Ssmi Si. Nwolaas ZONDES BOEK VISITEKAABTJES Postpapier SPORTNIEUWS S.D.L-nieuws AVA II—SDL I 0—5 Dick Z scoort driemaal. Een harde wind, dwars over 't veld staande, kan niet verhinderen, dat de roodwitten al spoedig met twee doelpunten hun veldmeer- derheid uitdrukken. Na de rust voert Dick met een pracht doel punt de stand op tot 3O.Jannie maakt er 4—0 van en dan komt Ada helemaal uit de achterhoede naar voren om in de allerlaatste minuut destandopOötebrengen. Dit in het kort over de wed strijd. Er wachten S.D.L. nu nog twee moeilijke opgaven. De uit wedstrijd tegen Stompetoren en de thuiswedstrijd tegen Oudesluis. Willen jullie ook deze wedstrijden tot een goed einde brengen, dan zal er meer met overleg gespeeld moeten worden. De aanvallen zijn dikwijls doorzichtig en worden soms slecht afgewerkt. Dit wreekt zich op de duur, te meer daar het doelpunten maken nu moei lijker wordt door de nieuwe spelregel. (De speler in 't bezit van de bal mag door meerdere spelers aangevallen worden). Dit eist dus van jullie sneller en beter combineren en goed positie kiezen. Tracht niet alleen door de verdediging heen te breken maar probeer door goed samenspel openingen te maken. Dames jullie kunnen het! Denkt hier goed aan in de volgende wedstrijden. Volhouden SDL. Zondag a.s. SDL I en II vrij. Graftdijk-nieuws St Bavo 1OSV I 43 (onder protest van Oraftdijk). Daar ik de wedstrijd zelf niet bijgewoond heb, ken ik niet oor delen, of. er nog kans is, dat het protest gewonnen wordt. Met de rust had Bavo al een 31 voorsprong. Na de rust viel keeper Slooten uit. Los heeft hem evenwel op zeer goede wijze vervangen en ik beschouw hem als een ernstige candidaat voor de keeper-plaats in 't eerste. Tot even voor het einde was de stand 4—3 voor B geworden. Toen maakte een der B-backs in 't strafschopgebied hands. De scheidsrechter kende evenwel geen penalty toe. Na afloop protesteerden de onzen. De penalty werd genomen, ging er in, maar werd niet toe gekend. Ziehier de reden van ons protest. GSV III—Dreo III 4-0 Het derde wist in een goed gespeelde wedstrijd zijn eerste winstpuntjes binnen te halen. Voor de rust was O iets ster ker en meer in de aanval en daar de D-achterhoede niet erg op dreef was, wist G driemaal te scoren. Na de rust weet G zijn voorsprong met een penalty te vergroten tot 4—0. Vermeld mag nog worden, dat scheidsrechter Krul de wedstrijd zeer goed leidde en de Dreo-mannen ondanks hun nederlaag sportieve tegenstanders bleven. Zondag naar Oosthulzen en flink aangepakt, dan kan succes niet uitblijven! A.s. Zondag: GSV I en II vrij. GSV a—Bergen b 12 uur Oosthuizen II—GSV III 2 uur Vertrek met auto half 1 van West. Sprinter D.R.E.O-nieuw Het is Dreo I gelukt zich een der lastigste tegenstanders van 't lijf te houden. WBSV uit" de Beemster was de gast aan de Zuiddijk. Een flinke hagelbui vlak voor de wedstrijd maakte het veld dat tamelijk goed was, erg glad. We zagen dan ook et telijke glijpartijen en van mooi voetbal kon dan ook geen spra ke zijn. Enige mooie kansen gingen verloren. De achterhoede der gasten (hun beste gedeelte) weerde zich geducht en wist menige aanval af te slaan. Ook Wim in ons doel werd af en toe aan de tand gevoeld, maar hij was v/eer in goede vorm. Rust 0-0. De traditie getrouw hadden onze mannen ook nu weer hun beste spel bewaard tot na de rust. Toch duurde hel nog een half uur voor aan alle onzeker heid een einde werd gemaakt. Dirk Berkhout, die weer voor het eerst op de r.-buitenplaats stond opende de score, spoedig gevolgd door de midvoor J. Verdonk, die er 2—0 van maak te. Wel werden er toen nog 2 gemaakt, die echter door buiten spel afgekeurd werden. Maar met dit ai had Dreo een ver diende overwinning behaald. Vooral na de rust werd er goed gespeeld en kon ons de over winning dan ook niet ontgaan. Maar nu a.s. Zondag dan zul-, len onze mannen moeten laten zien of ze nog kampioensillusies bezitten of niet. Want dan spe len we In Limmen tegen de nog ongeslagen club van dezelfde naam. Een groot aantal suppor ters zal onze mannen vergezel len en wie weet of het wordi de eerste nederlaag van de Lim- mers Dreo II heef! Zondag goed e"- speeld tegen Kwadijk II, en be haalde een 2 1 overwinning. De keeper invaller voldeed heel goed. Ons derde kon het niet bol werken tegen Graftdijk III. Ze gingen er aan met 4—0. Dan onze junioren, die deden het heel goed en versloegen de Purmerendcrs op eigen terrein met 6—2. Prachtig jongens, Dit is de vierde overwinning. Onze adspiranten spelen om 12 uur thuis tegen Meervogels adspiranten. Het tweede en der de hebben rust. De sportverslaggever. Groot- Schermer-nieuws. Uitslagen i6 November 1947. Beemster II—Groot-Schermer II 5-3. Groot-Schermer a—Ursem a 2—1 Bij de wedstrijd BFC 2—GSV 2 liet de aangewezen scheids rechter verstek gaan, zodat tegen 3 uur de wedstrijd geleid werd door de heer Kerkhoven. G. trapte af en uit de eerste aanval ontstond direct een doelpunt 0— 1, Hierna kwam B. in het offen sief, en na flink doorzetten maak ten ze gelijk 1—1. Toch had G. het beste spel en wist dit na 10 minuten in een doelpunt uit te drukken 1—2. B. Het het er ook niet bij en wist voor de rust, de partijen op geiyke voet te brengen 2—2. Na de hervatting een gelijk opgaande strijd en bij een scri- mage voor doel scoorde G. an der maal 2—3. Na de aftrap voegde een aanval van B. De G. achterhoede miste en het was 3-3. Hierna bleek G. haar kruit te hebben verschoten. De binnen- spelers van G evenals de half- linie bleven te veel achter, zo dat de vleugels en midvoor van G. geen steur? kregen, waarme de de B. achterhoede wel weg wisten. Door het zeer gladde vjeld speelde de G. achterhoede niet zo zuiver meer. Mede door een paar blunders der G. keper, wist B. nog twee maal te scoren en kwam het einde met 53 voor B. Hierdoor staat G. nog vaster op de laatste plaats en wanneer de wil om te winnen blijft ontbreken, bestaat er niet veel kans deze te verla ten. De G.a's deden het heel wat beter en wisten in een vlug ge speelde wedstrijd de U.a's te verslaan met 2—1. Jullie maakt de andere elftal- lenhaast beschaamd jongens, gaat zo door, want er zijn jongens bij, die binnenkort misschien voor het tweede uit kunnen komen. Volgende Zondag volkomen rust in het G. kamp. De compe titieleider heeft het zeker niet lekker, dil is de 4e maal dat G.l niet moet spelen en volgens de Nop is de volgende week alles vrij. Dit noemt men inhaal-pro- gramma, P.P.C. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" A.V.V. II—K. V. V. V 0-0. L.S. V.V. I-A.V.V. I 3-4 Zo behaalden Zondag j.1. A.V.V. 3 van de 4 punten geen slecht resultaat, maar de uitslag van 't 2de had beter gekund, 't Is echter anders gelopen, maar heren, er moet gevoetbald worden en niet er maar wat van maken. Het publiek heeft echter ge noten, en wat heel wat waard is, er werd niet gekankerd! A.V.V. I heeft een verdiende 4-3 overwinning behaald op L.S. V.V. Toen de zwakleidende scheidsrechter liet beginnen, was het direct A.V.V. die enige aan vallen ondernam. Bij een dezer aanvallen was het de r.binnen die wist "te doelpunten 0—1. De vreugde was echter van korte duur, want toen was het L. S. V. V. die doelpuntte 1—1. Even voor de rust wist onze l.buiten goed te profiteren van een pas, goed aangegeven door de m.voor 1—2. Na de thee was het A. V. V. die het had Ie vertellen, zoo leek het en men wist er 1 —4 van te maken. Toen was het L. S. V. V. die even op kwam zetten en onze ver dediging wist niet beter te doen, dan in eigen doei te schieten 2—4. Na dit fortuin kwam L.S.V.V. geweldig opzetten en werd het 3-4. Nog enige benauwde oogen- blikken beleefden onze A.V.V.ers, maar de stand bleef 3-4. Bravo jongens I Programma voor Zondag a.s.: N.-Niedorp I-de Rijp I 2.30 u U.S.V. U. II—de Rijp II 2.30 u Amateur LICHT OP voor AUTO'S en RIJWIELEN Zaterdag 5.10 uur Zondag 5.09 Maandag 5.09 Dinsdag 5.08 Woensdag 5.07 "Donderdag 5.06 Vrijdag 5.05 Zaterdag 5.04 .Koopt nu reeds ln INGEZONDEN Bulten verantwoording der Redactie Het bestuur van de afd. West- Graftdijkvan de Bond voor Staats- pensionnering stelt er prijs op het navolgende te verklaren. In het verslag in de Rijper Courant van 8 dezer betreffende een feestavond op 1 Nov. heeft de spreker gezegd, dat de bond van de oprichting af met spron gen groeide, tot de kerk, met de hand op de bijbel, zich er mee ging bemoeien. Spreker heeft hier natuurlijk niet mee bedoeld: de kerk in het algemeen, doch slechts die kerkgenootschappen, welke zich werkelijk verzetten tegen Staat8pensionnering. Vertrouwende hiermede een misverstand, dat bij enkelen was gerezen, uit de weg te hebben geruimd, tekenen wij Het bestuur der afd. W.-Graftdijk een aardig St. Nicolaas-geschenk Bestelt s.v.p. vroegtijdig Drukkerij Hoogcarspel Posterijen de Rijp Kantooruren op werkdagen: 9—12.30 14-15.30 18-19 Zaterdags 9—13 Telegraaf en telefoon Maandag t.m. Zaterdag als gewone kantoor uren. Zon- en feestdagen telefoon 8—9 Buslichtingen: Verzending:5.00; 15.30 uur Verzending Zaterdagmiddag om 14 00 uur Eerste bestelling: 7.00 uur Tweede bestelling: 16.30 uur NAAR Boekhandel G. 1. Hoogcarspel

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4