DoiÉrdag 23 October A. KUIN GESLOTEN No. 1713 Vrijdag 17 October 1947 38e Jaargang CêU€&bl voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel de Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur GRAFT Raadsvergadering De gemeente Graft is finantieel onafhankelijk geworden Maandagavond j.l. 7.30 kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Aanwezig. Voorzitter: burgemeester J. Dalenberg. Secretaris: de heer N. Keijzer. De leden: de heren P. Bruin Hz. en Chr. Heijnis, wethouders, L. Bruin Pz., A. Calon, S. Heijnis, J. Middelkoop en C. Taam. 1. Opening De voorzitter opent de ver gadering met enkele woorden, en heet allen welkom. 2. Notulen De secretaris leest de notulen van de vorige vergadering voor, de laatste gemaakt door de oud- secretaris, de heer Duin, welke onder dankzegging onveranderd worden goedgekeurd en en vast gesteld. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. De voorz. leest'n schrijven voor van de Rijks-inspecteur van het Verkeer betreffende het omleggen van de dienstPurmerend—Graft— Alkmaar. Een schrijven is door B. en W. gezonden, wijzende op de moei lijkheid voor de bewoners van Noordeinde en Orafl, met het verzoek de halte aan de Klater- buurt, Beemster, te brengen naar het Raadhuis te de Rijp. Ingewilligd per 20 October '47 Het weggedeelte nabij de heer *C. Bakker zal vernieuwd worden, evenals het gedeelte van de heer M. van Petten af tot aan de brug bij Mw. Wed. ten Wolde. Ook de bestrating op het Noordeinde zal vernieuwd worden Het was de bedoeling dit gelijk met de vernieuwing van de Tilbrug in de Rijp te doen. Daar dif echter deze winter niet ge schiedt, wordt nu direct over gegaan tot deze bestrating. Verschillenbe ingekomen stuk ken worden voor kennisgeving aangenomen. Brief van de Nederlandse vereniging van brandweer commandanten, waarbij wordt verzocht om toekenning van een subsidie van f 25.— B. en W. stellen voor, op dit verzoek afwijzend te be schikken. Z. h. st. conform B. en W. be sloten. Brief van Ged. Staten van N.-Holland, waarbfl aan B. en W. wordt voorgesteld door vrijwillige samenwerking te komen tot een gemeenschap pelijk bouw- en woning toezicht in de gemeenten de Rijp, Graft, Zuid- en Ndord- Schermer en Schermerhorn. B. en W. hebben bericht, dat zij tot bedoelde samenwer king bereid zijn. Zodra tot daadwerkelijke samenwerking, in de vorm van een gemeenschappelijke regeling, wordt overgegaan, zal deze aangelegenheid in de vergadering van de raad komen. Na een uitvoerige toelichting door de voorz., is door B. en W. besloten de heer G. de Jong, ge meente opzichter te de Rijp aan te wijzen. De heer L. Bruin meent, dat wanneer er eerder een raads vergadering was geweest een voordracht samengesteld had kun nen worden uit meerdere per sonen. De persoon in quaestie is nog niet benoemd, zegt de voorz. Doch door de heer de Jong te noemen Is het gelukt deze com binatie te behouden. De heer L. Bruin zegt, dat hij niets heeft legende heer de Jong, doch was onze eigen opzichter, de heer Tentij niet geschikt geweest. Ja, doch er ligt de heer Tentij niet zo veel aan gelegen, zegt de voorz. De heer Middelkoop vindt het tamelijk dictatoriaal wat Ged. Staten nu doen. Indien het ontwerp gereed is, zal dit weder in de raad behan deld worden, zegt de voorz. De raad kan zich hiermee ver enigen. Brief van Ged. Staten van N.- Holland, waarin een bijdrage van f 1000.— wordt gevraagd voor verbetering van de Noordeinder- meerdijk. B. en W. stellen voor, dit schrij ven om advies in handen van hun college te stellen. De voorz. leest het schrijven voor. De provincie neemt voor haar deel de verbreding van de kruin tot 5l/i m., de wegbreedte komt dan op 3 m. De kosten be dragen f 16000.— De drie gemeenten Graft, Zd. en Noordschermer en de Rijp dragen ieder bij met een bedrag van f 1000.terwijl het Water schap f 7000.zal moeten uit trekken voor het wegdek, dat vermoedelijk f 10.000 zal gaan kosten. De heer Heinis wijst er op, dat nu geen besluit wordt ge nomen over de' te verstrekken gelden. Natuurlijk niet zegt de voorz. Conform voorstel B. en W. z. h, st. besloten. Brief van B. en W. der ge meente Diever, waarbij wordt verzocht adhesie te betuigen aan een brief van de raad dier ge meente, waarbij aan de voorz. van de ministeriaad wordt ver- Hiermede maken wij U er op attent, dat onze zaak tot zal zijn Drogisterij Apoth. ass. Optiek - Fotografie Telefoon 30, de Rijp zocht de classificatie der ge meenten op te heffen. B. en W. stellen voor aan ge noemd schrijven adhesie te be. tuigen. B. en W. menen, dat hiermee een algemeen belang van het platteland gediend wordt. Conform voorstel B. en W, z. h. st. besloten. Brief van de R.K. school voor Buitengewoon lager onderwijs te Alkmaar, waarbij, in verband met het bezoeken dezer school door A. Stoop, alhier, wordt verzocht de volgens rijks- en provinciale regeling verschuldigde kosten, ad plm. f 30,— per jaar, te betalen. Burgemeester en wethouders stellen voor, deze kosten voor rekening der gemeente te nemen. Conform voorstel B. en W. z. h. st. besloten. Verzoek van de heer P. C. Stoop em vergoeding van reis geld voor bovengenoemd kind naar Alkmaar. Na toelichting van de voorzit ter met algemene stemmen toege staan voor de tijd van 4 a 5 maanden. 4. Voorziening vacature com missie tot wering schoolverzuim te Graft. Door het vertrek van de heer J. C. Duin is een vacature ont staan in de commissie tot wering van schoolverzuim te Graft. Ter voorziening in deze vacature dieJ nen burgemeester en wethouders de volgende aanbeveling in; 1. N. Keijzer, 2. C. Taam. De heer Keijzer wordt benoemd met algemene stemmen. 5. Bijdrage exploitatie-tekort Centraal Ziekenhuis Alkmaar. Van de Commissie Buitenge meenten Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is een verzoek ingeko men om een verhoogde bijdrage in het exploitatie-tekort van ge noemd ziekenhuis voor de jaren 1947 en 1948, Door voornoemde commissie is voor de toekenning van bijdragen door de verschillen de gemeenten een schema opge steld, in welk schema rekening wordt gehouden met: le. het aantal R.K. inwoners der gemeenten 2e. de ligging der gemeente ten opzichte van het ziekenhuis. Door de commissie voornoemd, wordt aan de hand van een schema van deze gemeente een bijdrage gevraagd van f 576.— per jaar, waarbij is gerekend, dat deze gemeente tussen 20% en 40 °/o R.K. inwoners telt, en dat deze gemeente voor ziekenverple ging uitsluitend op Alkmaar is aangewezen. Daar deze gemeente niet uiisluitend op het ziekenhuis te Alkmaar is aangewezen, daar wat de afstand betreft evenzeer ge bruik wordt gemaakt van het ziekenhuis te Purmerend, stelt de meerderheid van het college van burgemeester en wethouders voor een subsidie te verlenen, waarbij met deze laatste omstandigheid rekening wordt gehouden, tot een bedrag van f 288.—. Ingevolge besluit van de'raad van 9 Juni 1939 is een maximum bedrag van f 200.— op de be groting uitgetrokken. Wethouder Heijnis wil zich houden aandesubsldlevanf200,— die met een paar jaar afloopt. Niet alle zieken gaan naar het Centraal ziekenhuis te Alkmaar. De gemeente Graft behoeft toch niet mee te betalen aan het dek kend maken van de gemeente begroting van Alkmaar. De heer L. Bruin Pz. wijst uit eigen ervaring er op, dat zieken zorg gemeenschapszorg worde. Hij is het niet eens met toeth. Heijnis. Wethouder Bruin is voor de verhoging. De kosten zijn toch ontzaglijk verhoogd. Wethouder Heijnis: zo kunnen de andere 3 ziekenhuizen te Alk maar en Purmerend ook om ver hoging komen. Wethouder Bruin: dan zullen we dat ook onderzoeken. Bij stemming blijkt, dat de he ren Heijnis en Taam tegen het voorstel van de meerderheid van B. en W. zijn. De verhoogde subsidie wordt toegestaan. Tevens verzoekt eerdergenoem de commissie een bijdrage van f 0.01 per inwoner (f 12.totaal) ter dekking der exlra-kosten, wel ke deze commissie heeft in ver band met het bezoeken van die gemeenten, die nog geen bijdrage in het exploitatie-tekort van het ziekenhuis verlenen, teneindedeze gemeenten alsnog te bewegen een bijdrage toe te kennen. Burgemeester en wethouders stellen voor deze bijdrage te ver lenen. Conform besloten. 6. Voorstel van burgemeester voor vervolg zie pagina 4

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1