D Fokveedag Spijkerboor Spel Purmersteyn tweede in het L.O.C.-tournooi WEK DE GAL IN UW LEVER OP BE RIJPER Uitstekende kwaliteiten van het aangevoerd materiaal Door de Rundveefokvereniging „De Rijp. Graft en Omstreken" werd Vrijdag 11. op het terrein van de heer S. Deurman een fokveerdag ge houden, welke een succes is gewor* den door kwaliteit en kwantiteit van het aangevoerde materiaal. De leiding was in handen van de voorzitter de heer P. Bruin van Noordeinde, daarbij geassisteerd - door de heer Middelkamp aan de micro foon- De jury bestond uit de heren: C. Krom, Oostwoud, P. Kistemaker, Beemster, C. Daan, Berkhout, J. Blaauw Pzn, Stompetoren, A. IJff, Beemster en P. Sikkes, Assendelft. Waardering De rjjksveeteelt consulent ir. L. de Vries sprak zijn waardering uit over kwaliteit en organisatie, terwijl ook dc heer C. Laan voorzitter van de bond van Rundveefokverenigingen in Noord-Holland, tevredenheid be tuigde over deze geslaagde expositie. Uitslagen: Bt volledige uitslagen waren als vol^t: Rubriek I: Kuikalveren geb. na 31 Maart: 1. Grietje 3 van gebr. Ko nijn; 2. Moortje 2 van A. Ris; 3. Gré van Jn. Marrees. Rubriek 2: Kuikalveren geb. in Fe bruari en Maart: IA Baltus 28 van gebr. .Konijn; 1B Marijke 2 van D. M. Winstersteyn; IC Hanny 14 van P. Mul; 2A Juliaantje 18 van gebr. Konijn; 2B Truida 4 van A. Rotteveel; 2C Emma 21 van G. Kramer; 3A Greta 14 van W. Nieuwenhuizen; 3B Maart je 31 van P. Bruin; 3C Aaltje 10 van P. Bruin; 3D Margriet 4 van' P. Mul. Eerv. verm.: Silvia van J. Dein-man en Afra 5 en Greta 5 van J. Poel. Tweetallen van één vader: IA Bal bes 28 en Hanny 14 van P. Mul en gebr. Kramer, Vader Marie's Frans; 1B Juliaantje 18 en Margriet 4 van gebr. Konijn en P. Mul, vader Ma rie's Frans; 2A Truida 4 en Greta 14 van A. Rotteveel en W. Nieuwen huizen, Vader Bonte Adema; 2B Maartje 31 en Aaltje 10 van P. Bruin, Vader Corrie's Frans; 3A Afra 5 en Greta 5 van J. Poel, Va der Klaasjes Frans. Rubriek 3: Kuikalveren geb. voor 1 Februari: IA Baltus 26 van gebr. Konijn; 1B Matje 5 van K. Marrees Kz.2A Beatrix 4 van J. Schoenma ker; 2B Elly 3 van C. P. Jongens; 3A Trijntje 6 van C. P. Jongens; 3B Dora 129 van W. Kos. Rubriek 4: Hokkelingen: IA Bal tus 22 van gebr. Konijn; 1B Hil 5 van C. Helder; IC Antje 9 van gebr. Konijn; 2A Antje 10 van gebr. Ko nijn; 2B Neeltje 3 van A. v. Leyden; 3A Margriet 3 van P. Mul; 3B De Wit 4 van K. Marrees Cz.; 3C Griet je 10 van gebr. De Koning. Tweetallen van één vader: 1. Bal tus 22 en Antje 9 van gebr. Kramer, Vader Marie's Frans: 2. Margriet 3 en Afra 3 van P. Mul, vader Marie's Frans: 3. Baltus 23 en Antje 10 van gebr. Kramer vader Marie's Frans: Eerv. verm.: Bernarda 7 en Groote 5 van P. Mul en G. Kramer, vader Marie's Frans. Rubriek 5: Schotten geregistreerd: 1. Irene 9 van P. Mul: 2. Dorothea van K. Marrees Kz.; 3. Antje 8 van gebr. Konijn. Rubriek 6: Melk vaarzen: 1. Baltus 19 van gebr. Konijn; 2A Blom 6 van W. Kos: 2B Afra 2 van P. Mul; 3A Trien 11 van P. Bruin; 3B Neel 13 van W. Nieuwenhuizen; 3C Ruurtje 6 van P. Mul Tweetallen van één vader: 1. Blom 6 en Neel 13 van W. Kos en W. Nieuwenhuizen, Vader Reier; 2. Klaaske 2 en Irene 8 van K. v. d. Meer en P. Mul. Vader Blok Adema; 3A Nel 4 en Wezel 7 van A. Ris, Vader Frans W.IJ 49; 3B Kathrien eiï "Trijntje 4 van P. Rol Cz. en C. Poppen. Vader Reier. Rubriek 7: IA Greta 2 van gebr. Kramer; 1B Jannetje van W. Uiten- tuis; 2A Grietje 2 van gebr. Kramer; 2B Greta 4 van J. P. Poel; 2C Pauw tje 20 van C. Verwer; 2D Annie van C. Slooten; 3A Cornelia 3 van gebr. De Koning; 3B Hil 4 van C. Helder; 3C Greta 6 van W. Nieu wenhuizen; Eerv. verm.: Aaf 2 van C. Beets en Maartje 16 van W. Kos. Tweetallen van één vader: IA Greta 2 en Grietje 2 van gebr. Ko nijn. Vader Blok Adema; 1B Ber narda 4 en Hanny 10 van P. Mul, Vader Blok Adema; 2A Greta 6 en Greta 7 van W. Nieuwenhuizen, Va der Reier; 2B Bernarda 5 en Irene 7 van P. Mul. Vader Blok Adema. Rubriek 8: Derdkalvers; IA Marie 3 van G. Kramer; 1B Ronen van F. J. Groot; IC Juliaantje 12 van gebr. Konijn: 2A Emma 48 van gebr. Ko nijn; 2B Petronella van P. Mul; 3A Hieke 48 van J. H. Weg'ener; 3B Jap- ke 14 van J. H. Wegener; 3C Neel 10 van W. Nieuwenhuizen. Tweetallen van één vader: 1. 'Juliaantje 12 en Emma 48 van gebr. Konijn, Vader Lindy 5; 2. Neel 10 en Greta 4 van W. Nieuwenhuizen, vader Reier; 3. Jopie 8 en Petronella van Jb. Spaan en P. Mul, Vader Hooglander 340. Rubriek 9: Oudere koeien met ge registreerde afstamming: IA Aaltje 8 van P. Bruin; 1B Maartje 29 van P, Bruin; 2A Jantje 6 van F. J. Groot; 2B Krom 3 van F. J. Groot; 3. Greta 2 van K. v. d. Meer; Eerv. verm.: Froukje 3 van D. M. Winter- steijn; Nel 2 van J. P. Poel en Klaas je 4 van W. Schermerhom. Rubriek 10: Oudere koeien zon der geregistreerde afstamming: IA Sti entje 2 van W. Schermerhorn; 1B Rinske 3 van F. J. Groot; 2A Grietje van gebr. Kramer; 2B De Vries 16 van Jb. Spaan; 2C Pollepel van P. Bus; 3A Coba. van D. M. Win tersteijn; 3B Mar ga van wed. K. Reijne; 3C Trijn van W. Schoen maker. Rubriek 11: Drachtige koeien, kalfdatum voor 1 Dec. '49: 1. Trien 4 van F. J. Groot; 2A Olga van W. Schermerhorn; 2B Coba van F. J. Groot; 3A Marie 62 van A. Klink hamer; 3B Blok 94 van J. H. Wege ner. Rubriek 12: Productieklasse, mini mum 180 kg., vet 3.50% en 600 gr. vet per dag: IA Aaltje 8 van P. Bruin; 1B Trien 4 van F. J. Groot; 2A Grietje van gebr. Konijn; 2B Petronella van P. Mul; 2C Jantje 6 van F. J. Groot; 2D Marga van wed. K. Reijne. Rubriek 13: 5 Kuikalveren van één vaderdier: IA gebr. Konijn, Va der Marie's Frans; 1B W. Nieuwen- huis, Vader Bonte Adema. Rubriek 14: 4 Hokkelingen van één vaderdier: 1. Gebr. Konijn, Va der Marie's Frans; 2. P. Mul, Vader Marie's Frans; 3. J. G. Nieuwenhui zen, Vader Adonis. Rubriek 15: 3 Melkvaarzen af stammend van één vaderdier: 1. Blok Adema: 2. Reier; 3. Adonis. Rubriek 16: Eigenaarsgroepen 4 stuks: 1. P. Bruin: 2. K. Marrees Kz., 3. Jb. paan. 5 stuks: 1. F. J. Groot; 1B gebr. Konijn; 2B J. H. Wegener; 3. W. Nieuwenhuizen. Na afloop van de keuringen ver gastte de rijvereniging „Sterneo", de belangstellenden nog op enige aan trekkelijke staaltjes van ruiterkunst. VERDRINK1NGSGEVAL 3-JARIG JONGETJE WEST-GRAFTDIJK. Woensdag middag om ongeveer 5 uur was de 3-jarige C. Nibbering, die men even tevoren nog had zien lopen, nergens meer te vinden. Eerst dacht men dat hij het dorp was ingegaan, doch toen ook daar niets was te vinden, ging men rekening houden, dat hij in het Noord-Holl. Kanaal was ge vallen. Men begon met verschillende boot jes te dreggen en politie-agent Bor ger had assistentie ingeroepen van een politiehond. Deze arriveerde om 8 uur, en het spoor leidde naar de waterkant. De vissers Kroon en Van Petten stelden ook direct alle pogingen in het werk en zochten met een zegèn het Kanaal af, doch alle pogingen bleven vruchteloos en door de duis ternis moest men het werk staken. 's Morgens werd het werk voortge zet door de heer Nibbering en zijn broer, terwijl een politieboot uit Zaandam ook te hulp kwam, doch alles zonder resultaat. 's Middags riep men de hulp in van Jonglisto, die geheel belangeloos zijn medewerking verleende. Hij wees de plek aan waar het kind zich moest bevinden en de heer J. Wit uit Graftdijk dook verschillende malen op deze aanwijzingen, doch alle po gingen bleven vruchteloos. Om 4.30 uur kwam echter het be richt van de Koger Polder (ruim IY2 km. van de plek van het ongeval) dat het lijkje was gevonden. Het was vermoedelijk door de vrij sterke stroom in het Kanaal afgedreven. De politie bracht een poosje later het slachtoffertje bij de diepbedroef de ouders. Natuurlijk is het medele ven met de zwaar getroffen familie in ons dorp algemeen. Herleving van de Duitse Wehrmacht Een manifest tot oproep van een nieuw Duits leger is door de afdeling Hesse van de Vrije Democratische Partij, die in de Nieuwe Westelijke Federale Regering een belangrijke rol speelt, opgesteld. Het manifest houdt in: „De Vrije Democratische Partij is veerstandster van het weder oprich ten van een militaire organisatie binnen het kader van de nieuwe unie van de vrije Europese naties door collectieve veiligheidsmaatregelen, met als doel een gezamenlijke verde diging tegen agressie. De Duitse constitutionele Staat moet in staat zijn om zichzelf te ver dedigen tegen militaire aanvallen, die in strijd zijn met de internatio nale bepalingen. Goede Athletiek-resultaten In het LOC-tournooi om de zilve ren schoen wist Purmersteijn de fi nale te bereiken. De .eerste wedstrijd werd gespeeld tegen de organiserende vereniging LOC. Purmersteijn was de gehele wedstrijd in de aanval maar pas in de laatste minuten wist Don ker het winnende doelpunt te sco ren. Met dit resultaat kwam Pur mersteijn in de finale die gespeeld moest worden tegen Sloterdijk. Dit was een zeer spannende kamp met voor beide elftallen een doelpunt na de rüst. Dit gelijke spel (1—1) bracht een verlenging. Deze werd uiterst spannend en het gelukte Sloterdijk om in de laatste minuut het win nende doelpunt te scoren en hier mede de zilveren schoen voor een jaar in haar bezit te krijgen. De jeugd van Purmersteijn heeft j.1. Zondag een prettige dag gehad in Schoorl. Met de boot van de heer Kuin werd naar Schoorldam geva- re.. en vandaar naar Schoorl. Naar hartelust werd er gespeeld en des avonds kwam men vermoeid maar hoogst voldaan weer thuis. Het was een gezellige dag. RKVV Purmerend komt jn de ko mende competitie uit met 4 jeugdelf- tallen. Deze zijn ingedeeld als volgt: Junioren: Dreo a, USVU a, Volen- dam a, GVO a, SVA a, WSV a, VVZ a. Adspiranten: Purmerend a, SVA b, PSCK a, GVO b, RK AFC e, VVZ b, Volendam c, WSV b. Purmerend b, Purmerend c, Dreo b, RK SVS a, Volendam d, Volendam e, WBSV a. De Purmerender athleten behaal den bij de athletiek vierkamp enige goede resultatn. Deze wedstrijd werd te Amsterdam op het Volewijckers- veld gehouden. Bij het eindresultaat N.E.A.-Volh. derde. Winnaar van de vierkamp was de Meteoor, Amster dam: 2de Blauw Wit en als laatste eindigden Volewijckers, Amsterdam. De beste resultaten warén: 800 meter: 3. P. de Jong. Hoogspringen: 1. W. Trómp, 1.635 meter. Kogelstoten: 3. H. Hooyberg, 10.66 meter. Vèrspringen: 2. W. Tromp 5.71 m. Discuswerpen: 2. H. Hooyberg, 32.99 meter. 100 meter dames: 2. C. de Goede 13 5 sec. Hoogspringen dames: 1. G. Hooy berg 1.33 meter. a s. Zaterdag wordt te Edam ge houden de athletiek-wedstrijd Edarn- Beemster en Purmerend. De indeling is zo dat in de Beemster woonachtige athleten, ook al zijn ze lid van een vereniging uit een andere gemeente, voor de Beemster uit komen. Dit om de strijd aantrekkelijker te maken. Peze wedstrijden worden elk jaar gehouden en hebben altijd een span nend verloop. De Gymnastiek afd. van NEA-Volh. heeft een nieuwe directeur gekregen Dreo-niemvs Dreo I ging Zondag j.1. met 10 man, onder wie 4 invallers, naar de Goorn om te spelen tegen St. Bavo I om de derde of vierde prijs bij de nederlaag wedstrijden van EDO. Het is lang geleden dat ik zulk vurig spel en een wil om er van te maken wat er van te maken is in zo'n positie, heb gezien. Ja, dat enthousiasme heel wat vermag hebben we deze middag gezien. Ofschoon we met 10 achter stonden, wisten onze mannen nadien de keeper van St. Bavo nog 4 keer te laten vissen. St. Bavo passeerde Bruyn nog eenmaal en hoe de heren ook hun best deden met praten en voetballen, in de stand 42 kwam geen verandering meer. Bravo man nen! dat was nog eens een stuk werk waar alle lf trots op kunnen zijn. Ook ons tweede heeft St. Bavo 2 een gevoelige klap gegeven in Ur- sem. Met 50 bleef Kendel met zijn mannen de baas. Ook hier schijnt stukken beter gespeeld te zijn dan vorige week. Beide elftallen behaal- dei. zodoende een derde prijs. Junioren A, die ook in Ursem speelden tegen de St. Bavo Jun. kwa men met een 60 overwinning thuis. A.s. Zondag gaan de Jun. en de ;beid§ adspiranten-elftallen naar Wormer. De Jun. die in de competi tie in de Sen.-elftallen uitkomen, moeten allen nog gekeurd worden alvorens ze mogen spelen. Voor ons eerste hebben we voor a.s. Zondag een 4e klasser NVB aan gevraagd. n.1. de heer G. de Haas uit Hoorn. In verband hiermede zijn de les uren gewijzigd en zijn thans: Dinsdag: meisjes 6 en 7 jaar, 5.10 uur; meisjes 8 en 9 jaar, 6 uur; meis jes 10 en 11 jaar, 6.50 uur: meisjes 12 en 13 jaar, 7.40 uur en 14 en 15 jaar 8.30 uur. Woensdag: jongens 6 en 7 jaar, 5.10 uur; jongens 8 én 9 jaar, 6.10 uur; jongens 10 en 11 jaar, 6.50 uur; jon gens 12 jaar en ouder 7.40 uur en dames 16 jaar en ouder 8.30 uur. Vrijdag: 7.30 uur dames seniores sen (o.l.v. mej. Schreuder) en 8.30 uur dames keurturners en heren. De Motorrijdersclub Purmerend en Omstreken organiseerde j.1. Zon dag voor haar led^n een clubtocht „Rond het IJsseimeer". Het was jammer dat niet alle leden hieraan deelnamen, want het was een aardige tocht die over Volendam, Hoorn, Harlingen, Lemmer, Giethoorn, Kampen, Harderwijk, Amersfoort, Muiden en Amsterdam ging. In ver schillende plaatsen moesten de con trole-kaarten worden afgestempeld. De club organiseert op Vrijdag 16 September eer avond-betrouwbaar heids-rit die voor het club-kam pioenschap medegerekend zal wor den. De afstand zal niet groter wor den dan 60 km. De start zal 's avonds om 8 uur geschieden. Oosthuizer voetbalnieuws Na vorige Zondag de Rijp 2 een zware nederlaag te hebben toege bracht, was het Zondag j.1. Groot Schermer 1, dat moest ondervinden, dat het le elftal van Oosthuizen mo menteel uitstekend op dreef is. De wedstrijd Oosthuizen 1Groot Scher mer 1 had. vooral na de rust, een aantrekkelijk karakter en vooral van Oosthuizer zijde werd er na de rust uitstekend gespeeld. Voor de rust wilde het bij Oosthuizen niet erg vlotten. Men nam het over het alge meen te kalm op, terwijl Gr. Scher mer daarentegen speelde voor wat het waard was- Voor de rust wisten de gasten zelfs de leiding te nemen. Een misverstand in de O.-achterhoe- de werd afgestraft en hoewel O. voor de rust nog gelijk wist te maken, deed deze eerste helft niet vermoe den, dat O. een grote overwinning zou behalen. Na de thee echter za ten de Oosthuizer mensen feller op de bal, er werd meer en beter sa mengespeeld en succes bleef dan ook niet lang uit. Al vrij spoedig was het 21 en kort daarna 3-r-l. Het vlotte toen steeds beter bij O. en toen de uitstekend leidende heer Wakker in rukken floot, had O. een verdiende 5—1 overwinning behaald. Nog niet te pakken Het 2e elftal heeft nog lang haar vorm van de vorige competitie niet te pakken. Thuis spelende tegen Gr. Schermer 2 wist men een magere 1-0 overwinning te behalen. Het was maar goed, dat de achterhoede nogal op dreef was, want wat de halfs en voorhoedespelers lieten zien was van een pover gehalte. Er zal in de toe komst veel meer samengespeeld moe ten worden en men zal het spel veel meer open moeten gooien. Oosthuizen 3 was op bezoek bij Sporters 3, dat met de Oosthuizena- ren weinig moeite had. Met een 8—0 nederlaag keerden de O. mensen in hun woonplaats terug. De B-adsp. hadden Hollandia b/c op bezoek en hoewel de Oosthuizer jongens naar vermogen flink van zich afbeten, moesten zij toch een 30 nederlaag incasseren. Hollandia A, dat op bezoek was bij Oosthuizen A, had weinig moeite met het ver zwakte Oosthuizer adsp. elftal. Hoe wel de Oosthuizer jongens met man en macht werkten konden zij toch niet verhinderen, dat de doelpunten elkaar regelmatig opvolgden. Een nederlaag van 8—0 was hier het re sultaat. Hercules-nieuws Nu vrijwel alle leden de vacantie achter de rug hebben en de repeti tie-avonden weer drukker worden bezocht, willen we even in het kort het voorlopig programma vermelden. Allereerst staat er een atletiekwed strijd op het programma en wel op Zaterdagmiddag 3 Sept. te Edam. Hier zal de traditionele strijd gele verd worden tussen Edam, Purmer end en Beemster. De Beemsterploeg staat onder lei ding van de heer K. Zijp. Zaterdagavond om 8 uur is er een ledenvergadering in café Molenaar. Daar dit een zeer belangrijke verga dering wordt, is het ieder lid zijn plicht om aanwezig te zijn. Ook de adspiranten 'die in de ploeg kunnen, komen voor de Anna-Pau- lowna-wedstrijden. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Zondagmiddag 4 Sept. is er groot feest in de Noord Beemster. Dan wordt het 20-jarig bestaan van de Floralia herdacht. Hier zal Hercules zij medewerking verlenen. Allereerst zal de kinderafdeling van Noord een wedstrijd verwerken en daarna demonstraties van de keurploegen. Ook Beemsters fanfare zal zijn me. aewerking verlenen. Na afloop zal er een hindernis wedstrijd gehouden worden voor ge huwde paren. Aanvang 1.30 uur precies. Zondag 11 Sept. is er een sportdag in Kwadijk. Hier werkt ook de Gym nastiekvereniging van Middelie mee. Daar dc dames- en herenploegen van Middelie niet zo groot zijn, zul len zij versterkt worden door Hercu lesleden. Hoogstwaarschijnlijk 6 da mes en 6 heren leden. Zondag 2 Oct. zal de zware strijd ingebonden worden tegen Anna Paulowna, de sterkste vereniging v£ Hollands Noorderkwartier. Hier komen we met 10 dames en heren uit. Zondag 16 Oct. worden de per soonlijke kampioenschappen van de tr-nkring P. en O. te Oosthuizen ver werkt. Een druk programma staat ons dus te wachten. Mis geen enkele repetitie, ook al werken we straks 4 maal per week. Dus allemaal tot Zaterdagavond 8 „ar jn café Molenaar. P.V. „De Reisduif" Vanwege het slechte weer, althans mistig^ en donker weer, konden de duiven te Roozendaal en te St. Quentin niet op Zondag gelost wor den doch op Maandag. Doordat de. convooieurs Maandag „valse" berichten doorgaven dat de duiven niet voor 12 uur zouden wor den gelost, waren versohillende le den niét op het hok aanwezig, en vonden daarom hun duiven al op het hok. De uitslag van de eerste 10 duiven is echter wel bekend, nl. Roozendaal: le vlucht „Navluchten", (jonge en oude duiven) 1, 6, 8, 9 en 10 P. Riteco, De Rijp; 2. J. Sassen, De Rijp; 3. 4 en 5 J. Wit, West-Graftdijk; 7. Jb. Spekken, Beemster. Uitslag St. Quentin laatste vlucht voor jonge duiven:1 en 2 G. Klink hamer, De Rijp; 3 en 8 Jb. Spekken, Beemster; 4 en 6 J. Saksen, De Rijp; 5 en 7 J. Wit. West-Graftdijk; 9. A. Doótjes, Beemster; 10. P. Riteco, De Rtip. Het bestuur van P.V. „De Reisduif" zal Donderdagavond in een verga dering bijeenkomen, voor het al of niet laten doorgaan van de vlucht op Roozendaal, daar verschillende leden door het bericht van de reke naar zijn misleid, die echter geheel geen schuld treft, daar hij dit be richt („niet voor 12 uur los") van de convooieurs uit Roozendaal heeft opgekregen, waarna deze de duiven wel om 10 uur losten, en dit bericht pas om 12.30 door de radio kwam, toen de eerste duiven de hokken reeds bereikt hadden. De wedvlucht vanuit St. Quentin zal echter wel doorgang vinden, daar iedereen het bericht van lossing op tyd heeft doorgekregen, en allen op tijd waren met klokken. A.s. Zondag hoopt „„De Reisduif" Cbeter weer voor haar vogels te krij gen, en bij lossing op Maandag hoeft er niet meer geklokt te worden, want dac gaat niet meer door, daar de meeste liefhebbers op Maandag niet „klokken", als tegenmotief is er echter een beroepschrift van 6 per sonen die de bewuste Maandag heb ben „vrij" genomen voor eigen geld dus zal deze vlucht door het be stuur worden afgehandeld in een speciale vergadering. BURGERLIJKE STAND DE RIJP. Ondertrouwd: Jacobus v. Iwaarden, 27 jaar en Comelia van de Kreeke, 27 jaar; Pieter Grasboer, 43 jaar en Christina Kaaij, 41 jaar. Getrouwd: Gerhardus Jacobus Ma ria Beerse, 34 jaar en Maria Johanna Sombroek, 37 jaar. Overleden- Jan van Marken. 49 j.; Hendricus Wilhelmus Maria Noë, 3 j. EXCURSIE NAAR DE VOLKSHOGESCHOOL DE RIJP/GRAFT. Dinsdag 6 Sep tember gaan de leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. De Rijp/ Graft voor een excursie naar de Volkshogeschool te Bergen. Een deel der dames gaat per bus en de rest per fietft.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3