Schip zonder haren Visitekaartjes POSTPAPIES Bockhandel Hoogcarspel PRIMA MD DE COLOGNE A. KUIN DROP mmmmmmmm mmmmmmmmm CONCERT CONCERT door het Graftdijker kerkkoor ,.De twee straatjongens van Parijs" DANSEN van 712 uur t Boelhuis A. Molenaar op Zondag 16 Maart, 's avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kerk te Qroot-Schermer door het Ned. Herv. Kerkkoor Met medewerking van M. v. SCHOTEN-OOSTERCHRIST uit Hoorn DECLAMATIE onder leiding van Ger Hop op Zaterdag 23 Maart. 8 aar in de zaal van K. Kramer te West-Graftdijk Afgewisseld met VOORDRACHT door den Heer M. HEMMER Hoofd der U.L.O. School te Midden-Beemster Entrée f 1,25 (belasting Inbegrepen) Café KRAMER, West-Oraftdjjk ZATERDAGAVOND 15 MAART A.S. presenteert de Citex-bioscoop (Kok, Edam) het buitengewoon ontroerende en spannende filmwerk Een film die niemand mag missen Vooraf Polygoon wereldnieuws Carnaval 1947. De Troon leeft. Een film bij de blijde ge beurtenis. Neerland viert de geboorte van Prinses Maria Christina, de eerste filmopname van Marijke. En verder uitgebreid nieuws Entrée f 1,Aanvang 7.45 uur Zondagavond 16 Maart a.e. Gezellige dansmuziek van The „Cheese Town band" Hij zat altijd nogal schraal bij kas, ge loof ik...." De „doode" man, die alles hoorde, werd bijna paars van woede. Jammer, dat het leelijke serpent niet alleen was gekomen.... dan had hij er wel voor ge zorgd, dat de rollen werden verwisseld. Bescheiden werd er op de alcoofdeur geklopt. „Misschien wil je de heëfen even in de achterkamer laten?.... Als je dade lijk weggaat, Daatje, misschien wil je dan vóór uit gaan?.... Er zijn daar heeren van mijn mans kantoor die komen condoleeren. Je bent toch niet bang, bij den doode alleen?.... Zoodra ze binnen zijn, kan je vóór uit, hoor.... Je hoeft heusch niet bang te zijn." De doode richtte zich half op, maar liet zich langzaam weer op zijn praalkist terugvallen, toen hij zag, dat tante Daatje verdween. De deur van de achterkamer bleef op een kier staan. „Dat is wel een treurige tijding, me vrouw," zoo begon de baas van de zaak. „Dat hadden we geen van allen ver wacht, zoon betrekkelijk jonge man nog.... in de kracht van zijn leven om zoo te zeggen...." „Nu patroon, erg sterk was hij nooit.... nog wel eens ziek hè?" viel de boekhou der den baas in de rede. „Wat een bandiet," bromde de doode bijna. „Natuurlijk zijn we hier in de eerste plaats gekomen om u te condoleeren," vervolgde de patroon tot de diep be droefde weduwe. „Helaas zijn wij door dit sterfgeval, hoe droevig ook, tot een ontdekking gekomen, waarmede onze zaak slechts geluk te wenschen is." Hoewel „de doode" zich tot het uiter ste inspande, kon hij niet hooren, wat het groote geluk voor de zaak wel was. Hij zou het later vernemen. Na eenigen tijd werd de deur weer opengeduwd en werd de plechtige vraag gesteld, of de heeren den doode nog even wilden zien. De patroon weigerde; de boekhouder zei, dat hij nog gaarne de laatste eer bewees. „Het is maar wat je een eer noemt," dacht de „doode". En toen.... toen had zelfs de doode kerel de grootste moeite om rustig te blij ven liggen, om het niet uit te schreeuwen en de twee met de koppen tegen elkaar te slaan. Want de boekhouder boog zich galant over de „diepbedroefde" weduwe heen „....hoe heb ik dat geleverd? Tachtig mille.... voor ons beiden.... hij heeft toch de schuld".... Een uur later kwam de aanspreker: de kist moest dicht. En de „doode".... in- plaats van zijn kaken open te doen, lag stil.... doodstil.... hij liet zich levend be graven! Ik zei al, dat de historie mij door den man zélf werd verteld?.... (Nadruk verboden). 17 bezit een mooi boek als U koopt WILLY CORSARI f 7.50 Boekhandel G. J. Hoogcarspel Familie-berichten A. Brouwer-Hos en P. Brouwer geven met grote blijdschap ken nis van de geboorte van hun zoon Pieter Jaoob de Rijp, 11 Maart 1947 21 Maart a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders B. Plooijer en N. Plooijer-Groot hun 50-jarig huwelijksfeest te herdenken Hun dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen: R. Plooijer T. Plooijer-Bol Anton Nelie Arie Groot-Schermer, 14 Maart 1947 Hiermede vervullen wij de treurige plicht, U in kennis Ie stellen van het overlijden, na een langdurige ziekte en na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, van onzen lieven en zorgvollen Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Johannes Konijn, Echtgenoot van Maria Stroet, in leven Kerkmeester en lid van de Derde Orde, in de ouderdom van 65 jaar. Overtuigd vanUwedeelneming, bevelen wij de ziel van den overledene in Uwe godvruch tige gebeden aan Wed. M. Konijn-Stroel Kinderen en Kleinkinderen GRAFTERMEER, 10 Maart 1947 Notaris Lnijcbx te de Rijp zal op Vrijdag 28 Maart 1947, des morgens 10 uur, ten huize en ten verzoeke van den heer P. BESSE Rz. te West- Graftdijk, no. 36, gem. Graf t, in het openbaar verkopen, om contant geld: 5 koeien t.b.c. vrij 2 pinken, 6 oonschapen met lammeren, 25 ruiters, 2 modderbakken, krui wagen, stuitje hooi, hard riet, landbouwgereedschappen enz. Geen stalling. Drukkerij Hoogcarspel In lompen en afval van schapenwol en opruiming DE RIJP 291 Uw adres voor: Ook per maatje Drogisterij Apoth. ass. Optiek - Fotografie Telefoon 30, de Rijp I ZATERDAG NA 2 UUR Gevraagd: flinke dienstbode voor dag en nacht, hulp van werkster aanwezig. Mevr. Schermerhorn, de Rijp Gevraagd net meisje voor halve dagen of 3 dagen per week. M. Noome, Jisperweg, Beemster Gevraagd: bakkersleerling 15 16 jaar Bakkerij Vries, Driehuizen Te koop gevraagd: land of veen om steekturf te produceren, tegen nader overeen te komen voorwaarden. Brieven te richten hulpposikantoor, Groot-Schermer Te koop: 800 hollandse dakpannen bij J. de Heer, Driehuizen, Groot- Schermer Verloren: een portemonnaie Tegen beloning terug te bezorgen bij M. J. Weel, Wormerweg, Beemster

Rijper Courant | 1947 | | pagina 3