LOONSTATEN Vervolg van pag. 1 en wethouders tot verhoging der wedden der wethouders tot f 100.— per jaar. Sedert jaar en dag wordt alhier aan de wethouders een vergoeding uitgekeerd van t 50.per jaar. In verband met de sedert gewij zigde omstandigheden, waardoor de taak der gemeente, en daar mede die der wethouders, op sociaal en economisch gebied, sterk is toegenomen, alsmede in verband met de algemene ver hogingen der lonen, komt het burgemeester en wethouders al leszins billijk voor om tof de voorgestelde verhoging over te gaan. Conform B. en W. besloten. 7. Benoeming commissie inge volge woonruimtewet. Ingevolge artikel 8 der woon ruimtewet 1947 dient de raad jaarlijks een commissie te benoe men welke tot taak heeft burge meester en wethouders van advies te dienen bij het vorderen van woonruimte en-woningen. B. en W. stellen voor, tot le den dezer commissie te benoemen de heren L. Bruin, A. Calon, S. Heinis, J. Middelkoop en C. Taam. De heer Middelkoop wenst te weten, hoeveel personen een woning zoeken. De voorzitter zegt, jongelui, die wensen te huwen. In West-Oraft- dp enkele, in Qraft meerdere. De heer Caton acht zich niet capabel over woningruimte te adviseren. Is dit niets voor de te benoemen functionnaris van bouw-en woningtoezicht? De voorzitter vindt dit niet direct juist. Het is toch alleen maar een adviserend lichaam. De hfer L. Bruin ziet liever een geheim comité van buitenstaan ders I De heer Heinis wil zien, dat de functionnaris direct aan B.en W. advies uitbrengt, dan kan deze commissie vervallen I Dat Is niet de bedoeling, zegt de voorzitter. Met weinig lust gaat men over tot stemming. Allen nemen, met meerderheid van stemmen, onder dankzegging van de voorziiter zitting in ge noemde commissie. De voorzitter hoopt, dat het geen moeilijkheden zal opleve ren. 8. Wijziging derbegroting 1946. Teneinde de begroting voor het jaar 1946 in overeenstemming te brengen met de werkelpe ent vangsten en uitgaven is deze wijziging noodzakelijk. Na toelichting goedgekeurd. 9. Rondvraag. De heer Middelkoop wijst op de eigenaren van honden in de gemeente. De eigenaren geven te weinig om de nieuwe politiever ordening. Iets krachtdadiger op treden zou niet verkeerd zijn. De voorzitter: U bedoelt het laten loslopen van de honden. De praktijk is wel niet direct in orde. Doch het grote kwaad van het schapen verscheuren, kan ondervangen worden door deze verordening. Spreker zal er de politie op wijzen. Moeilijk blijft het. Van beperken is geen sprake. De leden spreken' over een ware hondenplaag. De heer J. Middelkoop wijst op de mestvaalten bij sommige boerderijen en een paar vervuilde sloten, welke de volksgezondheid niet bevorderen. De voorzitter kan hierop na- tuurlp geen direct antwoord geven. Spreker zal dit onder zoeken. De heer C. Taam vraagt een laad- en losplaats in de gemeente, b.v. tegenover de heer O. Satentijn. De voorzitter: ook dit zal door B- en W onderzocht worden. De heer Taam vraagt de sloot achter de Qrafterbaan te verbe teren. De voorzitter zegt, dat de sloot spoedig onder handen genomen zal worden door de Ellandspol- der. De heer Taam wijst nog op de bomen aan de Grafterbaan. Voorts wijst de heer Taam ook in verband met de nieuwe politie-verordering op hinderlijke honden. De voorzitter weet, dat er een enkele kromme boom tussen ge komen is. Wat de honden be treft, verwijst de voorzitter naar de woorden gericht tot de heer Middelkoop. De heer Heinis informeert naar de reorganisatie van de brand weer. De voorzitter zegt, dat deze reorganisatie wel in petto is. Spreker wil dan goed zijn inge steld en daardoor duurt het lan ger dan B. en W. wensen. De brandweer van de Rijp zal wan neer er iets brandt, niet thuis blijven, Het is moeilijk aan passend materiaal te komen. De heer L. Bruin wijst op een overeenkomst tussen de verschil lende gemeenten In de omtrek. Hij meent, dat bij elke brand direct zonder aanvraag de spui ten uit omliggende dorpen er op ui! gaan. De voorzitter zegt, dat inder daad een moeilijkheid schuilt in- dat bewuste „aanvragen". Er zal tussen de hoofden van gemeenten een overeenkomst ge maakt moeten worden. Zal even eens' onderzocht worden door B. en W. De heer Bruin wijst op de slechte straat van Noordeinde van Graft. Een sterke betonrand kan hier veel verbetering brengen, daar de straat steeds weer naar de slootkant wordt weggedrukt. De voorzitter: Inderdaad is het de bedoeling deze betonrand aan te brengen De heer Caton ziet gaarne een paar lichtpunten aangebracht aan de kanaaldijk bij Oost. Het wordi een gevaar voor het publiek. De lantaarns zijn er. De voorzitter zal er zijn aan dacht aan wijden en de licht punten laten aanbrengen. De heer Heinis wijst nog op een afgebroken lantaarn op West. Naar aanleiding van de woor den van de heer Taam, heeft wethouder P. Biuin het over de sloot achter de Grafierbaan. Het vuil wordt er in geworpen. Misschien is samenwerking te vinden met de Rijp om hun op haaldienst door te trekken iangs de Grafterbaan. De voorzitter wil het in B. en W. ter sprake brengen. Men heeft echter moeilijkheden met het personeel. Men denkt in de Rijp een vaste arbeider voor vele van die werkzaamheden aan te nemen. De heer Heinis ziet gaarne dat ook aan West gedacht wordt, wat het laatst besprokene betreft. De voorzitter zal het in B. en W. naar voren brengen. De voorzitter sluit hierna de vergadering. SPORTNIEUWS Bato-nieuws Het ligt in het voornemen van het bestuur om bij voldoen de animo wederom over te gaan tot het oprichten van een kleu terafdeling. Om een overzicht te krijgen worden de ouders verzocht hun kinderen, die zij de kleutergym- nastiek willen laten beoefenen, op te geven bij onze secretaris, Grafterbaan 51 Graft. Hoewel nog enkele moeilijkhe den moeten worden overwonnen, zullen, indien er voldoende deel name is, nog nadere gegevens over de aanvang van deze kleu- terlessen volgen. P.P.C. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" 't Was Zondag ji. een slechte dag voor AVV. Van de 3 vastge stelde bondswedstrijden, bleven alle punten bij de tegenstanders. De Jun. gingen met 5—0 ten onder tegen OFCa Junioren. Dit is niet erg, want de tegenstan ders waren nu eenmaal sterker, maar te weten dat er een beste keeper aan de lijn staat, en dat daardoor de Junioren de meeste wedstrijden zullen verliezen, dit is wel erg. 't Is dan ook te ho pen, dat 't bestuur tegen dit euvel zal zijn opgewassen, en maatregelen gaat nemen. 't 2e elftal ging op bezoek bij HSV II te Heilo en moest daar in zijn meerdere erkennen: het verloor met 3—0. Hoe kan 't ook anders, met zo veel inval lers en dan nog wel oud-spelers. Hulde voor deze mensenl Maar de jongere krachten moeten dit voorkomen en 's Zondags hun plicht tegenover de vereniging vervullen. le Elftal kreeg Vrone op bezoek. Door omstandigheden had de elftalcommissie een klei ne wijziging in ,t elftal gebracht dat geheel heeft gefaald. De amateur durft er niet veel meer van te schrijven, maar met 9—3 ging A.V.V. ten onder, 't Niet trainen van velen doet er veel aan af, en wij willen de heren ook aanraden, komt ter training, dit Is nodig. Wij hopen In dit seizoen nog betere prestaties van A.V.V. te zien. De Welpen hebben de eer van A.V.V. hoog gehouden door in Grootschermer met 0—0 gelijk te spelen. Goed zo jongens 't moest de ze keer weer van jullie komen. Programma voor a.s. Zondag: WW I—de Rijp I aanvang 2.30 uur. de Rijp IIUitgeest III aan vang 2 uur. Junioren Purmerend BJunioren de Rijp A aanvang 10 uur. Welpen de Rijp—Groot- Schermer aanvang 1 uur. Amateur D.R.E.O.-nieuws Uitslagen van de op 12 Octo- ber gespeelde wedstrijden: Meer- vogels I—Dreo 1 3—3. Dreo II Purmerland II 7—1. Beemster II Dreo II 6—0. Limmen adspiran- ten—Dreo adspiranten 1—2. De zware uitwedstrijd in Aker sloot is een gelijk spel gewor den. Daar enige weken geleden deze goed getrainde ploeg onze jongens op eigen veld ^o'n gro te nederlaag toebracht, hadden we niet verwacht, dat onze jon gens een kostbaar punt zouden verwerven. Daar ik bij ons twee- LICUT OP roor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 6.12 uur Zondag 6.10 Maandag 6.08 Dinsdag 6.06 Woensdag 6.04 Donderdag 6.02 Vrijdag 6.00 Zaterdag 5.58 de was, heb ik niet de eer ge had deze schitterende prestatie van ons eerste te volgen, maar van ooggetuigen heb ik verno men dat Dreo een kwartier voor het einde met 3—0 achter stond. Maar dat ze toen nog gelijk ge maakt hebben is wel een bewijs dat er nog pit zit in het elftal. Goed zo jongens en nu a.s. Zondag aan de Zuiddijk tegen Broek in Waterland weer met datzelfde vuur gestreden. Aan vang half 3. Ons tweede wist met flinke cijfers van Purmerland II te win nen. Jammer dat een speler van de gasten zich zelf vergat en een Dreospeler een klap gaf, die door een Dreospeler met de zelfde munt terug betaald werd. Fout heren, nooit je eigen rech ter zijn. Beide heren werden zeer terecht het veld uitgezon den. A.s. Zondag gaan het tweede en derde met de bus van Hoolj- berg naar Landsmeer om te spe len tegen LVV IV en V. Vertrek kwart voor elf. De A junioren gaan naar Wormer en de adspi ranten spelen om 1 uur thuis tegen AFC adspiranten. Volgens de advertentie In dit blad is er a.s. Donderdagavond jaarvergadering. Zie de agenda en komt allen A.s. Zondag worden alle le den in de H. Mis van kwart o- ver zeven verwacht voor het oud lid Meindert Timmer. De Sportverslaggever. Graftdijk-nienws tfSV I—de Foresters I 0—1. Dit is wel geen overwinning, maar toch een goed resultaat. Graftdljk speelde dan ook stuk ken beter dan vorige week. Over de achterhoede niets dan lof, maar de voorhoede moet nog eens wat meer aanpeuteren! Zondag moeten jullie naar Knollendam uit. Een zware wed strijd, dus geef al je krachten jongens! GSV a—DTS c 4—0. Goed zo jongens I Dit is mooi werk van jullie. Maar Zondag zal het wel niet zo gemakkelijk gaan in Alkmaar. Alcmaria C is de sterkste ploeg in de afdeling en nog ongeslagen. Succes! Purmerslyn IV—GSV II 2-3. Zo ken ik jullie weer jongens. Er is goed gespeeld door alle spelers en de geest was ook gofcd en dat is het voornaamste. Zondag krijgen jullie Purmerland II thuis. Pas hier voor op jon gens, want deze ploeg is lang niet mals. Tot de volgende week! Om verwarring met m'n Dreo- collega te voorkomen heb ik een nieuwe naam aangenomen n.1. Sprinter Boekhandel G. J. Hoogcarspel

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4