KERKCONCERT DE RIJP 1 No. 1711 Vrijdag 3 October 1947 38e Jaargang llifo&t Coueomt voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhom, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Heogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprij s 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasse-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs: 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur VERGADERING VAN RE RAAD DER GEMEENTE ZUID- EN NOORD-SCHERMER op Woensdag 17 September 1947, des namiddags 7.30 uur ten Raadhuize. Aanwezig zijn de leden: F. Wiedijk Jzn., K. Schermer hom, wethouders; J. Kieft Hzn., J. Kraakman, B. Lageweg, Jac. Ou- dejans en J. de Heer. Voorzitter: Burgemeester W. J. Driessen. 1. Opening. De voorzitter heet de heren allen hartelijk welkom in het bijzonder de heer J. Kieft, die na zijn ziekte weer gezond is teruggekeerd. De voorzitter spreekt de hoop uit, dat de heer KKieft zich voortaan in een voorspoedige gezondheid mag verheugen. 2. Notulen. De notulen van de vergadering van 1 Mei 1947 worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. Ingekomen is een schrijven van Mejuffrouw F. M. van der Duim dd. 15 September 1947, houdende het verzoek om met ingang van 15 November ontslagen te worden als onderwijzeres aan de openbare la gere school te Grootschermer. De Voorzitter deelt mede, dat mejuf frouw van der Duim gemeend heeft haar hulp als verpleegster te moeten bieden in Indonesië. De Raad besiuit mejuffrouw van der Duim met ingang van 15 No vember 1947 eervol te ontslaan onder dankzegging voor de door haar aan de gemeente bewezen diensten. Ingekomen is een schrijven van Gedeputeerde staten van Noqrd- holland dd. 30 Juli 1947 afd. 3 B nr. 100, houdende mededeling, dat de gewijzigde verordening op de hondenbelasting de koninklijke goedkeuring heeft verkregen. Ingekomen een verzoek van de Rundveefokvereniging „Stompeto- ren" dd. 10 Juli 1947, waarbij ver zocht wordt om ter gelegenheid van de Herfstrundveekeuring een medaille ter beschikking te stellen. De Raad besluit een bedrag van 15.beschikbaar te stellen voor een verguld zilveren medaille. Ingekomen een schrijven dd. 24 Juli 1947 van <(e Commissie Land en tuinbouwtentoonstelling te Alk maar, waarbij verzocht wordt een subsidie toe te kennen van 25. Aldus besloten. Van Gedeputeerde staten is bin nengekomen een schrijven dd. 14 Mei 1947 afdeling 4, nr. 144, waar bij mededeling wordt gedaan, dat bij hun college geen bezwaren be staan tot vaststelling van het sa laris van de gemeente-opzichter op 250.per jaar en de verhoging van de wedde van de gemeente arts van 150.tot 300.— per jaar. Idem een schrijven van heren Gedeputeerde staten dd. 21 Mei '47, afd. 4 nr. 120, houdende medede ling, dat tegen het salar'is van de bode-gemeentewerkman geen be denkingen zijn gerezen. Schrijven van Gedeputeerde Sta ten dd. 11 Juni 1947 4e afdeling nr. 123, houdende mededeling, dat het raadsbesluit van 1 Mei 1947 in zake vaststelling van een arbeidsover- eenkomstenbesluit is goedgekeurd. Mededeling van Heren Gedepu teerde staten bij schrijven dd. 28 Mei 1947, waarbij wordt medege deeld, dat de openbare scholen kunnen bestaan blijven, een en ander op grond van artikel 19 der Lager-onderwijswet 1920. Mededeling van heren Gedepu teerde staten, dat de verordenin- A.s. Maandagavond zal dan het Mannenkoor „Orpheus" uit Alkmaar een concert geven in de Ned. Hcrv. Kerk te de Rijp, met medewerking van niet minder dan 3 solisten en wel mevr. P. L. de Boer-Harder uit Santpoort, SOPRAAN, de heer J. P. Willemsen uit Alkmaar, PA.RITON en'de beer P. Kist, eveneens uit Alkmaar, ORGEL. Wij wekken een ieder nog eens op dit waarlijk mooie concert bij te wonen. Het programma, dat hieronder is afgedrukt, waar borgt U een avond van intens kunstgenot. Na afloop van het concert zult U dan ook ongetwijfeld zeer voldaan huiswaarts keren. Voor de leden van het Comité van aanbeveling zijn voor elk twee plaatsen gereserveerd in het middengedeelte van de kerk. Hier volgt het programma: Maandag 6 October 1947, 's avonds 8 uur 1. Litaney (in memoriam) 2a. O Bone Jesu b. Ave Maria Fr. Schubert (bew. door Fred. J. Roeske) C. P. Palestrina Fr. Witt Koor 3a. Andante uit de Motette „Exsultate Jubilate" Opus 65 W. A. Mozart b. If God is tor us, who can be against us? Aria uit de „Messias" Handel Sopraan 4a. Tenebrae factae sunt b. 1'Orque Koor M. Haydn L. de Rillé 5a. „Fiat, Domine" Thomas a Kempis (De imitatione Christi) Hendrik Andriessen b. Panis angelicus César Franck Sopraan 6a. Bede voor het Vaderland Valerius b. Landerkennung Edw. Grieg Koor, baritonsolo en pianobegeleiding 7. Improvisatie Orgel 8a. De Ruïne L. F. Brandts Buys b. Die zwölf Rauber A. Dobrowen Koor (8b met baritonsoio) Programma s.v.p. uitknippen en meenemen naar het concert! Voorverkoop na Zaterdag a.s. alléén bij boekhandel G. J. Hoogcarspel gen op de Straatbelasting, de hef fing van secretarieleges de konink lijke goedkeuring hebben verkre gen. Het raadsbesluit, houdende con versie van de geldlening ad 15.550 van 3% tot 3% is bij besluit van Gedeputeerde staten dd. 2 Juli 1947, nr. 40 goedgekeurd. 4. Behandeling 3e suppletoire begroting, dienst 1947. Burgemeester en wethouders bie den de Raad de 3e suppletoire be groting voor de dienst 1947 aan. Overeenkomstig het voorstel van Burgemester en wethouders wordt deze vastgesteld. 5. Voorstel tot het verlenen van 0.01 subsidie aan de commissie buitengemeenten centraal ziekenhuis te Alk maar. Ingekomen is een verzoek van de „Commissie Buitengemeenten Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar, dd. 24 April 1947, houdende haar f 0.01 subsidie per inwoner te verstrekken voor het tegemoetkomen in de kos ten .van genoemde commissie. De voorzitter deelt mede, dat het cen traal ziekenhuis te Alkmaar voor tweederde gedeelte bezocht wordt door patiënten uit de buitenge meenten. In verband hiermede is er een commissie gevormd welke de belangen van de patiënten uit de buitengemeenten in het bijzon der behartigt. Om deze belangen naar behoren t.e kunnen vervullen is het nodig, dat de commissie van tijd tot tijd diverse gemeenten be zoekt en bovendien, dat er gere geld vergaderingen worden ge houden. Daarvoor is geld benodigd. Burgemeester en wethouders kun nen zich met de zienswijze van de Commissie buitengemeenten cen traal ziekenhuis te Alkmaar vol komen verenigen, mitsdien stellen zij de Raad voor het gevraagde subsidie ad 0.01 per inwoner be schikbaar te willen stellen. Con form wordt besloten. 6. Aanbieding rekening der ge meente voor de dienst 1946. Burgemeester en wethouders bieden de Raad aan óp rekening der gemeente voor de dienst 1946. In de eerstvolgende vergadering zal de rekening door de raad voor lopig kunnen worden vastgesteld. 7. Behandeling nota van op merkingen t. a. v. rekening dienst 1945. De voorzitter deelt mede, dat bij schrijven van Gedeputeerde staten van Noordholland dd. 28 Mei 1947 de rekening der gemeente voor de dienst 1945 is teruggezonden, met verzoek daarin enige wijzigingen in aan te brengen. Nadat de voorzit ter mededeling beeft gedaan welke wijzigingen aangebracht behoren te worden, besluit de Raad de re kening 1945 nader voorlopig vast te stellen als volgt: Inkomsten gewone dienst 89.052,44 Uitgaven gewone dienst T, 74.769,95 Batig slot van de ge wone dienst op 14.282,49 Inkomsten van de kapitaaldienst 26.243,36 Uitgaven van de kapitaaldienst 26.243,36 Het slot van de kapi taaldienst op nihil. 8. Voorstel tot het beëindigen van de bestaande rek.-cour.- overeenkomst met de Coöp. Boerenleenb. te Grootscher mer. De voorzitter deelt mede, dat de bestaande rekening-courant-over eenkomst met de Coöperatieve boe renleenbank te Grootschermer, aangegaan in het jaar 1929 niet meer aan de eisen van de tegen woordige tijd voldoet. De overeen komst moet nodig op de helling gebracht worden. In verband hier mede stellen Burgemeester en wet houders voor de bestaande overeen komst te beëindigen en met de Coöperatieve boerenleenbank een deposito-overeenkomst aan te gaan. De gemeente kan nu gelden deponeren bij genoemde bank en de Coöperatieve boerenleenbank geeft daarvoor een zekerheidsstel ling door het verstrekken van on derpand in de vorm van officiëel ter beurze genoteerde effecten met een overwaarde van ten min ste 20 van het door de gemeente gedeponeerde tegoed. De Raad is unaniem van oordeel, dat de door Burgemeester en wet houders voorgestelde deposito overeenkomst volkomen in het raam dezer tijd past, weshalve be sloten wordt de bestaande Reke ning-courant-overeenkomst met de Coöperatieve boerenleenbank in te trekken en over te gaan tot het sluiten van een deposito-overeen komst met de Coöperatieve boe renleenbank.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1