MONICA en Spel Purmersteyn gereed om te starten is Verloofd 7 Purmerend speelt interland-wedstrijd Nog maar enige dagen en dan zal de start weer plaats vinden voor de voetbalcompetitie. Oud en jong zul len weer een vriendschappelijke strijd leveren op het groene veld en duizen den supporters zullen hun favorieten weer aanmoedigen. Laten we afspre ken dat de strafcommissie's dit sei zoen geen wehk behoeven te verrich ten en de supporters op gepaste wijze hun vereniging zullen steunen. Purmersteijn start a.s. Zondag met al haar elftallen, laten we hopen dat de bruin-witten hun achterstand we ten in te lopen. Een plaats als Pur merend heeft zeker recht op een 3de klasser. De R.K.V.V. Purmerend start nog niet in de competitie, deze speelt op de 11 Sept. een landenwedstrijd tegaa een Noorse club. Voor Zondag staat op het program ma: Y. Boy'sPurmersteijn. Purmersteijn 2-Uitgeest 2. ROZ 3Purmersteijn 3. Purmersteijn 4WVSV 1. Planner 1Broek in Waterland 2. Jun.: OFC aPurmersteijn a. Adsp.: OFC aPurmersteijn a. Purmersteijn bODIZ a. Purmersteijn cDe Rijp a. Purmersteijn benutte de laatste Zondag voor de competitie voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen een DWV-comb. De bruin-watten moesten het zonder hun binnenspelers Bakker en Zoutendijk stellen. DWV won verdiend met 30. R.K.V.V. Pur merend speelde thuis een aardige wed strijd tegen VVZ- Met de rust stonden de marktbewoners met 10 achter, maar hierna was het Purmerend die op winst ging spelen, ze wonnen dan ook verdiend met 42. Verder werden nog de volgende wedstrijden vriend schappelijk gespeeld: Purmersteijn 2 Purmerland 1 31; Purmersteijn vertr.Kwad ij k 1 46; Purmersteijn Jun.Hollandia Jun. .11. PURMERENDN ORD STRAND Zondag is het een grote dag voor de R.K.V.V. Purmerend, men speelt Ji.1. om half drie een interland wed strijd Purmerend 1Nordstrand 1. Dit elftal komt Zaterdagavond met de Scandinavië Express om 19.53 uur te Amsterdam aan. Per bus worden de spelers dan naar Purmerend gebracht waar een rondgang door de gemeente zal volgen. Vanzelfsprekend zal hier een muziekcorps bij aanwezig zijn. Na de rondgang zal een samenkomst zijn in het clubgebouw van Purmerend, n.1. in het café De Roemer van de heer v. d. Nes. Het hoogtepunt is natuurlijk de wedstrijd tegen de Noren Ongeveer een week zullen zij de gast zijn van de Purmerenders. Gezellige uitstapjes zullen ondernomen worden waaronder natuurlijk een bezoek aan Vodendam. MOTORSPORT Vrijdag 16 Sept. aanvang 8 uur or ganiseert de Purmerender motorclub een avond-betrouwbaaiiheidsrit voor haar leden. Het parcours is niet lan ger dan 60 km. en is verplicht gesteld voor de leden die aan het clubkam- prioensohap 1949 deelnemen. De V.V.V. te De Rijp organiseert op Zaterdag 17 Sept. een betrouwbaar- heidsrit over ca. 80 km. De start zal plaats vinden bij café Zomerdijk, Oost einde, des middags 3.30 uur. Men kan zich opgeven bij de start. BALLONNENWEDSTRIJD Deze wedstrijd georganiseerd door de Sectie Sport tijdens de sportweek is toch wel een groot succes gewor den. Nog steeds komen er kaartjes binnen, meestal uit Duitsland. Veelal zijn deze vergezeld met brieven. Van elke ballon, wanneer ook ge vonden, zal het bericht aan de kin deren worden door gezonden. ATHLETIEK Nu het athletiek-seizoen bijna ten einde is en we de balans opmaken van de athletiek-afd. van N.E.A.-Volh. kunnen we niet anders zeggen dan dat er dit jaar weer behoorlijke prestaties zijn verricht. De voornaamste zij-n wel de verbetering van enige clubrecords n.1. door mej. C. A. de Goede, 80 mieter meisjes in 10.3 sec. 800 meter juniores: A. Geuzenbroek 2 min. 10.8 sec. Discuswerpen junioren C. Schouten 31.405 meter tevens evenaarde G. R. Verwer tweemaal het clubrecord 100 meter jun. A 11.8 sec., terwijl P. Beu- se op de 600 meter een nieuw club record vestigde met een tijd van 1 min. 35.3 sec. Uitstekende resultaten wei-den te vens nog behaald bij de Ned. Kam pioenschappen Meisjes door C. A. de Goede op de 80 meter in 10.8 sec. en werd hier derde. Nico Hooyberg werd bij de Noord-Hollandse kampioen schappen 2 maal 2de n.1. op kogelsto ten 11.29 meter en speerwerpen 38.64 meter. De trainer de heer Schutte was dan ook best tevreden en dankte allen voor de prettige samenwerking. A.s. Zaterdag beginnen de onder linge olubkamp. en dan enige weken rust om ln October met frisse moet aan de wintertraining te beginnen. De athletiekploeg B van Purmer end nam deel aan de jaarlijkse drie kamp tussen de in de Beemster woon achtige athleten, Edam en Purmerend. Deze wedstrijd werd dit jaar gehou den te Edam. Beemster werd winnaar, vervolgens Edam en op de derde plaats Purmerend. De beste resultaten der Purmerenders waren dames 100 meter T. Brand 13.4 sec., 2. 3 en 4. R. Hup- kes, M. Smit en L. Schaap allen 13.5 sec. Kogelstoten 2. G. Hooyberg 10.95 ■meter. Hoogspringen 1. G. Hooyberg 1.35 meter. Discuswerpen 1. J. Meijer 26.13 meter. Vèrspringen R. Hupkes 4.12 meter. Heren: 100 meter 3. J. de Jong 12.6 sec. 400 meter 1. J. de Jong 56 sec. 1500 meter 3. A. Geuzenbroek 4.28.4 sec. en H. Hooyberg werd eerste op hoogspringen 1.55 meter discuswerpen 34.12 meter en kogelstoten 10.78 m. BILJARTEN De plaatselijke bi Ij ar t verenigingen hebben te Purmerend een biljartbond opgericht, die evenals vorig jaar een competitie zal organiseren. Eind Sept. beginnen de wedstrijden reeds, voor Bfd. A hebben zich 5 ploegen opgege ven voor afd. B 7. Na afloop der Ver. competitie zal om het persoonlijk kampioenschap van Purmerend wor den gestreden. DUIVENSPORT De leden van de postduivenver. B.E.P. namen j.1. Zondag deel aan 'n wedvlucht van Duffel 1160 km.) met oude en jonge duizen. De duiven wer den gelost om 8 uur, de eerste duif arriveerde om 10 uur 23 min. De uit slag- was: 1. C. W. de Gier; 2. A. Meyen; 3. M. Spaans; 4. J. Büse; 5. J. Beukenkamp verder 6, 12, 15, 24 en 25 J. Bandt; 7, 11, 18 J. Beukenkamp; S, 10 C. Nieboer; 9, 23 Jb. de Lange; 13. J. Stolp; 14, 27 D. Boots; 16. M. Spaans; 17, 28 C. Koeman; 19, 20 J. Beukenkamp; 21. P. v. d. Velden; 22, 26 L. Langhorst. J. BEUKENKAMP EN J. BANDT KAMPIOEN Het kampioenschap van de post duivenver. B.E.P. werd in de afd. jonge duiven behaald door J. Beuken kamp met 117 punten, 2de werd D. Boots, 108 punten en 3. Oh. de Gier, 101 punten. Bfl de oude duiven werd het kampioenschap gewonnen door J. Bandt 309 punten op de 2de plaats Ch. de Gier 201 punten en 3. J. Stolp 160 punten. HANDBAL De R.K. Dameshandbalver. VIDO speelde j.1. Zondag een wedstrijd te gen SVA 1. VIDO 1 won met "43. HENGELSPORT Afdeling XI Purmerend van de Alg. Hengelaarsbond organiseerde j.1; Zon dag een hengel aarswedstrijd waaraan 26 deelnemers hun uiterste best heb ben gedaan om enige baarsjes te ver schalken. 139 baarsjes was het resul taat waaronder 3 boven de maat. De eerste baars werd gevangen door de heer M. Swiers, de zwaarste en eerste na de rust was voor de heer T. Rob. De meeste, 13 stuks, werden gevan gen door de heer S. Nand, vervolgens moesten M. Swiers, C. de Bóer en Jb. de Vries elk met 9 stuks loten om de 2, 3 en 4de prijs en de 5de prijs kwam ten deel aan C. Ricke (8 stuks). SPORTKALENDER Het N.O.C. heeft besloten een sport kalender' uit te geven. Deze kalender wordt een weekkalender en zal be staan uit 52 bladzijden, alle voorzien van een prachtige sportfoto. Om het aantrekkelijker te maken zijn er ver schillende prijzen aan verbonden zo wel voor verenigingen als persoonlijk. B.F.C.-riïeuws Zondag j.1. speelde het eerste elftal tegen Graftdijk 1 voor de nederlaag wedstrijden, doch vermocht aan de boorden van het groot Noord-Hollandse Kanaal niet veel succes te boeken. In de eerste helft wist men een 21 voor sprong te nemen, doch in de tweede helft kwam er voor onze jongens en voor de scheidsrechter de débacle. Het werd uit-eindelijk een 73 nederlaag. Voor a.s. Zondag staat een volledig competitie-program vastgesteld. Deze eerste opgave voor onze jongens is al geen gemakkelijke. Er zal door alle drie elftallen hard gewerkt moeten worden, wil men kans op succes hebben. Zo zien wij het eerste elftal in het veld komen tegen O.D.I.Z. van Zaan dam, welke ploeg het vorig jaar in de 4e klas K.N.V.B. uitkwam. Het eerste treffen van onze jongens in de nieuwe omgeving belooft er dus al direct een te worden, waaraan een zeker hoogte punt is verbonden. B.'ers aangepakt dus, opdat het een goede première wordt. Hetzelfde geldt voor het tweede elf tal, dat het 's morgens tegen de reser- ve's van Oosthuizen gaat opnemen. Ook de adsp. hebben op deze eerste competitiedag ai direct hun grootste tegenstander van de vorige competitie te bekampen, n.1. Graftdijk a. Jongens tanden op elkaar, hoor! Wie weet, er is dan nog een puntje aan de Buurt te houden. Tevens willen wij nog een laatste opwekking doen aan onze leden, nu de competitie weer voor de deur staat, zo weinig mogelijk af te berichten. Vooral juist nu, omdat ook nog een 3e elftal in competitie-verband gaat uit komen. Dus heren leden, van nu af aan geen af berichten meer dan in uiterste noodzaak. Het bestuur rekent op jullie volledige medewerking. De aanvangstijden voor a.s. Zondag zijn als volgt: 10 uur v.m.: B.F.C. 2Oosthuizen 2. 12 uur B.F.C. aGraftdijk. 2.30 uur n.m. B.F.C. 1O.D.I.Z. 1. A.V.V. De Rijp-nieuws Zondag werd door de Rijp 1 .deel genomen aan de Sporters-dag in Hoorn. De eerste wedstrijd ging tegen Hol landia 2. Ondanks de zeer grote warmte werd er door de Rijp goed gespeeld. Daar de beide keepers van de Rijp nog steeds met geblesseerde knieën rondlopen, werd de plaats onder de lat door Herre de Vries ingenomen. We kunnen gerust zeggen dat hij op een uitstekende wedstrijd kan terug zien. De Rijp hield tot kort voor het einde goed stand (11), maar toen volgde een ongelukkige beslissing van de scheidsrechter en kreeg Hollandia een strafschop toegewezen, welke werd benut (12). Met deze stand kwam het einde. De wedstrijd om de 3e en 4e prijs ging tussen de Rijp en onze oudetegenstander Sijbecarspel. De Rijp geloofde het in- deze wedstrijd wel, mede door de hitte. Sijbecarspel won met 60, zodat de Rijp de 4e prijs had verworven. De generale repetitie was dus slecht, heren, laat de komende competitie succesvoller verlopen, want Zondag wordt het seizoen geopend met een thuiswedstrijd tegen Z.A.P. uit Breezand. Deze wedstrijd vangt om 1 uur aan in verband met de door de V.V.V. georganiseerde harddraverij. Jongens, denkt er om, de eerste klap is een daalder waard. Geeft u allen tot het uiterste, dan is succes niet uitge sloten. Het tweede gaat naar Dreo 2, om daar om half drie de plaatselijke derbv te spelen. Jongens, doe je best om het verloren terrein van vorig jaar te her overen. De adspiranten trekken naar Pur merend om aldaar Purmersteija-adsp. c te ontmoeten. Deze wedstrijd kan gewonnen worden! De wedstrijd vangt om 12 uur aan. Hercules-nieuws Ledenvergadering op 3 Sept. Niettegenstaande de belangrijke ver gadering was er geen bijzondere be langstelling. Misschien stond dit wel wat in verband met de vacanties, maar laten de leden er voor zorgen dat zij een volgende keer weer aanwezig zijn. ln zijn openingswoord legde Maarten de nadruk op uniforme kleding en correcte verschijning. Wanneer wij op 2 October in Anna Paulowna op zullen treden, moeten we niet met ongeveer dezelfde kleding, maar met precies dezelfde kleding verschijnen. Bij de ingekomen stukken was een uitnodiging van U.D.I.W.I.K. uit Dirkshom, om deel te nemen aan een driekamp. Deze zal gehouden worden op 2e Kerstdag. Na enige besprekingen werd besloten om deze uitnodiging te aanvaarden. Hierna volgden de be sprekingen voor Anna Paulowna, waar voor de vergadering eigenlijk uitge schreven was. Een moeilijk punt is het oefenen van de afdelingen die mee moeten^doen in Anna Paulowna, zonder Om Vogelhoekje „DE SCHOLEKSTER'' „HOJ MATOPUS" Met haar wit zwart pakje, rode poten en .snavel is zij een der mooiste wied-vogels. Komt nu veelvuldig voor in de pol der. Wormen en waterinsecten vormen het voedsel. Broedt ook in de polder, 's Winters trek ken ze naar de kust, speciaal naar de wadden. dat de andere gymnasten hier te kort bij komen. Het is gewenst dat een paar voorturners deze afdelingen voor hun rekening nemen. Maar wie? Het ver voer uit Anna-Pauwlowna zal voor de jongeren op een aparte manier geregeld worden, zodat deze niet hoeven te wachten tot het de ouderen belieft om naar huis te gaan. Dit zal met het oog op de ere-avond en het bal na waar schijnlijk wel te laat worden voor de jongsten. Er zal daarom gevraagd worden of er een luxe auto kan rijden om de jongsten naar huis te brengen. Voor de overige deelnemers is besloten dat de leden boven de 16 jaar de bus- kosten zelf betalen, terwijl voor de jongeren de vereniging dit voor haar rekening neemt. Supporters die wensen mee te gaan, moeten zich voor 15 Sept opgeven bij één der bestuursleden* opdat er bussen besteld kunnen worden. De kleding welke gedragen zal wor den bestaat voor de heren; witte turn- broek met blauwe ceintuur, witte gvm- schoenen. Korte blauwe broek met witte baan. Jongens: korte witte broek met witte gymschoenen. Dames en meisjes: witte jurken. De kleding- commissie, bestaande uit de dames G. JonkerBrouwet, D. Molenaar Ubbels, A. Zijp en de heren D. Oly en W. Köhne, zal er voor zorgen dat de kledingstukken welke nodig zijn en bloc besteld worden. Ten slotte de uitvoeringen. Deze zullen gehouden worden op 10, 11, 17 en 18 Dec. Er zal zeer waarschijnlijk een kinderuitvoering gehouden worden op een middag. Zodat de kinderen in de zaal kunnen zitten en dus ook hun eigen uitvoering kunnen zien. Het is dan dus niet nodig dat zij de hele avond zitten opgesloten in een kamertje. P. K. R.H.C. Ons eerste elftal trok Zondag naar ïlpendam om aldaar tegen een sterke combinatie van Sebastienus te spelen. Ondanks de grote warmte werd er goed spel te zien gegeven. Tot de rust ging de strijd gelijk op en ging dan ook met gelijke stand (0—0) deze rust in. Na de rust direct een aanvallend R.H.C. en na 10 min. weet Rie Schermer R.H.C. de leiding te geven (10). Seb. zet nu alles op alles, maar onze invalster- keepster Breg Akkerman weet van geen wijken, hiesin goed bijgestaan door Agie Verwer en Lies Rijkes. Er' moet nog een halve minuut gespeeld worden als het uitzicht van onze keepster be lemmerd wordt en de stand is gelijk (11). Direct hierna is het einde. We kunnen met gerust hart de komende competitie ingaan. We zijn ingedeeld met Vrone 2 (St. Pancras), S.D.L. 2 (Groot-Schermer), Ursem 1 en G.S.V. 1 (Graftdijk), C.S.V. 1 en 2 (Castricum). Zoals u ziet wacht ons een zwaar programma. Op 25 Sept. begint de competitie. Train de laatste weken dus nog eens extra. Komt vooral vroeo op de training wegens de spoedig in vallende duisternis. Adspiranten om half zeven en senioren om 7 uur. Naar het Engel» »an BERTA RUCK Door J. JORISSEN -\ 45 „Natuurlijk", zei ik. De Baas zweeg. Het sch'een een lange discussie te zullen wor den. Ik ging op de tuintbank zitten een paar stappen van hem af, 'en hij leunde teigen een lage taak van de bruine beuk. Ik draaide mij een beetje oen, om naar de glimmende, witte torentjes van een tabaks plant te kijken, die achter de bank groeide en de geur op te snuiven. Wij hadden er inder tijd hele bedden van, en 's avonds kon je de geur door de hele tuin waarnemen „Majoor Montrésor heeft je immers zelf ver teld, dat hij mijn hele familie gekend had", ging ik voort. „Hij kende al de plaatsen waar ik geweest ben, vóór ik alles wat mij dierbaar was. moest verlaten, om voor mijn onderhoud te gaan zwoegen in die afschuwelijke stad van jou". „Je spreekt, alsof de City mij toebehoorde alsof ik er voor aansprakelijk was, dat je daar moest werken, alsof ik de schuld had aan dat alles! Is dat rechtvaardig? Moet ie voortgaan, dat aan raij te wijten? Stel je liever eens voor. Nancy, dat je mij niet daar het eerst ontmoet had." Voor de eerste maal noemde hij mij onwille keurig en heel gewoon bij mijn naam. „Denk je niet", ging hij voort, „dat we het dan samen vrij goed hadden kunnen vinden?" „Hoe kan ik dat weten?" zei ik. Ik voelde nog niets voor zijn voorstel. „Tracht je eens voor te stellen,,' hield hij vol, „dat ik je in je eigen huis ontmoet had, net als die hoe heet hij ook weer De naam Vandeleur zweefde weer tussen ons door net als de vleermuis. „Net als Montrésor- Stel je voor, dat je nooit op de N. O. was geweest er nooit zelfs van gehoord had, dan zou er in plaats van al dat gekibbel en al dat geplaag „Mijn enige toevlucht", dacht ik, en die wil hij mij ontnemen." „Zeker en vast tussen ons iets geweest kun nen zijn, dat op vriendschap leek." „Ik weet het niet", zei ik koppig. Hij veranderde even van plaats. Ik kon zijn gezicht niet onderscheiden. „Maar ik weet hét wel. Ik weet, dat je dat je M Hij wachtte even. „Nu?" zei ik, niet erg op mijn gemak. Wat kon ik?" „Je zou heel geschikt tegen me kunnen zijn, als je wou." Ik ben er van overtuigd, dat hy bedoeld had, heel iets anders te zeggen, maar dat het hem uit de mond was gevallen. Het zou veel natuur lijker voor hem geweest zijn, om nog een uur lang door te gaan met. argumenteren. Hij weet niet, dat een vrouw veel gevoeliger is voor de geringste waardering dan voor een logisch argument. „Heel geschikt!" Hij vond mij daar dus toe in staal Ik was blij, dat het zo donker was onder de beuk, want ik wilde niet, dat hij zien zou, dat zijn woorden enige effect gehad hadden, en ik van verbazing bloosde. Ik wilde niet aanzelen, maar ik wist niet zo gauw, wat ik zeggen moest. Ik was blij, dat hij een eindje van mij afstond. Daar kwam hij opeens naast mij zitten. „Wel?" vroeg hij vol verwachting. „H'm heel goed", hoorde ik mij met een zucht zeggen. „Je bedoelt dus, dat je wilt?" en hy voegde er haastig aan toe: „Er is dus vrede tussen ons?" „Ja" Het kwam er niet zo heel volmondig uit. „En in plaats van officieel verloofd", hij lachte even, „zullen we dus nu vrienden zijn echte kameraden?" „Zoals je wilt", ik zuchtte weer. „Je hebt promotie gemaakt", zei ik daarop, ik wilde niet al te beleefd zijn. „Nancy, ik weet dat er heel wat aan mij mankeert", zei hij openhartig. „Je moet wel denken, dat ik een ellendig humeur heb." „Nu", zei ik, „je schopte Cariad flink, is 't niet?" „Hij verdient het. Hij is ontzettend bedorven. Moeder bederft iedereen. „En je hebt Theo aan 't schreien gemaakt". „Dat zal haar goed gedaan hebben." „Dat deed het niet. Ze was vandaag weer even erg." „Zo? Dan zal ik haar „Neen, ze was het niet. Ik bedoel jij was weer even erg." „O, maar ik wij beginnen van vandaag af met een heel ander leven," zei hij lachend. „Dat is nu toch afgesproken, niet waar? Goed. Het zal nu heel wat beter gaan." „Ja, gemakkelijk genoeg voor hem om dat te zeggen", dacht ik, terwijl ik opstond, om naar huis terug te keren. Hij stond ook op. „Nancy", zei hij toen, terwijl hij zich in zijn hele lengte uitstrekte, „zullen we er elkaar de hand op geven?" „Dat is goed" zei ik. Wat moest ik anders zeggen? Ik denk niet, dat het zo'n grote verbetering zal wezen. Voor mij zal het veel moeilijker zijn en een beetje vernederend ook. Toch Toen hij zijn hand uitstak, en ik de mijne er in legde, drukte hij die met warmte en harte lijkheid. Het was de eerste haal, dat we elkaar een hand gaven. Gisterenavond, een kus op mijn haar. Vanavond een handdruk! En tegen mijn verwachting in, heeft hij die kus helemaal niet genoemd. Ik denk, dat hij het nu ook niet meer doen zaL HOOFDSTUK XX. Dikwijls, als ik my voorstelde, dat iets heel prettig en gemakkelijk zou gaan, kwam het heel anders uit en bracht het mij niets dan moeilijkheden en onaangenaamheid. Dat was ook het geval met het op eigen benen staan in Londen. Andere dingen, waarvan ik niets goeds ver wachtte, bleken niet zo kwaad te zijn, als zij wel leken, zo als nu bijvoorbeeld die overeen komst met mijn chef, meneer Waters, om vrien den, echte kameraden te zijn. Hij is werkelijk hoe zal ik het noemen? anders geworden. (Wordt vervolgd).

Rijper Courant | 1949 | | pagina 5