Rijpee Couccud KERKCONCERT Woorden van grote waardering werden bij de herdenking van het 40-jarig jubileum van veearts SIESWERDA gesproken Mannenkoor „Orpheus" - Alkmaar op MAANDAG 6 OCTOBER 1947, No. 1707 Vrijdag 5 September 1947 38e Jaargang voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij Q. 3. Hoogearspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekeiijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 0 uur AUQUSTUS. Ik zit genoeg'lijk in mijn zomertuin. Wat vlinders spelen rond de stille bloemen, En vogel fluit, ik hoor een bijtje zoemen, Een windestemme In een bladerkruin. Van over 't water klinkt het hoog geluid Van klnd'ren, die in 'tzilv'ren water plassen. Zij schieten lenig tussen rietgewassen En vieren zo hun jonge blijheid uit. En ik bedenk hoe heerlijk het zal zijn De koele golfjes langs je warme leden. Maar ben wat lui en hier zo heel tevreden En baad me rustig in de zonneschijn. En 't dromevrouwlje is mij wel gezind En doet mij zachtjes in mij zelf verzinken, En doet een liedje in mijn harte klinken, Dat straks zjjn weg weer naar de mensen vindt. J. KOSTELIJK—BOM. (Nadruk verboden) Opgericht 22 Juni 1906 Dirigent KAREL BöHNE Beschermheer Prof. Mr. A. Koeima, Burgemeester van Alkmaar (bij voldoende belangstelling) des avonds 8 uur, in de Ned. Herv. Kerk te De Rijp Soliste; Mevr. P. L. DE BOER—HARDER, Santpoort, Sopraan Orgelbegeleiding door de heer P. KIST, Alkmaar Aan de ingezetenen van De Rijp en Qraft zullen lijsten worden aangeboden tot bijwoning van het concert. De entrée-prijs bedraagt f 1, Donderdagmiddag 4 Septem ber jl. hield de heer C. Sieswerda een druk bezochte receptie in da gro'.s zaz! van .Het Stadhuis van Amsterdam" aan de Dam, ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als veearts te de Rijp. In de omgeving van de jubi laris en zijn familie wa3 het één bloemenhof. Vele bekenden uit veehouders- kringen waren uit de gehele om trek aanwezig, w.o. bestuursleden van de verschillende veehouders- en landbouworganisaties. Vele ingezetenen en vertegenw. v. pl. veren, waren mede aanwezig. We merkten ais officiële per sonen op de burgemeester en secretaris en de beide wethou ders van de Rijp t.w. de heren Daienberg, Appel, Nat en Poel; alsmede de secretaris van Qraft de heer Keijzer; burgemeester en secretaris van Beemster, de he ren Ninaber en Middelburg; de burgemeester Driessen van Zd. en Nd. Schermer. Ds. Keunlng opende. Hem was verzocht leiding te geven aan deze receptie. Na een geestige inleiding, wenste spreker namens de heer Sieswerda en de zijnen allen hartelijk welkom. De heer P. van Meurs, Beem ster, namens de gezamenlijke landb.organis. sprekende, zei nog niet lang geleden gehoord te hebben van dit jubileum. Spreker sprak woorden van waardering voor de wijze waar op de jubilaris zijn werk bij tij en ontij en onder alle omstan digheden verricht. Ook betrok de heer v. Meurs mevrouw Sieswerda in zijn hulde. Spreker bood namens allen een schilderij aan. Een gezicht op de Rijp van de Beemsterdijk af gezien. De heer P, Bruin Hzn. Noord- einde v. Qraft, was de volgende spreker. Namens de Hollandse Mij. van Landbouw en als Dijkgraaf van de Eilandspolder gaf spreker een kijk op de tijd toen er geen veearts was. Een der andere boeren trad dan op ais specialist, met succes maar ook vaak niet. Met gemengde gevoelens werd de jonge veearts ontvangen. Wat zou zoo'n jongen weten I Spreker gaf enkele gevallen weer, waardoor het mogelijk wa3, dat de veearts 40 jaar kon blij ven, en is dankbaar voor het goede, dat door de heer Sieswerda is gedaan. Spreker hoopte, dat toch nog vele jaren van rust zullen aan breken, als u meent te moeten eiudlgcii n'jci uw arbeid. Ook mevrouw Sieswerda werd bij die gelukwensen genoemd. De heer Oerbr. Visser, voor zitter L.T.B. sprak namens deze organisatie de jubilaris toe. Een receptie is wel een goede gele genheid om iemand op lofwaar. dige wijze toe te spreken. Hij dankte de heer Sieswerda nog voor het werk, dat hij heeft verricht om ie komen tot het oprichten van de ie tuinbouw- cursus in de Rijp. Hij hoopte ook, dat zode heer Sieswerda zijn praktyk zal neer leggen voor hem en mevr. Sies werda nog vele gelukkige jaren zullen volgen. De hr A. Caton te Oost-Qraftdijk ging terug naar vroeger jaren. Al gaat by de tegenwoordige jeugd het respect weg voor mensen, die meer. weten dan een ander, zyn vader had hem anders geleerd. Spreker heeft dan ook respect voor de veearts al die lange jaren. De heer C. wenste de heer Sieswerda en zyn gezin veel ge luk toe op zijn verder levenspad. Spr. feliciteerde namens het veefonds Starnmeer en om streken. De heer Brinkman uit Zaan dam vertegenwoordigde de vee arbitrage. Hy bracht zf]n geluk wens over in een aardig kreupel dicht. De heer Hoogetoorn, Beemster trad naar voren namens de rund- veefokvereniging aldaar en de runder-t.b.c.-bestrijding. De heer Hoogetoorn zei o.a., dat het de heer Sieswerda is ge weest. die veel propaganda heeft gevoerd voor genoemde t.b.c.-besMydlng. Voor spr. is het van belang, op welke wqze iemand zgn jubileum viert. Het gaat er om, höe men zyn werk verricht. Met grote toewyding gaf en geeft de heer S. zich aan zyn taak. Burgemeester Daienberg vroeg zich af, hoe de heer Sieswerda zich nu toch wel zal voelen bij al die drukte om hem. Intussen vindt spr. het verheugend, dat zovele afgevaardigden van de diverse organisaties hun waar dering hebben uitgesproken voor onze veearts. Spr, betrok daarby tevens het werk van de vleeskeuringsdienst. Ook hierover niets dan grote voldoening. Burgemeester Dalen- berg hoopte, dat de heer S. te midden van zyn familie zyn zegenrijke arbeid nog vele jaren zal kunnen uitoefenen. Nadat ons wederom gebak en verversingen waren aangeboden, kwamen de sprekers namens de lichamen en verenigingen, waarin de heer S. een functie bekleedt, aan het woord. De heer C. de Ruiter, admini strateur van het Gemene Wees- en Armenhuis complimenteerde de voorzitter met zyn 40-jarig jubileum, namens de regenten. Ds. Keuning sprak namens de verenigingen Het Witte Kruis en Wykveipleging. De heer S. is van beide verenigingen voor zitter. Een klein blijk van erken- teiykheid werd geschonken: het standaardwerk vBn Jan en Annie Romein „Erflaters van onze be schaving". De heer de Vries uit Purmer- end getuigde van zijn grote aan hankelijkheid. Hij sprak namens zeer velen uit de illegaliteit. Ze hebben allen respect voor de thans jubilerende. Hij feliciteerde na mens allen, die de heerS. waar deren. Namens de kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk sprak de president-kerkvoogd de heer T. P. van Houwelingen. Ds. Kastein, voorzitter van de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk feliciteerde namens de leden van

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1