R Boekhandel Hoogcarspel No. 1703 Zaterdag 9 Augustus 1947 38e jaargang voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post' f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP 15-Jarig bestaan Relsclub „Vara" 10de reis Zondag 3 Augustus maakte bo vengenoemde reisclub haar tiende reis kris kras over de Veluwe naar Apeldoorn. Des morgens om 7 uur vertrokken wij per Pool's touringcar. Na Amsterdam gepasseerd te zijn was de reis allereerst naar Hilversum. Langs de verschillen de studio's en het zo mooie raadhuis met prachtig aangelegde tuin, wat een lust voor de ogen was om te zien, ging de reis over Baarn, Soestdijk en Soest vla Amersfoort naar Achterveld. Hier werd koffie gedronken en kwamen bekenden de Rijpers op zoeken. Na hier een uur geweest te zijn, ging de tocht over Bar- neveld verder over de Hoge Ve luwe, waar wij allen genoten van het prachtige natuurschoon wat ons land bezit. Vervolgens over Beekbergen, was de reis naar de waterval in Loenen. Na de thee welke hier gebruikt werd ging het over de Woeste Hoeve, ieder wel bekend uit de honger winter 1945 waar de bezetter zijn gruweldaden, evenals op andere plaatsen uit voerde. Om 4 uur werd het eindpunt van de reis bereikt. In Apeldoorn werd eerst het prachtige natuurpark bezocht, wat in 1937 door de werklozen van de gemeente Apeldoorn was aangelegd. Het was in één woord een sprookje. Een grote vijver met goudvissen, prachtige karpers enz.; een waterval; een grot van keistenen vervaardigd, welke in cement waren vastgezet en daarbij dan het mooie natuurschoon van loof- en naaldhout. Het was jammer dat wij hier niet langer kondenverblijven, want om vijf uur stond in de Juliana- toren een diner voor ons gereed. Hier werd door de voorzitter het 15-jarig bestaan herdacht en een overzicht gegeven van de tien reizen welke met deze mee ge maakt waren. Door deze tochten hebben wij allen veel van ons mooie land gezien. Hij hoopte dat nog menige reis kan worden georganiseerd I Hierna dankte één der leden als tolk van alle tochtgenoten het bestuur voor het vele werk wat zij voor het tot stand komen van deze tiende tocht gedaan hebben. In de speeltuin, dwaaltuin, auto scooter en bootjes werd veel genoten. Ook van "de uitkijktoren werd gebruik gemaaki, waar men een prachtig panorama kon aan ZOMERMOROEN In 't verre Oosten breekt de hemel open In broze scheipen die doorzichtig zijn. Ik zie ze vol van wond're kleuren lopen En overvloeien als van purp'ren wijn. Dan vangt het riet op de bedauwde kragen Het eerste licht der pas herrezen zon, En vormt een feestelijke erehage Voor wie zijn tocht langs dijk en weg begon. De wind beweegt de parelende droppen Als vuur'ge vonken spatten z' uit elkaar. In onze tuin ontbloeiden nieuwe knoppen Zijn eerste schaduw werpt de perelaar. Het water ruist de blijde morgen tegen In 't klare licht zijn ziel doorgronden iaat. Het voert de schepen op zijn ziiv'ren wegen En kust de zoom van Hollands groen gewaad. De iepenkruinen tfots ten hemel rijzen Langs blauwe verten donk're toppentijn Op sterke zuiien bouwden paleizen Die koel en hoog vol licht en schaduw zijn De aarde baadt zich in een wolk van geuren, De hemel baadt zich in een stroom van licht. Een zomerfeest van klanken en van kleuren Wier blijheid schoon over de mensheid ligt. (Nadruk verboden) J. KOSTELIJK—BOM. Drukwerk bij Hoogcarspel besteld Spaart klachten, tijd en geld de Rijp Telefoon 1 schouwen. Om half acht werd de aftocht geblazen en ging het over Amers foort, Bussum enz. naar Amster dam. Hier kwamen wij om tien uur aan en er werd nog even ge pauzeerd, waarna wij om 12 uur in een goede stemming in de Rijp arriveerden. Het was voor ons allen een mooie dag geweest. K. T. Onze jongens vervuilen hun zware plicht voor Qod, Koningin en Vaderland Voor velen gaat dat gepaard met zware persoon lijke offers. Nu zij van ons zijn weggeroepen, mogen we hen niet alleen laten staan, maar moeten we hen helpen in alles wat ze nu missen. Daarvoor zorgt het Katholiek Thuisfront. We moeien militaire tehuizen voor hen hebben zowel in Ne derland als Overzee. Een tehuis waar iedereen zich thuis voelt. Overzee zijn geen winkeltjes voor kerkboeken en rozenkransen Toch hebben onze jongens die ooknodig.En de aalmoezenier die kan ook niet alles uit zijn eigen zak betalen. Daar is dus veel nodig om onze jongens te geven wat ze daar missen. Op Zondag 10 Augustus, hou den we een sportdag op het D.R.E.O. terrein ten bate van onze mitliairen, De voetbal en de gymnastiek zullen daarvoor hun medewerking verlenen. De Qrashoppers van Hoog woud komen belangeloos naar de Rijp om een mooie en span nende wedstrijd met een DREO samenstelling te spelen. Verken ners en Oidsen verlenen hun diensten, die voor verkoeling en versnaperingen zorgen. Het be looft dus een mooie dag te wor den. Het gaat natuurlijk om de "centen", en liefst zoveel moge lijk. Toch zullen we niet over gaan tot verhoging van de toe gangsprijs, want dan zou het grote gezin of hij die niet finan- tieel sterk is niet kunnen komen. Daarom is de toegang vrij, wel wordt er een collecte ge houden, En als ieder dan geeft volgens draagkracht, dan zal ze ker de opbrengst zeer behoorlijk zijn. Vooral van degenen, die geen zoon in militairen dienst hebben wordt een gulle gift ver wacht. Ook degenen die geboft heeft buiten de militairen dienst te blijven, mag weieens goed in zijn beurs tasten, 't Is hier meer dan een ereschuldl 't Is voor de jongens die voor U op de bres Officiële bonnenlijst voor het tijdvak van 10 t.m. 23 Augustus 1047. Tabakskaarten enz. QA, QB, QC 707 J —31 Tabak 2 ranis. sigaretten of kerftabak —35 Tabak 2 rants. sigaretten of kerftabak Bon „Tabak J —32" van de tabaks- kaart is niet aangewezen. OMANS uit de Salamanderreeks KOSTEN MAAR F 1.90 Ernstige vreterij van koolrnpsen verwacht. De laatste weken is in ver schillende delen van hel Land een abnormaai groot aantal kool witjes waargenomen. Deze hebben begunstigd door het warme weer, grote aantallen eieren afgezet, waaruit thans de geelgroene, zwartgevlekte en groene rupsen komen die de koolbladeren in ernstige mate beschadigen. Aangezien ten gevolge van de droogte opverscheidene per celen de groei der koolplanten vrijwel stilstaat, kan op belang rijke percelen schade gerekend worden, indien niet tijdig d:i. zodra men de jonge rupsjes waar- neemtde nodige bestrijdingsmaat regelen worden genomen. Deze kunnen bestaan uit het bespuiten of bestuiven van het gewas met DDT—bevattende middelen of met Lonchocarpus of Derris preparaten in de gebruikelijke sterkten. Behalve met deze middelen kan de be spuiting ook plaats hebben met lood of calcium arse- naat ter sjerkte van 0,3 De laatste' middelen mogen, in verband met het gevaar van ver giftiging, uitsluitend gebruikt worden, wanneer de koot zich nog niet heeft gevormd. staan 1 Qeven zij hun persoon voor ons, geven wij onze bijdra ge voor hen. De sportdag begint met de Hoogmis om 9 uur. De wedstrijd vangt aan om 14 uur; en om 18 uur is alles beëindigd. EEN IEDER WORDT VERWACHT!

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1