ÊWIMCA en Spel Slechte start van Purmersteyn WEK DE GAL IN UW LEVER OP is Verloofd J 3 Purmerend wint van Nordstrand Hêt is Purmersteyn niet mogen gelukken haar eerste competitiewed strijd in dit seizoen te winnen. Niet dat zij zoveel minder waren dan de IJ-boy's. Drie kwart van de wed strijd waren ze de sterkste maar door slecht schieten en goed keper- wérk van de doelman der gastheren wist men het niet verder te brengen dan één doelpunt. IJ-boy's wist ech ter Hille tweemaal te verschalken, het laatste doelpunt 2 min. voor het einde. De buitenspelers waren bij Purmersteijn het zwakste deel, Zou tendijk en Hille kunnen op een goe de wedstrijd terug zien. Zondag a.s. ontvangen de bruin-witten EVC. De ze streek derby trekt altijd veel be langstelling, j.1. Zondag won EVC op het nippertje van Meervogels. Pur mersteijn let op. En verder waren de uitslagen Purmersteijn 2Uitgeest 2 30 RCZ 3Purmersteijn 3 81 Purmersteijn 4WVSV li... 52 Purfner 1Broek in Waterl. 1 12 Jun.: OFC APurmersteijn A 22 Adsp.: OFC A-Purmersteyn A 0—8 Purmersteijn BODIZ A03 Purmersteijn CDe Rijp A 14 En Zondag staat op het programma P urmers teij nE V C. BerdosPurmerend. Purmerend 2RCZ 3. Purmersteijn 3VVZ 3. Broek in Waterland 2Purmerend 3. OSV 6Purmersteijn 4. Kwadijk 2Purmer 1. Groot Schermer 2Purmerend 4. Jun.: Purmersteijn ABlauw Wit A. DREO APurmerend A. Adsp.: P'rsteijn AAssendelft A. Purmersteijn BWestzaan A. Oosthuizen APurmersteijn C. Zuiderwoude APurmersteijn D. Purmerend APSCK A. Purmerend BDREO B. PurmerendNordstrand Het was Zondag een grote dag voor Purmerend. Noordse spórt- vrienden waren te gast bij de R.K. Voetbalver. Purmerend. Zaterdags 's avonds waren ze reeds gekomen, verwelkomd door vele belangstel lenden. Met muziek van Crescendo maakte men een rondrit door de stad waarna de spelers van Nordstrand in het clubgebouw van de Ver. harte- lij'k werden toegesproken door de voorzitter der Ver. de heer W. Glan- dorf. Deze sprak tevens zijn dank baarheid uit aan de heer T. Roelofs die als promotor deze uitwisseling tot stand had gebracht. De secr. der Ver. Nordstrand, de heer N. Demetriades, dankte allen hartelijk voor de schit terende ontvangst en hoopte het vol gend jaar de Purmerenders in Oslo te mogen begroeten. Het hoogtepunt van dit bezoek was natuurlijk de voetbalwedstrijd. Vooraf werden we derzijds vriendelijke woorden gespro ken en geschenken uit gewisseld. De promotor T. Roelofs vertaalde het gesprokene in het Noors. Nadat Deken Schamper de aftrap had verricht, kwam er direct al vaart in 't spel. De gasten speelden echter veèl te kort om succes te hebben. Door goed werk van Glandorf wist J. Groothuizen de score te openen. Even later werd het door een fout van doelman Svein Helmen 20. Voor de rust wist echter Per Andre- sèn de stand op 21 te brengen. Na de rust het zelfde spelbeeld. Purmerend meer in de aanval, wat dan ook uitgedrukt wordt in twee doelpunten. Hiertegenover wist de middenvoor van de gasten nog één te stellen waarbij het einde met een 42 overwinning voor Purmerend kwam- Vrijdagmiddag zijn de gasten weer vèdrokken na nog verschillende Uit stapjes te hebben gemaakt. Tot het volgend jaar en dan in Oslo. VERGADERING PURMERSTEIJN De V.P.V.V. Purmersteijn had een spoedvergadering uitgeschreven voor het bouwen van nieuwe kleedkamers, die geplaatst moeten worden voor de door de brandvernielde. Toen de voorzitter, de hr. J. Zijp, de vergade ring opende bleek de opkomst uit stekend te zijn. Het bestuursvoorstel, voor het bouwen van een nieuwe kleedkamer werd toegelicht door de heer Schagen. De kosten waren on geveer f 8500. Velen waren van me ning dat deze onkosten voor Purmer steijn te hoog waren. Het bestuurs voorstel werd dan ook verworpen. Vele andere plannen werden nu be sproken maar tot een oplossing kwam men niet. Op voorstel van de heer C. Beukenkamp zal nu het be stuur twee plannen uitwerken n.1. kleedkamers met spoorwagens en kleedkamers achter de tribune's maar dan in eenvoudiger vorm. Op de vergadering van a.s. Maandag zul len de leden dan opnieuw bijéén ko men om dan definitief een uitspraak te doen. ATHLETIEK De athl. afd. N.E.A.-Volharding heeft een begin gemaakt voor club kampioenschap athletiek. De eerste uitslagen waren: Meisjes en dames: kogelstoten 1. Net Zijp 9.70m; 2. G. Hooyberg 8.35 m; 3. J. Meyer 8.10 m. Discuswerpen: 1. J. Meyer 23.97 m; 2. Net Zijp 22.61 m; 3. Nel Zijp 20.84 •meter. Hoogspringen: 1. G. Hooyberg 1.35 m; 2. Nel Zijp 1.30 M; 3. Tj. de Groot 1.20 meter. Heren jun.: Discuswerpen: 1. P. Beuse 30.30 m; 2. C. Schouten 29.92 m;3. A. v. Doornik 26.84 m. Kogelstoten: 1. C. Schouten 10.35 m: 2. P. Beuse 10.19 m; 3. H. Groot 9.78 meter. Hoogspringen: 1. W. Tromp 1.65 m; 2. C. Verwer 1.60 m.; 3. P. Beuse en A. v. Doornik 1.50 m. DUIVENSPORT 102 duiven namen deel aan de wed vlucht van Vdlvoohde. De duiven wer den gelost om 8 uur 55 min., de eer ste duif werd geconstateerd om 11 uur 53 min. 48 sec. De leden van BEP behaalden de volgende resul taten: 1 en 2. M. Spaans; 3. P. v. d. Velden; 4. en 14. H. Schipper; 5, 10, 15 en 19 J. Bandt; 6, 17 en 20 C. W. de Gier; 7. 8, 11 en 16 J. Beukenkamp; 9. Kremer; 12. D. Boots; 13. P. Zuidewind. Oosthuizer voetbalnieuws „Oosthuizen" speelde Zondag 4 competitiewedstrijden en 1 vriend schappelijke wedstrijd. Des morgens ontving het derde elftal Oudendijk 3. Het werd een vrij saaie vertoning en wanneer de Oost- huizenaren wat beter hadden aange pakt, dan zouden zij zekér de punten thuis heb'ben kunnen houden. Thans werd het een 21 overwinning voor Oudendijk 3. Het tweede elftal ging op bezoek 'bij Beemster 2. In een aardige wed strijd werd verwoed om de overwin ning gestreden en de verhouding was dusdanig, dat een gelijk spel hier zeker op z'n plaats was geweest. De mannen van Kerkhoven waren ech ter wat gelukkiger en zij wisten Oosthuiizén 2 met 10 te siaan. De A-adspiranten ontvingen Ouden dijk A thuis. De Oosthuizer jongens waren flink in de meerderheid en vrij regelmatig wisten zij de bal in het Oudendijker net te deponeren. Een Oosthuizer 60 overwinning was hier het resultaat. De B-adspi- ranten speelden een vriendschappe lijke wedstrijd in Kwadijk tegen Kwadijk A. Hoewel de Kwadijkei- jongens veel zwaarder waren, hield Oosthuizen dapper stand, maar moest tenslotte met 42 verliez-en. Voor de wedstrijd Oosthuizen 1- Oudendijk 1, welke des middags on der uitstekende leiding van de heer Otter werd gespeeld, bestond veel belangstelling. Aanvankelijk scheen het dat Oudendijk de beste papieren bezat. Het Oudendijker elftal zette direct een hoog tempo in en Oost huizen kon aanvankelijk geen vat op het vlugge spel krijgen. Reeds vrij spoedig hadden de mannen van Verblauw succes. Nauwelijks waren 3 minuten gespeeld of Oudendijk nam reeds de leidiiig. Het duurde enige tijd voordat Oosthuizen zich los gespeeld had, maar toen ontwik kelde zich een vrijwel gelijk op gaande strijd. Na ongeveer 20 min. bracht Koning de partijen op gelijke voet. Oosthuizen gaf zich hierna ge heel en spoedig gaf de Jong Oost- huizen de leiding, om er even later 31 van te maken. Even voor de rust wist Oudendijk de achterstand te verkleinen door een kopbal, die Pauws te machtig bleek. Na de rust had Oudendijk weer het initiatief in handen, maar er werd in de voor hoede vrij onsamenhangend gespeeld, zodat .de Oosthuizer achterhoede op vrij gemakkelijke wijze de aanvallen onschadelijk kon maken. Oosthuizen kwam èr weldra weer beter in en vrij spoedig had Koning succes en bracht hij de stand op 42. En hoe Oudendijk hierna probeerde de ach terstand te verkleinen, Oosthuizen bleef in de meerderheid. Weer was het Koning, die de stand op 52 wist te brengen. En nauwelijks nadat er was afge trapt, zat Oosthuizen weer voor het Oudendijker doel. Mooij gaf een fraaie voorzet naar Koning, die zich even vrijspeelde en met een hard schot de stand op 62 wist te bren gen. Dat Opsthuizen hiermede nog lang niet binnen was, bleek al spoe dig, toen Verblauw naar voren ging. In een periode, waarin de Oosthui zer doelman practisch op geen en kele aanval meer reageerde hij had misschien last van de warmte wist Verblauw de stand op 63 te brengen, terwijl even later door zijn werk het vierde Oudendijker doel punt werd geboren. Oosthuizen -ïok zich daarna terug en door stug ver dedigen wist men erger te voorko men. Het was en bleef 64 voor de thuisclub, die daarmede een alles zins verdiende overwinning be haalde. B.F.C.-nieuws Uitslagen van Zondag 11 Sept. j.1. BFC I—ODIZ I2—2 BFC II—Oosthuizen H 1—0 BFC A—Graftdijk A 1—3 Een zege, een gelijk spel en een nederlaag was voor- onze club de oogst op deze eerste competitie dag van het seizoen 1949'50. Een resul taat, waarmede wij, over het geheel bezien, tevreden kunnen zijn. Heft tweede Het tweede elftal begon 's morgens tegen de Oosthuizer reserve's al goed en zag in een aardige wedstrijd kans de punten aan de Buurt te houden. Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd en hoewel zich aan weerszij den scoringskansen voordeden, wa ren de verdedigers veelal de baas over de aanvallers, behalve dan in de tweede helft, toen de O.-achterhoede voor een goede combinatie tussen de op de rechtsbuitenplaats opererende B.-midvoor en z'n linksbinnen, moest zwichten en de O.-keeper kansloos werd gepasseerd. In de laatste minu ten voorkwam de B-keeper de ge lijkmaker door een gevaarlijk hard schot op goede wijze te stoppen. De adspiranten De adsp. kregen van hun grootste tegenstanders uit de vorige compe titie, Graftdijk A, niet veel gelegen- U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter s Leverpllletjes. heid een zelfde stukje uit te halen als verleden jaar. Het werd "nu een 31 nederlaag voor onze jongens. De rust ging in met een 1—0 achter stand, welke in de tweede helft werd opgevoerd tot 30, waarna onze jongens hun moedig volhouden be loond zagen door een doelpunt van de rechtsbinnen, daarmede de eer reddend wat ook wel verdiend was. Het eerste Zoals begrijpelijk ging de grootste belangstelling uit naar het eerste op treden van ons eerste elftal in haar nieuwe omgeving. B. I ontving daar toe bezoek van ODIZ uit Zaandam, een ploeg welke vorig seizoen in de 4de klasse KNVB uitkwam doch nu haar geluk beproeft in de afdeling N.-Holland. Het is een pittige wedstrijd gewor den, waarin, vooral in de eerste helft, in een hoog tempo werd ge speeld. Onze jongens waren in deze helft iets sterker en zagen dit door een mooi doelpunt van de midvoor beloond. Met deze 10 voorsprong voor B. brak tevens de rust aan. De tweede helft bracht een iets lager tempo, wat gezien de weersom standigheden niet te verwonderen was. Hoewel O. iets meer domineer de, was het de B.-linksbuiten, die er keurig 20 van maakte. De Zaandammers gaven het echter nog niet op en toen B. even verslapte in de verdediging, zagen zij met enige snelle uitvallen kans de B.-kee per het nakijken te geven, waarmee de partijen weer op gelijke voet wa ren gekomen. Het laatste gedeelte van de wedstrijd was zeer spannend daar beide ploegen heftige pogingen in het werk stelden de zege uit het vuur te slepen, doch men slaagde hierin niet. Met een verdeling van de punten kwam het einde, van een door ons eerste goed gespeelde wedstrijd, doch waarbij men moet bedenken, dat ook een 20 voorsprong altijd nog geen veilig zijn betekent. a.s. Zondag gaat B. I op bezoek bij SVA I te Assendelft, welke ploeg tot één der sterkste van de afdeling gerekend kan worden. Onze jongens kunnen .zich wel voorbereiden op 'n vuurproef, doch wanneer er wordt aangepakt zoals afgelopen Zondag, dan is er misschien kans dat het nog zal meevallen. Het tweede gaat ook al op bezoek evenals de adsp. B. II naar Zuider woude II, de adspiranten naar Oost huizen c. Voor beide elftallen een wedstrijd waarin kansen ziftten een puntjj mee terug naar de Buurt te nemen. Jongens wij rekenen op jullie. De vertrek en aanvangstijden zijn als volgt: 2.30 uur SVA I—BFC I, vertrek I uur per autobus. 12 uur ZVC II—BFC II, vertrek II ui per autobus. 10 uur Oosthuizen BBFC A, ver trek 9 uur per fiets. Voor het derde elftal zie men even bij Jonker. A.V.V. De Rijp-nieuws De Rijp heeft de competitie niet glorieus ingezet. Van de 3 gespeelde wedstrijden werd er slechts één ge wonnen en dat waren nog wel de adspiranten. Het eerste Door het eerste elftal werd het stopperspil-isysteem gespeeld maf|r dat gaat zo maar niet één, twee, drie en willen jullie tot succès komen laat dit systeem, dan maar direct varen en speel je oude spel. Het eerste speelde tegen het pas gepromoveerde ZAP uit Breezand. Het eerste kwar tier was De Rijp zeer sterk in de aanval en was niet voor het ZAP- doel vandaan te slaan maar het suc ces kwam van de andere kant als de linksbuiten na wat heen en weer ge- trap hard inschiet. Er zijn dan 17 m. gespeeld. Hoe De Rijp ook werkt er is geen doorkomen aan. We noteren een hard mooi schot van Hooyberg, da door de keeper tot corner wordt gewerkt. Na 30 min. een snelle aan val van ZAP en als keeper De Vries over de bal heen trapt is het 02. Zwaan wandelt door de ZAP-verde- diging heen maar met alleen de kee per voo- zich schiet hij hard tegen deze op. 5 min. hierna is het 03. Na 40 min. is het weer de linksbuiten die er 04 van maakt. Even hierna zelfs 05 maar direct hierop maakt W. Zee er 15 van. Dan is het rusten. Na de rust staat De Rijp voor de ho peloze taak een grote achterstand in te lopen. Wel is de Rijp steeds in de aanval, maar het loopt niet mee. Een schot van Bunschoten had beter lot verdiend. Zwaan kopt prachtig in maar de ZAP-keeper is in goede vorm. Uit een corner kopt Zwaan ne- over de lat. Bij een ZAP-aanval blijft de achterhoede staan en De Vries wordt omspeeld 16. 10 min. zijn nog 'te spelen als W. Zee mooi doorgeeft aan Spaarman en deze brengt met een hard schot de stand op 26. Even voor het einde weet ZAP de stand op 27 te brengen waarmee het einde komt. Hooyberg, Zwaan en Spaarman waren de beste spelers bij De Rijp. Het tw»eöe. Het tweede was bij onze bu^en Dreo II op bezoek maar konden het niet verder brengen dan met aen 50 nederlaag, waarvan 3 doérpan- ten werden gemaakt door de Be spelers. Ruststand 2—0. Lest bes* de adspiranten die in Purmerend te gen Purmersteyn adsp. C speelde, nadat de rust met 00 was ingegaan wisten zij toch met 41 te overwin nen. De makers van de doelpunten waren S. Roemer, C. Prins, Jb. d^ Jongh en Nico de Jongh, Jan Zee en N. de Jong'h waren de uitblinkers. Goed zo jongens. Voor Zondag vermeld het pro gramma, dat de Rijp naar Andijk moet. Een verre reis maar we hopen dat het ons toch een puntje opbrengt. Volhouden jongens. Het tweede is vrij terwijl de adsp. in Monnikendam spelen tegen de adsp. van Monnikendam A om 11 u. Probeer met de punten huiswaarts te keren. Succes. Dreo-nieuws Vijf van de zes elftallen waren er Zondag j.1. in het veld. Ons eerste elftal dat op bezoek was bij het sterke Meervogels wist tot de rust goed vol te houden en dank zij onze goede achterhoede en keeper bleef het 00. Na de rust toen onze rechts back Abblas werd vervangen door Coo Veraart leek het of onze man nen de schrik in de benen was ge slagen en Meervogels wist vier keer te doelpunten waartegen onze man nen niet één keer het vijandelijke doel wisten te doorboren. Jammer dat onze secretaris voorlopig niet meer kan spelen wegens de opgelo pen enkelblessure. Erg onsportief van de Meervogels-spelers om te zeg gen dat deze speler wegens moer heid uit was gevallen en er een frisse speler na de rust inviel. Ons tweede dat AVV 2 op bezoek had kon een gemakkelijke 50 over winning behalen. Veel moois wat betreft voetbal zagen we hier niet. Verder was het een sportieve strijd en dat is in zo'n plaatselijke derby wel eens anders. Ons derde heeft grootse plannen dit jaar. Met 52 bleven ze de baas over Zuiderwoude 2. Goed gedaan van Schrama en zijn mannen. Onze Jun. hebben zich ook ge weerd tegen VVZ in Zaandam. Met slechts 20 werd er verloren. Als Lou weer in jullie elftal wordt op genomen dan zullen successen niet uitblijven. De A-adspiranten verloren op het kantje af met 21. En nu het programma voor a.s. Zondag. Om 12 uur DREO A-adsp—USVU; 1 uur DREO Jun.Purmerend A; 2.30 uur DREO I—Br. in Waterl. I. Ons tweede speelt om 12 uur in Landsmeer tegen IVV 4 en het derde om 2 uur in Oosthuizen tegen het tweede van dien zelfden naam. En dan onze B-adsp. om 12 uur in Pur-- merend. R.H.C. De laatste Zondag van kermis zal ér een wedstrijd op het De Rijp-sport- terrein worden gespeeld tussen twee RHC-ploegen aangevuld met grote adsp. Deze wedstrijd is bedoeld als een laatste oefenwedstrijd voor de a.s. competitie, die 25 September be gint. De aanvang van de wedstrijd is vastgesteld op half drie. Naar het Engels ran BERTA RUCK Door J. JORISSEIS 46 Ik wêet, dat hij zijn best doét, geschikt te zijn tégen mij, maar het niet zo overdrijft, dat ik verplicht ben onnatuurlijk lief terug te doen. Ik begin in plaats daarvan te voelen, dat ik hem gauw even graag zal mogen lijden als Blanche en Theo, hoewel ik niet zoveel van hem zal kunnen houden als van zijn moeder, die ik elke dag liever vind. Vanmorgen, nadat ik de Baas naar het sta tion had gebracht, riep zij mij bij zich in de kleine kamer naast het salon, waar ongeveer niets staat behalve haar schrijftafel en een en kele armstoel, maar waarvan de wanden be dekt zijn met portretten van 'haar kinderen; op alle mogelijke leeftijden genomen. Zij zat aan haar schrijftafel met een stapeltje brieven voor zich, die zij moest beantwoorden. „Ga in die grote stoel zitten, Nancy", zei ze. „Ik zal je maar een enkel ogenblik ophouden, maar ik wou je even spreken over onze plan nen voor de zomer." „O ja?" begon ik. De veertien dagen, die ik, volgens afspraak, op The Lawn zou doorbren gen en die mij nu wel drie maanden toe schijnen zijn morgen om. Ik wilde haar daar juist aan herinneren, toen zij zei: „Niet alleen Billy, maar ook wij allen, wil den zo graag, dat je nog wat hier bleef, Nancy. Dat wil je toch wel, is het niet, tenminste als je geen andere plannen hebt?" „Neen, die heb ik niet", zei ik, hoewel enigszins aarzelend. Ik had er nu niets tegen, om te blijven, maar mocht ik het wel doen?" „Wij heb'ben nog maar zowat een Week, voor we naar Anglesey vertrekken. Dat wil zeggen, de meisjes en ik denken Zaterdag over acht dagen te gaan." „Naar Port Cariad?" vroeg ik. „Heet het plaatsje, waar hij van verteld heeft, niet zo?" „Ja, Billy is er zo graag. Het is maar een heel klein plaatsje met een station, een postkan toortje en wat huisjes. Wij nemen de twee huisjes, die het dichtst bij het strand liggen en laten de vrouw en haar dochter alles voor ons doen. Billy vindt dat zoveel prettiger dan naar de een of andere badplaats te gaan met boulevards en hotels en dergelijke." „Natuurlijk." Mevrouw Waters glimlachte vrolijk. „Als jij dat ook prettiger vindt, ga dan metv ons mee. Billy scheen er niet heel zeker van, of je bet niet wat saai zou vinden, maar ik moest hem beloven het je in elk geval te vragen. Ga je dus mee?" „Ik zal het heel graag doen", zei ik en ik meende het ook, want sedert die wijziging in mijn verhouding tegenover meneer Waters, is er voor het ogenblik een eind gekomen aan alle mogelijke complicaties. Het weegt wel op tegen het genot, dat ik er vroeger in schepte, om mijn chef te hinderen. Ik heb nu, schijnt 't, al de voordelen van geëngageerd te zijn met een man, die gemakkelijk in omgang is, zonder dat ik voel, dat het mij tot iets bindt. Ja, ik vind het prettig, om met een man te praten en van zijn gezelschap te genieten, zonder enige bijgedachte. En dit schijnt mij alleen mogelijk als men officieel, dat wil zeggen in naam ge- engageerd is. Anders is er altijd de mogelijk heid van een werkelijk engagement. De hele tijd, terwijl zij een gezellig gesprek samen houden over werkelijk interessante din gen niet over liefde en onzin komt toch hun geweten hun plagen, of zijn ze zelfbewust en herhalen bij zichzelf: „Ik mocht eens verliefd wórden." „Jij mocht eens verliefd worden." „Zij mocht eens denken, dat ik verliefd werd." „Hij mocht eens denken, dat ik hoopte, dat hij verliefd zou worden." „We mochten beiden eens verliefd worden." „Jullie rhochten ons eens plagen gaan en zeggen, dat wij verliefd zijn." „Zij mochten eens zeggen, dat wij werkel^f geëngageerd 2ijn." (Wordt vervolgd,

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3