot „chapelle ardente" hadden ingericht. „Daar zouden ze een varkenskot onherkenbaar mee maken," mompelde de doode man toen hij de zware crêpe gordijnen bekeek, waarmee ze de muren behangen hadden. Het duurde even, voor het tot den dooden man doordrong, dat.... hij de doo de was. Hij hoorde in de achterkamer stemmengeroezemoes en juist zou hij de geachte familie aankondigen, dat ze op het pünt stonden, en stomme streek uit te halen, door hem dood te verklaren, toen de tusschendeur werd opengesmeten en een fel licht hem de oogen deed toe knijpen. „Ach jahoorde hij een vrouwe- stem teemen, „het geval leidt ertoe.... het was een goede kerel..." Nee maar, peinsde de doode, die moeite had, niet overeind te komen om tante Daatje, die hij al zijn levensdagen niet kon uitstaan eens een flinken schrik op het lijf te jagen.... Wat zou die nu voor goeds van me kunnen verklaren? „Ach ja.... het was een beste kerel.... een beetje zonderling.... van de dooden niets dan goeds.... die tien gulden, die ik hem indertijd geleend heb en die hij nooit heeft teruggegeven.... ach ja.... daar zul len we maar niet meer over spreken....

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2