SPORT. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Hoe de voetbal rolde. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wüze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Nieuws uit de Schermer. Baarswedstrijd van „Altijd Wat" te Driehuizen. (S) Ter gelegenheid van de kermis or ganiseerde de hengelaarsvereniging „Al tijd Wat" te Driehuizen Zondag j.1. een baarswedstrijd in de Schermerringvaart. Voor de pauze was de vangst matig, maar later ging het beter, zodat er in totaal 131 baarzen, waarvan één bovenmaats (28 cm.!) en 4 witvissen werden gevangen. Vóór de prijsuitreiking maakten alle le den een tourtje met de zweefmolen van Lamor, waarbij de hoornblazer, de heer C. Nap, het vertreksein gaf. Het bleek dat sommigen van de vissers beter aan de waterkant thuis waren dan in de zweefmolen, want verschillenden van hen stapten uit met knikkende knieën en met een aanmerkelijk bleker gelaatskleur dan bij de start. De prijsuitreiking vond plaats in het café van de heer K. Sloo- ten. Allereerst werd de bovenmaatse vis tot stijving van de kas bij opbod ver kocht. De opbrengst hiervan was 4.60. De uitslag was: 1. M. van Aalstede 100 pt., wisselmedaille, medaille en taart; 2. J. Spaan 60 pt., olie jas; 3. A. Schipper 55 pt., vulpen; 4. C. Langenberg 50 pt., 3 potten rolmops; 5. D. de Jong 45 pt., paar klompen; 6. K. Slooten 41 pt., trom mel m. ontbijtkoek; 7. P.-de Groot 40 pt., bretels; 8. P. Spaan 40 pt„ pakje sigaret ten; 9. W. de Haas 40 pt., zaklantaarn; 10. H. Wit 36 pt., doos sigaren; 11. R. Kop 35 pt., half pond speculaas (aange boden door J. Vink)12. J. Lakeman 30 pt., visnet; 13. Jb. Bak 30 pt., viskrabber; 14. H. Bak 26 pt., snoer; 15. H. Ceelie 21 pt., sfioer; 16. A. Schermerhorn 20 pt., wormenbakje. Ie baars: A. Schermer horn, fles likeur (aangeboden door K. Slooten); grootste baars: J. Lakeman, worst (aangeboden door H. Wit); de laat ste baars: J. Spaan, snoer (aangeboden door M. van Aalstede). De voorzitter dankte hierbij de schenkers van prijzen. De Driehuizer kermis. (S) De kermis mocht zich ook dit jaar weer in een grote publieke belangstelling verheugen. Reeds Zondagmiddag was er flink wat publiek op de been. Het kat knuppelen vormde ook nu weer een aar dige attractie en door de verschillende deelnemers werden met meer of minder succes een zestal vaatjes kapot geknup peld. In café Slooten zorgde de EDO- band, de traditionele muzikanten op de Driehuizer kermis, voor een gezellige sfeer, 's Avonds kwam er een grote stroom publiek van buiten de plaats de feeststemming verhogen. De vreugde dreigde nog te worden verstoord, toen om een uur of twaalf een vijftal aange schoten jongelieden per taxi arriveerde en deze heren de zaak in het café op stelten gingen zetten. Ze werden echter met vereende krachten van politie en pu bliek op niet al te zachtzinnige wijze weer buiten de deur gezet. Op straat werd het goede werk door enige perso nen overgenomen, met het gevolg, dat een der vrolijke knapen een onvrijwillige zweefduik over een heg maakte en tus sen de draineerbuizen van de heer Keetman terecht kwam. Door een en an der enigszins ontnuchterd vertrok het gezelschap weer ijlings. Verdere inciden ten deden zich niet voor en tot sluitings tijd bleef de stemming opperbest. Maandagavond trad in café Slooten het bekende toneelgezelschap „De Fliere fluiters" uit Landsmeer op met de come- die „Hij bedoelt het goed, maarHet talrijke publiek heeft zeer genoten van dit kermisstuk, dat door de Fliereflui ters op de hen bekende uitstekende wijze voor het voetlicht werd gebracht met Klaas Bregman, Roel Steinvoorte en Tini SteinvoorteRood als uitblinkers. Aan het slot van elk bedrijf mochten de spe lers een welverdiend applaus in ont vangst nemen. Na de uitvoering bood de heer B. Groot, leider van de Flierefluiters, aan de chauffeur van het gezelschap, de heer J. de Vries, die voor de 500ste maal met de Flierefluiters op pad was, een ge schenk en bloemen aan. De avond werd met een gezellig bal besloten. De Dinsdagavond was als van ouds de avond voor de inwoners van Driehuizen zelf en werd op gezellige wijze in café Slooten doorgebracht. Nieuws uit Oosthuizen V acantiekolonies. De Oosthuizer afd. van het Cent. Gen. voor kinderherstellings- en vacantie- kolonies heeft een avond gegeven met vertoning van de film „Kinderparadijs". "Uit alles bleek, dat dit een zeer nuttig doel is, waarvoor alle belangstelling mag worden gevraagd. Nieuws uit Graft Burgerlijke stand. (G.) Ondertrouwd: Simon Hooijberg, oud 28 jaren, wonende te De Rijp en Antje Bruin, oud 22 jaren, wonende te Graft. Gehuwd: Cornelis Stoop, oud 49 jaren, en Elizabeth Maria Smit, oud 44 jaren, beiden wonende te Graft. Nieuws uit Beets. Door roekeloosheid in het zilte nat. (Bs.) Een petroleumventer kan ook zijn dwaze ogenblikken hebben, misschien meer roekeloos dan dwaas. „Mag ik mee rijden," vraagt 'n meiske en De Gr., goed hartig, roept: „spring er maar op". Het gereed kon daar niet tegen en duikelde door de onbestuurbaarheid in de weg sloot; dat was alleen de bakfiets, want de twee mensen, De Gr. en het meiske, ble ven op de wal. Het kwam dus goed af. De ouden van dagen. (Bs.) De strijd voor het recht van ouden van dagen, een premievrij pensioen, duurt onverpoosd voort; dat bleek in de vergadering van de afdeling van de Bond, in café Homan gehouden. Met de toneel vereniging „Voorwaarts" wil men accor deren om een bondsavond te houden. Met de duiten gaat het vrij goed, er was een voordelig saldo van 88.07. De heer P. Kwantes werd voorzitter in de vacature van wijlen de heer Slot; de heren M. Homan en N. Kaptijn werden herbe noemd als bestuursleden. Voor 1950 staat weer op het program te zorgen voor een autotocht voor ouden van dagen. Zangvereniging. (Bs) De zangvereniging in onze gemeen te maakt het goed; in de vergadering bleek bij het uitbrengen van het finan cieel verslag, dat er een batig saldo is van ƒ417.06; dat is voor veel verenigin gen om jaloers op te worden. De aftre dende bestuursleden mevr. Van Dijk De Wit en de heer W. Mars zijn herko zen, terwijl nieuw gekozen werd mevr. PoeserTienstra. Er zal een reiskas voor concoursen gesticht worden; deelnemers betalen daaraan 0.25 per maand. Het bestuur achtte de aankoop van een prij- zenkastje gewenst, terwijl mevr. Glans dorp 't gebruik van een piano bij de repe tities nuttig achtte. Bovendien wil men de vereniging meer kracht doen bijzet ten door meer leden te winnen. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN (De RijpPurmerenöOosthuizen). Zondag 16 October 1949: J. Stapel, Oosthuizen. Telefoon 11. Marktberichte n. PURMEREND. (P.) Op de 11 Oct. gehouden markt wer den aangevoerd: 737 runderen, waar on der 228 vette koeien, 9 stieren, 83 nuch tere kalveren, 450 schapen en 33 vette varkens vcor de levering. 118 melk- en kalfkoeien 580825, han del kalm; 317 geldekoeien 385625, goed; 20 pinken 325430, matig; 35 graskalve ren 160—210, goed; 8 stieren 375—550, stil; 1594 schapen, lammeren en fokram- men, resp. 57.5075, 3562.50 en 60115, stug prijshoudend; 76 bokken en geiten 10—70, vlug; 647 biggen 30—55, kalm; 27 fokzeugen 250—375, stug; 62 paarden en veulens, 350—675 en 160—190, stug. Totaal 3709. 8700 oude kippen en hanen, rode en witte, 1.601.80; 500 oude kippen en hanen, blauwe 22.15;; 800 jonge hanen, rode en witte 22.25, alles per kg., 950 jonge hennen 4—6; 900 eenden 1—2.50; 800 konijnen 0.505.50, alles per stuk. 4500 kipeieren 0.100.15, 3000 eend eieren 0.070.08. MARKT-OVERPEINZING. Dinsdag van kermis waren wij een poosje op de Kippenmarkt en zagen tot onze grote verbazing, dat men daar een auto-race-baan had geplaatst, die nogal wat ruimte in beslag nam, zulks zeer ten ongerieve van de marktkoop lieden en boeren, die daar hun ruimte Dinsdags toch al zo broodnodig heb ben. Was hiervoor nu geen andere oplossing te vinden geweest? Wij heb ben gezien, dat deze auto-race-baan Maandag en Dinsdag haast niets te doen had. Als deze na de markt opge bouwd was, wat naar wij menen, steeds gebruikelijk is geweest, had dit ongerief voorkomen kunnen worden. MARKTSTEDELING. Predikbeurten ZONDAG 16 OCTOBEK. Ned. Herv. Gem.: v.m. 10 uur, ds. Kas- tein. Zondagschool 11.30 uur. DE RIJP: Doopsgez. Gem.: Geen dienst. Evang. Luth. Kerk: Niet bekend. Geref. Gem. niet bekend. GRAFT: Ned. Herv. Kerk, zie De Rijp. NOORDEINDE: Doopsgez. Gem. Geen dienst. OOST-GRAFTDIJK: Doopsgez. Gem.: Geen dienst. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, cand. Brouwer. WEST-GRAFTDIJK: Ned. Herv. Kerk: Geen dienst. GROOT-SCHERMER. Ned. Herv. Kerk: nam. 7.30 uur, H. U. Albertz. DRIEHUIZEN: Ned. Herv. Kerk. Geen dienst. STOMPETOREN. Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, H. U. Albertz. ZUID-SCHERMER: Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontv. OTERLEEK: Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontv. SCHERMERHORN: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, ds. Leen- dertz. Geref. Kerk. Geen opgave ontvangen. OOSTHUIZEN: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, M. J. Fa- ber. ZUID-OOST-BEEMSTER: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, Mej. Hoving. BEEMSTER: Doopsgez. Gem.: Geen dienst. MIDDEN-BEEMSTER: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, ds. Oldeman. PURMEREND: Doopsgez. Gem., v.m. 10 'uur, ds. Leistra. Ned. Herv. Gem.: 10 uur, ds. B. A. Venemans. Jeugddienst Weeshuiszaal; v.m. 10 uur de heer Van Vliet van Arasterdam. Ev. Luth. Gem.: Geen dienst (wegens intrede ds. H. J. A. Haan te Alkmaar). Geref. Gem., v.m. 10 en n.m. 5 uur, ds. A. A. v. d. Leer. 5 gelijke spelen in ons gewest. De afgelopen Zondag zorgde voor een groot aantal verrassingen. Allereerst Pur- merend, dat R.K.A.F.C. in eigen huis een gelijk spel afdwong. En zowaar was Pur- merend nog met de overwinning gaan strijken, ware het niet dat R.K.A.F.C. met een dubieus doelpunt een 33 gelijk spel behaalde. De Rijp stelde enigszins teleur door de 10 nederlaag tegen Berdos. Keeper Veenman had het minder druk dan zijn collega in het Berdos-doel en met wat meer geluk had De Rijp haar eerste volle winst kunnen noteren. Wij gaven Purmersteijn minstens een kans op een gelijk spel, doch het ene doelpunt van Barend Bakker, in het eerste kwartier van de wedstrijd gescoord, leverde voor Purmersteijn de volle v/inst op. De prima verdediging van Purmer steijn, geholpen door een dosis geluk, wist haar doel schoon te houden. D.R.E.O. moest in haar uitwedstrijd tegen P.S.C.K. haar vierde nederlaag no teren, waardoor ze wel beangstigend on der aan de ranglijst komt te bengelen. Toch lijkt het ons toe dat D.R.E.O. zich nog wel wat hoger weet op te werken. Broek in Waterland liet zich niet zo maar de beide punten ontnemen en beet tegen Beemster danig van zich af. De 43 overwinning van de Beemster geeft haar nu een goede derde plaats op de rang lijst. Het doelgemiddelde 1313 wijst uit, dat de aanval wel in staat is om doelpun ten te maken, doch de verdediging het zwakke gedeelte in de ploeg uitmaakt. Tot aan de rust was de stand in de ont moeting Groot SchermerKwadijk nog steeds 11. Maar in de tweede helft liet Kwadijk het lelijk liggen en wist Groot Schermer de stand tot 51 op te voeren. Door het gelijke spel van Egmondia en Knollendam, nam Groot-Schermer de bovenste plaats op de ranglijst in. Dat Graftdijk in haar thuiswedstrijd tegen Purmerland met een gelijk spel ge noegen zou nemen, zal laatstgenoemde club zelf wel niet gedroomd hebben, doch zij haalde nu het eerste v nstpunt binnen. Door deze uitslag blijft de stand in de onderste regionen ongewijzigd. En wat te zeggen van Jisp, dat het zo veelste gelijke spel in ons gewest wist te behalen. De 11 uitslag tegen St. Bavo is geen slecht resultaat, want bij de Ur- semmers in eigen omgeving een puntje weg te slepen is een zware opgave. W.B.S.V. behoorde tot een der vijf die met een gelijk spel tevreden moest zijn. Zaanse Boys, een der zwakkere broertjes in deze afdeling, weerde zich tot het uiterste, met als resultaat een 11 gelijk spel. Oosthuizen hield zich ook aan onze verwachtingen en deelde de punten met Ursem, 22, waardoor Ursem, tijdelijk?, de bovenste plaats moest afstaan aan Aartswoudse Boys. DE POLITIE VOETBALT. Dinsdag heeft een wedstrijd plaats ge had tussen de Rijkspolitie-sportvereniging „Purmerend e.o." en „Beverwijk". Het slot was een gelijk spel, hoewel Purme rend bij een beter plaatsen en afgeven wel had kunnen winnen. HOE ZIEN ER DE COMPETITIE STANDEN UIT? 4e klasse K.N.V.B.. afd. B: R.K.A.F.C. 5 3 2 0 8 1 Purmerend 4 3 10 7 Z.A.P. 5 3 0 2 6 St. George 4 2 115 West Friezen 4 2 0 2 4 Andijk 4 2 0 2 4 V.V.W. 5 2 0 3 4 Berdos 5 2 0 3 4 Zouaven 4 0 13 1 De Rijp 4 0 1 3 1 4e Klasse K.N.V.B., afd. D: O.F.C. 5 5 0 0 10 Nautilus 5 4 0 1 8 IJ-Boys 5 4 0 1 8 Purmersteijn 5 3 117 E.V.C. 5 2 2 1 6 Olympus 5 0 4 1 4 Zaanlandia 5 113 3 Meervogels 5 10 4 2 H.E.D.W. 5 0 14 1 Monnikendam 5 0 14 1 Ie klasse N.H.V.B., afd. A: U.S.V.U. 5 3 2 0 8 S.V.A. 5 3 1 1 7 Beemster 5 3 1 1 7 Meervogels A. 4 2 1 1 5 O.D.I.Z. 4 1 3 0 5 P.S.C.K. 2 2 0 0 4 Uitgeest 4 1 1 2 3 Westzaan 5 1 1 3 3 D.R.E.O. 5 1 0 4 2 Br. in Waterl. 5 0 0 5 0 2e klasse N.H.V.B., afd. A: Groot Schermer 5 4 0 1 8 Knollendam 5 3 2 0 8 Egmondia 5 2 3 0 7 Jisp 5 1 4 0 6 W.B.S.V. 5 2 1 2 5 Kwadijk 5 1 2 2 4 St. Bavo 4 0 3 1 3 Graftdijk 5 0 3 2 3 Zaanse Boys 5 0 3 2 3 Purmerland 4 0 1 3 1 3c klasse N.II.V.B., afd. G: Aartsw. Boys 4 4 0 0 8 Ursem 5 3 2 0 8 W.S.W. 5 3 1 1 7 Oosthuizen 4 2 1 1 5 K.S.V. 4 2 0 2 4 M.O.C. 3 1 0 2 2 Oudendijk 4 1 0 3 2 Schellinkhout 5 1 0 4 2 R.K.V.V.S. 4 0 0 4 0 EN WAT VERWACHTEN WIJ VOOR A.S. ZONDAG? De uitslagen van a.s. Zondag kunnen heel wat verschuivingen op de ranglijst brengen. Beginnende met Purmerend, dat de West-Friezen op bezoek krijgt. Willen de Purmerenders een ernstige gegadigde voor de bovenste plaats blijven, dan zal er gewonnen moeten worden. De ploeg uit Zwaag kennende, belooft het een span nende strijd te worden. Met iets betere kansen voor de thuisclub. Purmersteijn krijgt thuis de wedstrijd van het seizoen, n.1. tegen O.F.C., dat uit 5 wedstrijden 10 punten wist te verzame len, doch aan Purmersteijn a.s. Zondag wel een winstpuntje zal moeten afstaan. Het spijt ons wel, maar wij geven De Rijp in haar uitwedstrijd tegen V.V.W. weer geen kans op de beide puntjes. Om in Wervershoof te kunnen winnen, daar is heel wat moed en uithoudingsvermo gen voor nodig. De Rijp zal nog even moeten wachten om de volle winst uit een wedstrijd te halen. Beemster—Uitgeest is voor de thuisclub en doet daarmede een goede gooi naar de bovenste plaats, maar dan moet er ook aangepakt worden, van de eerste minuut tot de laatste. Ook Groot Schermer is het aan haar stahel verplicht om met Jisp korte metten te maken, doch wij houden het op een gelijk spelletje. Mits volledig uitkomende, weet D.R.E.O. tegen Westzaan de beide puntjes te ver overen. Graftdijk haalt tegen Kwadijk de volle buit binnen, terwijl bij Purmerland Egmondia, gezien de krachtsverhouding, de overwinning wel voor de bezoekers zal zijn. W.B.S.V. zal Groot Schermer wel tege moet willen komen door Knollendam met een nederlaag huiswaarts te sturen. Oosthuizen kon wel eens weinig plezier hebben van haar reis naar Schellinkhout. OudendijkM.O.C, wordt een ontmoe ting waar de puntjes broederlijk gedeeld worden. PURMERSTEIJN. Programma voor a.s. Zondag: O.F.C.Purmersteij n Purmersteijn 2G.V.O. 2 Purmersteijn 4E.V.C. 3 Zaanlandia adsp. aPurmersteijn adsp. a Z.V.V. adsp. bPurmersteijn adsp. b Purmersteijn adsp. dKwadijk. PURMEREND. Programma voor a.s. Zondag: PurmerendWestfriezen Meervogels 2Purmerend 2 Beemster 2Purmerend 3 Oosthuizen 2Purmerend 4 Purmerend jun. aU.S.V.U. jun. a. A.V.V. DE RIJP. Zondag gaat het eerste elftal naar Wer vershoof, om aldaar tegen V.V.W. uit te komen. Jongens, doet extra je best, want we kunnen best een paar puntjes gebrui ken, daar we met Zouaven de onderste plaats delen, met ieder één punt uit vier wedstrijden. Succes, mensen! Het tweede gaat naar lip om aldaar tegen I.V.V. 4 te spelen. Ook deze men sen kunnen best een paar puntjes ge bruiken, daar zij nog steeds op de eerste overwinning wachten. Laat er zo weinig mogelijk af berichten komen en dan komen de overwinningen vanzelf wel. We houden het op een gelijk spel. Aanvang van deze wedstrijd is 12 uur. De adspiranten zijn Zondag vrij. Maandagavond worden de kaarten voor de interland voetbalwedstrijd Holland België verloot bij het A.V.V.-kleedlokaal op het sportterrein. Gelieve het verschul digde geld mee te nemen. Men neme hiervan goede nota. Zaterdagmiddag tussen 3 en 5 uur kan men zich opgeven bij Jn. Dekker voor de voetbalwedstrijd HollandDenemar ken, te spelen in het Olympisch Stadion te Amsterdam, op 11 December a.s. B.F.C. Het eerste ontvangt a.s. Zondag Uit geest 1. Een ons onbekende tegenstander, waarvan het moeilijk is te voorspellen hoe het verloop van de wedstrijd zal zijn. Wij voor ons beseffen echter terdege dat deze wedstrijd voor onze jongens geen „walk over" zal zijn en zeer zeker de nodige inspanning zal kosten, willen zij het tot een goed einde brengen. Jongens, wij rekenen op jullie. Hieraan vooraf speelt het derde elftal tegen Purmerend 3. Een karwei voor de onzen, dat wel de nodige moeilijkheden zal opleveren. B'ers, probeer het in gun stige zin op te lossen, want eens moet de winst toch komen, daar blijven wij het op aanhouden hoor! Het tweede zal proberen in Ilpendam tegen R.K.S.V.S. 2 de punten te bemach tigen, om daarmede haar misstap van af gelopen Zondag weer enigermate te her stellen. Of het lukken zal? De adspiranten hebben vrijaf en komen natuurlijk het eerste aanmoedigen. Aanvang en vertrektijden als volgt: 12 uur: B.F.C. 3Purmerend 3. 2.30 uur: B.F.C. IUitgeest I. 2 uur n.m.: R.K.S.V.S. 2—B.F.C. 2. Vertrek 12.30 uur per fiets. GROOT SCHERMER. Het eerste moet naar Jisp om de club van die naam te bekampen. Heren, neem het niet te licht op, want Jisp staat op de vierde plaats met maar twee punten achterstand op ons. Wij staan nu weer boven aan de ranglijst, doet daarom allen jullie uiterste best om die plaats te be houden. Voor Zondag a.s. is dus het parool „niet praten maar doen". Het tweede speelt thuis tegen Zuider- woude 2. Dat kan, als jullie er allen voor werken, de tweede overwinning worden. We komen daardoor dan meteen wat uit de gevaarlijke zone. Want jullie willen toch niet de dragers van de rode lantaarn worden, is 't niet? Bewijs daar om Zondag, dat jullie er ook zo over den ken. Veel succes heren! Programma voor Zondag 16 October: Jisp 1Groot Schermer 1, 2.uur. Scheidsrechter Joh. de Visser. Groot Schermer 2Zuiderwoude 2, 2. uur. Scheidsrechter H. C. Groenewroud. Adspiranten zijn vrij. GYMNASTIEK Op 23 October organiseert de Turn kring Purmerend en Omstreken haar jaarlijkse persoonlijke kampioenschappen voor dames en heren leden. Ruim 125 leden hebben hiervoor ingeschreven, ver deeld in de 1ste, 2e en 3e graad. De wed strijden worden te Oosthuizen gehouden en beginnen om half twee. HANDBAL. R. H. C. Zondag kon er niet gespeeld worden, daar wij afbericht hadden gekregen van C.S.V. dat men geen vervoermiddel kon bemachtigen. Al met al een verloren Zon dag, daar het prachtig handbalweer was. Zaterdagmiddag trekken we naar St. Pancras om aldaar tegen Vrone II te spe len. Aanvang 5 uur. Dames, geen afbe- richten, daar er nu eens gewonnen moet worden. Laat de voorhoede goed open spel spelen en niet op een kluit lopen. Alle kans bestaat dat de training zeer spoedig hervat zal worden en nu op Don derdagavond. Hierover ontvangt u te zijner tijd wel bericht. HENGELEN. Wisselbeker voor „Vislust" van Monnikendam. Afdeling XI Purmerend en „Vislust" van Monnikendam van de Alg. Ned. Hen- gelaarsbond vissen elk jaar om een wis selbeker. Daar de twee eerste wedstrij den onbeslist bleven, omdat de eerste wedstrijd door Purmerend en de tweede door Monnikendam gewonnen werd, was een derde beslissingswedstrijd noodzake lijk, welke Zondag in het Noordhollands Kanaal nabij Ilpendam gehouden werd. Er werden in totaal 64 baarsjes gevangen, waarvan slechts 3 bovenmaatse)! „Vis lust" wist met 36 stuks beslag te leggen op de wisselbeker met legpenning, waar door deze thans voor de tweede keer door Monnikendam gewonnen werd, terwijl Purmerend met 28 stuks de tweede plaats verwierf en een medaille won. De zwaarste baars werd gevangen door Jb. de Vries, die hiermede een doos siga retten won. De helden van de dag waren A. de Boer van afdeling XI en Jb. Mulder van „Vislust", die ieder 7 stuks vingen, elk ontving dan ook een doos sigaren. De prijzen werden met een toepasselijk woord aan „Vislust" door de heer Jb. de Vries en aan afd. XI door de heer C. Oos- terbaan uitgereikt. NIEUWS VAN DE P.V. „DE REISDUIF" De wedvluchten van dit seizoen zijn weer ten einde en de duiven krijgen haar welverdiende rust. Verschillende vogels zullen over enkele weken reeds weer in verschillende grote zalen tentoongesteld worden, op tentoonstellingen, zoals De Internationale Kampioensdag, welke dit jaar te Amsterdam in plaats van te Utrecht zal worden gehouden. P. Riteco en J. Wit zullen beiden met een „sextet" (6 stuks) deelnemen aan de grote show, waar vooral uit België, Nederland, En geland en Frankrijk de mooiste vogels zullen te zien zijn, niet alleen de mooiste, maar de grootste kampioenen van die lan den. De kampioensuitslagen van de P.V. „De Reisduif" van dit jaar luiden als volgt: Kampioenschap Vitesse (korte afstand): 1 C. Boots, Beemster, 812 p.; 2 J. Sassen, De Rijp, 524 p.; 3 J. Wit, West Grafdijk, 481 p. Kampioenschap Middenfond: 1 P. Riteco, De Rijp. 1018 p.; 2 J. Spekken, Beemster, 810 p.; 3 G. Klinkhamer, De Rijp, 694 p. Kampioenschap Fond (lange afstand): 1 J. Riteco, 490 p.; 2 P. Riteco, 465 p.; 3 J. Sassen, 435 p. Kampioenschap Oude duiven: 1 P. Riteco 1359 p.; 2 J. Sassen 1162 p.; 3 C. Boots 1144 p. Kampioenschap Jonge duiven: 1 J. Sas sen 1041 p.; 2 J. Wit 1022 p.; 3 P. Riteco 981 p. Kampioenschap Navluchten: 1 J. Riteco 835 p.; 2 P. Riteco 807 p.; 3 J. Wit 773 p. Kampioenschap Junioren (Vitesse): 1 Jb. Knegt, De Rijp, 165 p.; 2 P. Smit, Beemster, 96 p. Kampioenschap Generaal: 1 P. Riteco, De Rijp, 3147 p.; 2 J. Sassen. De Rijp, 2732 p.; 3 J. Wit, West-Graftdijk, 2699 p.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3