iramnnspei momick Fraaie overwinning van Purmerend is Verloofd Gelijk spel van Purmersteyn tegen E.V.C. Purmersteijn heeft het tegen EVC niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Voor de rust was het een goede wedstrijd van de bruin witten wat dan ook werd uitgedrukt in twee doelpunten. De eerste was uit een prachtig genomen corner van Zou tendijk. Voordat de goed werkende keeper Klein er erg in had, was de bal achter hem verdwenen. Tien mi nuten hierna was het weer Zouten dijk, die met een fraai schot de EVC-doelverdediger weer deed vis sen. Ih deze periode was P. veel ster ker en met een beetje geluk had de score hoger kunnen zijn. Het tweede gedeelte was van heel ander kaliber. Nu was het EVC die een zware druk op het P.-doel uitoefende. Uit een corner weet dan door te vlug uitlo pen van Hille de midvoor de achter- stand in te lopen 21. EVC zet er nu alles op en enkele P.-spelers ra ken vermoeid. Wanneer Nierop hands maakt wijst de scheidsrechter onverbiddelijk naar de stip. Deze strafschop wordt keurig genomen en de stand is 22, waarmede het einde kwam. Zondag wederom een zware wedstrijd voor Purmersteijn n.1. uit tegen Monnikendam. Purmerend deed het beter en won haar eerste competitie-wedstrijd met 40. De rust ging in met een voor sprong van 10, een doelpunt ge maakt door Tussenhuizen uit een fraaie voorzet van Glandorf. Na de rust ging het nog beter ondanks he vige tegenstand van Berdos. Door goed werk van Groothuizen en Tus senhuizen wordt de voorsprong ver groot en gebracht op 40. Purmer end kan op een goede wedstrijd terug zien en we zien vol vertrouwen de wedstrijd a.s. Zondag tegen VVW te- gemoèt. En verder waren de uitslagen: Purmerend 2RCZ 3 31. Purmersteijn 3VVZ 3 20. Broek in Waterland 2P'rend 3 23. OSV 6Purmersteijn 4, afgekeurd. Gr. Schermer 2P'rend 4 41. Junoren: Purmersteijn aBI. Wit a (Z) 73. DREO aPurmerend a 00. Adspir anten: P'steijn aA'delft a 12. P'steijn bWestzaan a 80. Oosthuizen aP'steijn c, afgèlast. Zuiderwoude aP'steijn d 31. Purmerend aPSCK a 5—-1. Purmerend bDREO b 11. En Zondag staat op 't programma: MonnikendamPurmersteijn. PurmerendVVW. Purmersteijn 2—EVC 2. VVZ 3Purmerend 2. ZFC 6Purmersteijn 3. Purmer. 1—WBSV 2. Purmerend 3—WSVS 2. Graftdijk 2Purmerend 4. Junioren: Assendelf aPurmersteijn a. VVZ aPurmerend a. Adspiranten: Purmersteijn aRCZ a. Meervogels Z. aPurmersteijn b. Oudendijk aPurmersteijn c. Volendam cPurmerend a. Purmersteijn dEVC b. Volendam dPurmerend b. A PURMERSTEIJN VERGADERDE Ten tweede male kwamen de leden bijeen ten einde een oplossing te zoeken vooi het bouwen van kleed kamers. Het bestuur had nu 'n voor stel dat f 6000 moet kosten. Dit zal echter aanmerkelijk lager kunnen worden, daar verschillende personen spontaan him medewerking toezeg den. Het wordt nu een flink gebouw met ruime kleedkamers, wasgelegen heid enz. Over ruim 8 weken denkt men het gebouw klaar te hebben. Het bestuursvoorstel, dat werd toe gelicht door de technisch adviseur, de heer Kwadijk, werd met 54 stem men voor, 4 tegen en 1 blanco aan genomen. MOTORSPORT De Motorclub Purmerend en Om streken organiseerde voor haar le den een Avond-Betrouwbaarheids^- Rit. Onder zeer slechte weersomstan digheden werd deze rit gehouden, mede hierdoor werd het een zware tocht. Het bleek echter dat onder de leden kundige rijders waren. De prijzen werden gewonnen door: 1. I. Bus, 8 strafpunten (winnaar van de wisselbeker, uitgeloofd door de fa. Schermer). 2. P. Kistenmaker, 12 strafpunten. 3. N. Beemster, 15 strafpunten. 4. A. Evers, 28 strafpunten. 5. C. Bakker, 78 strafpunten. 6. H. Havik, 95 strafpunten. 7. P. Poppen, 96 strafpunten. 8. A. Lanting, 114 strafpunten. 9. F. Jalink, 121 strafpunten. 10. St. Limburg, 150 strafpunten. De duorijdsters van de eerste drie winnaar ontvingen nog een keurig lepeltje, uitgeloofd door de heer Pop pen. De leiding van deze rit was in de bekwame handen van de voorz., de heer E. Steert. Aan de betrouwbaai*heidsrit uitge schreven door de V.V.V. te De Rijp, georganiseerd door de motorrijders club Schermerhorn namen 15 leden uit Purmerend deel. De heren A. Evers en P. Kistenmaker wisten be slag te leggen op de 7e en 8ste prijs (n: loting) beide met 4 strafpunten. PAARDENSPORT De nazomerfeesten en tentoonstel lingen troffen het met het weer heel slecht. Ook het sportieve gedeelte kreeg van het hemelwater ruim schoots zijn deel. Het begon al bij de harddraverij, een uur voor de aan vang regenbui op regenbui, geluk kig werd het tijdens de race droog. 20 paarden kwamen aan de start, waarvan in de eerste omloop als winnaars kwamen: Kalumet Axkit, Dutch Hannover, Kine Charles, Hen- ny Rols, Frans, Laetare A, Limbus, Ju Ju, E Anvil, Juliana Lee. Hiervan bereikten de derde omloop Henny Rols, Dutch Hannover, Laetare A, Limbus, Juliana Lee. In de derde omloop won Laetare A van Henny Rols, Libus van Juliana Lee terwijl Dutch Hannover stilstaand paard was. De beslissing bracht als uitslag: lste prijs f 1000: Laetare A, eig. P. J. A. Botman, ber. J. v. Leeuwen Jr. 2de prijs, f 400: Dutch Hannover, eig. M. P. v. Renswoud, ber. L. Ensing. 3de prijs, f 150: Limbus, eig. W. Dompeling, ber. J. Wagenaar. Van de toto werd druk gebruik gemaakt, hier was de uitslag: le oml. winnend f 3.50 pl. 1.50, f 1.90 en f 1.60. 2e oml. winnend f 3.60 pl. 1.50, f 1.60 en f 2.50. 3e oml. winnend f 4.70 pl. 1.40, f 1.40. A ATHLETIEK De verdere uitslagen om het club kampioenschap van N.E.A.-Volhar ding luiden als volgt: 100 m. Jun.: 1. C. Verwer 12.3 sec.; 2. A. v. Doornik 13 sec.; 3. H. Groot 13.2 sec.; 4. A. Geusenbroek 13.4 sec. Speerwerpen Jun.: 1. L. Langhorst 32.07 M; 2. P. Beuse 28.20 M; 3. C. Schaatsbergen 27.78 M: 4. A. v. Door nik 26.66 M. Na 5 nummers is de stand Junio ren: 1. C. Verwer 1971 p.; 2. P. Beu- se 1959.5 p.; 3. A. v. Doornik 1877.5 P-: 4. C. Schouten 1697 p. 60 M. dames Jun.: 1. M. Smits 9 sec.; 2. Net Zijp 9.3 sec.; 3. Tj. de 60 M. dames: 1. J. Meyer 8.9 sec.; 2. Nel Zijp 9.1 sec.; 3. Gear Hooyberg 10 sec. 80 M. dames Jun.: 1. M. Smits 11.6 sec.; 2. Net Zijp 12.3 sec.; 3. Tj. de Groot 14.1 sec. 100 M. demes: 1. J. Meyer 14.8 sec.; 2. Nel Zijp 15.7 sec.; 3. Ger Hooyberg 16 sec. Na 6 nummers is hier de stand da mes Junioren: 1. Net Zijp 1300.5 p.; 2. Mien Smits 1068 p.; 3. Tj. de Groot 6887 p. Dames: 1. Jarrny Meyer 1266.5 p.; 2. Nel Zijp 1205.5 pi; 3. G. Hooyberg 950 p. V RINGRIJDERIJ De weersomstandigheden bij het ringsteken, georganiseerd door „Pr. Bernhard", waren wel heel slecht. Na spannende ritten werden uit de 37 deelnemers de volgende prijzen behaald: lste pr. mej. Jonker, Jisp, (f 40). 2de pr. S. Jonker, Jisp (f 25). 3de pr. v. Prooyen, Oostzaan (f 10). 4de pr. W. Groot, Starnmeer (f 5). Als schoonste geheel werd winnaar Jan Witkamp, Jisp, (f 10) en 2de P. de Goede, Purmer (f 5). A ZEILEN De Watersportver. ,,'t Neckerhop" organiseerde j.1. Zondag haar slui tingswedstrijden in het Noord-Holl. Kanaal. De uitslagen waren: Grote vrije klasse: 1. H. Lanting met „Jan van Gent" 't Neckerhop; 2. E. Edzes met „Golfzang", 't Zwet en Marken. 16 M.2 NN A klasse: 1- D. Kok m. „De Wintervank", De Breek; 2. Seel- meyer met „Pasaat", De Breek. 16 M2. NN B klasse: 1. K. Boes m. „Charon", 't Neckerhop; 2. F. Post met „Stern", 't Neckerhop. BM: 1. Hartman met „Begrijp jij 't", De Breek; 2. v. d. Linde met „Riad", De Breek. DUIVENSPORT De duivensportver. B. en P. orga niseerde een wedvlucht van af Mons voor oude en jonge duiven. De vo gels werden gelost om 9-35 uur. De eerste duif kwam binnen om 12 uur 54 min. 30 sec. De volgorde werd als volgt: 1, 10 J. Bandt; 2, 3, 4, 5, 8 J. Beu kenkamp; 6, 11 C. W. de Gier; 7 Jb. de Lange; 9 P. v. d. Velden; 12 H. Schipper en 13 M. Spaans. B.F.C.-nieuws Uitslagen van Zondag 18 Sept. j.1.: SVA 1-BFC 1 3—0, ZVC 2-BFC 2 0-10, O'huizen o-BFC a 0-3 (vriend schappelijk). Op deze tweede competitie-Zondag waren het onze reserve's, welke kans zagen voor puntenwinst te zor gen. In een gemoedelijk partijtje te gen ZVC 2 wisten onze jongens tien doelpunten te fabriceren, waartegen over de Z. mensen niets kond ~u stel len. Goed gedaan B'ers, dat geeft moed voor de komende wedstrijden. Doch denkt eraan, de weg is nog lang en er zullen zeker nog wel zwaardere ontmoetingen te wachten zijn, waarin het niet zo gemakkelijk zal gaan. Het eerste. Het eerste heeft van zijn uit stapje naar Assendelft niet dat ple zier mogen beleven, dat wij gaarne gehoopt hadden. SVA, waartegen B 1 het ditmaal moest opnemen, bleek zowel technisch, als in ploeg- verband, sterker dan onze jongens. Een geduchte handicap voor B 1 was het zo spoedig uitvallen van de mid voor, waardoor een wijzigen van de opstelling noodzakelijk werd. Doch ondanks deze tegenslag voor B. is het een goede wedstrijd geweest, welke eerst in de tweede helft ten gunste van SVA beslist werd. In de eerste hëlft zag geen van beide ploe gen kans het tot doelpunten te bren gen, waarbij de B-keeper het echter zwaarder had te verduren dan zijn collega aan de overzijde. Na de her vatting waren de eerste kansen voor onze jongens, doch deze wist men niet te benutten. Toen de SVA-links- buiten er 20 van had gemaakt, kreeg B. 1 de kans de eer te redden. Doch de toegestane strafschop werd overgeschoten. Beter deed men het aan SVA zijde, waarbij de B-keeper voor de derde maal gepasseerd werd. Hierbij bleef-het en mocht SVA zich verdiend winnaar noemen. Onze adsp. speelden vriendschap pelijk tegen Oosthuizen b en wisten een 30 zege te behalen. A Voor Zondag 25 Sept. a.s. is het volgende programma vastgesteld: 2.30 uur n.m. BFC 1-DREO 1, 2.30 uur n.m. DREO 3-BFC 2. Vertrek 1.30 uur n.m. vanaf M.-Beemster per fiets, 10.30 u. v.m. BFC a-Groot Schermer a. Voor alle elftallen geldt hetzelfde „aanpakken", want de strijd om de punten zal ook ditmaal geen gemak kelijke opgave zijn B'ers. Oosthuizer voetbalnieuws Van de 6 Oosthuizer elftallen kwamen er Zondag drie in het veld. De wedstrijd N.O.C. 1-Oosthuizen 1 werd afgelast, aangezien NOC zich uit de afdeling Noordholland heeft teruggetrokken en, naar wij verna men, in een andere afdeling zal gaan spelen. Het 2e elftal kwam thuis in het veld tegen DREO 3.' dat met slechts 9 man verscheen, maar tot het einde toe dapper volhield. Hoewel Oost huizen overtuigend in de meerder heid was en men legio doelpunten had kunnen maken, werd het een 40 overwinning voor de Oosthui zer jongens. Het had 50 kunnen zijn, maar een toegewezen straf schop werd op vriendschappelijke wijze genomen, gelijk ook de gehele wedstrijd op vriendschappelijke voet werd gespeeld. A Het 3e 'elftal ondernam de reis naar Ursem en kwam daar uit tegen Sint Bavo 2. Hoewel een nederlaag in het verschiet lag, da.chten de Oost- huizenaren er toch anders over. Zij behaalden een 3—2 overwinning en het protest, dat de Ursemmer ploeg na afloop wegens het niet toekennen van een doelpunt indiende, zal geen invloed hebben op de uitslag, aan gezien de scheidsrechter reeds voor een overtreding had gefloten en het spel dus z.g. dood was. De B-adspiranten speelden een vriendschappelijke wedstrijd tegen Beemster A. De Oosthuizer jongens verloren met 30. Volgende Zondag: KSV 1-Oost- huizen 1, Oosthuizen 2-Groot Scher mer 2, Oosthuizen 3-RKEDO 2. Pro gramma adspiranten nog niet be kend. W.B.S.V.-nieuws Uitslagen 18 Sept.: Groot-Scher mer I-WBSV I 3—1, Zuiderwoude I- WBSV II 3—3, Volendam e-WBSV a 1—2. Dat het eerste het niet gemakke lijk zou krijgen in Gr. Schermer was te verwachten. Een klein veld en een harde ploeg. Voor de rust nam G.-S. de leiding, die na de thee tot 20 werd opgevoerd, Hierna wist W. door de midvoor de achterstand te verkleinen, maar tegen het einde was het de G.-S.-rechtsbuiten, die de zege veilig stelde en er 31 van maakte. Het tweede behaalde een gelijk spel uit Zuiderwoude, waarmede we tevreden mogen zijn. Programma a.s. Zondag: St. Bavo 1- WBSV 1. Purmer 1-WBSV II, Dreo b-WBSV a. De wedstryd van het eerste kan gewonnen worden, dit moet trou wens ook jongens, anders komen we teveel op achter. Ook het tweede kan winnen, de Purmer is nogal verzwakt naar het schijnt. De adsp. tenslotte gaan naar onze buren, welke geen onbekende tegen stander is. Ook hier rekenen we op de volle buit. Veel succes'! A.V.V. De Rijp-nieuws Door de slechts weersomstandig heden ging de wedstrijd van het eerste elftal niet door, wat niet spij tig was, daar er anders met 5 a 6 invallers gespeeld had moeten wor den. Alleen de adspiranten speelden in Monnikendam tegen de adsp. van die naam en bekaaien zowaar een gelyk spel 11. De scorer was Siem Roemer. Hebben jullie plannen? Doet je best, ook al omdat jullie vorig2 week anders bent ingedeeld.- Zondag speelt het eerste thuis om 2.30 uur tegen George. Een oude tegenstander. Mijns inziens zit hier wel winst in, mits er geen afberich- ten komen. Succes. Aan deze wed strijd gaat vooraf de wedstrijd De Rijp II-OSV 6 uit Oostzaan. Aanvang 12 uur. De adspiranten zijn vrij. Wij feli citeren nog wel de leden Cor Prins, Wim Zee en Cor Zwaan met het behalen van resp. de le, 2e en 3e prijs in de ronde van de Rijp. Dreo-nieuws De uitslagen van de op 18 Sept. gespeelde wedstrijden waren: Dreo 1-Br. in Waterl. 1 2—1, IVV 4-Dreo 2 41, Oosthuizen 2-Dreo 3 40. Dreo A Jun.-Purmerend A 00, Dreo adsp. A-HSV A 12, Purme rend B-Dreo B 11. Van de 10 te behalen punten werden er slechts 4 binnengehaald. Een mager resultaat. Ons eerste, dat Broek op bezoek had, liet de bezoekers langs de lijn lang in het onzekere, maar toen onze rechtsbuiten Dirk de stand met een ouderwets doelpunt op 21 bracht, begon het wat op te klaren en Br. probeerde nog wel een gelijk spel te behalen, maar onze jongens hiel den goed stand en als de prima lei dende scheidsrechter Duyze het ein de blaast hebben onze mannen de eerste 2 punten binnen. Het tweede, dat vorige week zo goed startte met 50 overwin ning op AVV 2 liet het thans lelijk zitten en verloor met 41 van IVV 4. Een drietal spelers liet hun elftal in de steek en gaf weer blijk, weinig clubliefde te bezitten. Ook bij het derde was het niet veel beter en met slechts 8 man gingen ze naar Oosthuizen en verloren met 40. En dit na de mooie overwin ning van vorige week. De Junioren die aan de Zuiddijk de Purmerender Jun. op bezoek hadden speelden heel aardig, maar doelpunten werden hier niet gemaakt. De A adspiranten speelden voor de rust een zwak par tijtje, maar na de rust werd er beter aangepakt en met slechts 21 werd er verloren. De B adspiranten speelden gelijk in Purmerend 11. Deze uitslag viel niet tegen. A Het programma voor a.s. Zondag ziet als volgt uit: Beemster 1-Dreo 1 om half 3 uur, Dreo 3-Beemster 2 op het Dreo-terrein om half 3, Vo lendam A Jun.-Dreo A Jun. in Vo lendam om 12 uur en Volendam A adsp.-Dreo A om 1.15 u. En aaii de Zuiddijk Dreo B adps.-WBSV a. Dreo 2 heeft een vrije dag. Leden van Dreo nu a.s. Zondag eens geen afberichten, want dit wordt ondoen lijk voor de elftalcommissie. Geef de heren niet meer werk dan nodig is, anders zijn er binnenkort geen elftal commissie-leden meer te krijgen. R.H.C. De laatste Zondag voor de compe titie werd door ons benut voor het spelen van ee- onderlinge oefen wedstrijd aangevuld met de grootste adsp. Het is een aardige oefenmatch geworden, die in een kleine zege (10) eindigde voor rood. De rode achterhoede met Agie, Lies, Alie en onze nieuwe keepster Rie aan het hoofd wist van geen wijken. Wat de witte voorhoede ook probeerde, er was geen doorkomen aan. Het was een lust de adsp. te zien spelen en we kunnen gerust zeggen, dat Gerdv Dalenberg. Tind Polsma, Annie Visser, Pia Klompenmaker, Gcnny Houtman en Nel Veerman goede speelsters belover. te worden voor de toekomst. Goed trainen dan kunnen jullie ander jaar de com petitie uitkomen. Zondag neemt de competitie een aanvang met eun uitwedstrijd tegen CSV 1 in Castricum. Waarschijnlijk gaan we per bus gelijk mtt SDL die tegen het 2e elftal van CSV moet spelen. Hoe laat het vertrek is, wordt nog wel bekend gemaakt. Succes dames in deze zware wedstrijd. Naar het Engels aan BERTA RUCK Door J. JORISSEN V 47 Dit alles blijft ons, meneer Waters en mij, bespaard. Het gevoel, dat als een stenen muur zich altijd plaatst tussen "een jongeman en een meis je, ken ik goed genoeg; ik heb het zelf gevoeld tussen Sydney en mij, lang voordat ik wist, dat hij mij bewonderde. En die muur wel, het is niet, omdat hij nooit opgetrokken is geworden, of afgebroken, maar hij staat niet tussen ons in, want we zitten er boven op en kunnen des te rustiger praten, omdat we de muur samen beklommen hebben'. Ik nam dus met groot genoegen de uitnodi ging van mevrouw Waters aan, en toen zij verder zei: „Billy zal wel niet eer dan veertien dagen na ons er heen kunnen komen, vrees ik. Wil je dus liever zolang weer naar je vriendin in Londen toegaan en later bij ons komen, of we zou den dat het prettigst vinden zou je met Blanche en Theo en mij er vast vooruit heen willen gaan?" antwoordde ik dadelijk: „Ik wou het liefst met u en de meisjes vooruit gaan." „Dat is goed", zei de moeder van de Baas. „Dan .schrijf ik meteen aan juffrouw Roberts, dat zij de tweede slaapkamer in mijn huisje voor jou in ord-e brengt". „En ik zal schrijven aan Cicely Harradine, zo heet het meisje, waar ik mee samenwoon, zei ik. „En ik mocht eigenlijk van de week wel een keertje er heen gaan ook o-m eens te kijken, hoe zij het maakt en om nog een en ander mee te nemen". ..Ga dan Zaterdag", stelde de moeder van de Baas voor. „Dan kan Billy je er met d'e auto heen brengen. Dat zal hij natuurlijk gezellig vinden". Zij heeft altijd allerlei van die plannetjes, omdat zij in de mening verkeert, dat haar zoon steeds uitkijkt naar een kansje, om alleen met mij te zijn. Natuurlijk is de vergissing niet zo groot, als zij een week geleden geweest zou zijn. Het „dat is prachtig" van de Baas toen hij hoorde, dat ik de zomervacantie met hen dacht door te brengen in dat plaatsje in Anglesey met de wonderlijke naam. klonk even oprecht, geloof ik. als Theo's: „Fijn! Het zal tweemaal zo heerlijk zijn als anders, nu we Nancy alles kunnen laten zien!" Hij scheen evenmin het land te hebben, toen mevrouw Waters het plan opperde, dat hij mij met de auto naar de stad zou brengen. ..Dat is een uitstekend id'ee", zei hij opge wekt. „Als we eens een beetje tijdig gingen en een matinée bijwoonden? Je bent nog nooit met me naar de comedie geweest, Nancy en we hadden het er laatst al over". „Ja, zei ik, terwijl ik aan ons lunchen in het „Carlton" dacht, bij welke gelegenheid wjj het er over gehad hadden. „Zou je er lust in hebben?" „Ja, dat zou ik denken! Ik ben in geen eeuw naar de comedie geweest! „Zou je graag gaan?" „Het is mij hetzelfde. „Nu, dan telefoneer ik meteen even om plaatsen". Toen hij daarop door de telefoon, die in zijn heiligdom is. de plaatsen besprak, schrikte ik bijna van zijn veranderde stem. Toch placht dat korte, scherpe Hallo! mij bekend genoeg te zijn het was in die tijd de enige toon van zijn stem, die ik kende. (Wordt vervolgd).

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3