Zondagsdienst Artsen 3 Augustus 1947 ingaande Zaterdagavond 2 Aug. fl uur tot spreekuur Maandagmorgen 4 Aug. Dr. Wegdam, de Rijp Telefoon 38 JPBEDIEBE UB TEN Zondag 3 Augustus De Nijp Ned. Hervormde Oem. s Morgens 40 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Oem. 9 Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Er. Luthersche Oem. geen dienst Gerelorm. Oem. s Morgens 10 uur en s midd. 3.30 uur Leesdieast Gra/É Ne(I. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdljk geen dienst Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost- ènWest-GrattdlJk Dienst te West s Morgens 10 uur Ds J. Boekee Red. Hervormde Gem. Groot-Sohermer s Avonds 7.30 uur H. U. Albertz Driehulzen geen dienst Stompetoren s Morgens 10 uur Ds. F. F. Kloosterman OterleeK (zie Stompetoren) Zuid-Sober mer (zie Stompetoren) Beemster Ned. Hervormde Gem. geen opgaaf ontvangen Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Leistra Soh erm erh orn Ned. Herv. Gemeente geen dienst Gereformeerde EerK t Morgens 10 uur middags 3 uur Ds. J. E. Visser Voorb. H. Avondmaal DE RIJP Jubileum De heer H. Hoek alhier, her dacht 1 Augustus j.l. het feit, dat hij gedurende 25 jaren als ambtenaar der belastingen het rijk heeft gediend. Dit feit werd Vrijdagmorgen ter Inspectie feestelijk herdacht. Geslaagd De heer Gerrit Roelofsen Pzn. is een dezer dagen geslaagd voor het in de Wieringermeer gehou den examen van aardappel-selec teur, uitgaande van het Dep. van Landbouw en de N. A. K. Geslaagd voor het diploma Ambachts-school te Amsletdam Piet Bark (houtbewerking) en Teeuwis de Jongh (metaalbe werking). Aan de ambachts-school te Alkmaar ging Aart Bakker Rzn. van de le naar de 2e klas. Dezer dagen slaagden voor het Middenstands-diploma Algemene Handelskennis de dames A. Bruin, E. Berkhout, D. Boots, W.Com mandeur en de heren P. Blokdijk, J. C. van den Bosch en N. Com mandeur. Voorlopig bestuur postduivenverenigin g Voorlopig bestuur: Jan Wit.West- G-aftdijk, voorz., Pios Riteco.de Rijp, secretaris en Maarten Mid delkoop, de Rijp, penningmeester. Elf personen gaven zich reeds op lid te willen worden, doch we twijfelen er niet aan of spoe dig zullen meerderen zich aan melden. Belanghebbenden kunnen zich tot genoemde heren wenden, bij wie zij alle gewenste inlichtingen kunnen bekomen. Het ligt in de bedoeling, het volgend voorjaar met de eerste vluchten aan te vangen. GRAFT Geslaagd De heer Jac. Zaal is een dezer dagen geslaagd voor het in de Wieringermeer gehouden examen van aardappel-selecteur, uitgaan de van het Dep. van Landbouw en de N. A. K. POLITIE DE RIJP—GRAFT Gevonden: een portemonnaie met Inhouden een houten speel goed-vliegtuig. Verloren: geruit haarlint met veiligheidsspeld. GROOT-SCHERMER Koe door bliksem getroffen Gedurende het onweer dat In de nacht van Maandag op Dins dag boven onze omgeving woedde, werd een koe van de veehouder jb. Schermer door de bliksem getroffen en gedood. Grootse plannen Alhier is onder voorzitterschap van Mevr. K. Driessen—Bakker een comité opgericht uit de be stuursleden van alle culturele verenigingen ter plaatse, ten einde een bazar té organiseren, welker opbrengst zal moeten dienen tot de aanschaf van een nieuw uur werk in de toren. Deze actie dient dus een al- meen belang want met vier wijzer platen, elk voorzien van twee wijzers, waarop men van alle zijden en ook van verre duide lijk het uur zal kunnen aflezen, zou de gehele gemeente ten zeerste gediend zijn. Het is dan ook een sympathieke gedachte, dat de gehele gemeente daaraan mee zal werken. Het is de bedoeling, dat op 'n In het najaar te houden bazar alle ver enigingen een stand zullen verzor gen; voorts wil men door een verloting, waarvoor als hoofd prijs reeds een rijwiel is toege zegd, de finantiele opbrengst van dit eendrachtelijk werk ver groten. Op de ten huize van Mevrouw Driessen gehouden vergadering vonden al deze planuen grote instemming en werden de uit ie werken voorstellen met geestdrift besproken. Qrootschermers schaart U achter deze actie en draagt U allen uw steentje bij; dan krijgen wij een fraai uurwerk op onze toren en zijn allen mee gediend. DRIEHUIZEN De verstrooide postbesteller Het gebeurde in ons goede dorp, dat wij een andere postbode kregen. U weet wel, dat wij ge woon zijn de brieven, briefkaar ten enz. mee te geven aan de postbode, wanneer hij ons een brief of een ander poststuk brengt, maar daar een brievenbesteller niet altijd bij de hand is, als een van onze dorpelingen een krant of een kaart aan de post moet toevertrouwen, is ons dorp ook nog een brievenbus rijk maar de de nieuwe postkode uit de stad wist dat niet. Zo geraakte de rode bus langzamerhand voller en voller en alles wat er in ge worpen werd, bleef waar het was. Maar al is Driehuizen geen wereldstad er wordt toch nog al eens gecorrespondeerd met de buitenwereld en zoo gebeurde het op een dag, dat de briefkaart, die door een vari onze inwoners gepost werd, niet meer in de bus kon. De bus was prop en prop- voli Een telefoontje naar Stom petoren bracht uitkomst. Er kwam een postbode met een sleutel en alle poststukken die In zolange tijd rus'.ig in de brievenbus ge legen hadden, begonnen de reis naar hun bestemming. SCHERHERHORN Donderdag 24 Juli maakten de leerlingen van de hoogste klassen der R.K. School alhier onder leiding van het onderwij zend personeel en enkele be stuursleden een uitstapje naar Amstedam. Het programma voor die dag vermeldde een bezoek aan Artis en aan Schiphol. Voor de kinderen is 't een leerzaam uitstapje geweest. Zaterdag 26 Juli j.l. hield de gymnastiek en athletiekvereniging „Volharding" te Schermerhorn onderlinge wedsrijden voor haar leden. De winnaars nemen we in het volgend nummer op. SPORTNIEUWS D.R.E.O.-nieuws De volgende week dus Zondag 10 Augustus wordt er op ons veld een sportdag ge houden die iets groots beloofd te worden. Doch hierover de volgende keer. De opbrengst hiervan wordt geheel afgedragen voor het Thuis front. En dan op 17 Augustus, 24en31 Augustus nederlaag wed strijden. De leden worden be leefd verzocht al de achterstalli ge contributie zoo spoedig mogelijk aan te zuiveren. Leden die meer dan 4 weken in gebreke blijven hun contribu tie te betalen, spelen niet mee ook niet met de nederlaag wed strijden. Neem hier goede nota van heren, want hier zal de hand aan gehouden worden. De Sportverslaggevert Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Zaterdag 2 Augustus wordt in café Grasboer de jaarvergadering gehouden. Opkomst is dringend gewenst In verband met zeer belangrijke agandapunten. Zondag 3 Aug. speelt AVV 1 in Oudendijk tegen Monnikendam t vertrek per autom 1.45 uur.o Supporters kunnen zich opgeven aan het bekende adres. Reiskos- kosten f 0.60. Jédé. Argonautennieuws Maandag a.s. is de dag ge komen, waarop we evenals vorige jaar naar het Ster-kamp gaan. Ditmaal niet naar Rheden, maar dichter bij, nl. Elswout, een landgoed bij Haarlem. Hier komen dan leden van kano-verenigingen uit het gehele land bijeen. Wie het programma gezien zal hebben en weet wat voor voorbereidingen er getroffen zijn door de kamp leiding zal ongetwijfeld wel menen dat het een paar schitterende dagen be loven le worden. De eigenlijke dagen zijn 5 en 6 Aug. maar Maandag gaan we vertrekken, dan kunnen we voor het kamp geopend wordt eerst de omgeving verkennen. Donderdag keren we weer huis waarts, We vertrekken Maandag-mor gen 8.30 uur uit de Rijp. Het Is de bedoeling Zondag een tocht te houden naar het Alkmaardermeer, vertrek 9 uur. „Peddelaar." Familie-berichten Ondertrouwd: P. Brouwer en G. Altman Huwelijksvoltrekking Donderdag 14 Aug. a.s., des namiddags 2 uur te Graft. Driehuizen West-Graftdijk J Dankbetuiging Mede namens wederzijdse ouders, betuigen wij onze har telijke dank voor de belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. J. G. Muller A. Muller—Eljking Hilversum, Augustus 1947 Coomanstraat 22 Ondergetekenden betuigen hunne hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, ook namens wederzijdse familie bij en voor hun huwelijk onder vonden. D. de Jongh C. de Jongh—Dekker West-Graftdijk, Augustus 1947 Langs deze weg willen we allen dank brengen voor de grote medewerking door velen verleend bjj de brand op 20 Juli. in 't bijzonder dank aan J. Kieft Hzn. door zijn vlug en actief handelen en aan de brand weer van Groot-Schermer waar door deze brand tot het minimum is beperkt gebleven. P. SCHERMERHORN Groot-Schermer, 31 Juli 1947

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2