ZWART Jan Mens SPORTNIEUWS G.S.V.-nieuws Graftdljk I—S.V.A. 1 1—2 Graftdtjk 11—Purmerend 111 4—1 Qraftdijk 1 speelde haar eerste degradatie-wedstrijd en wel tegen S.V.A. uit Assendelft. Er was een talrijk publiek aanwezig, er waren n.1. drie vrachtauto's vol S.V.A.- supportersuit Assendelft gekomen. Voor de wedstrijd werden door de aanvoerder van Qraftdijk bloemen aan de 2e klas kam pioen aangeboden. Even een beeld van de wed strijd. Direct na de aftrap wordt G. in de verdediging gedrongen, maar langzamerhand wordt het spel meer gelljkopgaand, met iets gevaarlijker aanvallen van S.V.A. Na een kwartier gespeeld te heb ben onderneemt S weereen aan val. De G-linkshalf wil op de keeper terugspelen, maar doet dit veel te hard en schiet onhoudbaar in de bovenhoek, 1—0 voor S.V.A. De Graftdijkers gaan vol goede moed verder, maar al hun aan vallen lopen dood. Er zit geen schot in de voorhoede en ze wor den veel te weinig ondersteund donr de middenllnie, uitgezonderd Jan Keetman, die een uitstekende wedstrijd speelde en ongetwijfeld één van de beste spelers van het G-team was. Tot de rust komt er geen verandering in de stand. Na de rust speelt O iets beter en na ongeveer 20 minuten weet jos uit een corner de gelijkmaker te scoren. S.V.A. Iaat het er echter niet bij zitten en 10 min. later ontstaat er uit een doelworsteling voor het G-doel een goal voor S (2—1). G zet nu alles op alles, maar doelpunten blijven uit en S.V.A. heeft dus met 2—1 ge wonnen. Qraftdfjk II wist van Purmer end III, dat voornamelijk uit jun. bestond, met 4—1 te winnen. Er werd door beide partijen slecht gespeeld. Dit was de laatste com petitiewedstrijd van het tweede. Ze hebben uit 14 wedstrijden 12 punten. Doelgem. 40 voor en 44 tegen. Voor a.s. Zondag geen wed strijden. Tot de volgende keer! De sportverslaggever. FEUILLETON Nadruk verboden detective-verhaal door 38 Nico van Nigtevecht. Artje had Beker er eigenlijk toe ge prest, dat zij tot slot van alle verhooren, die zij dien nacht hadden afgenomen, ook nog zijn vrienden De Waard en Baak van De Echo op de hoogte zouden bren gen en toen de twee verslaggevers in voor het drukken zocht en vond hij con tact met een klein baasje te Rotterdam. De man maakte een paar biljetten, maar meneer Dykema vond het beter, de heele drukkerij naar onze stad over te bren gen en kwam daartoe met dien drukker een leeg huis bezichtigen. Terwijl ze dat huis bekeken, kregen ze ruzie. Dykema, die groot en sterk is, gaf den drukker een klap, met het gevolg, dat de man dood bleef liggen. Dat was niet zoo mooi en Dykema wist niet beter te doen, dan het lijk rechtop in een kast te zetten en de sleutel weer terug te brengen met de mededeeling, dat het hutè niet geschikt was. In de consternatie had meneer niet gemerkt, dat de kast waarin hij den druk ker „plantte" ook andere artikelen be vatte. Toevallig was dat niet, want die artikelen waren daarin gezet op advies van een zekeren meneer Piet Bunker, iemand met wien meneer Dykema andere Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" De Rijp II was het enigste A.V.V.-elftal dat j.1. Zondag bin nen de krijtlijnen kwam. Aan het aantal spelers zou men vermoeden dat alles in het veld was, want het waren maar negen A.V.V.ers die Purmerend II par tij gaven. Enige leden lieten hun sportka- meraden in de steek, en gingen liever als toeschouwer naar een ander sportgebeuren. En invallers voor het eerste zijn er altijd te vinden, maar als de aanvoerder van het 2e elftal een beroep op hen doet, dan zijn er uitvluchten, de goeden niette na gesproken. Nee, A.V.V.ers dit Is nog niet zoals het wezen moet, neem een voorbeeld aan die negen spelers, die ondanks het feit, dat zij schijnbaar voor een hopeloze taak stonden, toch nog een 0—0 gelijk spel wisten te behalen, dank zij het enthousiasme, en de wil om toch een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Ja, was Polman met zijn schoten geluk kiger geweest, en lat en paal de P.-keeper hadden geassisteerd,de uilslag was dan zelfs ten onzen gunste geweest. Jédé. D.R.E.O.-nieuws Dreo I speelde op 8 Juni zijn laatste competitie-wedstrijd tegen Purm.l. De uitslag bewijst wel, dat Purmerland een der sterkste uit onze afdeling Is. Trouwens veel krachtsverschil zit er in onze afdeling niet. Dreo is nu uitgespeeld en heeft 26 punten uit 18 wed strijden. Waarom Westzaan zijn laatste twee wedstrijden nog niet speelt en er zodoende niet bekend is wie er kampioen is, begr||pen wij niet. In elk geval kunnen wij over de prestaties van ons eerste en tweede elftal tevreden zijn. Beide hebben ze de eervolle tweede plaats op de ranglijst. Nu is de tijd aangebroken om te oefenen en niet voor doei- schieten. Wil men de volgende competitie nog wat meer pres teren, er is maar een weg leden, en dat is TRAINEN. Weten jullie zaken deed, namelijk het verhandelen van gestolen diamanten. Toevallig wordt het lijk ontdekt hoe dat in zijn werk ging. hooren jullie wel eens, omdat je het door de papierbeperking toch niet allemaal tegelijk kunt meenemen en Dykema doet alle mogelijk moeite, de politie op een dwaalspoor te brengen. Zelf slaat hij een van onze agenten neer en zijn helper Bunker óók niet voor een kleintje vervaard werkt het lijk naar 'n naburige gemeente. Daar is het later opgehaald uit een meer. Als we in het leege huis terugkomen, is Dyke ma op zijn hoede. Hij begrijpt, dat een glasplaat met vingerafdrukken hem nood lottig zou kunnen worden en hij schiet deze m'n collega Hendriks gewoon uit de handen. Als hij wordt achtervolgd, vlucht hij bij een ambtenaar van de dis tributie binnen, met wien hij óók wel eens zaken deed namelijk het opkoo pen van gestolen bonkaarten. De amb tenaar laat hem zijn huis verlaten, zoo dat Dykema den dans ontspringt. Dan houdt hij zich een tijdje bedaard, maar als hij merkt, dat zijn gestolen edelstee- nen in handen van de politie zijn ge vallen, wordt hij weer actief. Met Bun ker zet hij het plan op, leege spoor wagons te plunderen, maar hij zorgt er wel voor, zelf op den achtergrond te blijven, ofschoon hij zich eenmaal door Bunker er toe liet brengen, behulpzaam te zijn bij kleine inbraakjes in een na burige gemeente en één keer zelfs een poging deed een grooten slag te slaan, door een geheelen veestapel weg te voe ren." de jaren nog, dat we in onze glorie-dagen waren en Dreo de schrik van West-Friesland ge noemd werd? Toen werd er ge traind. Schukert, Bond, Teling, en Timmer, deze mannen hebben ons omhoog geholpen, en wil len we weer omhoog en nog eens NVBer worden, dan zal en moet er ook weer serieus aan gepakt worden. Op Zaterdag 12 Juli wordt er een zeer belangrijke ledenverga dering gehouden van alle leden in het clublokaal. Niemand blljve weg. De Sportverslaggever. Argonautennieuws Dezer dagen heeft het bestuur een botenbergplaats weten te krflgen, en wel een van de schuren van „Dillenburg*. Deze week zijn er enige rekken aan gebracht en de eerste boten ge borgen. Zij, die gebruik willen maken van de boten-stalling kun nen zich opgeven bij de secr. in verband met het bijmaken van rekken. Zoals wel bekend zal zijn, worden a.s. Zondag degenen,die nog niet de zwemproef verricht hebben hiervoor In de gelegen heid gesteld. Het betreft hier alleen nieuwe leden, en zij, die de zwemproef nog doen moeten. Evenals vorig jaar zal voor deelname aan het Sterkamp te Elswout de zwemproef als mini mum-eis gesteld worden Dus zwemmers; 9u30 bij Spijkerboor. Het plan is nè het zwemmen een tocht te maken, komt dus allen 1 „Peddelaar.* schreef f 9.50 Koop dit boek in Boekhandel Q. J. Hoogcarspel De Waard, die evenals Baak druk zat te stenografeeren, keek even op. „Nee, nadere bijzonderheden geef ik nu nog niet je krijgt 't verhaal alleen in groote trekken. We zijn er trouwens al haast. Als we de geschiedenis achter af bekijken, lijkt alles heel eenvoudig, omdat we nu weten, dat al deze zaken van een en denzelfden persoon uitgin gen. Toevallig kwam ik op de gedachte, die valsche bankbiljetten-geschiedenis met de andere voorvallen te combinee ren, want in die biljetten-geschiedenis had meneer Dykema te véél voorzorgen genomen. Nauwelijks was bekend, dat er te Rotterdam valsche briefjes van tien waren ontvangen, of hij kwam hier aan gifte doen en hij ging zelfs zoo ver, zich over de naar zijn meening weinig ac tieve houding der politie te beklagen. Op hém, den directeur van de IMEX, welk schoone woord lm- en Exportkan toor beteekent, waren gedekt. We wisten eerst niet, dat ook hier Dykema de hand in had. Voor het overige heeft recher cheur Bakker heel goed werk gedaan. Ik zou gaarne zien, dat de heeren dat er nog bij konden zetten. Bakker zorgde er voor, dat hij stamgast werd in de kroeg, waar hij bovendien de menschen plun derde door op te treden als valsche kaarter. Zet dat laatst er maar niet bij dat zal hem niet ten laste worden ge legd. Nu geloof ik, dat ik er ben," zei Artje. „Mevrouw Hiemstra," fluisterde Be ker. „Vind je dat nu wel noodig?" „Zouden we er haar maar niet liever LICHT OP ▼oor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 9.35 uur Zondag 9.35 Maandag 9.35 Dinsdag 9.35 Woensdag 9.35 Donderdag 9.35 VrQdag 9.85 Zaterdag 9.35 BURGERLIJKE STAND Nadruk verboden BEEMSTER Geboren: Willem Jacob, z v TJ. Tan Golnga en A. ran Leeuwen. Jan Jacob, z v P. Helder en A. Mus.Jetze Pieter, z v H. Tolama en C.M. Broeiae. Trijn tje, d v H. Burger cn M. C. Visser. Irene Lucy Greetje, d S. Broert]es en A. Klay. Carol josepha Allda. d v N. Onnen en O. A. Noë. Ondertrouwd: Jacobus Bernardus Nooy, 17 j en Anna Ktaslna Muntje- werff, 27 Nlcolaas Boots, 19 j en Sopia Adrlana Koning, 28 Getrouwd: Nlcolaas Cornelis Molen kamp, 28 j en Suzanna Agatha Visser, 23 j. Overleden: Dirk Slot, 74),weduwnaar van Oeert|e Kroone. Johanna Maria de Clercq, 45 J, wed. van Willem Kruithof, overleden te Purmerend. Posterijen de Rijp Kantooruren op werkdagen: 9-12.30 14-15.30 18-19 Zaterdags 9—13 Telegraaf en telefoon Maandag t.m. Zaterdag als gewone kantoor uren. Zon- en feestdagen telefoon 8—9 Buslichtingen: Verzending:5.00; 15.00 uur Eerste bestelling; 7.00 uur Tweede bestelling: 16.00 uur buiten laten? Honneur aux dames?" „Mij best," vond Beker. „Als je het mij vraagt, zei ik thans het liefste welte rusten tegen de heeren." Artje lachte. „De zaak is, dat er óók nog een dame met een en ander had te maken. Zij speelde echter een onderge schikte rol zij deed onder aandrang van Dykema een en ander in den zwar ten handel, maar was verder te goeder trouw. Wél zou ik het op prijs stellen, als ook de naam van Weber eervol werd genoemd vind je óók niet, Be ker?" De ander gaapte en verzekerde, dat hij het best vond. „Als jij nu naar bed gaat, beste Be ker," zei Artje, „zal ik den heeren nog even vertellen, hoe dat vannacht met dien overval is gegaan." Beker stapte dadelijk op. „Het is je toevertrouwd," zei hij. „Dan ga ik maar." De Waard en Baak vonden het niet naar, dat Beker opstapte. Ze lieten Art je vertellen van den overval ze lieten hem de geheele geschiedenis nog eens uitvoerig verhalen, totdat deze er zelf een einde aan maakte en zei, dat hij óók naar bed ging. „Wat een lap, hè Baak," zei De Waard, toen de twee verslaggevers ein delijk weer buiten stonden. „Heb jij veel ruimte?" „Ik niet." „Als we dan eens begonnen met dien inval en de rest van de geschiedenis tot morgen bewaarden?" EINDE.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4