De Beemster Sportdag GESLAAGD FESTIJN Uitslagen Beemster Sportdag DE RIJPER 2 TB WATER GERAAKT EN VERDRONKEN DE RIJP. Maandagmiddag na drieën was het driejarig zoontje Hen- kie van de heer M. Noë met een neefje op de Meelzak aan het spelen. Plotseling kwam het neefje thuis en vertelde dat Henkie aan het zwem men was. Zijn moeder ging dadelijk mee en vond de kleertjes op de kant liggen. Zij sloeg direct alarm. De heer P. Zee, die in de buurt aan het werk was, haalde direct reddingsma teriaal en geassisteerd door de heren C. Heynis en E. Vilten werd met het zoeken begonnen. Ook kwamen er zwemmers van het vlotje, die in het water hielpen zoeken. Na ruim een uur zoeken werd om half vijf het lichaam van het kind vlak bij de plaats waar het te water was gegaan gevonden. De levensgeesten waren echter reeds geweken. Het medele ven met de getroffen familie is groot. BURGERLIJKE STAND GRAFT. Ondertrouwd:Mathijs Duinmèijer, 26 jaar en Margaretha Johanna Duin, 22 jaar; Adrianus Kool, 28 jaar en Marijtje Nat, 22 j. DINSDAG INSTALLATIE NIEUWE RAAD GRAFT. Dinsdag a.s. komt de raad van dé Gemeente Graft bijeen. De agenda bevat drie punten, w.o. de installatie van de nieuw benoemde raadsleden en de verkiezing der wet houders. Geacht Publiek, dames- en heren-athleten, Andermaal zijn wij vereend met elkaar, Namens de Sportcommissie wordt gij welkom geheten. Gelijk 31 Juli staat gij nu ook weer klaar, De één om te juichen, de ander om te kampen, Maar allen bezield door ons sportideaal, Ouden en jongen, armen en rijken, uit alle standen. Spreken op onze dag allen een taal. Toen was het de regen, die de dag deed mislukken, Nat en chagrijnig zijn wij naar huis gegaan. Ook nu regent het, „maar", zeggen de profeten, „Enkel wat damp, je kunt gerust blijven staan". „Dus", sprak Maarten, „daar zullen we 't op houden, En geef hierbij de leiding aan onze vriend Dirk Oly. Zonder hem kunnen wij absoluut niets beginnen, Dat kranige leidertje hoort er altijd bij." Korfballers »,Mag ik", sprak Oly, „de korfballers verzoeken De vakken te bezetten van het speelterrein. Scheidsrechter Slot, U kan laten beginnen, Dames en heren, B.E.P. 1 en 2 openen het festijn",, Het veld is glad, er zijn valpartijen, De twaalftallen zijn aan elkaar gewaagd. In het tweede spelen de sportieve Zijpen, Om beurten wordt de één door de ander geschraagd. Van hand tot hand, in bliksemsnel werpen, Vliegt de bal uit de handen van groen en wit, Tot Riek Zijp met zijn lange armen, De bal hoog door de lucht werpt, en hij zit! 10 voor het tweede, ja, eerste, dat moet je slikken. Het publiek is verbaasd, begrijpt er niets van, Maar vader Zijp kijkt met trots naar z'n jongen. Die weet wel, dat Riek doelpunten kan. Weer gaat het spel, Slot heeft gefloten, Het eerste is wild, zet de tanden op elkaar. Klaas Plas vuurt ze aan, de eer moet gewroken, Maar Jan Bark speelt het weer voor mekaar, 20 voor de rust, dat zal je gebeuren, De schande voor het eerste, dat is niet fraai. Maar de Witten, die zijn geweldig in de wolken, Dat twaalftal heeft vandaag zijn draai. 80 Meter Willen de dames zich naar de startlijn begeven, Jullie zien daar starter De Klerk reeds staan, De tijdopnemers zijn gereed, wij kunnen beginnen Met de eerste series van de 80 meter baan- Zes series, er werd geweldig hard gelopen, Vijftien loopsters bereikten de halve eindstrijd, Map van Leeuwen, kampioene van acht-en-veertig Maakt in haar serie ook nu de beste tijd. Maar ze had de titel bij lange na niet gewonnen, Er waren ook nog andere kaapsters op de kust, Enfin, dat zon de finale wel uitwijzen, Ze hadden nu tenminste een poosje rust. 100 Meter Dat was sport, nu de 100 meter heren, Vier series, is niet al te veel, Beemsterlingen, dat had veel beter kunnen wezen. Dat was een zeer bescheiden deel. Favoriet was de bekende loper Koos Verwer, Ook Kerkhoven en Offringa waren vol moed, Om Meinsma en Bark niet te vergeten, Kwantiteit was klein, kwaliteit was goed. Tien lopers in de halve eindstrijd gekomen, Tien lopers op de 100 meter baan, Reken gerust, dat het straks in de demi-finale Tussen die tien geweldig hard zal gaan. Hercules-meisjes Daar komen de B.E.P.'ers tussen de krijtlijnen Voor de laatste helft, pas op nu tweede twaalftal, Het eerste zint op een geweldige revanche Let op, daar fluit de scheidsrechter al. Het spelpeil gaat omhoog en langs de lijnen Leeft het publiek met de strijders mee, Tot Dekker met een doelpunt de eer weet te redden Dan klinkt een welgemeend hoezee! Met 21 voor het tweede komt het einde Van een mooi en fair gespeelde strijd En dan attentie voor ae Hercules-meisjes Voor ringen zwaaien is het de tijd Daar komen zij, Annie draagt het vaandel, Uniform gekleed en keurig in de maat, Is het een lust voor ieder sportmens' ogen. Als deze keurploeg naar haar plaats toegaat. Maarten is de trainer bij het ringenzwaaien Die regeert zijn turnsters met ijzeren hand, Hij is vol zorg, dat moeten wij toegeven, Voor een goede afzet maakte hij een pand van zand. Het werd "een demonstratie, die er mocht wezen, Hoewel er menig vlekje was te zien, Maar Geer en Marrv, onvolprezen turnsters, Jullie oefening verdiende ten volle een tien. Ruiters Instructeur v. d. Erve staat van ongeduld te popelen. Hij is de man, de baas der ruiterschaar, Die komen nu het sporterrein opdraven Een kort bevel en onbewegelijk staan ze klaar. Met gang en tegengang, draf en stapvoetsrijden, tietweeën en gevieren, in front of cirkelgang. Cor van der Erve dirigeert zijn ruiters en hun paarden, Geen zweepgeknal of harde dwang. Ken schrale troost, één Beemster amazone, Mats Waal. de enige in Beemsterland, Die te midden van de landelijke ruiters. De eer nog ophield van de boerinnenstand. Jaap van Splunter won de prestatie medaille, Uitgeloofd door een sportcommissielid Voor haar of hem, die naar het oordeel der jury- Het beste was in rijden en in zit. Nu nog een ere-rondje rijden, De beste ruiter aan de kop, Afmars, commandeert v. d. Erve, Jullie demonstratie-nummer zit er op. Demi-finale 80 meter Halve eindstrijd dames 80 meter, Drie series: de beste blijven aan, Eén en twee, en dan de snelste derde, Vooruit nu dames, op je plaatsen staan. Ai, dat wordt voor Map een concurrente, Janny Knaap, dat 16-jarig Beppenkind, En Tini van Meurs niet te vergeten, Licht van leden, maar snel als de wind Ze werdén alle drie 1 in hun serie, Gevolgd door Dieuw Ubbels, Rie Blaauwboer en Gre Poel. Dit zestal zal straks in de finale lopen Om de ere-titel: Beemster kampioen. Demi-finale 100 m, Twee series: halve eindstrijd 100 meter heren, Koos Verwer maakte weer de beste tijd. Met Boffer en Klak, Van Diepen en Warring Moest het pleit beslecht worden in de beslissingsstrijd, Tafelspringen Hercules heren,, klinkt het uit alle hoeken, Zijn jullie klaar, het is je beurt. Het nummer tafelspringen is aan de orde, Denk er om ook jullie nummer wordt gekeurd. Kranig werk van deze gespierde athleten, Hurk- en spreidsprong, koprol, overslag, Radslag en saldo, in snel tempo volgen de sprongen: Hét sensationeelste nummer van de dag. 1500 meter Hallo, willen de 1500 meter lopers, Ja juist de lopers van klasse B Zich bij de startlijn gaan melden. Nee, Maarten Pronk loopr in B niet meè. Zes ronden vrienden! Opgelet op je plaatsen Klaar en afdaan gaan ze dan. Piet Al heeft hier de beste papieren, Dat jongmens loopt volgens plan, Voor iedere ronde zoveel seconden En op het laatst een felle sprint. Heel goed, hij had 't best bekeken De Godin der sport was hem welgèzind, No. 1 met 4 minuten 59 seconden Gevolgd door J. Smit als no. 2 En no. 3 was de jonge Kalteren Een veelbelovend loper in klasse B. Nu komen de A-klassers, dat zijn de knapen Piet Pronk van Edam is hier favoriet, Maar grote Maarten zal het ook probéren En vergeet Antoon Roet maar niet. O jé. Maarten heeft in Mokum 3000 gélópén, Ja, jongen, die training was even te zwaar, Die weelde kunnen je benen niet dragen, Jé krijgt het vandaag niet voor elkaar. Rustig en beheerst loopt Piet zijn baantje Lapt op 't eind nog Carel ter Beee, Gaat als no. 1 fris door de finish Maarten Pronk als no. 2 is geheel van streek. Senioren treden aan Dames en heren, die mannen, die U ziet rennen, Klinkt een spotstem door de microfoon. Dat zijn de spelers van Commissie en Het Hoekje. Wilt U zich onthouden van gijn en hoon. Ze zijn al oud en 't zijn eerzame huisvaders, Grootvaders, van in de zestig jaar, Hun spieren zijn stijf en dof zijn hun ogen, Let op, dames en heren, de slachtoffers staan klaar. Ei, zie ze eens zwoegen die oude vrienden. Dat is nog eens voetballen, dat is pas spel Als een stormram rent Leegwater langs de lijnen, En Sijt Schagen lijkt Faas Wilkes wel Maarten Spaans staat achter een beetje te grijzen, Kon niet meedoen, had pijn in zijn keel, Voor de microfoon staat hij nu gijntjes te maken, Wacht maar, mannetje, jij krijgt ook nog je deel. Middelburg neust een keiharde onschadelijk, Dirk Oly is als kwikzilver zo vlug, Maar alles strandt op de achterste linie: Frans Huygen retourneert alles terug. Op de doellijnen staan Dekker en Jantjes Ze hadden ook best Kraak en De Munck kunnen zijn Want ze stompten en trapten, 't was finaal een vertoning, Maar geen bal of een speler kwam over hun lijn. Van de weeromstuit begon ook Middelburg te graaien. Die greep pardoes een bal voor het doel, Scheidsrechter Kerkhoven had niets in de gaten. Tinus had geen zicht in dat armen en benen gewoel. Met blanke stand was de rust gekomen. Twee-en-twintig vechters, grootvader voorop Renden naar het lokaal om wat op te drogen: Want zweten meneertje, het liep van hun kóp. Finale 80 meter Nu komt er spanning: finale S0 meter Zes candidaten gereed voor de strijd, De spieren gespannen, met kloppende harten, De kampioenstitel ligt dichtbij, maar ook weer zo wijd Af daar gaan ze, zes ranke figuren Janny Knaap een ietsje op voor Nee, de kampioene '48 kan het niet halen, Janny Knaap gaat als eerste in 11.4 er door. Met twee-tiende seconde wordt Tini van Meurs goede twééde. Map van Leeuwen wordt nu nummer drie. Dieuw Ubbels en Gré Poel moeten de laatste plaats delen, Want nummer vier wordt Rie. Finale 100 mem 100 meter heren, nu dat was alreeds bekeken, Koos Vèrwer is een klas apart, Die jongeman heeft de goede stijl van lopen, En wat hoofdzaak is: hij gaat hard. Onbedreigd won hij de begeerde titel, Dat had iedereen natuurlijk wel gedacht. En Offringa en Kerkhoven gelijk door de finish, - Ook dat ging naar men had verwacht. Dirk Warring, Smit en Ben van Diepen 4, 5 en 6, ja jongens, zo gaat het altijd, Je hebt winnaars en je hebt verliezers, Toch is er winst: je kunt leren van zo'n strijd. Veteranen Nu nog de laatste ronde van de voetbalveteranen, Gesterkt en vol moet betreden zij het veld. i Hoeden af voor deze mannen! lijn-supporters, Want het is de daad, die in het leven telt. Is het niet mooi, is het geen openbaring. Ze dachten: wij zijn oud, en zo zijn ze weer fit, Ze lopen en buitelen als jonge honden, i. Kerels van staal, kerels met pit i Hier is geen sprake van winnen of verliezen. Van beide zijden strijdt men er verwoed, 'f.. Hét was 0—0 en zo is het gebleven. Bravo! voetbalhelden, dat was weer goed Grasbaan6tri|d En nu dames en heren, is hèt nummer gekomen, U zult zien, waar krijgt gij voor uw geld. Grasbaanwedstrijden ziet gij niet alle dagen, f Van de wielerkampioenen van 't groene veld. - Allereerst Wim Visser, de bekende Joco rijder, Dan Willem Slot, een zesdagen-man Abe Jansen, winnaar van kermiscoursen, En Jan Rot, die het nog veel harder kan, Jan Smit, ja dat konden zij niet weten ==s Had vier weken getraind aan de Vrouweweg. - Elke avond vier rondjes op de 20 morgen, - -■ Ja, met deze coureur hadden de anderen pech, l==i Masseurs, helpers zorgzame familie leden. r Eén had er zelfs een testament gemaakt Want met deze snelheden kan je-het nooit weten Stel je eens voor, je hebt je plicht verzaakt. In wolken van geurende msasage-olie t.: -.=■ Stuift het peloton, als een stormwind voorbij, i== De Vrouweweg heeft reeds de kóp genomen, - - Slot en Rol in de achterhoede, zij aan zij, - Daar gaat Abe, ja. 't is een sprintertje van klasse Moedig neemt hij de leiding, nee, toch niet. Smit laat niets passeren, die is onverbiddelijk. - Abe zakt af, dat is het end van het lied. Nu zal Wim slot het gaan proberen, Waarachtig, hij rijdt zich los van Rol, Hoor het publiek eens juichen, schreeuwen, En premies uitloven; ze hebben reuze lol. Kog één ronde, dan is de pijn geleden. De stand van het peloton is momenteel: ܧi De kop Jan Smit, Wim Visser ligt tweede, - Slot, Abe en Rol verschillen niet veel. ----- Nog één ronde, ja rennen, nu moet 't gebeuren, Vooruit Visser, oud Alcmaria kampioen. En jij Slot, koning der sprinters. Toe Abe, scheur je naar voren, geef 'm katoen. Vergeefs, die Jan Smit is niet te passeren. Als no. 1 stuift hij over de streep, -r Gevolgd door Wim Visser, als goede tweede, Ja, te laat gespurt, daar zit 'n de kneep. Jan Rol, een uitgekookte tactische rijder, 1 - Weet Wim Slot in de eindsprint te slaan. Ach ja, zo vergaat wereld glorie, Men ziet Abe als laatste door de finish gaan, Dames en heren! athleten en helpers, Dit is het einde van het sportfestijn. Wij hopen, dat gij op de komende sportdagen In nog groter getale aanwezig zult zijn. LOTA 80 meter hardlopen dames 1. Janny Knaap 11.4, 2y2 Tini van Meurs 11.6, 3. Map van Leeuwen 11.9, 4. Rie Blaauboer 12.2. 100 meter hardlopen heren 1. Koos Verwer 12.2, 2. Chris Offringa 12.4, 3. Klaas HHI Kerkhoven 12.5, 4. Dirk Warring 13.0. 1500 m. hardlopen, klasse B 1. P. Al 4.59, 2. J. Smit 5.09, 3. Th. Konijn 5.27, 4. H. Kalteren 5.29. =- -= 1500 meter hardlopen klasse A 1. P. Pronk 4.35, 2. M. Pronk 4.47.8, 3. A. Roet 4.48.4, 4. P. de Jong. IH Korfbalwedstrijd B.E.P. 1—B.E.P. 2 s= Scheidsrechter J. Slot; eindstand 21 voor B.E.P. 2. ----- Voetbalwedstrijd 't Hoekje en Sportcommissie -■ Scheidsrechter M. Kerkhoven; eindstand 00. Wielerwedstrljden 4 ronden 1. Jan Smit, tevens winnaar van alle premies; 2. - Wim Visser, 3. Jan Rol. 4. Willem Slot. 5. Arend Jansen. Rulterprestatles s=e= Beste individuele ruiterprestatie: Jaap van Splunter; beste individuele sportprestatie: Klaas Zijp; beste groepsprestatie: Hercules dames. Algemeen wedstrijdleider de heer D. Oly. Starter de heer De Klerk. Juryleden: burgemeester Pesrnan, en de heren Warners, De Klerk en Tol. De prijzen bestonden uit medailles en werden uitge- - reikt door de voorzitter van de sportcommissie, de heer M. Spaans, die tevens de sportmiddag opende en sloot. -

Rijper Courant | 1949 | | pagina 2