I VERGADERING VAN RE RAAD DER GEMEENTE ZUID- EN NOORD-SCHERMER Slot De heren J. Kieft Hzn. en J. Kraakman vormen het stembu reau. De uitslag van de schrifte lijke stemming is als volgt: de Heer J. Kraakman 6 stemmen, de Heer J. de Heer 7 stemmen, de Heer B. Lageweg 6 stemmen, de Heer J. Oudejans 6 stemmen, de Heer J. Kieft 6 stemmen, de Heer T. Goet 1 stem, de Heer J. van Baar 1 stem. De 5 raadsleden zijn derhalve gekozen verklaard. De voorzitter vraagt de heren stuk voor stuk of zij de benoeming accepteren. Allen stemmen toe. De voorzitter feliciteert de heren met deze benoeming. 10. Voorstel inzake overtollige leerkracht aan de U. L. O.- School te Midden-Beemster. Burgemeester en wethouders delen mede, dat bij hun college" een schrijven is binnengekomen dd. 19 Juni 1947 van Burgemeester en wethouders der gemeente Beem- ster, waarbij wordt medegedeeld, dat met ingang van 1 Januari 1947 de aanspraak op vergoeding voor een 5e leerkracht is komen te ver vallen. Een en ander als gevolg van een tekort aan leerlingen. Bur gemeester en wethouders zijn even wel van mening, dat het zeer zeker verantwoord is, indien deze 5e leer kracht gehandhaafd blijft. Zij ver zoeken derhalve aan de gemeenten met wie een gemeenschappelijke regeling is aangegaan in zake de toelating van leerlingen tot de U. L. O. School te Midden-Beemster, wel te willen besluiten om de ma ximum-bijdrage ad 70.per leer ling te willen betalen. De voorzitter deelt mede, dat hij het wel in he't belang van het on derwijs acht, dat de raad hiertoe besluit. Een groot financieel offer is het niet, te meer niet, daar ver wacht mag worden, dat deze hoge bijdrage slechts zal gelden voor het jaar 1947 en gedeeltelijk voor het jaar 1948. De Raad gaat accoord met het voorstel van Burgemeester en wethouders en verzoeken hier van wel mededeling te willen doen aan het gemeentebestuur van de Beemster. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een schoollokaal der O. L. School te Groot schermer t. b. v. een op tè richten kleuterschool. De voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een schrijven van het voorlopig bestuur ter voorbereiding- van een op te richten kleuter school. Dit bestuur verzoekt de Raad een lokaal beschikbaar te stellen voor de op te richten kleu- terschool te Grootschermer. Boven dien zouden zij gaarne zien, dat de gevraagde lokaliteit gratis voorzien werd van licht en warmte. Burgemeester en wethouders staan sympathiek tegenover deze poging van het bestuur. Mitsdien stellen zij de Raad voor een loka liteit ter beschikking te stellen. De Heer Kieft juicht het ten zeerstè toe, dat besloten zal worden tot oprichting van een kleuter school. Momenteel spelen de kin deren in en cm zijn garage. Dit brengt zeer zeker gevaren mede. Het bestuur kan op zijn volle mede werking rekenen. De raadsleden besluiten thans het gevraagde toe te staan. 12. Vaststelling verordening tot het toekennen van een gra tificatie aan personeel der gemeente over 1947. Burgemeester en wethouders stellen de Raad voor aan het per soneel in dienst der gemeente een gratificatie toe te kennen van 2 van het loon. Conform wordt besloten. 13. Voorstel tot het verhuren van het voormalig distribu tiekantoor in het dienstge bouw te Grootschermer. Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een schrijven van de Heer B. Leishen, A14 te Groot schermer, houdende het verzoek het voormalige distributiekantoor in het dienstgebouw te Groot schermer te mogen huren, ter uit oefening van het kleermakersbe- drijf. Naar aanleiding van dit verzoek deelt de voorzitter mede, dat het distributiekantoor als zodanig niet meer wordt benut. Het gebouwtje leent zich uitstekend voor het uit oefenen van een handwerkbedrijf. Gedacht wordt o. a. aan een kleer makerij, kapperszaak, schoenma kerij e. d. De Heer Kieft vraagt of het niet mogelijk is om het voormalige dis tributiekantoortje in te richten als wachtkamer voor de reizigers van de N.A.C.O.-bus. Dan heeft ieder een er wat aan. De voorzitter is hiervan geen voorstander. Spreker deelt mede, dat zulke wachtlokaal- tjes meerdere malen gebruikt wor den voor doeleinden, waarvoor ze nu een enenmale niet geschikt zijn, of juister gezegd: bestemd zijn. Indien de Raad dan toch iets in deze geest wil doen, dan advi seert de voorzitter het bestaande afdakje bij het dienstgebouw te omsluiten met glas. De Raad neemt evenwel te dezen aanzien geen be slissing. Wel zijn zij van oordeel, dat het aanbeveling verdient een adver tentie in de Rijper courant te plaatsen, waarbij het voormalige distributiekantoortje ter beschik king gesteld wordt van een hand werksman. De voorzitter zal deze zaak ver der in orde makén. 14. Voorstel tot het in gebruik geven van een schoollokaal der O. L. School te Driehui zen aan de N. H. gemeente aldaar voor het houden van godsdienstoefeningen. Ingekomen een schrijven van de Kerkeraad der N. H. gemeente en het kerkbestuur der Ned. Her vormde kerk te Driehuizen, hou dende het verzoek 1 maal in de veertien dagen gebruik te mogen maken van een schoollokaal te Driehuizen. Een en ander houdt verband met de omstandigheid, dat het plafond in het kerkgebouw te Driehuizen afbrokkelt, zodat het gevaren oplevert voor de men sen, die er binnen komen. Onder dagtekening van 11 Sep tember deelt, aldus de voorzitter, het hoofd der O. L. School te Drie huizen in een schrijven mede, dat het beste het oostelijk gelegen schoollokaal benut kan worden. De Raad heeft tegen het in gebruik geven van een lokaal geen be zwaar. 15. Behandeling 2e suppl. be groting, dienst 1946. De voorzitter deelt mede, dat de begroting voor de dienst 1946 als nog gewijzigd dient te worden. De Raad stelt deze suppletoire begro ting overeenkomstig het door B. en W. ingediende ontwerp vast. 16. Behandeling ingekomen re clames hondenbelasting. De voorzitter stelt aan de orde het behandelen van de ingekomen reclames met betrekking tot de Hondenbelasting. De Raad gaat hiervoor in comité. De voorzitter stelt thans voor de vergadering in het openbaar voort te zetten. Hiertoe wordt besloten. Als laatste punt van de agenda volgt 17. De Rondvraag. Van de rondvraag wordt aller eerst gebruik gemaakt door de Heer J. de Heer. Spreker stelt weer eens de brug- kwestie te Driehuizen aan de orde. De zijkanten van het nieuwe brug dek laten hier en daar los. Gaarne zou spreker zien dat dit alsnog voorzien werd. De voorzitter zegt toe dit te laten repareren. Vervolgens deelt spreker mede, dat de z.g. drempel voor de brug te hoog is. Dit zou verholpen kun nen worden- door het storten van circa 3 m3 hoogovenslakken. De voorzitter zegt toe ook hierin ver betering te brengen. Vervolgens zag de heer J. de Heer gaarne, dat de kraan nabij de school te Driehuizen verplaatst werd naar het schoolhek. Dit spaart ongeveer 20 meter water slang uit en bovendien is het ge makkelijker voor de mensen die water komen halen. De voorzitter zal de kraan door Brouwer laten verplaatsen op de door het raads lid aangewezen plaats. De Heer J. Oudejans wenst na dere inlichtingen te ontvangen omtrent het opgeleverde straatwerk aan de Zuid te Grootschermex. 320 m"2 weg zou verstraat worden en 320 m2 nieuwe stenen zouden gelegd worden. SPORTNIEUWS De sportverslaggevers ver zoeken wij niet te veel plaats ruimte in te nemen. Noodge dwongen zouden wij er toe moeten overgaan hun versla gen in te korten. Er moet ook aan de niet-sportliefheb- bers gedacht worden. De uitgever. Qroot-Sohermer-nienws. Knollendam 1—Qr.-Schermer 1 .5—1 Groot-Schermer 2Dreo 3 2—7 "Na de verrichtingen van ons eerste elfial der vorige week, zou niemand gedacht hebben aan bovenstaande grote nederlaag. De feiten, welke zich regel matig tijdens de wedstrijd af speelden bevestigden ditvolkomen Hoewel G. steeds een veldmeer- derheid[had,bezondigde de rechts buiten van K. zich herhaaldelijk aan unfair spel. Zoo gebeurde het even voor rust, dat hij in botsing kwam met onze rechtshalf die daarbij een hoofdwonde opliep, welke door een ontboden arts gekramd moest worden, waardoor verder spelen niet mogelijk was. Denkende aan een samenloop van omstandig heden, was weldra dezelfde speler, steeds bezig de overige G. man nen een hak te zetten door haken, totdat zij werden gevloerd, uit eindelijk moest een onzer backs het ontgelden, die zich niet kon beheersen, zodat beiden het veld moesten ruimen. Oorzaak de slappe leiding der scheidsrechter. Vermoedelijk zal dit inuisje nog wel een staartje hebben, terwijl het bestuur moet trachten de wedstrijd ongeldig te doen ver klaren. Een wedstrijd om spoedig te vergeten en Zondag a.s. met nieuwe moed aan het werk jon gens. G.S. V. 2 kwam in het veld tegen Dreo 3 dat op bezoek was. Van G. zijde wil het spel nog steeds niet vlotten, het combi neren en plaatsen laat te wensen Bij nader inzien blijkt evenwel het volgende gebeurd te zijn: 120 m2 is verstraat en 120 m2 zijn nieuwe stenen aangebracht. De voorzitter zal deze zaak ernstig onderzoeken en de raadsleden van het resultaat mededeling doen. Ten slotte zou de heer Oudejans gaarne zien, dat er grint of slak ken neergegooid zouden worden In het z.g. Laantje aan de Zuid te Grootschermer. De voorzitter zal deze kwestie in behandeling nemen in een vergadering van Burgemees ter en wethouders. De Heer Lageweg vraagt of de straat te Driehuizen, in het bij zonder nabij de woning van Keet man niet verbeterd kan worden. De voorzitter zal dit laten, onder zoeken. De Heer J. Kieft vestigt de aan dacht van Burgemeester <en wet houders op de urinoir te Groot schermer. Spreker acht het zeer gewenst, dat deze voortdurend schoon gehouden wordt. De voor zitter zal de gemeentewerkman hierover onderhoude.n en hem het schoonhouden nog eens extra on der de aandacht brengen. Niets meer aan de orde zijnde, vraagt de voorzitter of een der Heren nog iets in het midden wenst te brengen. Niemand daartoe zijn verlangen te kennen gevendesluit de voorzitter, onder dankzegging voor de aangename besprekingen de vergadering. LICHT OP Toor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 6.27 uur Zondag 6.25 Maandag 6.22 Dinsdag 6.20 Woensdag 6.18 Donderdag 6.16 Vrijdag 6.14 Zaterdag 6.12 over, terwijl het schot meestal zoek is. Dreo daarentegen had enige vlugge spelers, die de G. spelers steeds de baas waren, en hoewel het met de rust 1—3 was, moest G. bij het einde met2—7 de vlag strijken. Alle spelers Vrijdag naar de training anders ziet het erinjisp niet best uit. We rekenen nu eens op een gelijk spel of beide winst punten. Programma 12 October a.s.: Jisp 1—Gr.-Schermer 1 2 uur Jisp 2—Gr.-Schermer 2 12 uur P.P.C. D.R.E.O.-nieuws De uitslagen van de op 5 October gespeelde wedstrijden Dreo 1—S.V.A. I 4-1.E.V.C.3- Dreo 2 5—0. Gr.-Schermer 2 Dreo 3 2—7. Dreo A Jr. G.V.O. jr. 32 Dreo Adsp.—Vitesse ad. 15. Zo zien we dat er van de vijf gespeelde wedstrijden 3 wer den gewonnen en 2 verloren. Een heel wat beter resultaat dan vorige week. We beginnen met het eerste elftal. Wim stond weer onder de lat. Klous, die nog een been blessure had overgehouden van de wedstrijd tegen Z. Boys, was vervangen door Gerrit Vendel. En op de rechtsbuitenplaals stond Wlm Alblas. Jan Roelofsen had de spilplaats weer ingenomen. Er werd voor de rust van beide kanten goed en prachtig open spel te zien gegeven. Dreo kwam wel wat fortuinlijk aan de leiding. Hoe de gasten ook zwoegden de gelijkmaker bleef uit. De rust ging dus in met 'een 1—0 voorsprong voor Dreo, mijns- inziens wel wat meer dan we verdiend hadden. Na de rust wis ten de gasten zelfs gelijk te maken en menig supporter zal gedacht hebben dat S. V. A. toch nog met de punten naar Assendelft zou gaan. Toen kreeg Wim een dot van een kans en heel kalm plaatste hij de bal in de rechterhoek. Door dit doelpunt aangevuurd, nam Dreo het spel geheel in handen en was steeds in de aanval. We kregen weer een mooi open spel te zien en toen onze midvoorop keurige wijze no. 3 wist te scoren, waren de gasten een geslagen elftal. Vooral hun achterhoede, die voor de rust zeer actief was, bleek er geheel uit. Hun voor hoede deed nog wel enkele mooie dingen maar onze achterhoede met Cees aan het hoofd, wist alles te keren. Gerrit maakte nog een vierde doelpunt en onder groot gejuich der talrijke aanwezigen blies de heer Booij het einde en kon Dreo op een goede wedstrijd terugzien. Het weer was op zijn zomers en het veld is op het ogenblik zeker een der mooisten uit de Vervolg binnenpagina.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4