fEE1IISII IE ^■0 {atm No. 17<36 Zaterdag 30 Augustus 1947 38e Jaargang TU^mt voor dn Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij Q. J. Hoogoarspal De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maaHden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur 1 September 1907. Alhier vestigde zich de heer C. Sieswerda als veearts. In die geest zou een bericht je geluid hebben, indien er toen al een Rijpertje had be staan. Thans na 40 jaar kunnen wij enige regelen mèer wijden aan de keer Sieswerda. Er is in die 40 jaren voor hem en de zijnen veel gepasseerd. Wij, die hem nog maar 13 jaar kennen, weten van diè tijd we! v/at af, doch daarvoor dat moesten we toch vragen. Veel kwamen we niet aan de weet over wat z'n werk betreft. „Bescheidenheid siert de mens", en is een mooie trek, maar voor een verslag gever niet te gebruiken. Ergo brengen we een ander gezegde in toepassing: „Cloede wijn behoeft geen krans". We mogen het niet over drijven, maar dit zal toch uit de pen moeten, want hei strookt met de waarheid: De boeren lopen hoog met „Sies". En dat zijn collega's er niet anders over denken, bleek 31 Julij.1. wel, toen vele vee-arlsen hem persoonlijk kwamen feliciteren met het feit, dat hij 40 jaar terug met goed gevolg zijn examen had afgelegd. Als er één kan spreken van afgelegde kilometers, dan moet je bij de veearts wezen. In mooi, maar ook bij slecht weer trekt hij er telkens weer op uit naar de zieke dieren. Pas thuis of hij keert soms tegelijk weer om op een door zijn vrouw aan genomen telefoontje of een mel ding aan huis. Vergeten we daarbij niet, dat hij in de laatste tijd van de bezetting op de fiets er op uit moest. En de jaren klimmen. De strijd opgeven is er niet bij" Hoewel zo'n wintertje ais 1946—1947 het hem wei lastig maakte. Op één. maal werd hij zelfs in die winter namens de boer met een arreslede gehaald. Geboren in 1883 te Nieuwe Niedorp, kwam hij ais 24-jarige vrijgezel In ons dorp. Hij nam zijn intrek bij de wed. van Tiel, waarna hij 2 jaar later, ge huwd met mej. M. F. Visser, de woning Rechtestraat 69 betrok. In Augustus 1920 betrok hij de woning, waarin de familie thans nog woont. In ons dorps-gemeenschaps leven bekleedt de heer S. ver scheidene functies, terwijl hij in zijn .vakvereniging" reeds een Bij da 67e verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus drukken wij deze unieke foto van Moeder, Dochter en Kleinkinderen in ons blad af 20 jaar als afgevaardigde voor Nd. Holland de alg, vergadering bezoekt. In twee belangrpe ver enigingen hanteert hij sedert vele jaren de voorzittershamer rr.1. de „Noordh. ver. Het Witte Kruis" en de vereniging.Wijkverpleging" Hij is voorts regent en voor zitter van het college van regen ten van het Gemene Wees- en Armenhuis, terwijl de heer S. sinds vele jaren kerkvoogd is der Ned. Herv. Gemeente. Verder is hij de popuiaite samen steller van de tochten voor de Ouden van Dagen, tevens pen ningmeester van dat comité. In de tweede wereldoorlog heeft de heer S met vele anderen een voor ons dorp belangrijk aandeel gehad in het ondergronds verzet. Hem werd na de bevrijding door de illegaliteit verzocht als waarnemend burgemeester op te treden, totdat een nieuw hoofd der gemeente benoemd zou zijn. We herinneren aan de toespraak die hij hield van het bordes van het raadhuis bij de bevrijdings feesten in September 1947. Hij heeft zitting In de zuive ringsraad van deMij.vanDieren- geneeskunde voor de afd.Noord holland. Maar afgezien van dit alles, is en blijft hij DE veearts. Vol liefde voor zijn vak. Bij In de nieuwste vindingen tot op dit ogenblik. Vaak het finantiële gesteld naar draagkracht, terwijl de zorg voor de dieren gelijk is. Als hoofd van de vleeskeurings dienst voor de gemeenten de Rijp, Graft, Schermerhorn en Beemster (reeds van 1 Januari 1923 af) doet hij voor alle vleesetende mensen een belangrijk werk. Dit vereist altijd zeer veel accuratesse, vol verantwoordelijkheid voor eige naar èn consument. De heer Sieswerda zal een receptie houden op Donderdag middag 4 September van 2—4 uur in de |rote zaal van „Het Stadhuis van Amsterdam" van de heer C. Blokdijk aan de Dam. Het zal hem en zijn familie niet aan belangstelling ontbreken, vermoeden wel Na eeu prachtige vacantie, een prachtige herinnering aan zijn 40 jarig jubileum? Nog vele gelukkige jaren met vrouw, kinderen en kleinkinderen! PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP—GRAFT Tentoonstelling Floralia en Haisvlijt Zaterdag 6 en Zondag 7 Sep tember a.s. zal de vereniging „Fioralia en Huisvlijt" haar jaar lijkse tentoonstelling weer houden en zij verwacht dit jaar eén flinke inzending, want nu na zoveie zomerse dagen waren allen toch wel in de gelegenheid om mooie planten te kweken om deze alle naar de tentoonstelling te zenden. Nu niet als voorheen alleen die planten die men meent, dat zij voor een prijs in aanmerking komen, ook de nlet-prijswinnaars

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1