MQMCA Purmersteyn degradeert naar de 4e klas is Verloofd I Voetbal Het is Purmersteyn j.1. Zondag niet gelukt de beide winstpunten binnen te krijgen. Na een zeer spannende, maar geen fraaie wedstrijd, werd de uitslag 11, net genoeg om Purmersteyn naar de 4e klas te brengen. Voor de rust was het vooral D.T.S., die de toon aangaf en met goede aan vallen gevaar bracht in de Purmerstevn- achterhoede. Hier speelde vooral doel man Hille een goede wedstrijd. Pur mersteyn kwam echter goedkoop aan een doelpunt. Door slecht uitschieten van de keper van D.T.S., kwam de bal tegen de rug van Bakker, de terug stuitende bal sprong in het doel. Wel probeerde de keper de bal net over de doellijn te keren, maar de scheids rechter gaf op advies van de neutrale grensrechter een doelpunt. (1—0). D.T.S. was echter geheel niet ontmoe digd, maar kon voor de rust het doel echter niet vinden. Wel maakte Hupkes een pracht doelpunt, maar om onbe grijpelijke redenen keurde de scheids rechter dit af. Na de rust hetzelfde spelbeeld, beide doelen in gevaar maar door slecht schieten vooral aan de zijde van Pur- merstevn bleven doelpunten uit. Wan neer iéder het eindsignaal reeds ver wachtte kreeg de middenvoor van D.T.S. een goede schietkans, die deze dan ook wist te benutten (11). De scheidsrechter was zwak, beslis singen van enige betekenis, liet hij aan de grensrechter over. De stand in deze afd. is nu DTS4 2 2 0 0 DRC4 2 115 OFC4 1 1 2 3 Purmerstevn4 0 2 2 2 SPORT-VARIA. Op. Woensdag U Mei houdt de Sectie Sport der Purmerender Genieenschap haar jaarvergadering in het Raadhuis. De traditionele adspirautendag van de afd-. Noord-Holland van de K.N.V.B. wordt gehouden op 29 Mei te Wormer- veer en 26 Juni te Den Helder. De ver enigingen mogen zelf bepalen naar welke plaats men wil gaan. Ook de veteranen mogen een balletje trappen. Deze dag wordt gehouden op 17 Juli tc Den Helder. Voor vereni gingen uit onze omgeving wel een verre reis. De junioren worden ook niet vergeten. Deze komen voor een sportieve strijd bijeen te Wormerveer op 14 Augustus. Kampioen van de schoolvoetbalwed- »t rij den afd. voortgezet onderwijs werd R.H.B.S. 2 Purmerend, 2e^ werd Ambachtschool l Edam, 3e U.L.O. 1 Midden-Beemster, 4e, R.-K. Ulo 1, Edam. De bloesemtochten van de wandel- sportvereniging Purmerend en Om streken worden gehouden op 7 en 8 Mei. Vele inschrijvingen zijn reeds bin nen gekomen. Wanneer het weer mee wil werken wordt dit een pracht dag. De dames en heren athletiekers ko men op 29 Mei in het strijdperk tegen hun collega's. Er wordt n.l. een vier kamp gehouden tussen Meteoor Blauw-Wit en Volewijckers uit Am sterdam en de organiserende vereni ging. N.E.A.Volharding uit Pur merend. Voetbaluitslagen en programma voor Purmerend. Purmersteijn jun.Mounikendam- jun. 12, Purmerend aS.V.A. jun. 30, Purmerend aS.V.A. a adsp. 03, Purmerend bS.V.A. b adsp. 33, Purmersteijn cPurmerland a 4—0. Voor Zondag staat op het programma Purmerend aV.V.Z. a jun. Purmerend aG.V.O. a adsp. Het Purmerender rijkspolitie-elftal heeft de 2e ronde van de bekerwed strijden behaald. De stand was hier: Alkmaar R.P. 3 2 1 0 5 94 P'rend R.P.3 2 0 1 4 11—9 Beverwijk 3 1 1 1 3 1310 Zandvoort 3 0 0 3 0 415 De nummers 1 en 2 gaan over naar de 2de ronde. B.F.C.-nieuws Uitslagen van Zondag 1 Mei jl.: Gouden Kruis: BFC 2—WBSV' 2 52; Vriendschappelijk: Oosthuizen bBFC b 00; Oosthuizen aBFC a 2—2. Programma voor 7 en 8 Mei a.s.! Zaterdagmiddag 4 uur: BFC I Monnikendam 2. Zondagochtend 10 uur: BFC 2 Purmer 1. Zondag j.1. brachten onze adsp.- eiftallen een tegenbezoek aan hun sportvrienden van de V.V. „Oost huizen". Voor onze jeugd was het succes ditmaal niet zo groot dan de week daarvoor, daar beide ploegen met een gelijk spel tevreden moesten zijn, wat, gezien de verhouding in 't veld, wel juist was. De B.'s eindig den zoals ze waren begonnen, terwijl de A.'s na een 20 achterstand te hebben gehad, kans zagen toch nog gelijk te komen. Het tweede Het tweede speelde 's middags te gen WBSV 2 voor het „Gouden Kruis" een zeer goede wedstrijd. In deze wed strijd speelden onze jongens een be paald beste eerste helft, waarin W.B. wel goed partij gaf, doch niet kon ver hinderen dat de grondslag voor een verdiende Buurter-zege werd gelegd. Het schot van de B.-voorhoede was veel gevaarlijker, en daar de W.B.- achterhoede op de snelle openbaan- vallen niet altijd het juiste antwoord wist te geven, kwam het eerste doel punt voor B. II al spoedig ter we reld. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten, daar een blunder van de B.-keeper de W.B.'crs hieraan goedkoop hielp. Door dit succesje aangemoedigd probeerde W.B. het spel te verplaatsen, doch de midden linie van de B.F.C.'ers zwoegde dat het een lieve lust was en smoorde iedere aanval van hun tegenstanders in de kiem. Het overwicht van onze jongens werd steeds groter en toen de B.-midvoor uit een voorzet van z'n rechtsbuiten met een pracht kop bal voor het tweede B.-doelpunt zorg de. was het ijs gebroken. Met de re gelmaat van een klok werden voor de rust nog een vijftal doelpunten gemaakt, waarvan er twee door bui tenspel niet werden toegekend. Na de rust had W.B. het wind voor deel en mede doordat B. II het wat kalmer aan deed ging de strijd in deze tweede helft meer gelijk op. Het waren de verdedigers aan beide zijden welke de aanvallers baas wisten te blijven. Wel probeerde de B.-voorhoede het, doch door het lagere tempo en te ver door voeren van het samenspel, vermocht men het niet de W.B.-verde diging erg lastig te maken. Ook de B.-defensie kon het werk wel af. Toch moest keeper Vink in deze helft éénmaal het hoofd buigen, toen een strafschop wegens hands binnen de beruchte lijnen, onhoudbaar door linksbuiten Rijper in een doelpunt werd omgezet. Dit betekende voor W.B. het tweede doelpunt, doch ver- di Swsm men ook niet. Het einde van deze faire en in goede verstand houding gespeelde derby kwam met 52 voor onze reserves. Het was een goed stukje werk Stuffers c.s.! Zondagmorgen a.s. te gen Purmer I ook zo aangepakt, dan moet het mogelijk zijn, dat de pun ten aan de Buurt blijven. Er wordt door bijzondere omstandigheden be gonnen om 10 uur v.m., willen de spelers hiermede rekening houden? Het eerste Het eerste elftal speelt, na veel geharrewar, eindelijk de laatste wed strijd voor de voorronde van het „Gouden Kruis" tegen Monnikendam 2. Niet zoals in de „Nop" stond ver meld op a.s. Zondag 8 Mei, doch op Zaterdag 7 Mei a.s. en wel op ons terrein en niet zoals oorpronkelijk was vastgesteld op terrein „Gouw zee Boys". Goed opgelet dus 1ste elf talspelers, de wedstrijd wordt ge speeld op het Gem. Sportterrein te M.-Reemster, aanvang 4 uur n.m.. De adsp. hebben rust. Oosthuizer voetbalnieuws Ook afgelopen Zondag kwamen weer 5 Oosthuizer elftallen in het veld. Behoudens een tweetal nederlagen was het een dag van gelijke spelen. Het eerste elftal, dat in Hoorn voor het Gouden Kruis" het derde elftal van Alw. Forward kreeg te bekampen, ondervond ook hier weer, dat het spe len tegen reserve-elftallen van grote verenigingen vaak gelijk staat met vechten tegen de bierkaai. We willen hiermede niets ten nadele van de Hoornse vereniging zeggen, verre van dat! Maar het feit, dat hier een eerste elftal van een kleine, jonge vereniging in het veld kwam tegen een derde elf tal dat normaal in de 4e klasse van de afdeling Noord-Holland speelt, maar nu zo versterkt was, dat het in de le klasse van deze afdeling geen gek figuur zou slaan, spreekt in dit verband toch wel boekdelen. En day|r moet dan een elftal, dat normaal in de 3e klasse van de afdeling speelt, tegen Uitkomen! Dat in zo'n geval de verhouding na tuurlijk zoek is, spreekt voor zich. Niettenrn beten de Oost hu'zenaren z*ch de kaas n;et van het brood eten en w'sten zij een 30 achterstand tot 32 in te lopen. Het bleef echter tegen de alxsoluut ook technisch betere tegenstander moeilijk vechten en toen de stand op 42 werd gebracht, was het met Oosthuizen gedaan. Het werd een eervolle, maar toch, gezien het bovenstaande, een zeer onbevredigende nederlaag! Het tweede elftal bond thuis de strijd aan tegen St. Victor 2. Deze strijd was meer spannend dan fraai. Ongetwijfeld was het spel van de Ob- dammers beter, maar wat prutsen be treft, wilde men blijkbaar niet voor el kaar onderdoen en zo gezien gaf de einduitslag (22) de verhouding tame lijk goed weer. Valken 4 in Venhuizen kreeg Oost huizen 3 op bezoek. Mocht het Oosthui zen in de thuiswedstrijd gelukken de beide punten thuis te houden, thans kwam het derde elftal met lege handen thuis. Met 32 bleef Valken 4 in deze prettig gespeelde wedstrijd de baas. Des morgens vonden op het Oost huizer terrein ontmoetingen plaats tus sen de A en B adspiranten van „Oost huizen" en „Beemster". Vorige week moesten beide adsp. elftallen van „Oosthuizen" in Beemster het -oodje leggen, maar ditmaal werd door beide elftallen de eer gedeeld. Uitslagen: Oosthuizen BBeemster B 00; Oost huizen ABeemster A 22. A.V.V. De Rijp-nieuws Het eerste elftal had Zondag een vrije dag. De adspiranten en het tweede elftal trokken Zondag naar Stompetoren om aldaar tegen de adspiranten en het eerste elftal van die naam te spelen. Onze adspiranten kwamen er nog het best onderuit, want zij wisten een ge lijk spel uit het vuur te slepen. De uit slag van deze wedstrijd was 33. Hierna bond het tweede de strijd aan met Stompetoren 1. De Rijp was in het veld sterker dan Stompetoren, maar zoals altijd het zwakste punt was weer de voorhoede. Stompetoren daar entegen had een prima voorhoede en zo had laatstgenoemde met rust reeds een 20 voorsprong. Na rust hetzelfde spelbeeld en wist Stompetoren de stand op te voeren tot 61,. Deze uitslag was zeer geflatteerd daar de Rijp 2 sterker was. Zondagprogramma Voor Zondag is het programma dat de Alkmaarse Boys 2 op bezoek komen bij de Rijp 1. Aanvang half drie. Deze wedstrijd is voor ons eerste de laatste van deze halve competitie. Jongens Alkm. Boys heeft nog geen wedstrijd gewonnen, dus laten jullie zien, dat jullie deze wedstrijd ook kunnen win nen. En als jullie deze wedstrijd winnen, dan is het zo goed als zeker, dat jullie in de volgende ronde komen. Geeft je ten volle van het eerste tot laatste fluitsignaal. Succes! Hieronder volgt de stand, bijgewerkt tot 25 April 1949: Helder 2 2 2 0 0 4 4—0 De Rijp 1 3 2 0 1 4 6—2 W.-Frisia 32 1 0 1 2 4—4 H.S.V. 1 3 I 0 2 2 2—6 Alk. Bovs 22 0 0 2 0 0—4 Zaterdagavond 8 uur algemene ver gadering in het clublokaal bij C. Zomer dijk. Gezien de belangrijke agenda wordt op aller opkomst gerekend. Dus Zaterdag allen present. Dreo-nïeuws De wedstrijd voor het Gouden Kruis tussen Dreo 1 en Purmersteijn 3 is Zondag j.1. niet doorgegaan daar laatst genoemde zich teruggetrokken heeft. Zulks is niet prettig, maar men moet er zich bij neerleggen. Ons tweede kwam met een 21 overwinning thuis uit Landsmeer. Dit is de derde overwinning van Blokdijk en zijn mannen. Zo slecht als het gegaan is in de competitie, zo best gaat het in de Gouden Kruis-wedstrijden. Onze jun. speelden hun laatste com petitiewedstrijd tegen G.V.O. uit Krom menie. Uit was er gewonnen met 32, maar nu was de overwinning nog groter. Met 61 moesten de heren er aan geloven, na eerst met 10 voor ge staan te hebben. Nu, er werd heel goed gespeeld en vooral onze voorhoede speelde goed samen. Jan, de linksbuiten, is enig in het nemen van corners. Jam mer, dat jelui 3 punten verspeeld hebben op S.V.A. A.s. Zaterdagmiddag om 4 uur komt Marken aan de Zuiddiik, let wel Zater dagmiddag. Deze club speelt niet op Zondag. Dit is voor Dreo de laatste kans om misschien nog in de volgende ronde te komen. A.s. Zondag om 2.30 uur Dreo 2 E.V.C. 3 voor het Gouden Kruis. Leden van Dreo denkt er even óm, dat alleen Dinsdag en Donderdagavond gevoetbald mag worden op ons terrein. Woensdagsmiddags alleen voor dc schooljongens. En niet, zoals de laatste tijd, dat er elke avond maar getrapt wordt. Niet-leden mogen 's avonds ook niet voetballen. De trekking der Üreo-loterij zal zeer waarschijnlijk in de week van 815 Mei plaats vinden. DE VOETBALVERENIGING IS GROEIENDE. OOSTHUIZEN". Vrijdagavond kwam de Oosthuizer Voetbalvereniging in huishoudelijke vergadering bijeen onder leiding van' de beer Bijlsma, Ge zien het feit, dat op het werk van de elftalcommissie nogal enige critiek was uitgeoefend, werd het beleid van deze, commissie aan de orde gesteld, maar ook ditmaal weer bteek. dat feitelijk van een storm in een glas water kon worden gesproken. Staande de ver gadering werden enige wensen naar voren gebracht, waarmede rekening zal worden gehouden. Het bestuur had tevens gemeend, ook zijn beleid aan de orde te moeten stellen, maar uit de korte discussie hieromtrent bleek wel, dat de belangen van de vereniging bij het tegenwoordige bestuur iiT goede handen zijn. De voorzitter kon mede- deelen, dat de vereniging nog steeds groeiende is en dat op dit moment reeds 95 leden zijn ingeschreven. Geruime tijd hield de vergadering zich bezig met de bespreking van de zomertraining. In verband m# de kasten werd besloten, dat de heren Bijlsma en Visser zich met deze training zullen belasten. De senioren zullen op de Dinsdagavonden oefenen, terwijl de adspiranten op de Zaterdagmiddagen „onder het mes" zullen komen. Naar aanleiding van een gestelde vraag kon de voorzitter bij de rond vraag mededelen, dat de bemaling van het terrein vóór het a.s. seizoen in orde zal zijn en verwacht mag worden, dat de vereniging dan steeds over een be speelbaar terrein zal kunnen beschik ken. Handbal R.H.C.-NIEUWS Voor Zondag zal geprobeerd worden een wedstrijd te krijgen. Het is reeds lang geleden, dat een wedstrijd is ge speeld, dus wordt het nu weer tijd ons voor te bereiden op de a.s. competitie. Komt, daarom regelmatig op de trai ningsavonden. Vrijdagavond vanaf 7 uur wordt getraind op"het sportterrein. Nieuwe leden zijn welkom. Sluit u aan in onze gelederen en beoefent deze gezonde sport. Tot Vrijdagavond. Dammen De uitslagen van de onderlinge dam- competitie der Purmerender Dam ver. luiden als volgt: J. VergayH. Stru- ving 20, J. SchaftK. Selier 20, P. KosP. Kruger 20, Den Hertog Schouwink 02, P. van 't Hof—G. de Wolf 20, C. BakkerJ. Lust 0—2, H. DemmersL. Wittebrood 02, J. SchaftL. v. d. Ploeg 20, Den HertogK. Selier 11, H. Demmers C. Noome 02. Schaken Dr. EUWE WINT DE NOTEBOOM- WISSELBEKER De beslissings-partij tussen dr. Euwe en Barendregt, die de ere- afdeling van het tournooi om de Noteboom wisselbeker gelijk eindig den, werd door dr. Euwe gewonnen. Daarmede won dr. Euwe wederom deze wisselbeker. Ka.r bet F.ngel» T.n BERTA HUCK Door J. JORISSEN J 31) „Nancy! Ik heb een nieuwtje voor je! Ver beeld je, onze beruchte oom Albert Waters komt hierheen, om kennis met je te maken!" „O", zei ik glimlachend. Ik wist toen nog niet, dat ik iheus niet had behoeven te glim lachen. Ik had nog niets gehoord over die an dere meneer Waters. „Het is te hopen, dat hij haar evenveel be wonderen zal als wij allen", zei Theodora, „want als hij het niet doet, zullen we echt ver velende dagen hebben, denkt u niet, moeder?" „Onzin, kind. Maak Nancy nu niet angstig of zenuwachtig over die ontmoeting met een nieuw familielid". „Maar stel u voor moeder! Als je oom Albert voor de eerste keer ontmoet!" „Theodora!" „Ja, maar moeder, hij is verschrikkelijk! U zegt altijd, dat ik alles zeg, wat ik denk, maar dat heb ik van hem geërfd, alleen is hfj veel, veel erger!" „Als je zo was als hij, Theo, was het heus niet kwaad", zei mevrouw Waters. „Je oom heeft een hart van goud, dat is zeker". „Als dat van iemand gezegd wordt, kun je altijd zeker weten, dat er verder wel wat aan •ntbroekt", zei Theo, „óf ze aün verschrik kelijk onbeleefd, zoals die oude juffrouw Crab- be, die nooit bedankt voor iets, óf het kan hun niets schelen wat ze zeggen, zoals oom Albert. Als hu toevallig niet ingenomen is met Billy's engagement, dan zal hij geen ogenblik aarzelen om te zeggen, dat hij het liever verbreken moet „Breek jij je gesprek maar liever af, jonge dame. Je praat veel teveel", viel haar broer haar in de rede, terwijl hü van tafel opstond. „En hou, alsjeblieft Cariad bij je. Hij weet, dat hij alleen met moeder uit mag, maar ik heb deze week al drie keer het zoontje van de stationschef met hem terug moeten sturen. Tot ziens allemaal". „Tot ziens", zei ik zo lief mogelijk. „Mijn groeten aan de N. O., vooral aan de typisten kamer, wil je? Wat zal het daar nu langzamer hand warm en benauwdworden. Wat ben ik blij, dat ik op een dag als vandaag er niet heen behoef te gaan! Toch moest ik eigenlijk geen kwaad spreken van de plaats, waar we elkaar leerden kennen". Dit, met een blik van onder mijn wimpers, terwille van Blanche. De lust om mijn chef te tergen heeft mij bepaald te pakken. Ik heb ook geen plan om altijd de lijdende partij te zijn. Laat hij nu maar eens blozen van verlegen heid bij mijn opmerkingen en vragen in tegen woordigheid van zijn moeder en zusters. Dat is zijn verdiende loon! Hoe hij zich voelt tegenover mü? Eerst was hij onverschillig, toen kreeg hij een afkeer van me en nu haat hij mij. Ik wist hoe mijn laat ste opmerking hem moest hinderen. Ik wist ook, dat hij er naar snakte om het mij betaald te zetten. Telkens na die eerste avond in 2tfn heiligdom heb ik in zijn ogen het verlangen gelezen, om mij eens flink door elkaar te kun nen schudden. Hij antwoordde echter kalm: „Ja, het is heerlijk weer; te mooi om niet naar Sevenoaks te wandelen, ik ga dus wat vroeger weg". „Goed", dacht ik. Ik was altijd dankbaar als het ogenblik daar was, dat ik voor de hele dag de enige bewoner van The Lawn, met wie ik in onmin was, zag vertrekken. Zodra hij weg is kan, ik genieten en bijna vergeten waarom ik er ben. Ik schrikte dus bepaald, toen hij op weg naar de deur zich even omkeerde en er bij voegde: „Nancy, zou je geen lust hebben mij een eindje weg te brengen?" Daar had hij mij te pakken. Ik zag geen kans, om er aan te ontkomen. Voor het eerst deze week was het hem gelukt, mij' te belet ten, mijn eigen zin te doen en hoewel ik me vernederd en knorrig voelde, kon ik niet an ders doen dan volgens manier „A" te glim lachen en schijnbaar vol verrukking te zeg gen: „Ik heb er heel erg veel zin in. In twee minuten ben ik klaar". Na vijf minuten want ik wist, dat hij alle tijd had en ik had er schik in om hem eens te laten wachten voegde ik mij bij hem op de stoep. Wij stapten flink door langs de oprijlaan: het was een schitterende morgen, de hemel was effen blauw, de zon deed de seringen meer dan heerlijk geuren, overal was om zo te zeg gen zonneschijn, behalve in mijn hart Ik wist, dat ik iets te wachten was en of schoon ik nog niet wist, wat' het zijn kon en ofschoon het eeuwen geleden scheen, sedert het vooruitzicht van een paar woorden met d* Baas te moeten wisselen zijn bevende typiste deed sidderen, voelde ik me toch wat angstig. Ik zag weer in gedachte die eigenaardige, half-lachende, half-dreigende blik, die hij de eerste avond op mij liet rusten, toen hij mij goede -nacht zei aan de deur van zijn hei ligdom. Zou het mogelijk zijn, dat ik de teugels niet langer in handen zou kunnen houden? Een nieuw soort van zenuwachtigheid ge mengd met een geheel nieuw soort van tegen zin, kwam over mij. Ik behoefde niet lang te wachten op zijn speech. Hij begon wel wat tot mijn verba zing niet met zijn traditionele: „Nu, juf frouw Trant", maar woedend en afgepast, zo als mevrouw Waters hem stellig nog nooit had horen spreken, klonk het: „Ik moet u iets zeggen. Het spijt mij wel, u lastig te vallen, maar ik vrees, dat ik u zal moeten verzoeken een beetje voorzichtig te zijn in uw manier van optreden tegenover mij". Wie van de twee bedoelde hij? Manier „B" die ik alleen voor hem reserveer, of manier „A", die ik houd, voor als we met de anderen samen zijn? „Mijn manier van optreden? O!" Ik keek hem verslagen aan, zoals een typiste zou doen, die op een slordige fout betrapt wordt. „Ik ben bang, dat- ik u niet goed begrijp". „Dat doe je wel", las ik op zijn gelaat. Hij zei echter kortaf: „Ik bedoel de toon, die u zich soms geroepen acht te gebruiken, zoals zoeven aan het ont bijt. Als we alleen zijn, kan het mij niet sche len, wat u zegt of doet, maar in tegenwoordig heid van anderen gaat dat niet altijd". O, zo, het was dus over manier „A", dat hij mij onderhanden wou nemen. Er was dus voor hem niets verloren gegaan van al die spelde- prikken, die niemand anders kon opmerken. (Wordt vervolgd).

Rijper Courant | 1949 | | pagina 2