JBPHEIir Kermis No. 1710 Vrijdag 26 September 1947 38e Jaargang voor de Rijp, Graft, Noordeinde, jOost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogoarepel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprij s 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 0 uur PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Sportevenementen op Zaterdag en Zondag van Rijper Kermis Veel publiek van buiten Zaterdagmiddag j.1. was het te merken, dat de grote nationale wedlopen een succes zouden worden. De deelname was groot. Totaal liepen 31 jongelui mee in de 3 klassen. Er werd snel gelopen. In de 1400meter, (2 ronden) liep Gerard Kieft In 5' min. 2V10 sec., No. 2 werd Jan Oudejans, beiden uit Graft en H. Poel van de Zuid- dijk de Rijp werd 3. In totaal liepen 8 deelnemers in deze klasse. In de 2000 meter (3 ronden) liepen 9 jongeiui. In de tijd. van 8V1 min. en 0.2 sec. werd J. Heinis van West-Graftdijk I, ter wijl R. Beerse, de Rijp no. 2 werd, en Cor Zwaan de 3eprijsbehaa!de. Voor de hoofdklasse afstand 3500 m (5 ronden) bestond groie belangstelling.Veertiendeelnemers hadden zich doen inschrijven. Prijswinnaars werden: 1. Jan van Veen, de Rijp in ds fijö van 15 min. Vis sec. Hij kwam dus tevens in het bezit van de fraaie wisselbeker. Het was jammer, dat Nick Hooijberg uit moeet vallen. No. 2 Jb. Schrama, Noordein de van Graft, terwijl Piet Betjmer no. 3 werd in deze grote ronde. Alle prijzen bestonden uit me dailles. De belangstelling was van die aard, dat dit sportgebeuren ieder jaar zal kunnen worden gehouden. Het publiek had er eveneens alle mogelijke interesse voor. Het geheel werd een succes voor de ondernemer van deze ronde: het Oranje-comité. Na afloop werd de door de V.V.V. uitgeschreven ringstekerij aan de Zuiddijk gehouden. Ook hiervoor bestond grote belangstelling. Er waren niet min der dan veertig deelnemers. Deze sport, weike hier vele jaren niet was gehouden, trok veel publiek. Er waren goede en slechte ruiters. Maar de paarden leken wel alle volbloeds geworden. Beesten, die anders normaal in het tuig lopen, vlogen nu als bezetenen langs de Zuiddijk I Er waren wel kluchtige momen ten,-Arie Daan riep op een ogen blik, toen zijn paard aangezet moest worden met de zweep van Salentijn: „Niet te hard, Willem" Het paard van'n amazone liep te snel. „Ho, ho", riep de berijd ster, doch het beest snelde voort, met als gevolg een gemiste ring 1 De spanning kwam er al meer op MAANDAG 6 0CT0BER 1947, 's avonds 8 uur in DE NED. HERVORMDE KERK TE DE RIJP Het mooie werk met bariton-solo „Landerkennung" van Grieg zal worden uitgevoerd Een piano zal aanwezig zijn Entree f 1. Voorverkoop kaarten bijN. Haas te Graft; G. J. Hoogcarspel, dfc Rijp, G. Hop, Oost-Grafidijk; Jn. Kreb, Groot-Schermer, Jb. Ouweltjes, Driehuizen ;G. Plevier, Schermerhorn en mevr. Sloot- maker, centrale school, West- Graftdijk en meer in. Totdat tenslotte als winnaars voor de dag traden: 1 D. Prins, Westdijk, Beemster; 2 D. Beets, Westdijk, Beemster; 3 Mejuffr. A. Beets, Kanaaldijk, gem.Jisp en no. 4 W. Prins, Westdijk, Beem ster. Ook dit deel van de sportdag sloeg wel in. Des' Zondagmiddags vond de vol spanning verbelde windhon den-race plaats. En het is een belangrijke race geworden. Inder daad, het is, zoals we verleden' week opnamen in een arilkel, een buitengewoon sport-evene- ment geworden. Met een razende snelheid kwa men de hónden de baan op stuiven en hielden dit vol tot de eindstreep. Vooral de hinderniscourse was bizonder interessant, wanneer de mooie slanke dieren als één geheel over de hindernis sprongen. We kunnen ons voorstellen, dat veel mensen naar deze goed getrainde snellopers gaan kijken. De honden voeren het tempo zelf op. Dit is niet zo als bij de paarden-sport, waar de be rijder de teugels houdt, waardoor het paard toch altijd beïnvloed wordt. De reporter de heer Sariemijn, gaf een uiteenzetting, die voor het vele aanwezige publiek zeer duidelijk was. De hevige regenbuien deerden ons niet. Niemand ging daarvoor weg. Het was te spannend I Tenslotte kwamen in de finale 1 Erno, eigenaar J. Kragtwijk te Alkmaar; 2 Cisca, oudste aan wezige hond van 6 jaar, eigenaar Gebr. de Geus, H.-Hugowaard 3 Anna Windspeet, eigenaar W. Vellftiga, Alkmaar; 4 Rosta, eige naar J. Groot, Alkmaar. De kam pioen van Nederland '46 hinder nis, Beatrice bracht het tot de demi-finale. •,We geloven wel, dat de Alk- maarse Windhonden-Renver- eniging tevreden zal zijn geweest over deze eerste race in de Rijp Gezellige kermisdagen in aantocht GRAFT Zondag vangt ook hier weer de kermis aan. Vele spellen en kramen zijn neergezet om de inwoners te vergasten. O.a. zul len aanwezig zijn: jimmy-trap, schommelschuitjes, zweefmolen en fietsen-moien, hakkoek- kraam, lijntrektent van Kees van de Klooster, enz. In café van der Gragt kunnen de danslustigen hun hart ophalen „The Melody Kings" onder lei ding van Kees Borstlap verzorgen de balmuziek. Maandagavond zal het toneel gezelschap „T.I.P." uit Alkmaar, dat groot succes boekte met een uitvoering tijdens de toneel-wed strijd te de Rijp een blijspel op voeren: „Alles voor Adriaan". Ge kunt verzekerd zijn van een kos telijke avond vol humor. Dinsdag- en Woensdagmiddag worden volksspelen gehouden, terwijl voorts gelegenheid is tot katknuppelen en prijsbiljarten om gerookte paling. Voor bizonderheden leze men de betreffende advertentie. OOST-GRAFTDIJK Oost-Graftdijk opent de kermis met een sportmiddag. Na afloop dansen bij J. R. de Haan,tevens trekking van de prijzen van de verloting van het comité Ouden van Dagen. Maandagmiddag volksspelen op het sportterrein, 's Avonds lorrletrekken bij de Haan. Dinsdagavond voert de toneel, vereniging „Harmonie" het blij spel „Als een kwartel" op. Een echt kermisstuk. Dat zal wel wel instaan I Er kan hartelijk gelachen worden. Woensdagmiddag veteranen- voetbalwedstrijd. Ook een lach wekkend vermaak I 's Avonds groot bal in café De Haan. Teun Kommer en zijn band verzorgt de dansmuziek. Men leze de betreffenbe ad vertentie voorkomende in dit nummer. WEST-GRAFTDIJK De kermisdagen op West- Graftdijk beloven weer echt ou derwets te zullen worden, en zui len zeker bjj goed weer door nie mand worden overgeslagen. Ook als de weersomstandigheden min der goed zijn valt er genoeg te beleven in Café Kramer. Op het kermisterrein zal de „zweef" van Lamor ais eerste zijn plaats in nemen, n'aast verscheidene kra men, t.w. schiettent, ballenwerp- tent, beide van de heer Winter. Verder een snoepkraam, tombola tent en een palingkraan). Nog worden meerdere aanvragen ver wacht. De kermis wordt ingeluid met een gezellig Zondagsbal dat om 3 uur 's middags begonnen, voortduurt tot 's nachts éen uur onder goede dansmuziek van de Vier Zwervers. Maandagmiddag is er prijsbil jarten om paling etc, terwijl „Nieuw Leven" 's avonds met een dolkomisch stuk op de plan ken komt, getiteld; „Vrijdag de dertiende". Bal na, wederom met muziek van de Zwervers die ge durende de gehele kermis in ca fé Kramer te horen zullen zijn. De Dinsdagmiddag is gereser veerd voor de jeugd. Er draait een fraaie kleurenfilm voor hen, nl. „De gelaarsde kat", met een leuk voorprogramma. Voor de g'oten draait er 's a- vonds de film „Oranje Hein". Hieromtrent leze men de aankon digingen. Na deze voorstelling wordt wederom gedanst tot in de nacht. Ook Woensdag kun nen dansliefhebbers hun hart op halen aan de balmuziek van de Vier Zwervers. Men leze de advertentie van ca fé Kramer op pagina 4 voor de bijzonderheden. GROOT-SCHERMER De kermis is weer voorbij Ook hier is de kermis weder ach ter de rug. Uitermate druk was het niet deze keer. De zweefmo len en een hoofd van jut met een schietsalon waren de enige atrac- ties. „Best" zal het voor deze on der-nemers we! niet zijn geweest. Vooral voor de kinderen is alles te duur. Er is door de ouders niet aan te voldoen. Maandagavond voerde het Rij per Klein Toneel in de zaal van de Heer v. Truijen op, „Tot we derdienst bereid". Een Amerikaans blijspel in drie bedrijven door Piet Mossinkoff. Gewoonweg een echt kermisstuk. En... een prachtige uitvoering. Dit gezelschap be schikt over prima krachten en goe de leiding. Zonder een enkele me dewerkende te kort te doen noe- een we toch de heer J. Kostelijk. Weer juist zijn rol. Hij speelde kostelijk en zou zeker voor de film een goede figuur z(jn. Laten we hopen, dat hij wordt ontdekt. Al met al hebben de vele aan wezigen van harte genoten. In de beide café's gezellige muziek. De danslustigen konden naar hartelust draaien.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1