ióóet veehoed Zondagsdienst Artsen Middenbeemster—de Rijp 14 December 1947 ingaande Zaterdagavond 13 December fi uur tot spreekuur Maandagmorgen 15 December. Dr. v. Welsenes, Middenbeemster, Telefoon 2 phedikbevh ten Zondag 14 December De FOJp Ned. Hervormde Qem. geen dienst Doopsgezinde Qem. geen dienst s Morg. 10.30-11.30 uur Zondagsschool Ev. Luthersche Qem. geen dienst Qerelorm. Gem. s Morgens 10 uur en smldd.2 30uur Leesdlenst Qralt Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Oost-GrajtdljW geen dienst Noordeinde van Qraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost- èn~West-Gra/tdlJk Dienst te Oost Oost-Qraftdijk s Morgens 10 uur Ds. Boekee s morg. 11 uur Zondagsschool West-Graftdijk s middags 2 uur Zondagsschool Aied. Hervormde Gem. Groot-Schermer s Avonds 7.30 uur H. U. Albertz Driehulzen s Morgens 10 uur H. U. Albertz Siompetoren s Morgens 10 uur Ds. Wesseldljk van Alkmaar Oter leek s Morgens 10 uur Ds. J. M. de Jong Zuid-Schermer (zie Stompetoren) Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. O. Oldeman Doopsgezinde Gem. geen dienst Sohermerhorn Ned. Herv. Gemeente s Morgens 10 uur Ds. T. Leendertz Gereformeerde Kerk s Morgens 10 uur en middags 3 uur Ds. J. E. Visser DE RIJP Nieuw lid Kiescollege Als lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Qemeente alhier, werd gekozen Mevr. W. A. de Rulter-Hoek. Een leuke „Bato"- adspirantennitvoering met St. Nioolaas als mede-bezoe ker De heer D. Oly heeft Zondag avond j.l. succes geboekt met zijn adspiranten-uitvoering. Op het toneel stonden bij de opening wel ongeveer 100 meis jes en jongens op het toneel van de „Eendracht", toen mej. POLITIE DE RIJP-ORAFT Gevonden: twee vreemde bank biljetten. Verloren: een portemonnaie met inhoud (beloning voor vinder). Een leren hoofddeksel (motor kap). A. Bruin iedereen het welkom toe riep. Bij ontstentenis van de burgemeester begroette zij wel in het bijzonder Mevr. Da- lenberg. Het viel al direct op, dat er onder de beproefde leiding van de heer Oly straf geoefend werd. Er werd door de kleintjes keu rig gewerkt, vooral het afwer ken werd keurig gedaan. Meest al geloven de meesten het wel, als de oefening zelf gebeurd is. Ze werkten vlot aan de werk tuigen, als paard en brug. Nu al vallen de kinderen op, die later goede gymnasten zullen worden. Ter afwisseling werden door de meisjes kleine stukjes toneel spel gegeven. De volgende maal jullie ook jongens. Het publiek genoot van deze opvoeringen 1 Vooral Anne-Marieke en 't volks dansje vielen zeer in de smaak Het werd gelijk een uitvoering van de groten, zeer het aanschou wen waard. In een enkel nummer werd een wedstrijd gehouden. Winnaar werd Mast. Tommy Spaarman werd win naar in koekhappen. Het dansje laatste nummer voor de pauze moest vervallen. De directeur durfde het niet aan,' omdat enkele kinderen niet op de slotrepetitie waren geweest. Hij wekte de ouders op, nooit de kinderen hiervan thuis te houden, anders dan in een on mogelijkheid. Het nummer gitaar-liedjes werd uitgevoerd door drie dames van de grote gym. Ook zij kregen een dankbaar applaus. Het kleuternummer door de meisjes A werd een der meest geslaagde nummers. En zowaar, daar kwam St. Nicolaas voor het voetlicht. Hij kon het goed doen weer niet laten en gaf ieder kind een reep chocolade en een appel. Zo werden alle kindéren getracteerd. En er wérd gebubeld. De ge hele St. Nicolaas liederenbundel werd door klein en groot afge werkt. Bewondering wekte eveneens het laatste nummer: de standen van de jongens B. We zagen verschillende jongens uit de om liggende dorpen. Het gaat goed met deze mooie sport! Steunt „Bato". Dat zei de voorzitster ook, toen zij de geslaagde avond sloot. Zij memoreerde dat „Bato" in Januari 1948 25 jaar bestaat. „Steunt Bato", dusl Met een gezellig bal onder leiding van Schmidt werd de avond geëindigd. Brandmelding zonder brand Woensdagmiddag gingen bij de leden van de Vrijwillige Brandweer alhier de brandschel len over. Men begaf zich direct naar de voorgeschreven plaatsen, doch niemand kon vertellen waar de brand was. Door lot nog toe onopgehel derde oorzaak trad de electrische meidinstallatie in werking. Oud de Rijp herleeft I Bij de firma Callenbach te Nijkerk verscheen het jongens boek: „Een Hollandse jongen ter walvisvaart" van de heer Cor Dokter. De titel had ook kunnen luiden: Een Rijper jongen ter walvisvaart, want het is Jan Gijsbertszoon Kraeck, een Rijper jongen uit het midden van de 17 de eeuw, die hier ten tonele gevoerd wordt. Niet alleen ver telt de heer Dokter hoe Jan ein delijk toestemming van zijn moeder krijgt om met zijn oom Cornelis, Kommandeur van de walvisfluit „De Gouden Leeuw", ter Groenlandvaart te gaan, maar ook de grote brand van 6 en 7 Januari 1654 en nog veel meer. Het boek is geïllustreerd door Jan Lutz. Verschillende gegevens werden de schrijver verstrekt door onze plaatsgenoot, de heer J. N. Geerke. GROOT-SCHERMER Studiebeurs Jan van Tiel Gz. alhier ont ving een studiebeurs voor zijn verdere muzikale ontwikkeling als trompettist. Ledenvergadering Vereniging Wijkverpleging „Schermereiland" in café van Truijen De nieuwe grote vereniging heeft het vertrouwen van de ve le leden. Het aantal bezoekers op de vergadering van Woens dagavond j.l. was 12. De heer Sieswerda, voorzitter van de Ver. „De Rijp, Oterleek en Schermerhorn" leidde de bij eenkomst. De heer S. heette al len welkom. Spr. wees op de belangrijke beslissing welke tot de fusie leidde van beide grote verenigingen. Mevr. Kunst, in- spectrice van Het Witte Kruis, juichte de combinatie toe. De verschillende afdelingen van „Het Witte Kruis" hebben hun can- didaten Ingezonden, waaruit het nieuwe bestuur gekozen dient te worden. Allereerst ging men over tot bestuursverkiezing. Gekozen werden de navol gende dames en heren(de Rijp) C. Sieswerda en J. B. Sassen; (Graft) N. Keijzer; (Graftdijk) P. Keetman; (Qroot-Schermer) W. J. Driessen(Driehuizen) Jb. Ouweltjes; (Schermerhorn) A.de Lange; (Oterleek) Harskamp- Timmerman (Stompetoren) Breg- Plugboer. De statuten en het huishou delijk reglement werden met al gemene stemmen goedgekeurd. De heer Caton, voorzitter ver eniging Wijkverpleging Zuid- en Noord-Schermer, Graftdijk en Omstreken wijdde woorden van grote dank aan de nu afgetreden bestuursleden van zijn vereniging. In vriendschappelijke verhou ding en in goede geest werden alle zaken geregeld. Spreker hoopte, dat de nieuwe vereniging een lang bestaan be schoren moge zijn. De heer IJ. Molenaar dankte de heer Caton, de scheidende voorzitter, voor zijn goede en toch prettige leiding. De heer C. Sieswerda dankte eveneens de scheidende bestuurs leden van de oude verenigining, voor alles wat gepasseerd is. Spr. hoopte tevens dat de nieuwe leden van het bestuur met hetzelfde genoegen zullen medewerken. De functies zullen in een eerstvolgende bestuusr- vergadering verdeeld worden. HET GROTE PLAN. En waarom het niet doorging. Haar hele leven had Moeke ge sloofd en gezwoegd om haar kin deren goed en behoorlijk groot te brengen en zij meende terecht, dat zij daarin vrij goed was geslaagd. Daar was Mieke, die zwaar was verloofd, daar was Neel, die in de verpleging was en daar zat Eric, haar oudste, die de artistieke inslag van haar man hadEiic, die schreef en schilderde en die het zeker nog ver zou brengen, al moest hij aan zijn studie nog heel wat geld besteden. Alleen Mieke zou nog moeilijk heden kunnen geven Neel niet die was in het grote ziekenhuis intern Neel werkte voor haar kruisje Neel stond op eigen be nendie had haar niet meer nodig, evenmin als Eric. Ja, dat stond vast: die twee kwamen er wel. Maar Mieke Moeke kon het niet helpen, maar ze was nu eenmaal niet op Sjaak, Miekes verloofde, gesteld. Als die knaap binnen kwam en alleen maar: „goeden-avond-saam!" zei ja, wie zégt er nou zo iets? voelde Moeke de wrevel al bij zich opkomen. Ze wist zelf niet hoe het kwam ze had er tegen gevochten ze had zich voorgehouden, dat ze een vooroordeel tegen die jongen had, omdat als ze tot een trouw dag kwamen, hij haar Mieke, haar jongste, zou afnemen. Want meer dan de andere „hing" Mieke aan haar moeder. Die anderen hadden vaak gezegd, dat zij Mieke te veei verwende dat Mieke tot een ego ïstisch kind was opgegroeid. En Sjaak, nee op Sjaak waren de anderen ook niet bijzonder gesteld. Mary al evenmin. En Mary kwam helemaal uit Amerika Mary Moeke's zuster, die vroe ger doodgewoon Marie heette was op een goede dag bijna let terlijk uit de lucht komen vallen. Met een vreemd accent had ze ver zekerd, dat ze de broers en zusters in Holland nog eens wou zien. Ze was in een Constellation gekomen met Moeke had ze door de stad gedwaald en de hun beide zo be kende plekjes bezocht. En Mary had voorgesteld, Moeke mee te ne men naar Amerika. „Voor je kin deren hoef je het niet te laten die redden zich wel". Moeke, ondernemend vrouwtje als ze was, voelde er voor. En ze sprak er over met haar kinderen. Stuk voor stuk. Eerst met Eric, om dat die toevallig op visite was, toen ze erover piekerde. Eric dacht er niet lang over. „Dóén moeder", zei hij eenvoudig. „Wij redden ons wel". Neel was de zelfde mening toegedaan, maar stelde toch de vraag, hoe het dan met Mieke moest. Eric wist het antwoord: „laat ze trouwen u laat het hele boeltje hier achter ze trekken uw huis in hoe komen ze aan zo'n bof?" Vreemd, nu Moeke zó de conse quentie van het mooie Amerika- plan voor zich zag, was zij er lang zo enthousiast niet meer over. (Wordt vervolgd).

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2