momcA schudt uw lever wakker AMBTENAREN IN SPORTIEVE STRIJD is Verloofd 1 3 Ambtenaren van verschillende tak ken van dienst hebben in een gezel lige wedstrijd elkander bekampt op verschillende athletiek-nummers. De regen was echter spelbreker en me nig onderdeel moest onder een „fiks" buitje worden afgewerkt. Mede hier door en de slechte toestand van het terrein zijn de prestaties matig, dit was onder gunstiger omstandigheden zeer zeker beter geweest. Het doel om met elkander een prettige middag te hebben is ge slaagd en daar ging het dan ook ten slotte om. Hier volgen de verschil lende prestaties. Dames: Verspringen: 1. T. Brand 4.02 m.; 2. H. Brand 3.90; 3. T. de Geus 3.75; 4. J. v. Genugten 3.58. Hoogspringen: T. dé Geus 1.20 m.; 2. L. Brinkman 1.20 m. en 3. V. Edam 1.15 m. 80 meter: 1. T. Brand 11.4 sec.;' 2. H. Brand 12 sec.; 3. J. v. Genug ten 14.2 sec. en 4. J. A. v. Gruyl. Discuswerpen: 1. H. Brand 21.66 m.; 2. J. A. van Genugten 21.01; 3. M. Porte 18.60 m. Kogelstoten: 1. J. A. v. Genugten 8.20 m.; 2. M. Porte 7,29; 3. A. Roemer 7.27 m. 4 x 100 m.: 1. P.T.T. 68.6 sec.; 2. Stadsziekenhuis 72.6 sec. Heren: Hoogspringen A: 1. C. Koenen 1.40 m; 2 en 3 na loting C. j Groothuizen en J. Groothuizen 1.40. Hoogspringen B: 1. H. v. Bijenen 1.45 m.,; 2. H. Hietbrink 1.45; 3. A. Ledtic 1.40 m. Kogelstoten A: 1. J. Rem 9.95 m.; 2. H. Bruin 8.34 m. en 3. H. Bijnen 8.33 m. Kogelstoten B.: 1. A. Laduc 10.20 m.; 2. C. Beukenkamp 7.92; 3. Hoek. Discuswerpen: 1. H. Hietbrink 29.61 m.; 2. H. Wesseling 26.05; 3. C. Beukenkamp 23.88 m. 100 m. heren A.: 1. H. Wesseling 12.2 sec.; 2. C. Groothuizen 12.8; 3. C. Kes 13.4 sec. Heren B: 1. B. Borger 13 sec.; 2. H. Hietbrink 13.2 sec.; 3. H. v. Bijnen 14.2 sec. Verspringen A.: 1. H. Wesseling 5.34 m.; 2. C. Kes 5.29 m.; 3. C. Groothuizen 5.15 m.; 4. J. Groot huizen 5.08 m. Verspringen B.: 1. S. Borger 5.05 m.; 2. J. de Jong 4.53 m.; 3. J. Slot 4.50 m. en 4. C. Beukenkamp 4.32 m. 4 x 100 m.: 1. Belasting 54.5 sec.; 2. Rijkspolitie 54.7 sec. Purmersteyn op de veteranendag te Den Helder De veteranendag van afd. Noord- Holland werd dit jaar te Den Helder gehouden. Ook Purmersteyn had met een elftal ingeschreven en was ingedeeld in de eerste groep A. De eerste- wedstrijd werd gespeeld tegen Alkmaria-Victrix en de Purmersteyn- mensen moesten met een 30 neder laag genoegen nemen. De tweede wedstrijd was tegen WFC A en in een spannende strijd werden de pun ten gedeeld 11. Strafschoppen moésten hier de beslissing brengen. Purmersteyn voorwaartsen scoorden viermaal, waartegenover WFC 2 kon stellen. Alzo een overwinning voor de bruin-wiitten. B.F.C.-nieuws Wij maken onze leden er nog even op attent, dat de opgave voor deel neming aan de sportdag op 31 Juli a.s., tot Zaterdag a.s. kan geschieden bij de heer A. Tol, M.-Beemster. De nummers waaraan kan worden deelgenomen zijn 100 en 1500 M. hardlopen. Wij rekenen onzerzijds op een flin ke deelname. Als trainingsavonden zijn vastge steld de Donderdagavond voor de adspiranten en de Zaterdagavond voor de leden. Aanvang op beide avonden half acht. Wij rekenen op uw aller medewer king in deze en hopen vele op de voor hun bestemde avond aanwezig te zien. Jongens maak je eens één avond in de week vrij voor de be langen van je club. Het a.s. seizoen komt alweer in zicht, dus laat de ko mende weken niet onbenut voorbij gaan. Oosthuizer voetbalnieuws Zondag nam Oosthuizen 1 deel aan de nederlaagwedstrijden, welke voor het tweede elftal van De Rijp werden georganiseerd. Een grote schare supporters vergezeldie het Oosthuizer elftal en niemand zal spijt hebben gehad van het uitstapje naar de Rijp. Oosthuizen kwam, vooral voor de rust, met een uit stekend spelend elftal in het veld. Onder prima leiding van scheids rechter Limburg uit Purmerend werd afgetrapt en al spoedig nam O. het initiatief in handen. Er waren nau welijks 2 minuten gespeeld, of O. wist reeds de leiding te nemen. De Jong zette die bal mooi voor het doel en de toelopende Bijlsma, die in •Oosthuizen zijn laatste wedstrijd speelde, kopte de bal onhoudbaar voor de R.-doelman in het doel. Hoe wel de Rijp steeds weer trachtte het spel te verplaatsen, slaagde men daarin niet en telkenmale wisten de Oosthuizer mensen met hun aan vallen veel verwarring in de R.- achterhcede te stichten. Na onge veer 22 'minuten had O. weer suc ces. Weer was het Bijlsma, na keu rig samenspel in de O.-voorhoede, die de Rijper doelman het nakijken gaf. Kort voor de rust kreeg Oost huizen weer een mooie kans. De reeds doorgebroken Mouij kreeg op het laatste moment een trap teger. (Ingezonden mededeling) en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. zijn teen, waardoor de kans verlo ren ging en deze speler verder moest uitvallen. Hij werd vervangen door Hogetoorn, wiens tempo echter te langzaam was om in de vlug spe lende O.-a.cbterhoede succes te heb ben. Na de rust kwam de Rijp met een andere opstell tig in het vcid. Het vlotte nu Deter mi de Rijpers. De voorhoede lreld het spel echter ite kort en zo kon de uitstekend werkende O.-achterhoede geregeld in grijpen en erger voorkomen. En hoe beide ploegen ook werkten om de resp. doelverdedigers te verschal ken, het Inktte niet meer en zo kon Oosthuizen tenslotte een 20 over winning boeken. Door deze over winning kwamen de Oosthuizenaren in ieder geval in hetbezit van de tweede prijs, een mooie lauwertak. Er is nog kans op de eerste prijs, want de Rijpers moeiten nog spelen tegen Groot-Schermer 1. Weet dit laatste elftal de overwinning van Oosthuizen niet te overtreffen, dan komt Oosthuizen 1 in het bezit van de eerste prys, een mooie beker. A.V.V. De Rijp-nieuws We zullen nu eens met de oude garde beginnen, daar deze naar het noordelijkste puntje van N.-Holland trok nl. Den Helder, om aldaar deel te ine men aan de veter aren-dag. En al is er geen succes geboekt, de stem ming was opperbest. Dp eerste wed strijd ging tegen N.-Niedorp en er was al dadelijk te zien dat de onge- traind'beid bij sommige spelers een woordje meesprak. Ook hadden we te kampen met het feit., dat direct al een paar spelers last kregen van oude blessures, zodat de ben als doelman fungeerde en de andere als toeschouwer. De 'anderen zwoegden als paarden, maar konden toch niet verhinderen, dat N.-Niedorp de stand opvoerde tot 30. De tweede wed strijd ging tegen Ronders uit Alk maar. welke ploeg 6 spelers uit het 'le elftal had opgesteld, zodat dit weer een flinke nederlaag voorspel de. Onze mannen hebben zich tot het uiterste verweerden de achter hoede met Spaarman aan het hoofd verzette bergen -werk. Toch kon Ronders de stand tot 20 opvoeren maar toen gaf Brouwer een pracht pass aan Houtman, die na een solo ren de bal hard en zuiver in het net plaatst. 12. Alles was toen nog mogelijk. Ronders kreeg toen kort na elkander 2 strafschoppen te ne men, welke schitterend door onze keeper werden gestopt. We kregen nog enige goede kansen maar deze werden gemist. Ronders wist nog eenmaal te doelpunten^' zodat zij met 31 wonnen. Er -is door allen goéd gewérkt ondanks de opkomende stij ve spieren. Al met al is het een prachtige dag geweest, al was het wel wat te warm voor voetbal. P.S. Ik heb vernomen dat er een kraanwagen moest komen om enkele spelers 's morgens van bed tJe lich ten wègens de stijve spieren maar dat leed is nu weer geleden. Het tweede speelde 's avonds de 4e nederlaag-wedstrijd tegen Oosthui zen I. Ook deze wedstrijd werd ver loren en wel met 2—0. Deze stand was reeds met de rust verkregen. Zondagavond wordt de laatste wedstrijd voor de nederlaagwedstrij- •den gespeeld en als tegenstander komt Gr.-Schermer. Jongens, doet je best en vervult de sportieve taak om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Succes! Provinciale Ruiterdag op 4 Augustus 1949. In hèt programma is opgenomen: Keuring beste Warmbloed Land- bóuwpaard NIET ingeschreven bij het Centraal Comité Gespannen voor Dresseerkar Inleggeld f 2.50. Prijzen: f 25.f 15.f 10. Aangiften kunnen gedaan worden bij J. Kistemaker, Oosthuizer- weg, Beemster. V Grote Opmeerse landbouw tentoonstelling De 41ste Landbouwtentoonstelling te Opmeer zal dit jaar plaats hebben op Maandag 1 Augustus a.s. Tevens zal evenals het vorige jaar daaraan verbonden worden een ten toonstelling voor Handel en Indus trie, waarvoor van de zijde der za kenmensen nogal belangstelling be staat. Verschillende toonaangevende firma's uit de omtrek zijn voor deze tentoonstelling reeds ingeschreven en zullen ongetwijfeld wel weer hun beste beentje voorzetten. Deze tentoonstelling wordt ge opend op Zaterdag 30 Juli a.s. des middags te 2 uur; terwijl deze ten toonstelling ook op Zondag 31 Juli wederom te 2 uur zal worden ge opend. Op Zondag eveneens te 2 uur zal er een Hemdenrace te paard worden gehouden met als hoofdprijs f 150. Ten overvloede zij nog gememo reerd, dat op Zondag 31 Juli het rij verbod voor auto's en motorfietsen zal worden opgeheven, zodat er on getwijfeld ook velen van heinde en verre zullen komen. De grote Landbouwtentoonstelling heeft plaats Maandag 1 Augustus en zal dan tevens een groot Concours- Hippique en een demonstratie van de Landelijke Hijvereniging met groot Springconcours worden ge houden. Vanzelfsprekend is de tentoonstel ling voor Handel en Industrie op deze laatste dag ook geopend van des morgens 10 tot des avonds 11 uur. Rest ons nog te vermelden, dat er tijdens de tentoonstelling steeds ge legenheid is tot dansen op het ter rein. Wielersport ROND HET IJSSELMEER. Zaterdag 23 en Zondag 24 Juli or ganiseert de Amsterdamse Sport club „De Germaan" weer de jaar lijkse wielerwedstrijd „Rond 'het IJsselmeer", waaraan vrijwel alle bekende amateurs uit ons land mee doen. Zaterdagmiddag 12 uur wordt ge start in het Y-bos in Amsterdam- Noord. Over de Afsluitdijk gaat het de eerste dag over een afstand van •bijna 200 km. naar Steenwijk. Zon dag, eveneens om 12 uur, start men in Steen wijk voor de tweede étappe, die naar Amsterdam leidt, waar de Ronde in het Amsterdamse Bos (Bosbaan) eindigt. RONDE VAN CASTRICUM Zondag 31 Juli organiseert DTS de Ronde van Castricum vóór ama teurs en nieuwelingen. In totaal komen 70 amateurs en 60 nieuwelingen aan de start, w.o. de beste van Nederland. SELECTIEPLOEG UITGEBREID De selectieploeg van de amateur» op de weg heeft een uitbreiding on dergaan, doordat thans ook Van Breenen, La Grouw, Witteveen en Petrie in de ploeg zijn opgenomen. Voor het wereldkampioenschap kan dus nu een keus gemaakt wor den uit 25 renners. TERAARDEBESTELLING E. G. MUNDT Woensdagmiddag vond onder zeer grote belangstelling de teraardebe stelling plaats van de heer E. G. Mundt, in leven een der meest be kende voetbalofficials van de K.N. V.B. Onder de aanwezigen waren vele K.N.V.B.-officials onder wie de erevoorzitter en oprichter van de KNVB, de heer P. Muller, de heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van de KNVB, de heer H. W. H. Herberts, voorzitter van de keuze-commissie van de KNVB en de heer L. Bouljon, hoofd consul van de KNVB. TREKKING LUVA Ten overstaan van het notaris kantoor Waldorp. Neuteboom en Duynstee, zal a.s. Vrydag 29 Juli in het openbaar de trekking plaats vinden van de 3 verlotingen van de Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart en Stichting Nationaal Luchtvaart fonds. De verkoop van de loten is bui tengewoon vlot van stapel gelopen. Alleen hebben de vacanties van som mige zaken enkele stagnatie veroor zaakt tydens de venkoop. Van deze vacantie retour-restantjes zjjn nog enkele loten bij de bekende weder verkopers verkrijgbaar tot uiteriyk Woensdag a.s. 27 Juli. Een advertentie in ons nummer geeft nadere bijzonderheden. Voetbal of geen voetbal? Over het plan tot samen voeging van Giessendam en Hardinxveld zal de raad van Giessendam zich op Vrijdag 29 Juli a.s. die van Hardinxveld zich Donderdag 4 Augustus uitspreken. De samenvoeging van Har dinxveld en het grootste ge deelte van Giessendam, tot een industriële gemeente. kan vreemde gevolgen hebben. De raad van deze nieuwe gemeen te zal waarschijnlijk overwe gend rechts georiënteerd zijn, terwijl thans de meerderheid van Hardinxveld's raad links is en die van Giessendam sterk rechts. In het bestuursbeleid van beide gemeenten komt dit sterk tot uiting. Hardinxveld heeft een voetbalveld, waarop 's Zondags wordt gespeeld en de cafés zyn geopend. In Gies sendam heerst er Zondags rust in de cafézalen en sportbe oefening vindt er niet plaats. Een groot deel van de Hardinx- veldse bevolking voelt er uiteraard weinig voor om aan de beperkende bepalingen van een rechtse raad onderworpen te worden. Voetbal of geen voetbal, dat is straks de zaak in de nieuwe gemeente. Als zy er komt Naar het Engels ran BERTA RUCK Door J. JORISSEN C__J 40 Maar hier moest ik onmiddellijk een stokje voor steken, dat begreep ik. Ik had al meer dan genoeg er van. Ik stond dus op en zij beleefd: „Ik hoop, dat u mij verder excuseren wilt, ik ben wat moe Het was de waarheid. „En ik wild'e graag een beetje tijdig naar bed gaan. Nacht, meneer Waters", dit heèl be leefd tegen die vreselijke oom Albert. „Dag, Majoor Montrésor, aardig, dat ik u zo weer eens ontmoet heb„Nacht, Billy", met een knikje. „Aan alles komt een eind", dacht ik, maar we waren er helaas nog niet. Als een gomelastieken bal was om Albert Waters uit zijn stoel gesprongen. „Wat is dat? Wat is dat? Neen. zo gaat het niet! Wel, heb ik van mijn leven! Je wou haar toch zo niet laten gaan, Billy?" Goede hemel wa't kon hij toedoelen? „Wel, ze zou nooit meer iets met je te ma ken willen hebben! Let maar niet op zo'n paar oudjes, als wij zijn. Wij hebben afgedaan, niet waar, Majoor? Zoen jij je meisje maar goede nacht, als een verstandige jongen!" En voordat ik ontsnappen kon, voor wij een van beiden nog recht besef ten wat die afschuwelijke, oude, dikke man met zijn luide stem. zijn uitpuilende ogen, en zijn rode gelaat nog verder zeggen of doen zou. had hij ons letterlijk in eikaars ar men geduwd. Ik weet niet, of het éen minuut of een halve seconde was, dat ik het afschuwelijke van on ze positie voelde en benieuwd was, wat mijn zogenaamde aanstaande van mij verwachtte en wat hij dacht te doen. Toen besliste hij de zaak. Bliksemsnel boog hij zich zonder woord of blik over mij heen, om mij te kussen. Ik was te versteend, om mij ook maar een duimbreed van de aanraking van zijn lippen terug te trek ken; zij raakten nauwelijks mijn wang aan, en zijn kus kwam op een krulletje boven mijn oor terecht. Daarop stormde hij naar de deur en hield die voor mij open. Terwijl ik de hall door snelde, hoorde ik nog een luid: „Zo is het be ter!" van oom Waters. „Je zou toch niet wil len". (Met een slag ging de deur dicht). Ik ging niet meer naar het salon, maar rende naar boven naar mijn slaapkamer. Daar gekomen wierp ik mij in een van de cretonne crapauds bij het open raam en snakte naar adem, terwijl ik mijn verwarde gedachten trachtte te verzamelen. Wat was er gebeurd? Kon hij dat niet voor komen hebben? Officieel verloofd? Noemde hij dat officieel? Ik niet en ik zou Wet hem la ten weten ook. Ik was woedend op hem. De schuld van zijn oom? Ja, maar hij had het zo moeten schikken, dat dit mij niet overkomen was! Ik was boos, meer dan boos! Toen schoot iik even in de laoh over het dwaze en onbestaanbare er van. Gekust door Sti'11 Waters! Wat zou hij wel denken, dat ik er van dacht? Wat dacht hij van dat 'alles, daar beneden met die twee andere akelige mannen? Wat zou zijn oom Albert er wel van denken? Die zat natuur lijk weer te schudden van Wet lachen. Wat een afschuwelijk ogenblik was het! Een meer dan afschuwelijk ogenblik! Gelukkig, dat de Baas er tenminste zo gauw mogelijk een eind aan maakte. En daarenbo ven kon je die vluchtige beweging van hem nauwelijks een kus noemen, Het was een kug,. zoals ze op het toneel gegeven worden, een na maak kus, geen kus in werkelijkheid. Nu, dat was tenminste fatsoenlijk van Still Waters Was dat zo? Had hij aan mijn gevoelens ge dacht? Ik geloof het niet. Ik geloof een maanil geleden zou ik dat in alle geval geloofd hebben, en de andere meisjes op kantoor met mij dat dit het enige begrip was, dat .hij had omtrent e'en kus. Nu •kan ik mij dat niet meer voorstellen. ten minste niet van een broer van Theo en Blan- che niet van een zoon van mevrouw Waters. Zijn vader had haar moeder zo innig lief ge had, was alles voor haar geweest, naar wat Blanchè mij verteld had. Hun zoon moest wel iets van hun begrippen daaromtrent geërfd hebben! Daarenboven heeft hij mij reeds zo verrast door zijn stem, zijn bewering, dat hij zoveel van dansen hield, zijn deelnemen aan zwem wedstrijden en eindelijk omdat hij soms be paald als een menselijk wezen kan kijken! Hij had natuurlijk aan mijn gevoelens gedacht op dat ogenblik. Hij had mij nauwelijks aangeraakt behalve mijn haar. Toen werd ik weer woedend. Mijn haar mijn enige trots het beste, wat ik bezat! Eens vroeg Sydney Vandeleur mij om een klein stukje er van, met die krul er in, alsof ik die zou hebben afgeknipt! Als ik het gedaan had, zou hij er geen kus op hebben kunnen geven Onhandig uilskuiken dat hij is! Hij had me helemaal niet behoeven te kussen! Hij had zich er best kunnen uitredden, die afschuwe lijke, oude oom ten spijt. Kon hij niet net ge daan hebben, of het mij verlegen zou maken zo in gezelschap, en mij hebben laten ontsnap pen9 Of kon hij mij anders niet gevolgd zijn in de hall en gedaan hebben, alsof Of had 'hij niet wat kunnen verzinnen en met een grapje zeggen: „Neen, oom, frie-r niet, liever in de veranda of zo iets?" Gemakkelijk genoeg. Wat 'had 'hij er dan mee bedoeld? Had deze vréselijke avond met zijn talloze beproevingen zijn geduld zo geheel uitgeput, dat hij zijn gemoed had moeten 'koelen op nog iemand behalve op Cariad? Zou die kus dat soms beduid hebben? Dat zou schandelijk van hem zijn! Alsof ik niet all'es gedaan had, wat ik kon, om hem te helpen! Morgen zal ik hem eens flink alles zeggen! Maar nog één beproeving wachtte mij die avond, voor ik mij te bed kon begeven en een uur lang wakker liggen van ergernis, nadat ik de auto had horen wegrijden, die Majoor Montrésor naar de laatste trein bracht. Di'e beproeving kondigde zich aan door een tikken aam mijn deur. Daarop kwam Blanche binnen. „Wat ga je vroeg naar bed, Nancy! We dach ten, dat je nog bij Billy was, maar oom Albert is met hem aan het biljarten. Hij zegt, dat Billy vanavond slechter speelt, dan hij 't nog ooit van iemand heeft bijgewoond. Scheelt er wat aan?" „O, neen, niets, waarom?" „Je hebt zo'n kleur. Ik dacht, dat je mis schien hoofdpijn had". Hoofdpijn? Wat een heerlijk, ouderwets ex cuus is dat tooh voor alles! „Ja, wel een beet je". „Ik 'kan het begrijpen! Het was, of iedereen tegelijk praatte aan tafel, en oom Albert is zo'n misthoorn. Het dringt j'e door alles heen. Laat ik je haar even uitborstelen". Ik moest het wel toelaten. Het zal je helpen, als de spelden er uit zijn", zei Blanche. „Lieve tijd, wat heb je toch een massa! En zo glanzend en zacht!" En in de spiegel zag ik haar zich over mij heen^bigen, zoals haar broer Wet daar straks deed en even de krul boven mijn oor aan raken. (Wordt vervolgd).

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3