ZWAMT SPORTNIEUWS D.R.E.O.-nieuws De belangrijke strijd tussen Monnikendam 2 en Dreo 2 is in het voordeel van eerstgenoemde beëindigd. En we moeten eerlijk bekennen, verdiend. De gasten speelden werkelijk een beste partij en onze mannen hebben zonder uitzondering allen wel hun best gedaan, maar Dreo had voor deze middag zeker wel geheel volledig mogen zijn om een beter resultaat te behalen. Een goede speler kon niet meedoen wegens een beenblessure en een moest men afstaan aan het eerste en daarvoor wordt dan ook meestal de beste gepikt. Maar jongens, de 31 neder laag was eervol en jelui hebben goed stand gehouden tot de laatste minuut, Zie nu de laatste wed strijden te winnen, dan is de 2e plaats voor jeiul. Het derde elftal, dat bij E.V.C. 4 te Edam op bezoek was, wist daar 9 doelpunten te maken maar het was jammer, dat E.V.C. er 11 maakte. Wat een recorduitslag 11—9. Zoiets kan men nu net van ons derde verwachten. Maar toch een teken, dat ze over schutters be schikken. Lest best, nu ons eerste elftal. We hadden de leiders op bezoek n.1. Broek in Waterland. Momen teel staan ze nog aan de kop met FEUILLETON Nadruk verboden detective-verhaal door 35 Nico van Nigtevecht. Dat liet de heer Bunker zich geen tweemaal zeggen. Maar toen de anderen eveneens probeerden naar buiten te ko men, werden zij door Artje even ge moedelijk als Weber zou hebben gedaan, teruggewezen. ,,Nee, kinderen, niet alle maal tegelijk. Wie het z'n beurt maar is." Hij deed dadelijk nadat Bunker naar buiten was gekomen, de deur weer dicht en voegde er aan toe: ,,Ik zou jullie niet aanraden, naar buiten te komen, want dan kon je wel eens een blauwe boon te slikken krijgen. Steek vooral je hoofdje niet om de deur, want ik zou er dwars doorheeen moeten schieten. En dat zou me spijten." ,,Ga maar even een eindje mee. Pie- ter," zei Weber vroolijk. ..Het is net zoo'n kinderspelletje, hè? Wat heb je liever, een zilveren lepel of een gouden vorko, ken je dat niet?Dat is jammer." ,,Ik zou wel eens willen weten, wat dit allemaal te beteekenen heeft," aldus richtte Bunker zich tot A»tje, omdat hij Weber blijkbaar geen antwoord waard vond. ,,De goederen, die ik met m'n maats vervoerde, zijn door een geleide- biljet gedekt." ,,Mag ik eens zien?" vroeg Artje, ter wijl hij Weber een knipoogje gaf. Bunker haalde z'n portefeuille tevoor schijn en zocht er in. Een geleidebiljet kwam er echter niet uit te voorschijn. „Hij zal het bij die geslachte koe hebben," veronderstelde Weber. „Die man heeft iets tegen me," be weerde Piet, die zich alleen maar tot Artje bleef richten. „Dat komt meer voor bij menscheri, die op een en hetzelfde plaatsje wonen." antwoordde Artje. „Dan weet je te veel van elkaar, niet?" „Precies," zei Bunker, wien de ironie van het antwoord ontging. „Als u nu met dat geleidebiljet komt... Het kan natuurlijk zijn, dat u het heeft verloren, maar misschien herinnert u zich op wien snaam het stond." „Op naam van de IMEXop mijn eigen naam. wil ik zeggen." „Ik denk. dat meneer dat geleidebiljet binnen heeft verloren," veronderstelde Weber. „Waarschijnlijk is het uit uw zak gegleden, toen u daar binnen strui- 18 punten uit 14 wedstrijden. Maar ze schijnen er na de vorst periode volgens hun voorzitter geheel uit te zijn en hun spel was dan ook niet van die kwaliteit, die men van een ploeg mag ver wachten, die de hele competitie de leiding heeft. De elftalcommis sie had de opstelling gewijzigd en hierover waren de meningen nogal verschillend, maar het spel dat voor de rust in deze nieuwe opstelling te zien werd gegeven, was werkelijk beter dan in de laatste wedstrijden. Er werd vlug gespeeld en beter geplaatst en met de rust was er dan ook al een mooie 3—0 voorsprong behaald. Na de rust werd eerst der-back vervangen en later de rechtsbin nen, die het ongeluk had zijn sleutelbeen te breken, op het moment dat hij alleen voor doel kwam en door een speler van Br. gehaakt werd. Ook de spil viel nog uit en zo werd er met 3 invallers verder gespeeld. De stand was toen 4—0 en nadat de invaller Koos Verdonk met een mooie kopbal uit een corner de score tot 5—0 verhoogde, wisten de gasten nog een verdiend tegenpunt te scoren en zo was de eindstand 5—1 voor Dreo. A.s. Zondag speelt alleen ons eerste elftal tegen Westzaan in Westzaan. Beide clubs hebben nu 11 wedstrijden gespeeld, 7 ge wonnen, 3 gelijk en 1 verloren. Door de N.O. storm van Vrij dag op Zaterdag is onze mooie kelde." „Is natuurlijk óók mogelijk," antwoord de Piet, die nu dacht, dat er misschien met Weber ook nog wel te praten zou zijn. „Dan zou ik eerst nog maar eens goed zoeken, daar binnen." was het onver- wachtte antwoord. „En dan kunnen wij jouw kameraden eens om een onderhoud verzoeken. Ik zou zeggen, dat die ook orde. dan konden we weer gelijk over steken," voegde hij er aan toe. Het onderhoud met den man. die de schele was genoemd, droeg een heel an der karakter. De man raasde en tierde,' dat hij bedrogen was dat hij niet had geweten, dat er een luchtje aan het zaak je zat en hoewel Artje vooral probeerde of er nog anderen waren, die met het vervoer van de goederen uit den waggon naar de bunker hadden te maken, kre gen ze hierover geen inlichtingen. Datzelf de was het geval met den ander, die Dingstee was genoemd. De Waard, die met de Revolver van wel recht hebben op een beetje frissche" lucht." Piet Bunker keek nog eens in zijn por tefeuille. zonder dat hij het gezochte bil jet vond. Wel bracht hij Weber daar- daar op een andere gedachte, die de chef veldwachter onmiddellijk ten uitvoer leg de ook. Hij zag het persoonsbewijs zitten en vorderde dat dadelijk op, met de woorden, dat hij er nu wel eens op wou passen. „Je hoeft niet bang te zijn, dat ik het verlies ik. zal het secuurder opbergen dan jij je geleidebiljet. Als je dat ding dadelijk vindt en de zaak is in Weber in de vuist voor de deur van de bunker op wacht had gestaan, was er blij om, dat de politiemenschen het ein delijk welletjes vonden en het edele drie tal zonder persoonsbewijzen in de bunker zat. „Het is eigenlijk een ideale gevange nis." zei Weber peinzend, kijkend naar het betonnen gevaarte, terwijl ze er krijgsraad over hielden, hoe ze nu ver der zouden doen. „We zijn eigenlijk niet veel wijzer van ze geworden." „Vind je?" „Heeft U dan iets bijzonders ontdekt, inspecteur?" vroeg Weber snel. „Nee, dat niet," antwoordde Artje. ,,U heeft gelijk, dat die bunker een ideale gevangenis zou zijn. Als ik li was, zou ik vragen, of ik er niet een paar kon krijgen," vervolgde hij lachend. „Lach er maar om," zei Weber. „De mogelijkheid is, dat we de heeren over het water moeten krijgen of ze langs de spoorbaan moeten geleiden. Daar voel ik al bitter weinig voor. Als er een trein langs komt, heb je de kans, dat ze je tribune omgewaaid. Maar ze zal met financiële hulp van vele sup porters weer overeind gezet worden. De sportverslaggever. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Alleen dè Rijp II is j.1. Zondag binnen de krijtlijnen geweest, en behaalde tegen Watergang I een prima resultaat door met 1—1 gelijk te spelen. A.s. Zondag, 2 uur komt Groot- Schermer op bezoek. Uit werd slechts met een doel punt verschil verloren, zou het terreinvoordeel, de balans nu ten onze gunste doen doorslaan? De Rijp I moet de strijd aan binden met E.V.C. I en heeft een moeilijke opgaaf om de punten uit Edam weg te halen. A.V.Vers wees er van doordrongen, dat wij ze nog hard nodig hebben, dus met hetzelfde vuur als de laatste 2 wedstrijden. Hemelvaartsdag heeft de Rijp I haar voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen Zouaven. Aanvang 2 uur. Ook hier is een kans op beide punten aanwezig het zou ons 2 plaatsen op de ranglijst doen stijgen. Succes. Jédè. Graftdijk-nieuws Graftdijk I—PSCK I 2—3 DRC. III—Graftdijk II 4-1 Graftdijk I moest de eer aan het technisch beter spelende PS een duwtje geven, of ze maken van de gelegenheid gebruik om de beenen te ne men." „Een gevaarlijk spelletje," oordeelde Artje, „waar ze hun persoonsbewijzen ook niet mee terug hebben." „Als de deur nu op slot was te krij gen" „Dan zou die Bunker daar zijn krach ten eens op kunnen beproeven," vulde Artje aan. „Die man is toch slotenmaker van zijn vak? Stond dat niet op zijn persoonsbewijs?' „Ja, zoo iets." „Als we een biels van den spoordijk haalden, dan konden we daar de deur mee barricadeeren," stelde De Waard voor, die bang was, dat hij wederom op wacht zou móeten staan. De anderen vonden het een pracht idee en daar Artje aanbood, nu eens de wacht te betrekken, gingen De Waard en Weber er op uit om een dwarsligger te halen. Het hoefde nigt. Want nauwe lijks waren ze een eindje in de richting van de spoorlijn gegaan of ze zagen een dikke balk liggen, die vroeger dienst had gedaan om de bunker aan den buitenkant af te sluiten en die nog precies in een paar houten gaten voor de deur paste. „Zie zoo," zei Weber tevreden, toen zij de stevige sluiting hadden aange bracht. „Nu mag meneer de slotenmaker eens probeeren, of hij daar uit kan ko men. Als de Officier van Justitie hem nu voor den tweeden keer uit de voor- loopige hechtenis ontslaat, heeft hij dit tenminste al te pakken." De Waard vond het eigenaardig, dat de dikke chef tegenover de gevangenen weer denzelfden jovialen toon aansloeg. „Nu, jongens, amuseer je maar zoo lang. wij zullen eens gaan kijken, of we een bootje voor jullie kunnen vinden. Van den honger zal je niet omkomenals je trek krijgtin de tweede afdeeling is nog meer." Hoewel De Waard dit niet zei, deed het hem toch genoegen, dat ze er vrij spoedig in slaagden, passage voor de hee ren op de politieboot te bespreken, die toevallig over het meer voer. Het deed hem óók pleizier, dat Artje het niet noodig oordeelde, mee terug te gaan, maar de overbrenging gaarne aan een paar manschappen van de boot overliet, die even later onder aanvoering van We ber naar de bunker trokken. De. kano van Jonas lag nog op de zelfde plaat waar ze hem op den wal hadden getrokken. „Als het niet zoo laat was geworden, gingen we nog een eindje verder," zei Artje. terwijl hij over het meer laveerde. „We hebben nu wel een pleizierreisje verdiend." LICHT OP ▼oor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 8.19 uur Zondag 8.50 Maandag 8.52 Dinsdag 8.54 Woensdag 8.56 Donderdag 8.58 Vrfldag 8.59 Zaterdag 9.00 CK laten. Voor de rust was de strijd ongeveer gelijk opgaand. Beide ploegen wisten ieder één maal te scoren. Na de rust had Qraftdijk voor de wind en was meer in de aanval. Na ongeveer 20 min, gespeeld te hebben, wist Jos onhoudbaar te scoren. Nu kwam PSCK ook meer opzetten met aanvallen over de vleugels, die zeer gevaarlek waren. Onge veer 10 min. voor het eind werd aan P. een penalty toegekend, om dat de G-keeper een P-speler in de rug duwde. Deze werd on houdbaar ingeschoten. Zo was de stand 2—2. Enige min. later wist P nogmaals te scoren. Zo kwam de eindstand met 2—3. Graftdijk II moest zijn meerdere erkennen in D.R.C. III, dat veel sterker was. A.s. Zaterdagmiddag: Blauw Wit IGraftdijk I, 4 uur in de Wormer. A.s. Zondag: Groot-Schermer adsp. a—Graftdijk adsp. a. De Sportverslaggever In het haventje stond Jonas al op hen te wachten. „Nouheb je de palin'gdieven nog gesnapt?" „Palingdieven niet wel een stel spoorwegdie ven," antwoordde Artje. „Spoorwegdieven?" vroeg de oude wal kapitein. '„Wat heb ik met het spoor te maken?" ZEVENTIENDE HOOFDSTUK. „Zeg, Artje, die makelaar Meeuwsen, wat is dat eigenlijk voor een type?" Artje zat aan z'n rapport over de arrestatie van Blinker, de Schele en Dingstee te werken, toen inspecteur Be ker bij hem kwam oploopen. Met een zucht van verlichting legde de inspec teur van de Centrale Recherche z'n pen houder neer en wipte langzaam in z'n stoel achterover. „Hoe bedoel je dat?" „Ken je hem niet? Ik dacht, dat ik zijn naam had hooren noemen in die zaak van jou." „Dat klopt maar dat was heel in 't begin. Hij was toevallig de makelaar van dat leegstaande huis, weet je wel? Ze hadden hem dien eersten avond er in gehaald heel toevallig. De man had er niets mee te maken dat is wel ge bleken. „Dus je gelooft wel, dat die makelaar betrouwbaar is?" vroeg Beker. „Dat hoor je me niet zeggen," ant woordde Artje snel. „Zeg, ga je zaken doen?Wou je een huis koopen?" liet hij er lachend op volgen. „Nee, dat nu niet bepaald. Ik heb ambtshalve iets met hem te maken en nu herinnerde ik mij, dat jij het over dien man had gehad. Ik dacht, dat jij me misschien kon inlichten," zei Beker. „Je weet, dat ik altijd nog met die bank- biljettenaffaire zit. De heeren schijnen hun zetel te hebben verplaatst en tegen woordig hier te opereeren. Er werden gisteren liefst vijf valsche biljetten in geleverd en allemaal weer van hetzelfde genre. Gelukkig wisten er een paar menschen van wie zij de biljetten hadden gekregen ik heb de draad gevolgd en met alle vijf kwam ik bij makelaar Meeuwsen terecht. Ik heb dien meneer verzocht, aan bureau te komen" „Had je hem niet beter zélf kunnen opzoeken?" viel Artje in. „Als je ze uitnoodigt te verschijnen, weten ze, dat er iets aan den knikker is dan kun nen ze hun verhaaltje klaar maken." „Ik ben er geweest, maar Meeuwsen zelf was niet thuis. Ik heb z'n vrouw gesproken. Zij herinnerde zich wel, dat zij vijf nieuwe biljetten had uitgegeven. (Wordt vervolgd)

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4