U op Boekhandel G. J. Hoogcarspel Zondagsdienst Artsen 7 September 1947 Ingaande Zaterdagavond 6 Sep'. uur tot spreekuur Maandagmorgen 8 September. Dr. Wegdam, de Rijp Telefoon 38 PREDIKBE UFt TEN Zondag "7 September De Rijp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Avoads 7 uur Ds. Keunlng Ev. Lutbersche Gem. geen dienst Gerelorm. Gem. 8 Morgens 10 uur en s midd.3 30 uur Leesdlenst Dinsdag 1 September s Avonds 7.30 uur Ds. Viiser van Scherpenlsse Gratt Ned. Hërvormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Oost-Oraftdijk s Middags 2 uur Ds. P. Keuning Noordeinde van Oraft s Avonds 7 uur Da. Leistra Ned. Hervormde Gem. Oost- èn~West-Grattdljk Dienst te Oost s Morgens 10 uur Ds J. Boekee H. Doop Extra maandel. collecte Eed. Hervormde Gem. Groot-Schermer geen dienst Driebuizen s Morgens 10 uur H. U. Albertz Stompetoren Morgens 10 uur de Heer L. Blnksma Oterleek s Avonds 7.30 uur de heer L. Blnksma Zuid-Schermer Morgens 10 uur Ds. J. M. de Jong Doopsgezinde Gem. geen dienst Sob erm er bom Ned. Herv. Gemeente s Morgens 10 uur Ds. T. Leendertz Gereformeerde Kerk s Morgens 10 uur en middags 8 uur Ds. J. E. Visser de kerkeraad de kerkvoogd Sies- werda. Hij wenste Gods beste zegen voor de toekomst. De heer J. Dekker, voorzitter van de AVV. „de Rijp" wees er op, dat het de heer Sieswerda is geweest, die de stoot gege ven heeft tot de oprichting van onze voetbalvereniging. Hij dankte hem daarvoor en feliciteerde de jubilaris namens het bestuur en de leden. De heer C. van Baar, Beem- ster, sprak uit persoonlijke vriend schap hartelijke woorden van waardering. „Wie goed doet. goed ontmoet" blijkt ook nu weer op deze receptie, die zo druk bezocht is. Spr. hoopte, dat de heer S. na deze lange periode van inten sieve arbeid, een welverdiende rust zal mogen genieten. Ds. Keunlng sprak aan het slot als vriend de jubilaris toe. Hier toe trad hij ook terug in het verleden. Uit de vriendschap der kinderen ontstond een grote vriendschap tussen de ouders. Toen het einde gekomen was van de lange rij van sprekers, slond de jubilaris op. Hij sprak met bewogen stem o.m. het volgende: „Beste vrienden, het is me te moeilijk om nu veel woorden te zeggen. Ja, 40 jaar is lang, ik denk met weemoed aan de ken nissen, die ik nooit meer zie. Ik zit liever op de weg in mijn auto dan op mijn eigen receptie. Ik ben echter zeer erkentelijk voor al de waarderende woor den. Ik zal altijd allereerst VEE ARTS blijven. Naast dat voel ik voor het maatschappelijk leven In eigen omgeving. In de bezettingsjaren hebben we ons werk gedaan als Nederlander. Dat werk heeft me veel bevrediging geschonken. Ik dank nogmaals, mede namens mijn vrouw en kinderen voor deze inderdaad onvergetelijke dag.» PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP De heer J. C. Brouwer alhier werd 30 Augustus j 1. als vaste besteller bij de P.T.T. aangesteld. Zondagmorgen j.l. hield „de Hengelaar" haar 2e baarswedstrijd in dit seizoen. Met 23 deelnemers werden 12 boven- en 135 ondermaatse baar zen gevangen. De prijswinnaars waren: 1 T. de Jongh, 2 D. de Moes Jr., 3 H. Klompmaker, 4 Jb. Plukker, 5 P. Oudejans, 6 J. de Boer, 7 Jb. Roemer, 8 P. Middelkoop, 9 H. van Braam en 10 T. Klomp maker. De afgelaste kinderfeesten Wegens bijzondere omstandig heden werden de kinderfeesten op Koninginnedag afgelast. Qij zult niet stelen Is U de vorige week een echt paar, dat per fiets door ons dorp trok en een hondje, inplaatsvan een kind achter op de fiets met zich voerde, opgevallen? De Rijp was het echtpaar, al thans de vrouwelijke helft er van zeker goed bevallen, want dezelfde dag bracht zij voor de twede maal een bezoek, zij het gedwon gen, aan ons dorp. Genoemde dame had q.1. iets weggenomen en wel een pakje vlees dat bij slager van Tiel te Oost-Oraft dijk op de toonbank gereed lag, evenwel niet voor de langvin- gerige dame, maar voor een trouwe klant van van Tiel be stemd, Deze miste het pakje al gauw en zette per motoifiets een vervolging in, die succes had. Het echtpaar werd ingehaald en toen de dame onwillig bleek op Van Tiels vraag, zeg meisje, wat heb jij in je tasje, de inhoud ervan te tonen, werd de politie in de arm genomen. Deze bege leidde Mevrouw naar ons dorp, alwaar zij in de Waag verhoord werd en pas daarna in het lichte maantje naar huis kon peddelen, zonder vlees en vermoedelijk wel met een proces-verbaal. Nu er geen kans bestaat, dat er spoedig een avond verzending komt, zullen we desVrijdagsmiddags onze krant dienen te versturen, om te zorgen, dat alle abonné's des Zaterdags hun Rijpertje in huis hebben. Het is daarom echter nood zakelijk dat wij spoediger kopij en advertenties ontvan^ gen, daar er bij aanbieding op Vrijdagmorgen geen kans meer bestaat deze te zetten, daar wij nog steeds strijden met tekort aan personeel. DB UITGEVER. Collecte De vereniging „Het Hoogeland" houdt morgen Zatardag 6 Sep tember een collecte voor het reclasserings-, opvoedings- en verzorgingswerk. Een ieder geve naar \:;f- krachi. „Bato"-nieuws Als besluit van het „buiten„- seizoen heeft Bato atletiekwed strijden georganiseerd, te houden a.s. Zondag 7 September op het gemeentelijk sportterrein alhier. Hei betreft hier een z.g. vereni- gings 6-kamp tussen de vier verenigingen waarvan de heer D. Oiy leider Is. De onderdelen zijn 100 en 400 meter hard lopen, hoog- en verspringen, kogelstoten en speerwerpen. Het geheel wordt afgewisseld door enkele turnde- monstratie's. Des morgensom 10 uur is er een onderlinge athleliek en turnwedstrijd voor de adspi- ranten en leden van „Bato". De aanvang van de middag wedstrijden is op 2 uur gesteld. Aan de opmars zal zo mogelijk door het Rijper fanfare medewer king worden verleend. Wij hopen op vee! enthousiasme en een mooie zonnige dag, zodat deze wedstrijden een propaganda zullen zijn voor athletiek en turn- sport. P.P.C. .POLITIE DE RIJP—GRAFT Gevonden: een zwart konijn en een zijden sjaal. Verloren: een zilveren broche en een zilveren armband. GRAFT Kinderspelen Op Maandag 1 September ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin werden alhier kinderspelen gehouden. De prijswinnaars waren: Meisjes van 6, 7 en 8 jaar, vlaggetje steken: le Lia Besse- ling, 2e Trien Taam, 3e Tinie Bakker en 4de Betsie Roelofsen. Jongens van 6, 7 en 8 jaar, vlaggetje steken: le Cor Smit, 2e Jos Stoop, 3e Jaap Smit en 4e Jb. Plukker. Meisjes van 9, 10 en 11 jaar, ballopen: le Grietje Ejjk, 2de Truus Bommer Ad., 3e Jopie Stoop en 4e Marie Ridder. Jongens van 9, 10 en 11 jaar, hoepelen: le H. Bruin, 2e Bep Klein en 3e Toon Meijer. Meisjes van 12, 13 en 14 jaar, was-ophangenle Map van Leeu wen, 2e Grietje Oudejans, 3e Bets Smit en 4e Marie Besseling. jongens van 12, 13 en 14 jaar, geldstuk zoeken: leSiem Schok ker, 2e Nic Roelofsen en 3e J. Meijer. K0GERP0LDER Alhier overleed Donderdag j.l. de heer C. Bankersen, de beken de voorzitter van de Pluimvee houdersvereniging alhier. Jarenlang heeft hy in woord en geschrift leiding gegeven in deze vereniging. GROOT-SCHERMER Bnoek van 21 pond De hr D. Kieft Pzn., beroepsvisser ving Donderdag in de polder Meningweer een- snoek wegende 21 pond. Tentoonstelling der Holl.Mij. voor Landbouw te den Haag Woensdag j.l. vertrokken een 45-tal leden van de afd. „Scher mereiland" der Hollandse My. van Landbouw naar den Haag, voor een bezoek aan de tentoonstelling der My. in verband met haar 100-jarig bestaan. Onder de 45 waren ook enige leden der Tuin- bouwvereniging te de Ryp. Ook hier_ dus een samengaan, waar van 'veel uit kan gaan. Wel, wat is daar wat te zien op die ten toonstelling. Wat een werk is daar verzet om zoiets te organi seren. Hulde aan het Hoofdbestuur. Het is byna in één dag niet mogelijk alle stands en inzendin gen goed op te nemen. Hoe mooi die verschillende grafieken op elk gebied van Land- en Tuinbouw. Zoiets behoort wel tot het mooiste, om de groei van alles in de loop der jaren zo duideiyk te zien uitgebeeld. Een bezoek aan deze machtige expositie is een waar genot. Uiterst voldaan keerden allen, na in Leiden heeriyk te hebben gegeten naar huls. DE SPIEGEL PANORAMA. KA TH. ILL US TRA TIE LIBELLE BEATRIJS BELLA (Nieuwe modeblad) MARGRIET enz.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2