SANOSTOL SIVIOL-D A. KUIN Een doos post? SPORTNIEUWS S.D.L.-nieuws De afgelopen Zondag Is voor SDL een groo! succes geworden. Zowel het eerste als het tweede behaalde in goed gespeelde wed strijden de volle buit. Het eerste trof Bergen 1, dat ook nog zon der verliespunten was. Het be gin was overrompelend. Binnen 5 minuten brachten Trien S. en Trien W. de stand op 20. Toen herstelde Bergen zich; ook hun keep(st)er. De talrijke scho ten wist zij goed te keren, waar onder kort voor de rust een ko gel van Dick R. Ook na de rust van beide elftallen snelle aan vallen. De hele SDL-middenlinie steunde prachtig de voorhoede en wist telkens weer het spel te verplaatsen. In doel maakte Oré P. een rustige betrouwbare in druk en vormde alzo het sluit stuk van de achterhoede, welke tot nu toe nog niet gepasseerd isl SDL II—JHC II 3-0. Ma Oroot in prima vorm. JHC bracht een aardig elftal' in 't veld maar trof deze Zondag onze dames in uitstekende vorm aan. Vele aanvallen werden aar dig combinerend opgezet en met de rust had SDL door Guur G. en Nel R. een 2—0 voorsprong genomen. Na de rust maakte Guur er zelfs 3—0 van. Dit was JHC toch te erg en Ma kreeg 't hard te verduren, doch maakte geen fout. In de stand kwam geen verandering meer. Het hele elftal kan op een goede wed strijd terugzien en de middenli nie had een groot aandeel in de overwinning. Zo doorgaan dames! Zondag a s. SDL 1 vrij. Wiron II—SDL II. Allen op naar de Afsluitdijk. Supporters, wij rekenen op U! Graftdijk-nieuws G.S.V. I—Groot-Schermer I 0—5 Dit slechte resultaat had ik niet verwacht, maar het is wel te verklaren. De spelers worden te oud en hierdoor ontbreekt de geestdrift om voor de overwinning te vechten. We moeten de oude spelers vervangen door jongere' maar het is te begrijpen, dat de elfialcommissie aarzelt, want tech nisch zijn de oudere spelers al tijd nog beter dan de jongere. Maar we moeten toch door deze overgang heenkomen, want zo gaat het ook niet langer. Vooral bij de voorhoede is dit het geval, want hier komt het in de eerste plaats op snelheid aan. Hierdoor komt het ook, dat de voorhoede altijd minder is dan de achterhoede. A.s. Zondag heeft G.S V. I een vrije dag, om wat op de been te komen van de vermoeienissen van verleden Zondag. D.R.E.O. II—G.S.V. II 1-1. Goed zo jongens 1 Jullie hebben je keurig hersteld van de vorige nederlaag. Nu volhouden maar. Zondagmiddag om 2 uur komt Kwadijk II naar Oost. Succes! Knollendam II-G.S.V. III 10-0. Dit is nog niet geweldig, maar het was jullie eerste wedstrijd. De geest in het elftal is goed, en dat is het voornaamste. Zon dag om 12 uur Purmersteijn V thuis. Doe je best, om de eerste winstpunten binnen te halen. Foresters b—G.S.V. a 1—1. Er is Zondag weer niet op volle toeren gedraaid. Volgende keer beter hoorl Floor maakte het enige doelpunt. Goed zo,Floor 1 Zondag weer een uitwedstrijd, n.1. om 11.15 uur tegen Randers b. Sprinter D.R.E.O-nieuws Dat ons eerste elftal het niet gemakkelijk zou krijgen tegen P S.C.K. van Zaandam, wisten we wel. Maar dat de gasten het ons zo lastig zouden maken daar had den we toch ook niet op gere kend. Voor de rust werden onze man nen totaal overspeeld. Een pracht spel gaven ze te zien en onze achterhoede kon de druk dan ook niet weerstaan. En toen P.S.C.K. Wim 2 keer had laten vissen, zag het er naar uit, dat we onze derde nederlaag tegemoet gingen. Maar, en dat kunnen we met trots zeg gen, opgeven doen onze mannen het niet gauw. Zo ook deze mid dag. Nog voor de rust wist onze rechtsbuiten de achterstand te verkleinen. Toch duurde het nog geruime tijd na de rust voor het succes kwam. Toen onze midvoor (die deze middag buitengewoon op dreef was) op keurige wijze de gelijkmaker had gescoord, zagen onze mannen dat er nog kans was en toen 6 minuten voor het eind onze rechtsbuiten de bal voorzette, kopte^onze midvoor op keurige wijze in en de hele Dreo- aanhang schreeuwde van vreugde voor dit mooie doelpunt. Dreo had de leiding met 3—2, na een 2-/-0 achterstand. Prachtig jon gens. En nu a.s. Zondag komt Kwadijk op bezoek. Maar deze ploeg speelde Zondag j.1. 1 1 tegen Westzaan. Dus opgepast mannen en je tegenstander niet onderschatten. Ons tweede wist met 10 man gelijk te spelen tegen Graftdijk II, 1 1. De reserve bleef zonder meer weg. Wat sportief hé? 2 spelers waren door ziekte ver hinderd, maar volgende keereer der afbericht sturen, Ons derde, ook al met 10 man, verloor met 9—0. Beter deden de junioren het. Deze wisten met 4—1 te winnen van S.V.A. en nog wel in Assen delft. A.s. Zondag om 1 uur junioren A.V.V.Z.A. Om 2.30 uur Dreo I Kwadijk I. De loten hebben veel aftrek. Die er nog geen een heeft ge kocht raad ik aan dit gauw te doen, voor we uitverkocht zijn. De sportverslaggever. Groot- Schermer-n ieuws. Uitslagen van 2 November 1947. Graftdijk I—Groot-Schermer I 0—5. Grootschermer IIOost huizen II 23. Om 2 uur gaf de scheidsrech ter het sein tot aantreden en bracht GS. de bal het veld in, welke Gr. overnam en die direct op het doel afging, maar de kee per gaf niet thuis. Hierna een gelijk -opgaande strijd met om beurten het doel in gevaar. Na 15 minuten spelen bracht men van GS. zijde de bal mooi op, welke* na een scrimage in hel doel verdween 0—1. Gr. begon forser te spelen, maar na 10 mi nuten kwam een goal van de andere kant 02. Hierna ver plaatste het spel zich naar het midden en kwam de rust met onveranderde stand. Bij de hervatting was het na 8 minuten weer GS. die de sco re opvoerden 03. GS. vond het met deze voorsprong wel letjes en trok zich in de verde diging terug. Onmiddellijk be laagde Gr. de GS.-veste, maar er waren nog een spil en een doelwachter, die in topvorm wa ren en die de scoringskansen wisten te voorkomen. GS. daar entegen ondernam een paar snel le aanvallen, welke evenveel doelpunten opleverden. Dirk en Jo brachten de stand op 05. Gr. had voor het harde wer ken zeker een tegenpunt verdiend, maar moest ervaren dat het in de branding slecht schipperen is. Bravo mannen, steeds maar spe len zoals je tegenstander het toelaat. Groot-Schermer II kon het thuis tegen Oosthuizen niet bol werken, al was het met een on even goal, een gelijk spel ont ging hen, doordat een der backs de keeper verrastte. Volhouden jongens, en denkt er aan, goed je man afhouden, misschien dat het je Zondag in Landsmeer voor de wind gaat. Succes 1 Programma voor 9 November 1947. IVV VI—Groot-Schermer II. Ver moedelijk Groot-Schermer I vrij af. P.P.C. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Ook deze Zondag is het A.V.V. weer niet voor de wind gegaan, alhoewel de Jun. toch hun wed strijd van het seizoen maakten door gelijk te spelen tegen het sterke Jun. elftal van Monniken dam. De stand was 00. Bravo jongens 1 Jullie plaats wordt weer al beter op de rang lijst. Het tweede kon het ook nu weer niet bolwerken tegen Vitesse en ging met 0—2 ten onder. Jam mer want elke week is er steeds wat anders, zodat jullie nooit eens zo sterk mogelijk uit kunt komen. Laten wij nu eens hopen op volgende Zondag. Het eerste bond deze Zondag middag de strijd aan tegen Gras hoppers uit Hoogwoud. Maarals je denkt dat het gaat, dan komt er juist nog een goal bij ons in en weer is het verloren. De wedstrijd was nog maar 15 min. oud, toen de Grash. doel man een penalty veroorzaakte die door Spaarman twee maal moest worden ingeschoten en die daar na de stand op 0—1 bracht. Toen kwamen de Grash. tamelijk op zetten en werd de druk op het A.V.V. doel nogal sterk. Maar door het zeer goede werk van Hooijberg en Spaarman en niet te vergeten van onze eminente doelverdediger werden doelpun ten voorkomen. Toen 10 minu ten voor rust G. Klinkhamer hands maakte in het doelgebied, waarop de goed leidende scheids rechter penalty gaf, die beide partijen weer op gelijke voet bracht. Zo ging de rust in met de stand 1—1. Na de rust het zelfde beeld met over en weer tamelijk goed opgezette aanval len. Maar van doelpunten kwam niets. 5 minuten voor het einde wist Grashoppers uit een scri mage voor het doel een goal te forceren. Daarmee kwam het einde van deze aantrekkelijke wedstrijd. Toch wil ik nog even een opmerking maken. Wij zien dat in andere ploegen elkaar steeds de helpende hand gebo- LICHT OP Toor AUTO'S en EIJ WIELEN Zaterdag 5.32 uur Zondag 5.29 Maandag 5.27 Dinsdag 5.25 Woensdag 5.23 Donderdag 5.20 Vrjjdag 5.18 Zaterdag 5.16 den wordt. Maar dat is bij onze voorhoede ver te zoeken. Probeer het eens jongens, het zal zeker resultaten op leveren. En ook Gerard, gebruik wat minder je handen, het levert altijd gevaar op. Nu Zondag maar eens goed rusten en dan begjnnen wij weer eens op nieuw. Amateur Korfbal-nieuws Schermerhom Korfbal. SKV I -Roda II (West zaan) 2—3. SKV A—Roda C 3—2. SKV A—Roda D 4—1. en volwaardige levertraan preparaten met sinaasappel smaak Üw kinderen zijn er dol op Drogisterij Apoth. ass. Optiek - Fotografie Telefoon 30, de Rijp Posttarieven Brieven locaal interloc. tot 20 gr. 6 10 van 20 tot 100 10 15 100 300 20 20 enz. briefk. 5 71/» Drukwerk tot 500 gr. 2 cent per 50 gr.; nieuwsbladen bij abon. nement tot 55 gr. 0.7 cent;aante- kenrecht 15 cent; postwissels tot f 12 50 10 cent, van f12 50—f25 15 cent, f 25—f 50 20 cent, boven f 50 tot f 200 per f 50 10 cent meer. Vastrecht voor kwitanties 15 cent; brieven buitenland 20 cent per 20 gr.; briefkaart buiten land 121lt cent. NAAR Boekhandel G. J. Hoogcarspel

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4