Echfalon Vivalon A. KUIN SPEELKAARTEN VISITEKAARTJES Vervolg van pag. 1. nog groter opbloei zullen brengen. Het bestuur stelde voor de leeftijdsgrens van 't lidmaatschap, van 16 jaar op 15 jaar te brengen. Na ernstig overleg heeft het bestuur hiertoe besloten. De vergadering ging hiermee accoord. Hierna werd behandeld de be schrijvingsbrief van de Ijsbond Noordhollands Noorderkwartier. HetKampipenschapvoor Neder land, baan 160 meter, is toe gewezen aan Noord-Holland. Qezien de financiële risico's is het niet goed mogelijk voor de Qrafter IJsclub deze wedstrij den hier te doen houden. Beter is te wachten tot de vereniging flnanciël sterk is. Na toelichting op een vraag van de heer J. Smit Vz. werd besloten dit jaar geen aanvrage te doen. De voorzitter wees nog op de le gehouden dorpentocht door de Eilandspolder. Er reden 7000 personen mee. De kwestie „verzekerd zij werd besproken. Tegen 15 ets. per lid extra kan men zich verzekeren tegen onge vallen enz. Aan het bestuur werd overge laten afgevaardigden te benoemen naar de Algemene vergadering. Geïnformeerd werd door de heer J. Groot naar kunstrij-demon- stratie en andere ijskwesties. Het bestuur zal trachten hier een kunstrij-demonstratie te krijgen. De heer Bark bracht namens allen dank aan de heren Bruin, Oudejans en Salentijn. Hij waardeerde hen zeer en het speet hem erg, dat zij uit het bestuur traden. (Luid applaus). De voorzitter sloot hierna met o.a. enkele woorden aan de heer Bark voor zijn dankbetuiging, deze heel genoeg'lljke vergadering, welke zulk een geanimeerd ver loop had. Het bestuur verdeelde de func ties voor het dagelijks bestuur als volgt: J. Bark, voorzitter, P. Keijzer, secretaris, C. Taam, penning meester. Voor de „fijne*' was: Wasmiddelen zonder bon van prima kwaliteit Drogisterij Apoth. ass. Optiek - Fotohandel f 0.75 Boekhandel G. J. Hoogcarspel SPORTNIEUWS S.D.L.-nieuws S.D.L. 1—Vrone lil 0-0 Evenals verleden jaar is S D.L er niet in geslaagd op eigen ter rein van Vrone te winnen. Ook nu waren de roodwitten sterk in de meerderheid, maar de verde diging van Vrone wist telkens op tijd in te grijpen en 't gevaar te keren. Het schieten was slordig en vele goede kansen gingen hierdoor verloren. Slechts eenmaal kroop Vrone door 't oog van de naald, toen Tini N. doorbrak en haar schot via de lat overging. Dames het aanvalspei moet verrassender, flitsender worden. Het is alles te doorzichtig en duurt veel te lang. Proberen jullie dit te veranderen. Wiron II—S.D.L. 11 1—4 Ons tweede gaat op 't goede pad der overwinningen voort. Het zag er in het begin niet naar uit dat onze dames zo'n ruime over winning zouden behalen. Wiron gaf goed partij en nam zelfs na 10 minuten met een mooi hoog schot de leiding. Kort voor de rust bracht Guur echter de partijen op gelijke voet. Na „de thee" was S.D.L. veel sterker en voerde de score op tot 41Guur en Gré (2X) voltrokken dit. Dames dit was weer een goed resultaat. Bravo tweede! Zondag a.s. Vlug en Vaardig I—S.D.L, 11. D.T.S. 11—S.D.L. 1 Dit zijn twee zware opgaven. Er flink opzitten, dan gaan de punten mee. Succes I Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Onze adspiranten speelden thuis tegen Monnikendam en gingen met 2—1 ten onder. 't ls ons zeer vreemd dat de Bond scheidsrechters in 't veld zendt die in 't geheel niet voor hun taak berekend zijn. Dit was ook met deze leider der Junioren 't geval. Zeker was 't dan gelijk spel geweest en misschien wel een overwinning. Enfin, jongens niets meer aan te doen. De wed strijden van jullie zijn waarschijn lijk stopgezet tot en met half Janu ari. Enkelen van jullie zullen nu 't 2e kunnen bijstaan. 'I Tweede elftal verloor met 7—0 in Krommenie. Erger was echter de beenbreuk van Jan v. Veen. Dit bewijst nu weer eens hoe belangrijk de voel- balverzekering is, en laten nu die leden, die zich nog niet hebben opgegeven, dit zeer spoedig doen. De kosten zijn 50 ct. per maand. Verdere inlichtingen kunt U krij gen bij het Dagelijks bestuur. Voor a.s. Zondag: Medemblik 1—de Rijp I 2 Öur de Rijp 1I-USVU II 2 uur Vertrek van 't eerste is 12.30 uur. Supporters geven zich spoe dig op. Amateur Groot- Schermer -nieuws Uitslagen 7 December 1947. Oroot-Schermerll - PurmersteijnV 1 13 Groot-Schermer 1—Oudendijk 1 2—2 Dat was weer een farmidable nederlaag voor onze reserves, en wanneer de doelman niet in pri ma vorm. zou zijn geweest, dan was mogelijk de uitslag nog veel groter geweest. De tegenpartij bestond destijds uit allemaal ras voetballers uit hogere regionen. Jullie staan onderaan, maar de competitie is nog lang; er kan nog van alles gebeuren. Denkt er maar aan jongens, de verde diging zo mogelijk versterken, en hierna beter. Ongeveer 2 uur kwamen u 1 en O I in 't veld. Scheidsrechter was de heer van 't Veer, welke de touwtjes strak hield, wat wel nodig wes, aangezien het een forse open wedstrijd was, volko men het aanzien waard. De elf tallen waren volkomen aan elkaar gewaagd, des ondanks kon G door iets in de meerderheid met de rust een voorsprong verkrijgen van 2—0. Bij de hervatting zette O alles op alles en door het sublime werk van hun spil konden zij enkele hoekschoppen forceren, waaruit de stand gelijk werd 2-2. Aangezien onze linksbuiten en rechtshalf niet fit waren, speelden zij niet op volle toeren, was dit wel het geval geweest, dan was de overwinning een feit geweest. Volgende week jongens wacht je weer een zware strijd, onder schat ze niet en neem revanche voor de destijds geleden neder laag. Programma voor 14 December '47 Groot-Schermer I—Knollendam I 2 uur Oraftdijk IIIGroot-Schermer II a 12 uur P.P.C. Graftdijk-nieuws WVSV I—GSV I 0-3. Ons eerste elftal bracht de grote verrassing van de dag, door n.l. met 3—0 van Water gang te winnen. Daar ik de wedstrijd zelf niet gezien heb, kan ik er ook geen verslag van geven. Als ik goed ingelicht ben, zijn de goals gemaakt door Leegwater, Lakeman en de Jong. We zullen hopen, dat het eer ste naast de rij nederlagen die het geleden heeft, nu ook een rij overwinningen zal zetten. Voor Zondag staat er een zeer zware match op 't pro gramma, n.l. om twee uur tegen Beemster. De 3—1 nederlaag, die jullie in de Buurt geleden hebben, vraagt om revanche! Succesi Jisp IIGSV III 6-3. Het derde, was niet erg op dreef en moest in 't sterke Jisp haar meerdere erkennen. Maar ik heb vernomen, dat ondanks de nederlaag de geest weer uitstekend was en dat is ook wat waard. Zondag krijgen jullie de on derste van de ranglijst thuis. Het zal een zware wedstrijd worden, want het zal Groot- Schermer II heel wat waard zijn, om de onderste plaats te verlaten. Opgepast dus jongens I GSV a—CSV b 8-1. Onze adspirantjes hielden zich ook weer goed, door n.l. weer voor een overwinning te zorgen. Zondag vrij. A.s. Zondag: GSV III—Groot- Schermer II 12 uur. GSV I Beemster I 2 uur. IVV IV-GSV II 10 uur. Sprinter D.R.E.O-nieaws Dreo II en de adspiranten hebben Zondag j.1. de Dreo- kleuren op waardige wijze ver dedigd. Ons tweede won met LICHT OP voor AÜTO's en RIJWIELEN Zaterdag 4.57 uur Zondag 4.57 Maandag 4.57 Dinsdag 4.58 Woensdag 4.58 Donderdag 4.58 VrQdag 4.59 Zaterdag 4.59 5 3 van Purmersteyn IV. En het heeft heel goed gespeeld volgens een ooggetuige. Door deze overwinning is de kans voor de bovenste plaats nog niet verkeken. Maar nu a.s. Zondag. Dan komt EVC III uit Edam aan de Zuiddijk. Deze club staat mo menteel aan de kop. Dus mannen het beste beentje voor en zie de kans te behouden. Deze wedstrijd begint om 12 uur. Onze adspiranten hebben hun vierde overwinning binnen. Nu werd er uit met 2—0 gewonnen en wel in Heiloo tegen H. S. V. adspiranten. Dreo I heeft het in Purmerland niet tot een overwinning weten te brengen. Er is over het geheel niet slecht gespeeld, maar het gemis van de midvoor werd ons noodlottig. En Z.o was de voorhoede het zwak ste gedeelte. De helft van de competitie is nu achter de rug en van de 10 gesp. wedstrijden werden er 5 gewonnen, 1 gelijk, 4 verloren, 11 punten 24 doelp. voor en 19 tegen. A.s. Zondag beginnen we aan de twede ronde en komt Zaan- sche Boys op bezoek. Aanvang 2 uur. Uit werd er met 4—2 ver loren. Als Jan Verdonk en Dirk Berk hout ook van de partij zijn, dan geef Ik jullie een goede kans voor de overwinning. Dreo 3 verloor met 8—2 van Knollendam 2. Ons derde, de Jr en Adspiranten hebben alle een vrije Zondag. Een woord van dank komt onze secretaris-penningmeester nog toe voor het vele werk, dat hij heeft verricht voor de loterij. De sportverslaggever. Drukkerij Hoogcarspel De eerste NIWIN-cantinewagens naar Indië Nadat zij in de betreffende streek hun demonstratierondjes hebben gereden, zijn de NI WIN-cantinewagens, geschonken door de gemeenten Amsterdam, Apeldoorn, Ommen, Leiden en Katwijk, op 4 December j.1. met de „Slojerdijk" naar Indië ver trokken* De cantinewagens van Kam pen, Gouda en Oldenzaal wer den verscheept op 10 December per „Johan van Oldenbarneveldt", waarna de overige 24 cantine wagens, die dank zij de geza menlijke inspanning van het Ne derlandse volk door de NIWIN konden worden aangeschaft, in korte opeenvolging zullen ver trekken. Tot de uitrusting van de wa gens behoort o.m. een geluids versterkerinstallatie.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4