SPORT-ALLERLEI SCHUDT UW LEVER WAKKER ISSjSK, MONICA— is Vetlooid VETERANENDAG TE DEN HELDER OP 17 JULI Voor onze omgeving hebben zich 3 verenigingen opgegeven en wel Pur merend met een A en B-ploeg. Pur- mersteijn met een A-ploeg evenals De Rijp. De indeling is als volgt: Afd. A: HRC A, WFC A, Alcmaria A en Purmersteijn A. Afd. E: N.-Niedorp A, De Rijo A, Purmerend A en Randes A. Afd. I: Scheids. Zaanslr., Randers B, Schagen B en Purmerend B. Wij wensen onze oudjes veel suc- PURMERSTEIJN 5 PROMOVEERT NIET Ondanks dat Purmersteijn 5 we derom kampioen in haar afd. is ge worden zal ze niet naar de 2de klas promoveren. De situatie is hier n.1. zo dat Purmersteijn 4 moet degrade. ren naar de 4de klas. Purmersteijn 5 zou dus het volgende seizoen in de 2de klas uitkomen en het 4de elftal in de 4de klas. Het Bondsfoestuur heeft nu besloten beide elftallen in de 3de klas uit te laten komen en de opvolger van de afd. van Purmer steijn 5, in dit geval KW 4. te laten presioveren. We geven u hier de eindstanden van Purmerend 2, Purmerend adsp. B en Purmersteijn adsp. C. Purmerend 2. OSV 5 12 7 3 2 17 Purmerend 2 12 6 4 2 16 Monnikendam 2 12 5 4 3 14 IVV 3 12 4 4 4 12 Volendam 4 12 5 1 6 11 ODIZ 2 12 4 2 6 10 EVC 3 12 2 0 10 4 Purmerend adsp B. Volendam B 12 11 1 0 23 VVZ B 12 9 0 3 18 WSV B 12 7 3 2 17 GVO B 12 6 0 6 12 GVO C 12 3 1 8 7 SVA B 12 1 2 9 4 Purmerend B 12 1 1 10 3 Purmersteijn C. EVC A 20 20 0 0 40 Monnikendam A 20 18 0 2 36 Purmersteijn C 20 14 1 5 29 EVC B 20 9 5 6 23 IVV B 20 8 5 7 21 Monnikendam B 20 7 3 10 17 Kwadijk A 20 6 2 12 14 Purmerland A 20 5 2 13 12 Gouwzee Boys 20 3 6 11 12 RK. SVS A 20 4 1 15 9 IVV C 20 3 1 16 7 JAARVERGADERING PURMERSTEIJN Op Maandag 11 Juli houdt Pur mersteijn haar algemene jaarverga dering in haar clublokaal van de Wed. Jonk. Naast de gebruikelijke jaarversla gen en verkiezingen staat ook op de agenda een bestuursvoorstel betref fende verkiezing E.C. Dit luidt: voor het 1ste elftal een comm. van 3 per sonen, waaronder de voorzitter door het bestuur wordt toegevoegd. Voor de overige elftallen een comm. van 5 personen, onder wie eveneens de voorzitter door het bestuur toege voegd. Verder komt op de agenda nog voor bespreking bestuursbeleid en training. GYMNASTIEK Zondag 10 Juli organiseert N.E.A.- Volharding haar jaarlijkse adspiran- ten dag op het terrein van V.P.V.V. Purmersteijn. Wanneer het weer medewerkt, kan het een pracht dag worden voor de jeugd. Evenals vorig jaar zal een mars door de stad ge houden worden. MOTORSPORT De motorsportclub Purmerend or ganiseerde een betrouwbaarheidsrit waarvoor 50 rijders inschreven. Er was een pracht parcours uitgezet en om de minuut werd er gestart. Na afloop kwamen vele protesten bin nen, hoofdzakelijk betrekking heb bende op de controle plaatsen. De voorzitter kon dan ook niet anders dan de prijzen onder voorbehoud uit reiken. Winnaar van de team-prijs werd Schermerhorn, vervolgens Edam, Purmerend, Beemster, Hoorn, Alkmaar en Enkhuizen. Persoonlijk kwamen voorlopig als winnaar in aanmerking Lanting, Purmerend; 2. J. Bus, Purmerend; 3. P. Sluis, Enk huizen; 4. H. Beeftink, Enkhuizen; 5. A. Evers, A. Bakker en J. Lagrand, Purmerend. Dreo-nieuws Met 3 elftallen waren we Zondag 3 Juli de gasten van WBSV. Om 12 uur speelden eerst WBSV A-adspi- ranten tegen de onzen en de eind stand was 61 voor de Dreo-man- netjes. Hierna WBSV IIDreo II. Ons elftal waarin een speler van het werkelijke tweede en een van het derde elftal, bestond verder uit 9 ju nioren. De elftallen waren precies aan elkaar gewaagd en veel moois zagen we niet. In de laatste minuten wisten onze jongens de gelijkmaker te scoren, en werd het 22. Hierme de kwam evenals onze adspiranten, ook ons tweede in bezit van een mooie medaille. De hoofdschotel van deze middag moest zijn WBSV IDreo I. Maar ook hier viel het bitter tegen. Dreo had maar eventjes 5 invallers. Doch voor de rust scheel de het nog niet zoveel, maar het warme weer zat enkele spelers in de (Ingezonden mededeling.) en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. b^nen en toen na: de rust een kwar tier voor het einde de stand 11 was, hadden we niet meer gerekend, dat het nog 41 zou worden voor de gastheren. WBSV-manhen hielden goed vol doch enkele Dreo-spelers deden er totaal niets aan. En nu a.s. Zondag op het Gemeente Sportterrein: Het Rijperelftal tegen de buurtvereniging. De temperatuur mag gerust even hoger zijn dan op het ogenblik. B.F.C.-nieuws Jl. Zaterdagavond trok liet tweede elftal en Zondagmiddag onze adsp. Graftdijk waarts, om aldaar een ne- derlaagwedstrjjd te spelen tegen de dito's van de V.V. „Graftdijk". Zowel onze reserve's als de adsp. telden eni ge invallers, dus waren de verwach tingen niet bijster hoog gespannen. B II was in haar wedstrijd tegen de G. reserve's zeker niet de mindere, doch kon het niet verder dan een 11 g'elijk spel brengen. Voor de rust speelden onze jongens tegen de laag over het veld staande zon in en wer den in deze periode enige opgelegde kansen gemist. Dit was jammer, daar een kleine zege niet onverdiend was geweest. De handicap van invallers woog ditmaal te zwaar voor Doek c.s. De G jeugd, welke zwaarder van per soon is als onze jongens, wist dit uit te buiten. Met 20 zagen zij kans de overwinning te behalen, on danks de tegenstand, welke onze jon gens boden. Kwamen zij dus met lege handen thuis, toch werd er verschil lende malen aardig doof onze jongens gespeeld, vooral verdedigend. Denken alle leden om de Alg. ver gadering op morgen, Zaterdagavond in café Jonker, aanvang 8 uur? Het bestuur rekent op aller opkomst. i A.V.V. De Rijp-nieuws De Rijp II heeft nu 2 wedstrijden gespeeld voor haar nederlaagwed strijden en heeft nog geen nederlaag geleden, want het is ook aan Graft dijk niet gelukt de overwinning mee naar huis te nemen. Zij moesten zich tevreden stellen met een 2—2 gelijk spel. De Rijp II was in niets de min dere van Graftdijk en liet soms aar dig spel zien, al zat Graftdijk ook niet stil. Het duurde tot-10 min. voor rust eer Graftdijk de score opende 01 en even hierna wordt het zelfs 02, als een der De Rijpspelers de bal van richting doet veranderen en Veenman geslagen wordt- Met deze stand wordt gedraaid. Aanvankelijk gaat dan het spel gelijk op maar toch is het De Rijp die na 8-min. de ach terstand verkleint 12. De Rijp ruikt een gelijk spel en zet alles op alles. Zij krijgen enige corners te nemen. Uit een hiervan schiet W- Zee hard in maar keeper Los redt prachtig. Dan valt de Graftdijk keeper uit door een hoofdwond en wordt ver vangen door Van der Honing- Na een half uur brengt W. Zee de stand op 22. De Rijp is niet voor het Graft- dijkdoel weg te slaan. Onder span ning fluit de scheidsrechter het ein de. Zondag komt Oudendijk om 7 uur op het De Rijp-veld voor de neder laagwedstrijden tegen De Rijp II. Jongens doet je best. 's Middags 2 uur speelt de gecombineerde ploeg van De Rijp en Dreo tegen een com binatie van Graft-Gr. Schermer WBSV en N.-Beemster. De opbrengst van deze mooie wedstrijd komt ten goede aan de tocht voor ouden van dagen. Gaat daarom allen deze wed strijd bezoeken en laten we hopen dat het een mooie sportieve wed strijd zal worden en de opbrengst de verwachtingen zal overtreffen. Hercules-nieuws Zaterdagavond had er bestuursver gadering in café „Molenaar" plaats. De punten van bespreking waren de zomeruitvoering en de sportuitwisse- ling met Anna-Paulowna. De datum van deze zomeruitvoering werd vast gesteld op Zondag 17 Juli. Daar het programma nogal uitgebreid is, moet er op tijd begonnen worden. Eén uur moeten alle turnsters en turners aan wezig zijn op het schoolplein aan de Rijperweg. Om half twee vertrekken we dan in optocht naar het land. Aan deze optocht zal Beemster Fanfare zijn medewerking verlenen. Heel Her cules zal deze dag op de been zijn, ook de kleuters en de kinderen van de Noord-Beemster. Een deelname van ongeveer 300 leden. De dames A en heren A zullen enkele demonstratie- nummers ten besté geven, terwyl er voor de dames én heren B een wed strijd aan verbonden is. Verder zul len er enkele loopnummers gehouden worden. Hiervoor zijn twee ploegen gevormd, nl. de weg en de buurt. Iedere ploeg komt met 4 dames en 4 heren uit. Na de vacanties zal er een sport- uitwisseling plaats vinden met Anna Paulowna. Hier is verder nog niets van bekend, daar ons bestuur eerst persoonlijk een bezoek zal brengen om het een en ander te regelen. Het zal een dag worden die slagen kan, maar dan moeten de leden ook gere geld op de oefenavonden komen. Dit is zeer zeker nodig, daar het de sterkste vereniging is van Noord- Hollands Noorderkwartier. Ook werd er besloten om Hoorn aan te schrij ven voor een sportuitwisseling. We zouden dan dus deze nazomer twee wedstrijden krijgen. En tot slot nog eens, laten alle leden om 1 uur op het schoolplein aanwezig zijn en nemen jullie allen vader en moeder of vrienden en ken nissen mee. Het kan een mooie dag worden. Dus tot Zondag 17 Juli op het sportterrein te Midden-Beemster. Klacht tegen grensrechters ingetrokken De klacht, die de voetbalvereni ging Roda uit Bovenkerk bij de Jus titie te Amsterdam tegen twee grens rechters had ingediend, is ingetrok ken, daar volgens de reglementen van de voetbalbond „geen hulp van de strafrechter mag worden inge roepen, daar anders de vereniging uit bondsverband zou worden gezet." RIMBOEKISTEN NIWIN zendt bijna driehonderd Rimboekisten naar Indonesië. Met het m.s. Johan van GlJenbarnevelt dat op 5 Juli niar Indonesië vertrok, ve-zond de NIWIN 297 Rimboekis^en naar de militairen op de buitenpos ten. R.H.C. Zondag speelde een combinatie van RHC een oefenwedstrijd tegen Graftdijk en deze wedstrijd werd door de onzen met I0 gewonnen. Tini Bruntink was dé maakster van hét doelpunt. Een doelpunt gemaakt door RHC werd ten onrechte afge keurd. Er werd door aJlen goed ge speeld, ondanks de warmte. Het was een goede trainingswedstrijd voor beide partijen. Zaterdagavond gaat de reis naar Ursem voor de revanchewedstrijd Aanvang half acht. Gaan er veel supporters mee? Dames u weet het van enige weken terug dat Ursem 'n goede ploeg bezit. Daarom van be gin tot. einde goed aangepakt en houdt goed uw plaatsen, dan blijft succes niet uit. Jammer, dat Brèg, onze voorzitster en aanvoerster, voorlopig niet mee speelt door een ongeluk haar overkomen. Spoedige beterschap Breg toegewenst door ge heel RHC. Komt allen Vrijdag op de training. Adsp. 7 uur en leden 7.45 u. BUURTVERENIGINGEN- COMPETITIE BEEMSTER. In de afgelopen week werden drie wedstrijden gespeeld in deze competitie. Ook N.-Beemster II mocht het Donderdagavond niet gelukken om de finalisten, Zuiderweg-(Kolkpad), de eerste nederlaag toe te brengen. De 40 uitslag betekende voor de Zuid-Oosters de vierde en laatste overwinning; voor de Noord-Beem- sterlingen de vierde en laatste ne derlaag. De grote derby van Zaterdagavond tussen Zuiderweg-(Tiromp) en M.- Beemster I is da strijd der gemiste kansen geworden. Op wonderbaar lijke wijze wisten de keepers, Haker aan de Buurter- en Schellingen aan de Tromp-kant, met zeer grote hulp van vrouwe Fortuna, hun doelen bij na schoon te houden. Bijha, want bei den moesten éénmaal vissen, maar dat was voldoende om Tromp en z'n mannen uit te schakelen voor de fi nale. Zij eindigden nu met 1 punt achterstand op N.-Beemster I. Indien M.-Beemster de laatste wedstrijd tegen Jisperweg in een overwin ning omzet, zal een beslissingswed strijd noodzakelijk zijn om uit te maken wie of hier de sterkste is. Dus nog spanning genoeg. M.-Beemster II, niet in het minst geïntimideerd door de verschrikke lijk^ nederlaag van enkele weken geleden, verastte vriend en vijand door Ons Hoekje de punten af te snoepcyï. De Buurters, die de beken de oufl^BFC doelman, Piet Knip, weer onder de lat hadden staan, doorstonden alle stormen die hun probeerden weg te vagen. Integen deel, bij 'n vrij ongevaarlijke tegen aanval werd hands gemaakt door 'n Hoeker. De vrije trap werd door Mid delburg goed voor het doel geplaatst, waar Cor Knip doelman Jantjes kansloos passeerde. En Schagen c.s. mochten proberen wat ze wilden, de Buurter-verdediging met mede werking van de doellat gaf geen krimp meer. Het bleef 10. Uitslagen: N.-Beemster IIZuiderweg- (Kolk- pad) 04; M.-Beemster IZuider weg-(Tromp) 11; Ons HoekjeM- Beemster II 01. Naar het Engels van BERTA RUCK Door J. JORISSEN V 39 „En een orkest dat alle trouwmarsen speelt en allerlei dansmuziek „En een wit satijnen schoentje achter aan de auto gebonden, als ze wegrijden „Ja, een van mij, zodat je het tenminste zien kunt. O, zal het fijn wezen?" juichte Theo, en sprong op en neer op haar stoel. „O, waarom is het al niet de volgende week? Maar nu is het al bijna even heerlijk als 'n trouwdejeuner! Vinden jullie dat ook niet allemaal? Nancy ziet er zo lief uit in die japon en dan mijn tafelgar nering eri de champagne en alles! Aan één kant is 't nu nog heerlijker, want als het een echte trouwpartij was, zouden de bruid en de bruigom vanavond weggaan en nu blijven zij", eindigde ze, „en er is geen sprake van dat afschuwelijke afscheid nemen en schreien." „Dacht je van niet? Jij huilt nog, vóór de avond om is", klonk het zo grimmig uit de mond van haar broer, als ik nog nooit van hem gehoord had. En dat was ook zo. Een half uur later lag zij te snikken in haar bed, want nadat ze een deftige buiging had gehad van Majoor Montrésor en oom Albert voorspeld had, dat 't nieet zo heel veel jaartjes meer zou duren of zij zou de tafel van haar eigen trouwdejeuner kunnen versieren, had zij haar blozend gezichtje tot haar broer opgeheven om een nachtkus, maar zij had die niet gekre gen. „Nacht, Theo", was alles, wat hij gezeg^l had- „Gelukkig heeft hij twee gasten, om bezig te houden", dacht ik „en ik ben tenminste vrij voor de verdere avond." Toen stond ik op, om mevrouw Waters naar feet salon te volgen. Hij zal hen straks mee moeten nemen naar het heiligdom of naar do biljartkamer, en ik heb een vrije avond, net als dienstboden. Het enige verschil is, dat de werkmeid die avond waarschijnlijk gebruikt, orh naar haar aan staande toe 'te gaan. Met mij is het net anders om. Al mijn ellende is veroorzaakt door die aanstaande. Wat snak ik naar een rustige avond in 't salon met zijn moeder en Blanche! Wat zal ik genieten van die rust! Terwijl ik mijzelf nog gelukwenste hiermee, werd al mijn hoop weer de bodem ingeslagen ditmaal natuurlijk door oom Al'bert. „Neen, neen, Billy. De Majoor en ik zijn te oud. om je nu van Nancy af te houden, niet waar, Montrésor?" „Ja, ja", kwam het er quasi opgewekt bij de Majoor uit. Een man kan zich zelf gemakkelijker oud noemen en vijftien jaar optellen bij zijn leef tijd, dan dat een ander, die tien jaar ouder is, doet alsof zij van dezelfde leeftijd waren. „Wij, oudjes, kunnen best elkaar bezig hou den. mijn jongen. We zullen je niet van je meis je vandaan nemen. Geen woord! het is in orde dacht je, dat wij dat niet begrepen? We zijn zelf jong geweest, al kun je je dat niet voorstellen weg met jou!" En tot mijn meer dan grote woede sloot hij de deur achter ons dicht. De deur van het salon was ook al weer dicht. Zou er geen verademing voor mij zijn na dat vreselijke diner? Wat 'n avond was het geweest, hoewel het diner juist bedoeld was geweest, om gezellig te zijn voor ons allen en de twee gasten! - Majoor Montrésor voelde zich beledigd. Theo was in tranen en Cariad was geschopt. Oom Al- bert had zich de naam van die afschuwelijke schilderij, die hij ons dacht te geven, niet te binnen kunnen brengen. Daar stond ik tegenover de Baas, die nog ziedde van woede! HOOFDSTUK XVIII. „Ik denk, dat er niets anders op zit, dan hier heen te gaan", zei ik met mijn hoofd in de nek en liep rechtstreeks naar het heiligdom. De Baas kon nog juist de deurknop voor mij omdraaien. Zonder hem aan te zien ging ik naar binnen en nam plaats op de pianokruk. Ik drukte mijn voet op het pedaal en begon een oorlogsliedje. „Zing, als je blieft", zei ik bijna gebiedend tegen mijn chef. Hij zong, maar niet heel goed. „Blijf, als je blieft zingen", zei ik, toen het bijna uit was, „en zoek vooral drukke muziek uit." Zonder verder een woord te wisselen gingen wij door. Het derde was „de twee Grenadiers". Ik had geen lust, dat oom Albert Waters en Majoor Montrésor zich zouden verbeelden, dat wij die avond voor iets anders naar het heilig- dqm gegaan waren dan om muziek te maken. Zij konden het voldoende horen daar Neen, schijnbaar toch niet, want nauwelijks hadden wij de Marseillaise achter de rug, die aan het eind van de twee Grenadiers komt, of de kamerdeur werd opengegooid, en de twee oude heren stapten naar binnen. Oom ALbert natuurlijk vooraan. Hij kwam recht op de piano aan, sloeg met zijn vuist in de open palm van zijn andere hand, leunde over de piano heen naar ons toe en bracht daarop op plechtige, vertrouwelijke, indrukwekkende toon dit ene woord uit: „Getrouwd!" „Wat?" vroeg de Baas en keek haastig om. Ik snakte naar adem. Ik vreesde, dat de oude man opeens tot de gedachte was gekomen, dat wij zelfs verder gegaan waren dan een engage ment. „Ja, getrouwd", herhaalde oom Albert, en ver hief zijn stem tot de gewone hoogte. „Je weet het wel. Die man en die vrouw. Dat mooie schil derij van Millais of Holman Hunt of zo iets. Je kent haar in ieder geval. Zij leunt met haar hoofd tegen de schouder van de jonge man, zó (Oom Albert trachtte, maar zonder su«ces. de houding van Leighton's model na te doen, door tegen de piano te leunen). ,,En hij brengt haar hand naar zijn mopd je weet wel. Die bedoel ik. Daar heb ik nu het halve diner over zitten te tobben en pas, toen ik mijn sigaar had opgerookt, schoot de naam mij te binnen. Ik moest 'het jullie gaan vertel en, en als we niet te vrij zijn", voegde de vreselijke man er aan toe, terwijl hij zich in een van de reusachtige fauteuils liet vallen, „zouden we graag hier blijven om één enkel liedje te horen." „Als hij toch alleen maar zingt." zei hij tegen de Majoor, „kan hij er net zo goed gezelschap bij gebruiken, en ik ben dol op een deuntje na het eten." Dus, Billy, wat heb je nog meer? Ken je dat ding soms? Och, och, wat vergeet ik toch de namen! Het is iets van Bandy bendy „Soms de Bandolero?" vroeg Majoor Montré sor van uit de andere grote stoel. „Dat is het! Ken je het, William? Ik ben d* Bandolero", zong oom Albert, „de zo en zo Ban dolero" „Ik ken het wel", zei mijn chef, stijfjes, „maar ik heb het niet." Ik kon mij voorstellen, dat dit juist een lied was, dat oom Albert graag zelf zong. Jammer, dat zijn neef het niet had! „Je hebt dit wel", zei ik en haalde hulp vaardig De Stormduivel uit 't muziekkastje. Ik keek hem aan met een blik, die beduiden moest: Zeg niet, dat je er een afschuw van hebt. (Omdat hij er zo'n hekel aan had had" Theo, in een ondeugende bui, het juist eens voor hem besteld). „Ja, je kunt met kwijnende blikken naar haar staan kijken", zei oom Albert, die de blik van de Baas in antwoord op de mijne op zijn wijze uitlegde, „maar zij moet haar mooie, donkere ogen steeds op de muziek houden." (Ik begrijp niet, dat het blad muziek niet verteerd werd door de blik uit de zozeer ge prezen ogen). Wij brachten met woeste vaart de Stormdui vel ten einde. Ik was benieuwd of het luide zin gen bij de Baas evenzeer dienst deed als een veiligheidsklep, als het accompagnement, dat het meeste van het geluid van grof geschut had, mij hielp. „Bravo! Heel goed! Een lied, dat je opwekt!" Oom Albert herhaalde de laatste regels met zijn -achtig stemgeluid. „Een prachtig lied en je hebt het goed gezongen ook. Ik mag die wijs graag", en weer herhaalde hij de laatste regels, maar op een eigengemaakte wijs. „Heel goed, maar niet bepaald toepasselijk voor vanavond, Billy. Vanavond denken wij niet aan leed, is het wel?" (Dit tegen mij). „Als we nu eens iets kregen, waar een beetje meer gevoel in zit. Hoe heette dat liedje ook, waar we het aan de thee over hadden? Het refrein kunnen wij dan ook meezingen." (Wordt vervolgd).

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3