De goeie schoolagenda's Zondagsdienst Artsen 13 Juli 1947 ingaande Zaterdagavond 12 ]uli uur tot spreekuur Maandagmorgen 18 Juli Dr. Wegdam, de Rijp Telefoon 38 PHEDIKBE TJFt TEN Zondag 13 Juli De HtlP Ned. Hervormde Geza. geen dienst Doopsgezinde Gem. geen dienst .Er, Luthersche Gezn. s Middags 4.30 uur Ds. H. Johannes Gerelorzn. Gem. 8 Morgens 10 uur en s midd. 8 uur de heer van Dijke, van Rotterdam 8 Morgens collecte voor de verwoeste kerken Gralt Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdljk geen dienst Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost- èWWest-GraltdlJk Dienst te Oost s Morgens 10 uur Ds J. Boekee Onderwerp: Zilver en goud heb ik niet".. (Handelingen 3 vers 6) 2Nr ed. Hervormde Gem. Groot-Schermer s Avonds 1.80 uur Ds. Bobeidijk Driehuizen geen dienst S tompetoren (zie Zuid-Schermer) Oterleek s Avonds 7.30 uur Ds. J. M. de Jong Zuid-Schermer s Morgens 10 uur Ds. J. M. de Jong Beemster Ned. Hervormde Gem. geen opgaaf ontvangen Doopsgezinde Gem. geen dienst Sohermerhorn Ned. Herv. Gemeente s Morgens 10 uur Ds. T. Leendertz Gereformeerde Kerk s Morgens 10 uur middags 3 uur Ds. J. E. Visser Houter zal een verandering moe ten plaats vinden. Er zal een tijdelijke huipbtug gemaakt worden van 150 m breedte. Er zal een vrije openbare aan besteding plaats vinden (dus ook aannemers buiten de gemeente). Een geldlening van f 17000,— is hiervoor nodig. In dit bedrag is mede begrepenGrondaankoop, voorziening aan huizen, buizen en leidingenomleg en aankoop van 5000 straatstenen. De geldlening af te lossen in 40 jaar. B. en W. stellen dit in zijn geheel als plan voor. De heer de Jong geef) gevraagde inlichtingen aan de leden van de raad. POLITIE DE RIJP-GRAFT Gevonden: een texlikaait. De doorvaarihoogte bedraagt 1.90 m. De raad verenigt zich met het plan no. 1. De raad besluit hiertoe, bene vens dus tot de lening. De voorzitter hoopt, dat we genoegen zullen hebben van dit besluit. De heer de^^ig wordt door de voorzitter Bedankt voor zijn verstrekte inlichtingen, waarna de heer de Jong de vergadering weer verlaat. Een dankbetuiging zal worden gezonden aan de Provinciale Waterstaat voor hun medewerking De voorzitter probeert uit een of andere bron subsidie te putten. Enkele leden noemen lichamen op, waar vermoedelijk kans op een bijdrage bestaat. Rondvraag. De heer Rijkes wijst op dood lopende sloten op verschilende plaatsen in de gemeente. De voorzitter zou willen weten of dit eigenaren zelf niet moe ten doen. In ieder geval zal spreker de gemeenteopzichterhierover inlich ten, een onderzoek in te stellen, en verbetering aan te brengen. De heer Keuning brengt een compliment aan de voorzitter voor de activiteit inzake de te bouwen Tilbrug. De heer Roemer vraagt hoeveel tijd er gemoeid zal zijn met de bouw van de Tilbrug. De voorzitter: de ingenieurs denken, dat de brug voor nieuw jaar niet gereed zal komen in verband met materiaalschaarste. Er zal hard aan gewerkt wor. den, misschien, dat het dar. nog lukken zal, eerder gereed te komen. De gemeente-opzichter, zegt de voorzitter zal alle moeite doen, de benodigde materialen zo spoe dig mogelijk bijeen te brengen. Hierna sluiting. PLAAT8ELIJK NIEUWS - 0E RIJP Geslaagd en bevorderd Wim Zee Jz. slaagde te Alk maar voor het einddiploma 5- jarlge R. H. B. S. Voor het diploma Mulo B slaagden te Alkmaar PietSpaarman en Karei ter Beek. Teun Bruntink is op de M. T. S. Ie A'dam van het 2e naar het laatste studiejaar overgegaan. Jaap Roemer werd op de M.T.S. te Haarlem van het 2e naar het 3e studiejaar bevorderd. Aart Hoogcarspel werd op het Murmellius-Gymnasium te Alk maar bevorderd van de 2e naar de 3e klasse. Het schoolreisje van de klas sen 1, 2, 3 en 4 der Openbare Lagere School, te de R(jp. Op Zaterdag 5 Juli jl. maak ten wij, juffrouw, meesters en kinderen van de le, 2e, 3e en 4e klasse, ons jaarlijks schoolreisje. Om 9 uur stonden de bussen op de Dam. Jammer; dat het weer zich niet mooi liet aanzien. Het was zelfs zo, dat de regen ons Grote Radio-actie voor de militairen in Indië. De organisaties, die zich de welzljnsverzorging van de mili tairen in lndië ten doel stellen, hebben besloten samen te werken om radio's en gramofoons naar Indië te zenden. Met de morele steun van Rooms Katholiek en Protestant Interkerkelijk Thuis front ontwikkelt gedurende de maand Juli de Band Nederland- Indië een grote actie door middel van al zijn plaatselijke afdelingen De mannen van „Het radiopro gramma voor de Nederlandse Strijdkrachten" (die zelf reeds75 toestellen naar lndië zonden) hel pen mee aan de propaganda. De N1W1N, die reeds 300 radio's verzond en er nog minstens 50 op haar program heeft, kanaliseert de diverse initiatieven enverleent volledige medewerking. Alle toesteilen worden centraal door de NIWIN aangekocht en verscheept. Het distributie-orgaan in Indië is de Coördinatie Com missie Burger- en Militaire Wel fare (C C. B.M.W.) Stortingen kunnen worden gedaan t.n.v. N.V. de Twentse Bank, kantoor Apel doorn, Hoofdstraat 78, giro nr. 158292. noodzaakte snel in te slappen. En toen we wegreden, draaiden de ruitenwissers ijverig... Toch is het heel erg meege vallen 1 We zouden de dag doorbren gen in Oud-Valkeveen, en we hebben daar heel veel plezier gehad. Druk was het er niet vanwege de Zaterdag, en we hadden de vrije beschikking over schommels, wippen, enz; We draaiden en slingerden naar hartelust. We zijn ook nog even naar de zee wezen kijken' maar daar was het te guur om pootje te baden. Daarom gingen we maar weer terug en besloten in het zwembad van de speeltuin te gaan zwemmen. Nu, dat ging heerlijk. Jammer, dat. sommige kinderen geen badpak hadden. Meester ging nog in een kano, maar meester duikelde er telkens mee om. Na het zwemmen, gin gen we nog een poosje spelen en toen werd weer de thuisreis aanvaard. Om 8 uur kwamen we vrolijk het dorp weer In. Brandweer-oefening Dinsdagavond jl. hield de vrij willige brandweer een oefening met de oude motorspuit. Despuit bleek nog in goede staat te zijn. Onder stromende regen werd met vier stralen water gegeven. De proef, hoewel goed geslaagd, gaat volgens de motor-drijver, de heer Rot, boven de kracht der spuit. Bij langdurend water geven is ze er niet op ingesteld. Bij het bergen van de materi alen, brak er een ware wolkbreuk los. De stemming werd er niet minder om, bij het ophangen van de slangen aan de gashouder verklaarde de nestor van de groep, Plet Hoek: „ik zal eerst mijn laarzen eens omkeren, 17 Sep tember ben ik 35 jaar bij de spuit, doch ben nog nooit zo nat ge weest als nu". De gasfabriek bracht redding, b|j de vuren werd droging gezocht, terwijl de heer Rot na voor verversing te hebben gezorgd, een aanschouwelijk over zicht gaf van de gasfabricalie. Ondanks de regen toch een leer zame avond. STARNMEER Geslaagd Dezer dagen, slaagde Wijb Schermerhorn voor het toela tingsexamen 5-jarige RH BS te Alkmaar. GROOT-SCHERMER Bevorderd Hans Albertz werd op het Mur mellius-Gymnasium te Alkmaar bevorderd (met lof) van de 5e naar de 6e klasse, terwijl Joop Schermerhorn Kz. aan dezelfde leerinstelling van de le naar de 2e klasse overging. Nieuwe oommandant brand weer benoemd Door B. en der gemeente Zuid- en Noord-Schermer is aan de heer IJ. Molenaar Jbz. op diens verzoek eervol ontslag verleend als commandant der brandweer, Tot zijn opvolger werd benoemd de heer H. Kieft Jnz,, terwijl de heer P. Kuljn als waarnemend commandant zal optreden. SCHERMERHORN Korfbal-nieuws Zaterdag 5 Juli jl. S.K.V. Ad- spiranten AB.E.P. Adspiranten A 7-0. Kinderkoor opgericht Door het bestuur van de zang vereniging „Nieuw Leven" is een kinderkoor opgericht. De direc teur van „Nieuw Leven", de heer Joh. Gerritsen, is leider van dit koor. De operette „Zigeuner leven* is in studie genomen. Voetbalvereniging opgericht Dezer dagen is alhier een voetbalvereniging opgericht. Zo dra het bestuur van deze nieuwe vereniging er in geslaagd is een terrein te vinden, zal de beoefe ning van deze tak van sport een aanvang nemen. BEEMSTER Voor het diploma MULO B slaagden te Alkmaar Nel Bakker, Annie Hartsuiker, Nel Houtman, Fred Mayer, Jans Schermer en Bets Waal. Inbraak In de nacht van Zaterdag 5 op Zondag 6 Juli jl. is in de woning van de heer H. Ooste rink te Midden-Beemster tijdens diens afwezigheid ingebroken. Voor een bedrag van f 30.000 aan schilderijen, juwelen, gouden en zilveren sieraden is ont vreemd. De heer O. bemerkte de dief stal bij zjjn thuiskomst op Zon dagavond 6 Jnli. Tjeenk Willlnk's agenda 1947—1948 voor U.L.0. f 1.40 H.B.S. f 1.40 Gymnasium f 1.40 Boekhandel G. J. Hoogcarspel

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2