SPORT. DANSEN JAPIE - C. BAKKER P. KUIN |b. BUURS Hoe de voetbal rolde. Vereniginqsnieuws De Beemster in oorlogstijd DRAAIMOLEN BRANDSTOFFEN „DE KLEINE BAZAR" PURMEREND EEN AANSCHRIJVING. Hoewel aan de correspondenten een aanschrijving is gezonden om geen wedstrijd verslagen (te oud omdat deze reeds vorige Zondag gespeeld werden) in te zenden, kwamen die voor een deel toch; het gevolg is natuurlijk, dat ze op zij gelegd moesten worden. Wij willen de sport als volgt verslaan: een algemeen overzicht onder de rubriek „Hoe de voetbal rolde" met zo mogelijk daarbij een voorspelling hoe het a.s. Zondag kan worden en daarbij gelegenheid gevend aan alle clubs in ons gebied om het belangrijkste verenigingsnïeuws te publiceren (gratis), waardoor alle leden in dit blad kunnen lezen hoe de opstellingen voor a.s. Zondag zullen zijn enz. Beleefd verzoeken wij alle medewerking daartoe. Purmerend nog ongeslagen. Oosthuizen verloor onverdiend. De Rijp haalde de eerste winst punt binnen. Purmerend ging op de goede weg voort en bond Z.A.P. aan haar zegekar. Met een 42 nederlaag in eigen huis moesten de mannen uit Anna-Paulowna hun plaats afstaan aan R.K.A.F.C., dat thans met Purmerend nog ongeslagen aan de kop gaat. De Rijp wist haar eerste winstpuntje in de wacht te slepen, zij het dan ook tegen Zouaven, die eveneens met één punt onder aan de ranglijst bengelt. Purmersteijn verrastte vriend en vijand met een 62 overwinning op Monniken dam, in een wedstrijd, waarin het nogal hard tegen hard ging. In de eerste klasse A van de N.H.V.B. was de nederlaag van Meervogels een grote verrassing en Beemster behoudt daardoor haar kans op de bovenste plaats. Dreo weerde zich heldhaftig, doch kon niet voorkomen dat S.V.A. met een 52 overwinning ging strijken. In 2A van de N.H.V.B. werd Groot- Schermer door een 20 nederlaag van de bovenste plaats verdrongen en moest haar plaats afstaan aan Knollendam. Graftdijk moest aan de lijve ondervin den dat het moeilijk is om de beide puntjes bij de Zaanse Boys weg te sle pen, doch het 11 gelijke spel bracht haar weer een stap verder van de on derste plaats. Ook Kwadijk kwam op het nippertje aan een gelijk spel (33) al was het dan ook in de laatste minuten door mid del van een strafschop. Jisp maakte korte metten met Purmer- land, die door deze 40 nederlaag de rode lantaarn behoorlijk vast in de hand gedrukt kreeg. Buiten verwachting liet Oosthuizen zich in eigen omgeving door W.S.W. een nederlaag toedienen, in een wedstrijd, waarin Oosthuizen voortdurend in de meerderheid was. Ook Oudendijk kon het tegen K.S.V. niet bolwerken en keerde met een 20 nederlaag huiswaarts. Hier volgen de standen: 4e klasse K.N.V.B., afd. B: R.K.A.F.C. 4 3 1 0 7 Purmerend 3 3 0 0 6 Z.A.P. 4 3 0 1 6 St. George 3 1 1 1 3 Andijk 3 1 0 2 2 V.V.W. 4 1 0 3 2 Berdos 4 1 0 3 2 Zouaven 3 0 1 2 1 De Rijp 3 0 1 2 1 4e klasse K.N.V.B., afd. D: Nautilus 4 4 0 0 8 O.F.C. 4 4 0 0 8 J. Boys 4 3 0 1 6 Purmersteijn 4 2 1 1 5 E.V.C. 4 2 1 1 5 Zaanlandia 4 1 1 2 3 Meervogels 4 1 0 3 2 Olympus 4 0 2 2 2 H.E.D.W. 4 0 1 3 1 Monnikendam 4 0 0 4 0 le klasse N.H.V.B., afd. A: S.V.A. 4 3 1 0 7 U.S.V.U. 4 3 1 0 7 Beemster 4 2 1 1 5 Meervogels 3 2 0 1 4 O.D.I.Z. 3 1 2 0 4 P.S.C.K. 1 1 0 0 2 Uitgeest 3 1 0 2 2 D.R.E.O. 4 1 0 3 2 Westzaan 4 0 1 3 1 Broek in W. 4 0 0 4 0 2e klasse N.H.V.B., afd. A: Knollendam 4 3 1 0 7 Egmondia 4 2 2 0 6 Grootschermer 4 3 0 1 6 Jisp 4 1 3 0 5 W.B.S.V. 4 2 0 2 4 Kwadijk 4 1 2 1 4 St. Bavo 3 0 2 1 2 Graftdijk 4 0 2 2 2 Zaanse Boys 4 0 2 2 2 Purmerland 3 0 0 3 0 3e klasse N.H.V.B., afd. G: Ursem 4 3 1 0 7 Aartswoud Boys 3 3 0 0 6 W.S.W. 4 2 1 1 5 Oosthuizen 3 2 0 1 4 M.O.C. 2 1 0 1 2 K.S.V. 3 1 0 2 2 Oudendijk 4 1 0 3 2 Schellinkhout 4 1 0 3 2 R.K.V.V.S. 3 0 0 3 0 EN WAT VERWACHTEN WIJ VOOR A.S. ZONDAG? Purmerend kan a.s. Zondag bewijzen dat het haar ernst is, want dan gaan zij op bezoek bij R.K.A.F.C., dat momenteel de leiding heeft in haar afdeling. Wij geven de Purmerenders maar weinig De Rijp boekt a.s. Zondag haar eerste overwinning in dit seizoen tegen Berdos? Ook Purmersteijn zal het moeten opne men tegen de leiders, doch met dit ver schil, dat Purmersteijn in eigen huis toch minstens een gelijk spel zal behalen. Beemster staat voor geen al te zware opgave nu zij op bezoek gaat bij de hek kensluiter Broek in Waterland, doch.... bij voetbal komt men nog al eens voor verrassingen te staan. De ontmoeting GrootschermerKwa dijk kon wel eens een gelijk spelletje op leveren, terwijl Graftdijk in haar thuis wedstrijd tegen Purmerland wel niet zo vriendelijk zal zijn om ook maar één puntje af te staan. Jisp krijgt bij St. Bavo een harde noot te kraken en wij geven hen in Ursem dan ook maar weinig kans. W.B.S.V. moet ter dege oppassen wil het de beide puntjes thuis houden, want Zaanse Boys heeft tot nu toe geen wed strijd gewonnen, en kon Zondag wel eens voor een verrassing zorgen. Om in de running te blijven moet Oost huizen van Ursem winnen, doch wij hou den het maar op een gelijk spelletje, wat voor de Oosthuizers dan nog een mee vallertje genoemd kan worden. PURMERSTEIJN. Programma voor Zondag: PurmersteijnNautilus. R.K.A.F.C.Purmerend. O.S.V. 4Purmersteijn 2. Purmerend 2Volendam 4. O.F.C. 3—Purmersteijn 3. O.S.V. 6Purmersteijn 4. Kwadijk 2Purmerend 3. R.K.S.V.S. 1—Purmer 1. Purmerend 4R.K.S.V.S.'2. Junioren: E.V.C. a—Purmersteijn a. S.V.A. aPurmerend a. Adspir anten: Purmersteijn aI.V.V. a. G.V.O. bPurmerend a. Purmersteijn bO.S.V. c. W.B.S.V. aPurmerend b. Purmersteijn cGrootschermer a. Het elftal van Purmersteijn is voor de belangrijke wedstrijd tegen Nautilus als volgt samengesteld. Doel: W. Hille; ach ter: J. Ricke en KL Nierop; midden: H. Versnel, H. Smits en T. Hooijberg; voor: Vis, J. Hoek, B. Bakker, Zoutendijk en C. Veen. S.D.L. Programma voor a.s. Zondag: S.D.L. IS.S.V. I, aanvang 10.30 uur. S.D.L. IIVrone III, Zaterdagmiddag 3 uur. S.D.L. aCastricum b is nog niet be kend of er Zaterdag of Zondag gespeeld wordt. D.R.E.O. A.s. Zondag gaan we naar P.S.C.K. en op 5 invallers kunnen we thans al zeker rekenen. Dreo II, dat nu de 5 a 6 besten moet afstaan aan het eerste, krijgt het dan ook zwaar te verantwoorden tegen E.V.C. 4 aan de Zuiddijk. De adspiranten A en B gaan naar Volendam en de ju nioren en het derde hebben een vrije dag. „EXCELSIOR", OOSTHUIZEN. Clubavond. De e.v. clubavond zal worden gehouden op Zaterdag 15 Octo- ber a.s., des avonds 8 uur in café Groot. De heer J. Prins uit Zaandam zal dan een lezing houden over voetbal, spel regels enz. Ieder lid houde deze avond vrij! Ledenlijst. Ingeschreven als adsp.lid no. 96 A. Meester, Oósthuizen. Schoonhouden kleedlokaal. Periode 10 t/m 15 October: G. Beunder. HollandDenemarken. Voor deze op 11 Dec. a.s. te Amsterdam te spelen wed strijd kunnen t/m 15 Oct. a.s. kaarten worden besteld bij J. Joosten. Programma voor Zondag 9 Oct. a.s. 2 uur Oosthuizen I^-Ursem I, scheids rechter N. de Vos. 2 uur Zuiderwoude II Oosthuizen II. Reis per bus. Vertrek sluis 12.45 uur. 10 uur Oosthuizen IV Oudendijk III. 12 uur Oosthuizen a Graftdijk A en 12 uur De Rijp aOost huizen b. Reis per fiets. Vertrek sluis 10.30 uur. Opstellingen voor Zondag 9 Oct. a.s. le.: H. Hooijberg, D. S. Klok, H. Koning, J. Kleimeer en H. de Jong; J. Slager, A. Mooij en J. de Hart; W. van Beek en J. Koster; S. Pauws. Res. S. Klaver. 2e.: J. Haan, J. Mol, N. P. Kaptijn, K. Steert en P. J. Broertjes; J. Hogetoorn, W. Stieltjes en C. Joosten; H. Nab en B. Slooten; P. Jongens. Res. R. Laduc en P. de Haan. 4e.: F. Liefhebber, P. Groot, M. Jonkman, D. Knip en H. Jonkers; H. v. d. Leij, G. Beunder en S. Chatellon; J. M. Martens en G. Wakker; D. Salm. Res. A. Roelofs en J. Kluft. A-adsp.: P- Haan, J. Finnema, A. Haan, P. de Jong eh D. Vet; C. Selier, N. Mooij en K. J. Koster; M. W. Kluft en G. de Vries; C. Reijnders. Res. R. Mol. Leider W. Kluft. B-adsp.: M. Kroonen- burg, C. Pauli, P. Verweel, P. Beets en E. Kalwij; L. J. Groot, J- Ton en P. Ver hoef; K. Bakker en D. Buurs; A. van Houten. Res.: M. Petiet en D. Wolff. Lei der L. Jonkman. W.B.S.V. Programma voor Zondag 9 October: W.B.S.V. 1Zaansche Boys 1, 2.30 uur. W.V.S.V. 2—W.B.S.V. 2, 2 uur. W.B.S.V. aPurmerend b, 1 uur. Allen veel succes. B.F.C. Voor a.s. Zondag ziet het programma er als volgt uit: het eerste en derde elftal trekken beiden naar Broek in Water land om aldaar te kampen tegen het eer ste en tweede elftal van die club. Zit er misschien voor ons eerste een klein winstkans je in? De Broekers, die nog geen enkel winstpuntje bezitten, zullen juist daarom hun uiterste best doen om deze van B.F.C. af te snoepen. Daarom, eerste elftallers, weest op je hoede en pakt van het begin af aan. Het zal zeker nodig zijn. Hetzelfde geldt ook voor de mannen van het derde, die, naar wij geloven, in de Broeker reserves wel hun meerdere moeten zien. Enfin jongens, jullie mogen ons gerust met een overwinning verras sen, je zult er ons niet over horen mop peren. B 2 moet komende Zondag tonen, dat er grote plannen zijn dit seizoen. Graft dijk 2 komt op bezoek en deze knapen zijn heel wat mans, gezien de grote over winningen welke de ploeg heeft behaald. B'ers, toon dat het jullie menens is en probeer de punten aan de Buurt te hou den. De mannen van de Koekkoek zul len zonder mankeren hun uiterste best doen jullie de voet dwars te zetten. De adspiranten krijgen Zaterdagmiddag bezoek van Gouwzee Boys a en wij den ken dat er een kans is, dat er één, mis schien wel twee punten zijn te behalen. Jongens, wij rekenen op jullie hoor! Twee gespeeld en twee verloren. Wij mogen er niet aan denken. Laat er Za terdagavond tenminste één schaap over de dam zijn. De tijden van aanvang en vertrek zijn als volgt: Zondag 9 October: 12.30 uur: Br. in W'land 2B.F.C. 3. 2.30 uur:Br. in W'land 1B.F.C. 1. Vertrek voor beide elftallen 11.15 uur v.m. per autobus. 2 uur: B.F.C. II—Graftdijk 2. 8-10-'49 3.45 uur: B.F.C. aGouwzee Boys a (Zaterdag 8 October). A.V.V. DE RIJP. Het programma voor Zondag 9 Octo ber vermeldt, dat het eerste thuis moet spelen tegen Berdos 1 uit Bergen. Aan vang half drie. Dit is voor ons een onbe kende tegenstander. Berdos heeft nu 4 wedstrijden gespeeld en er één gewonnen. De Rijp heeft 3 wedstrijden gespeeld en hiervan slechts één gelijk gespeeld; bei den zijn dus gegadigde voor de onder ste plaats. Het zal Zondag dan ook span nen wie van de twee voorlopig de rode lantaarn zal dragen. Jongens, als jullie zo spelen als 1.1. Zondag, dan geef ik jullie een goede kans op de overwinning, maar er zal ook aangepakt moeten worden van begin tot eindsignaal willen jullie succes oogsten. Het tweede elftal heeft een vrije Zon dag. De adspiranten hebben weer een thuis wedstrijd en spelen om 12 uur tegen de B-adsp. van Oosthuizen. Jullie hebben zo de smaak beet, dat ik gerust weer een overwinning durf te voorspellen. Maar daarom, onderschat je tegenstander nooit en geef je tot het uiterste. Tot nog toe leveren jullie een pracht-prestatie door uit 3 wedstrijden 5 punten te behalen. Door het betere doelgemiddelde staan jul lie aan de kop. Zorg er voor dat het zo blijft. Hebben jullie soms grote plannen? ATHLETIEK. Training. De athletiek afd. van N.E.A.Volhar ding begint op Maandag 10 Oct. weer haar wintertraining. Voor de dames is de aan vang vastgesteld op 7 uur en voor de he ren op 8 uur, in het gymnastieklokaal der' R. H. B. S. Wil een athleet 's zomers goe de resultaten bereiken, dan zal hij zich in de winter klaar moeten maken. Een goe de wintertraining is daarom onontbeerlijk voor elke athleet. KORFBAL. R- H. C. Voor Zondag staat er op het program ma, dat we om 11 uur thuis spelen tegen C. S. V. II uit Castricum. Gezien het re sultaat tegen het sterke Ursem kunnen We deze wedstrijd met een gerust hart tege moet zien. We komen Zondag weer vol ledig in het veld, met de volgende op stelling: doel: Rie Akkerman; achter: A. Verwer en L. Rijkes; half: A. Terbeek, mevr. JansenBeets en Tini Eggers; voor: A. Veenhove, B. Beets, T. Brontink, Br. Akkerman en R. Schermer. Onze achter hoede staat zijn mannetje wel en als de voorhoede nu eens wat meer doelpunten- honger krijgt, is alles oké. Laten we dit afspreken, dames, het eerste winstpuntje is binnen, zorg dat er Zondag weer twee bij komen. Het kan. Dames, rekent u er al vast op dat we Zaterdag 15 October, 's middags, naar Vrone II moeten, om al daar tegen deze club te spelen. yiak na de bevrijding verscheen in „De Drie Meren" een oproep om medewerkers aan„een koek '.De Beemster in Oorlogs tijd". Men wilde in dit boek, eigenlijk meer „documentatie" dan boek, alle ge beurtenissen die in de Beemster in die dagen plaats vonden, beschrijven; opdat later een ieder zich een duidelijk beeld kon vormen hoe het leven in de Beemster was gedurende de oorlogsjaren. Een zeer goede gedachte, want de mens is geneigd om spoedig te vergeten. Op een bepaalde afstand gekomen, vervagen de details der gebeurtenissen en de grens van waarheid en dichting vloeit ineen. Verschillende personen verklaarden zich dan ook bereid tot medewerking aan het boek. Ieder zou het gedeelte verzor gen, dat hij uit hoofde van zijn beroep, zijn positie of door bijzondere omstandig heden het beste kon beschrijven. Ieder onderdeel van het economische leven in onze gemeente had in die dagen met grote moeilijkheden te kampen. Op geestelijk en cultureel gebied waren de moeilijkheden niet minder. Daarbij de onderlinge verbittering, waarbij Beem- sterlingen vaak als doodsvijanden tegen over elkaar stonden. De Hongertochten. De illegale strijd. Kortom, die hele geweldige tijd samen vatten tot een stuk Beemster Geschiede nis. Dat moest gebeuren. Het is helaas niet gebeurd. Niet omdat de medewerkers hun belofte niet zijn na gekomen. Ook niet omdat er geen belang stelling was van de zijde der Beemster- lingen. Twaalfhonderd intekenaars op het boek was geen slecht begin. De hoofd zaak was dat de medewerking van de uit gever te wensen overliet. Dit is buitengewoon jammer geweest. „De Beemster in Oorlogstijd" is niet verschenen. Wel heeft u in de krant ge ruime tijd geleden, een paar vervolgarti kelen kunnen lezen van de hand van de heer v. d. Oord, Hoofdopzichter van het Waterschap Beemster, waarin de schrij ver het Waterschapswerk in de oorlogs jaren behandelde. Speciaal de inundatie van de Beemster. Deze verhandeling was bedoeld als bij drage voor het Beemster-oorlogsboek. Zo waren er meer artikelen gereed. Wij zullen trachten nog enkele van deze bijdragen voor zover te achterhalen in ons blad te publiceren. Bij het lezen en beoordelen van een dergelijk artikel moet men zich echter realiseren, dat het werd geschreven in een periode die alweer enige jaren achter ons ligt. Tijd en afstand vervlakken de dingen. De scherpe kanten zijn er afgesleten, de helle kleuren zijn ineengevloeid tot een bestendige tint. De volgende week hopen wij met een eerste artikel te beginnen. De woningbouw in onze provincie. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft vastgesteld hoe veel woningen in 1950 aan verschillende provinciën en de drie grote steden zullen worden toegewezen. Voor Noord-Holland is dit aantal bepaald op 2646, waarvan 1250 montagewoningen. Deze cijfers gel den niet voor Amsterdam, dat 2623 wo ningen krijgt toegewezen, waarvan 1200 montagewoningen. De verdeling in normale woningen, middenstandswoningen en herbouwgeval- len is voor Noord-Holland 2014, 132 en 500. Voor de stad Amsterdam 2271, 263 en 100. Hierboven is nog een beperkt centraal te beheren contingent gereserveerd, waar uit in bepaalde gevallen, b.v. voor nieuw te stichten industrieën, stichtingen en verenigingen kan worden geput. F amilieberichten De 24e October a.s. hopen onze lieve Pa en Moe H. AKKERMAN en G. AKKERMAN-KAIJ hun 12Vi-jarige echtvereniging te herdenken. Hun liefhebbende kinderen, BETSIE en HENKIE Beemster, 8 October 1949 Jisperweg 134. Advertentiën Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het Tehuis voor Ouden van Dagen, na een kortstondige ziekte onze geliefde Vader, Grootvader, Broer, Zwager en Oom MARTEN PAPA, Weduwn. van Tresia Roorda, in de ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam, Th. PAPA. Midden-Beemster, 30 Sept. 1949. Gegadigden voor het pachten van Dijkpark no. 45 aan de Oostdijk van het waterschap DE BEEMSTER kunnen zich tot 22 October a.s. schriftelijk ter secretarie van dat waterschap (Purmerend, Hoogstr. 3) aanmelden. Damsskrans N.-Beemster houdt een tentoonstelling van gemaakte hand werken, in de Openbare Lagere School op Donderdag 13 October, nam. 2 uur. Verloting nam. 8 uur. Vanaf heden ^verkrijgbaar Gestoomde en rauwe VOERAARD APPELEN V OERBIETEN VOERWORTELEN Bij: HOOGKARSPEL Dinsdag zitting in „De Doele" te Purmerend N.-H. ver. Het Witte Kruis, afd. BEEMSTER. LEDENVERGADERING op 15 October a.s., des namiddags om 3 uur, in het Herenhuis, Midden- Beemster. Bespreking Beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg. van 8 November a.s. De Secretarese. GEVRAAGD per 1 November (tot 30 April) wegens vertrek van buitenlandse werkkrachten, een ARBEIDER Of WERKJONGEN bij P. Schermerhorn, Groot-gchermer. Al weer een fiets gestolen! Er wordt dagelijks over de rijwiel diefstallen gesproken. Een rijwiel verzekering is erg goedkoop en U krijgt altijd het verzekerde bedrag uitgekeerd, dus geen aftrek wegens ouderdom van de fiets. Assurantiekantoor Du Gardijn en De Wind Breedstraat 31 - Purmerend Tel. 159 (Na 6 u. Tel. 2138 Zaandam) Bezoekt SCHRIJNEMAKERS Standplaats: Nieuwstr. - Purmerend Jw adres voor Electrische Slijperij van T. HOEVE is: Westerstraat 112 - Purmerend Speciaal voor het slijpen van: Scharen, Messen, Veescharen, Bascules, Koffiemolens en Stoelenmatten Voor Uw naar ACHTERDIJK, PURMEREND Telefoon 37 Voor het fijnste Fruit naar 't HOEKJE direct bij het Ziekenhuis. (Ook Zondags geopend.) Beleefd aanbevelend, H. ROERSMA Koemarkt 68, Purmerend Uw adres voor RIJWIELSTALLING is nog steeds KIPPENMARKT - PURMEREND Gedurende de Kermis in Café „de Posthoorn" Th. JQNGEJAN NIEUWSTR. 5, PURMEREND PRIMA CONSUMPTIE VOOR CONTRACTSVOOR WAARDEN VRAGE MEN BIJ ONS HET TARIEF AAN. Er is maar EEN PADJEDIJK 20 Specialiteit in Scheermesjes, Brillantine, Huishoudelijke artikelen. Laat Uw oude spiegels bij ons her verzilveren. Als nieuw terug.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 5