Nieuws uit De Rijp. Nieuws uit De Beemster. Nieuws uit Purmerend. Schimmen uit het Rijpje. (R) Zondagmorgen! Het is nog scheme rig als ik de Kerksteeg inpeddel. Geen mens te zien. Afstappen bij het brug getje; ja, het jolletje van de gebroeders Verdonk ligt aan de kant; dat is voor elkaar. Zo dadelijk m'n visspullen er in en de Eilandspolder-wateren doorkrui sen. Even rondzien, ja, daar woonde vroe ger Alpenka.... Later de ouwe Van Braam, „Lombok", was nog een vriend van me. Daarnaast de familie De Geus Nu ligt Klous er vredig te snurken. Aan de overkant was de bakkerij van Jaap Verver, de uitvinder van de beroemde loerd, 'n dubbele lap koek van vijf spie. Een kleuterschool en de autogarage van Gerrit zijn er voor in de plaats gekomen. Daarnaast dat kleine bouwplaathuisje ai, dat doet pijn, toen gleed de jongens- kiel nog over m'n schouders. Zou dat huis gekrompen zijn, 't was vroeger een reuze gebouw; of heb ik het in mijn jeugd an ders gezien? Weg.... niet langer kijken. Toef niet te lang op de paden van de jeugd. Alweer aan de overkant, 't „Sterk". Ja, ik hoor ze weer. Uit volle borst zingen ze „De bloedige sneeuwvlokken" en „Ik had een wapenbroeder". Sigarenmakers! Des avonds vroegen wij vader: „Zing nog eens „Ik had een wapenbroeder"." Wat een straat die Kerksteeg. Geen mensen op deze prille Zondagmorgen? Verbeelding. Het is er vol. Uit ieder huis zie ik ze komen, Gerrit Mostert, De Hot- tentotten; naast me gaat de deur open en „Mogge buur" zei de Marmot, „ga je proberen een knolje te vangen? Goed weertje daarvoor. Ik ga een buizendijkie maken". „Ja," zegt Maartje, z'n vrouw, die in d'r nachtjak naar buiten komt, „mijn Pieter houdt Van vroeg uit de veren." Het is nog stil in Huize Verdonk. Alles slaapt nog. Voorzichtig! Jawel, Fokkie hoort me en slaat aan. Het zwarte mor mel van de buren valt in en maakt zo'n heidens kabaal, dat iedereen wakker wordt. Verschrikt nemen de schimmen van die oude Rijpers de benen. Jammer, ik had nog graag even willen praten met Moeder Harderwijk. Ja, Gijs Verdonk, kampioen-schaatsen rijder, je weet het misschien niet, maar eens lag op de plek, waar jij nu ligt te dromen, moeder Harderwijk op d'r vod- denbed en naast haar lag een schurftige aap. Als die verdraaide hond niet zo n lawaai had gemaakt, had ik haar vast wel uit de steeg zien komen met de aap op haar schouder. Dronken Hoppie, de vijand van de Ooievaar, had ik ook gezien; en al die vreemde gasten, die in het doorgangshuis van Jaap Hoogstraten vertoefden. Lex, de kleurling uit Jamaica, en al die an deren Weg posthond! Laat ik maar met de jol het ruime sop kiezen. Voorbij is voor bij! LOTA. Gevonden en verloren. (R) Bij de politie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende voorwerpen: Verloren: een bruine alpinomuts en ge vonden: een paar gymschoenen met een sportbroekje. De Spar tempo-avond 1949. (R) Maandagavond werd aan de klan ten van de Sparwinkeliers J. en W. Stoop in Café Blokdijk de Spar tempo-tempo avond 1949 aangeboden. De heer J. Pe ters, bedrijfsleider van Fa. Doets, heette het publiek, dat de zaal tot de laatste plaats vulde, welkom en wenste het een prettige avond. Aan het cabaret-programma werkten o.a. mee de radio-artiesten Frans Poptie en Ferry Barendsen en verder Louk No- rell, Piëtro Nakaro, Rud van Hoorn, Freddy Verdo en The Helgers. Tevens werd de film van de Spar-zomertocht gedraaid. Het publiek heeft zeer genoten van het mooie en vlotte programma en ging vol daan naar huis. In de pauze werd een geheel gratis verloting gehouden. De heer Peters sprak een kort sluitingswoord. Op 18 November a.s. wordt in Café Zo merdijk dezelfde avond gegeven en wij komen dan nog nader op het programma terug. 3e Abonnementsconcert. (R) Dinsdag 8 November a.s. vindt in de Ned. Herv. Kerk het 3de abonnements concert plaats, en niet zoals op het vorige concert werd medegedeeld op 9 Novem ber. Medewerking verlenen dit keer Jan van Tiel, trompet en Hans Keuning, orgel. Kunst na Arbeid geeft uitvoering. (R) Zaterdag a.s. geeft de muziekvere niging „Kunst na Arbeid" in Hotel „De Eendracht" een openbare uitvoering. Be halve het fanfarecorps o.l.v. de heer D. Veenman verleent ook het Graftdijker accordeonorkest o.l.v. de heer G. Hop medewerking aan deze uitvoering. De Juf van de Kleuterschool te Noord- Beemster nam afscheid. (B) Studieredenen noopten mej. Nel Bakker haar betrekking als onderwijzeres bij het Kleuteronderwijs te beëindigen. Maandagmorgen nam zij afscheid van haar kleine leerlingen. Het verdriet der kleu ters was spoedig over, want een nieuwe juf lachte hen al toe. Mej. Smorenburg uit Alkmaar zal de taak overnemen. Be stuursleden van de Kleuterschool verwel komden mej. Smorenburg bij het aanvaar den van haar taak. Het was wel geen grote klas, vertelde het bestuur (tien kleu ters), maar er was gegronde hoop, dat na het winterseizoen het aantal verdub belen zou. En op de ouders in de Noord kan gerekend worden! Dat is geen ijdele hoop. Daarvoor heeft het bestuur te veel werk verricht. Burgerlijke stand. (B) Geboren: Trijntje Clasien, d. v. P. Ernsting en K. Borstjes Margarietje, d. v. J. de Jonge en F. Ubbels. Nico- laas Jacobus Maria, z. v. J. Stam en A. G. Stam. Ondertrouwd: G. P. v. Diepen, 29 j., en J. Velzeboer, 28 j. J. Beerepoot, 26 j. en M. Koning, 25 j. De Arbeiderstoneelvcreniging „Voor waarts" komt. (B) Zondagavond zal in Het Heerenhuis de bekende Arbeiderstoneelvereniging „Voorwaarts" te Purmerend voor de afde ling Beemster van de Vara opvoeren het toneelspel „Dijkbreuk". Gezien het succes dat de vereniging met dit stuk behaalde in Purmerend heeft zij reeds vijf maal voor een volle zaal gespeeld is het ieder, die van goede toneelspeelkunst houdt, aan te raden deze uitvoering te bezoeken. Wacht niet te lang, want er is liefhebberij voor deze avond. Zie ook de advertentie. Bles ging op stap. (B) Zoals vele mensen houden ook de dieren van gezelligheid. Op een dezer kou de avonden begon het een paard, lopende in een weiland aan de Purmerenderweg, een beetje eenzaam te worden. Er werden enige hekken geforceerd en de avonturier stond op de grote verkeersweg. En dit was wel de laatste plaats, waar hij hoor de te komen, want een automobilist wist hem op het kantje af te ontwijken door in de berm te gaan en daar te blijven steken. Een collega, die deze manouevre verkeerd begreep en dacht dat z'n voor ganger ging parkeren, zag in de mist het avontuurlijke paard niet en torpedeerde het rossinant. „Ja," sprak de veearts, die Bles later behandelde, „in je land blijven, dan blijf je gezond". Overplaatsing. (B) Van Ajnsterdam naar de West-I^gm- ster wérd óvergéplaatsf Üe^RijlcspÖIïtie- man A. Wiggelenma. Politienieuws. (B) Gevonden: Een armband, door P. Kwast, Oosthuizerweg 50; een dekkleed van bakfiets, door Bierhaalder, Noorddijk 20; een lokmes, Groepsbur. Rijkspolitie M. Beemster; een reservewiel met band, door R. Klugt, Westdijk 6; een broek, door J. Vlaar, Oosthuizerweg 48; een zak eierko len, door Bierhaalder, Noorddijk 20; een gedragen overhemd, door M. Rol. Rijper- weg 68; een gedragen colbertjasje (werk- jasje), Groepsbur. Rijkspol. Beemster. Nutsbibliotheek. (B) Blijkens een advertentie in dit num mer zal de Nutsbibliotheek haar werk zaamheden op 13 November a.s. weer aanvangen. Hoewel de daarmede in het vorig seizoen genomen proef nu niet di rect een succes was, zal ook des Dinsdags gelegenheid tot boekenruiling bestaan. De commissie voor de bibliotheek hoopt hier door hen, die des Zondags om welke re den dan ook zijn verhinderd, in de gele genheid te stellen haar boeken, welke zijn ondergebracht in de o. 1. school, te lezen. Van de boeken welke na afloop van het vorige seizoen werden aangeschaft noe men wij: Olympisch logboek, Neêrlands Voetbalglorie, Eenzaam Avontuur, de vol ledige Arbo-serie. Voorts wordt er op ge wezen, dat de commissie beschikt over de catalogus van de vakbibliotheek (afd. land- en tuinbouw en veeteelt) van de Centr. Ver. voor Reizende Bibliotheken. Tegen betaling van een gering bedrag kan een ieder van die bibliotheek elk gewenst boek op agrarisch terrein ter lezing ont vangen. Door bemiddeling van de biblio theek kunnen ook zij, die een bepaald studieboek wensen te raadplegen, worden geholpen. Ook hieraan zijn slechts gerin ge kosten verbonden. Wie hiervan meer wenst te vernemen, kan inlichtingen ver krijgen op de dagen en uren dat de biblio theek is geopend in de o. 1. school of bij de secretaris der commissie: H. Warners te Midden-Beemster. De Spar-avond werd een succes. (B) Spar „Tempo Tempo" avond 1949. Een veelbelovend opschrift. Geen wonder, met zo'n trekpleister, dat de voltallige Sparfamilie in het Heerenhuis present was om de gevierde cabaretsterren te zien en te horen. Men heeft genoten. Er was voor elck wat wils. Zang, declamatie, te- lepatische experimenten. Muziek, zwarte magie en er was rhythme en stemming in wat er gebracht werd. Laten wij ook niet de Sparfilm „Met de Spar naar Valken burg" vergeten. Daar is dubbel van geno ten, want vele bekende plekjes, waaraan de prettigste herinneringen waren verbon den, verschenen op het witte doek. In de pauze was er de Spar-verloting. Velen werden verblijd met een prijs. Het laatste nummer, de Wondershow gepresen teerd door Piëtro Nakaro was geweldig. Een weelde van bloemen, waartussen dui ven heen en weer vlogen. Tgn hoogste voldaan keerden de BeemstérUnèèn huis waarts. Burgemeester Pesman bij D.U.V. (B) Zaterdagavond heeft D.U.V. in café Jonker een bijeenkomst gehouden, waar voor van de zijde der leden veel belang stelling was. De voorzitster, Tini Houtman, opende met een welkomstwoord tot allen en in het bijzonder tot Burgemeester Pesman, die op deze bijeenkomst een causerie zou houden over Frankrijk en in het bijzon der over Parijs; hij zou het gesprokene verduidelijken met lichtbeelden. Het was een interessante lezing die burgemeester Pesman daarna hield. Goed kenner van Frankrijk en Parijs was de opgaaf daar iets over te vertellen voor spreker niet moeilijk. Want de historie en cultuur van Frankrijk hebben spre kers grote belangstelling. Uiteraard was het slechts mogelijk uit het grote arse naal van bijzonderheden betreffende land en volk een bescheiden deel te behande len; in dit geval beperkte spreker zich meer tot Parijs. Parijs, de lichtstad, met haar rijke ge schiedenis, leverde op zichzelf al stof ge noeg voor een reeks van avonden. Ieder monumentaal gebouw heeft haar eigen historie, is onderdeel van Fr ankrijks groots verleden. Wij kunnen er over lezen, maar het maakt een groot verschil als wij het horen van iemand die het land en zijn volk lief heeft, dan wordt het ver leden weer levend. Parijs, bakermat der grote geesten uit de wereld van de Wetenschap, Muziek, Beeldende kunsten, Litteratuur. Geen Europeese cultuur is denkbaar zonder Parijs, zonder Frankrijk. Met grote belangstelling werd spreker aangehoord. De afbeeldingen die ver toond werden, droegen bij tot de verdui delijking van het gesproken woord. Want de architectonische schoonheid van de Nötre Dame, het Louvre, de Sacre Coeur enz. is niet gemakkelijk te verklaren met woorden, men moet dat kunnen aan schouwen. De voorzitster dankte burgemeester Pesman hartelijk voor zijn boeiende le zing en overhandigde een boekenbon. De heer Hemmer deelde vervolgens mede, dat er voor de leden van D.U.V. de mogelijkheid bestaat om Woensdag 9 November het door de VARA georga niseerde concert van het Röntgenkwartet bij te wonen. Een gedeelte van dit con cert wordt uitgezonden, zodat ook de thuisblijvers er van kunnen genieten. D.U.V. is trouwens in de gelegenheid nog meer goede muziek te horen, want Zondagmiddag 13 November trekt een groep naar Amsterdam om het concert gebouworkest onder leiding van Eduard van Beinum te beluisteren. Willem An- driessen zal dan optreden als solist in het pianoconcert van Schumann. Het belooft dus een genotvolle middag te worden. Toneel in Noord-Beemster. (B) De toneellist^h van „Ons Genoe gen", die het vorig seizoen zo'n mooi suc ces behaalden met de opvoering van „Boerenstrijd", zijn vast van plan op deze succesvolle weg door te gaan. Met het toneelstuk „Achter de wolken schijnt toch de zon", dat men momenteel in stu die heeft, hoopt men binnenkort voor het voetlicht te komen. Noord-Beemster wacht in spanning af. Met de „Oranje" naar de tropen. (B) Donderdagmiddag heeft de Beem ster Vrouwenclub een bijeenkomst ge houden in het Heerenhuis. Het was wel geen „Ronde Tafel Conferentie", maar toch stond Indonesië in het brandpunt der belangstelling. Men ging zelfs zover om met het Vlaggeschip van de Stoom vaart Mij. Nederland" er heen te reizen. En om de reis wat gezelliger te maken had men de hele U.L.O.-familie uitgeno digd, die deze uitnodiging met graagte accepteerde. Mevr. Porte opende met een woord van welkom tot de dames en het onderwij zend personeel der U.L.O. en de U.L.O.- leerlingen. In het bijzonder heette zij welkom de heer Tang, vertegenwoordi ger van de Maatschappij Nederland, die deze middag de film „Met de Oranje naar Java", gevolgd door „De schoonheid van Java", zou vertonen. Nadat de heer Tang een korte inleiding had gehouden over de „Oranje", het schip waarmee de reis zou worden gemaakt, inviteerde hij allen aan boord, werden de trossen losgesmeten en nam de reis een aanvang. Het was een prettige gedachte, op deze koude dag te vertrekken naar het land waar het altijd zomer is, naar de prachtige Indische Archipel zo terecht door Multatuli genoemd: „Een gordel van smaragd". Want in de verte, gezien van af het schip, bieden deze altijd groene kusten met de zich daarachter en daar boven verheffende vulkanen, de wuivende palmen een onvergetelijke indruk.^ Wanneer de Oranje op de reê van Tandjong Priok meert en de passagiers onder geleide van de heer Tang het schip verlaten om een reis te maken door Java, dan ervaren^wij pas hoe wonderlijk mooi Indonesië 'ïST Na afloop van deze prachtige film dank te de heer Hemmer het bestuur der Vrou wenclub voor de gastvrijheid. Mevr. Por te dankte in haar slotwoord de heer Tang voor zijn bereidwilligheid om deze middag zijn gewaardeerde medewerking te verlenen. Ouderavond Z.-O. Beemster. (B) In het wijkgebouw te Z.-O. Beem ster heeft een Ouderavond plaats gehad met op de agenda het belangrijke punt: „Wat kan mijn kind worden?" Dit on derwerp werd behandeld door Drs. J. C. van Wijk, directeuf van het Psychotech nisch Laboratorium voor beroepskeuze en selectie van personeel te Amsterdam. De causerie had de volle aandacht van de opgekomenen, hetgeen ook bleek uit de gestelde vragen. Het stemde tot vol doening dat aanwezig waren de Burge meester, weth. Hogetoorn en de gem.- secr. Middelburg met hun dames. Kamperen in de winter. (B) Woensdagavond hebben de meisjes en jongens van het Ds. Oldeman-kamp andermaal gekampeerd. Maar ze hadden de veilige kant gekozen. De bovenzaal van de Kosterij was nu kampeerterrein. Kampleider was Ds. Oldeman, die in zijn openingswoord met genoegen consta teerde, dat de opkomst weer groot was. Hij richtte een woord van welkom tot genodigden en ouders, die, met de weten schap dat ze niet op stro behoefden te slapen en geen piepers te jassen, dit ge beuren ook eens mee wilden maken. Het Kamplied werd gezongen en daar na werden lichtbeelden vertoond uit het kampleven. Hierna volgde optreden van het muzikale viertal, de zusjes Joosten, Gré Struving en Ds. Oldeman. Mej. Ho ving vertelde een middeleeuws verhaal. De kampeerfilm werd vertoond. Er was samenzang, vrolijkheid en sfeer. Kortom, een echte kampeer-avond. Ds. Oldeman sloot met een dankwoord tot allen deze geslaagde avond. Ruzie met een schop met een boete toe. (B) De Beemsterling M. kwam in Sep tember op het land van Th. K. aan de Middenweg en wilde het bieten rooien doen staken. Met vrienden belette hij het werk. K. wilde doorwerken, greep een schop, doch M. pakte die en K. duwde hem van zich af. Tot slot: geval voor de rechtbank en M. ƒ8.— boete betalen. Nieuws uit Oost-Graitdijk Sport-uitvoering. (G) Zondag 30 October j.1. gaf de Graft dijker Sportvereniging G.S.V. een uit voering in café De Haan te Oost-Graft- dijk. De voorzitter, de heer L. Koekkoek, riep de talrijke aanwezigen een welkom toe, in het bijzonder Burgemeester en Mevr. Dalenberg. Begonnen werd met de opvoering van een kluchtspel getiteld „Eduard wordt Mens". Hierna kwam het Graftdijker accor deon-orkest ten tonele, o.l.v. de heer Ger. Hop. De dirigent zette uiteen welke moeilijkheden er waren geweest om te komen tot oprichting van het orkest. Met enthousiasme is men evenwel aangevan gen. Spr. heeft een Weens programma samengesteld. Voor de pauze speelde het orkest: Fo lies Bergère, Lustiges Wien, Dornrö- schens Brautfahrt en Wiener Schwalben. De aanwezigen hebben intens genoten van de uitgevoerde muziek, welke uiterst beschaafd en welluidend klonk. De heer Hop had dan ook een welverdiend ap plaus in ontvangst te nemen. Na de pauze werd uitgevoerd: Wien bleibt Wien en Fideles Wien. Na afloop had de dirigent een donderend applaus in ontvangst te nemen. Een van de leden van het orkest bood de heer Hop een bouquet bloemen aan, bestemd voor diens vrouw en een cadeautje voor hem zelf. Vervolgens voerden enige tonelisten op „Ontplofbare bruidegom", hetgeen danig de lachlust opwekte. Ten slotte bracht de heer A. Hoek, se cretaris der vereniging G.S.V., het jaar verslag op rijm uit, waarin het wel en wee van de vereniging en leden werd gememoreerd. Dit geestige verslag zat keurig in elkaar. De voorzitter dankte allen die tot het welslagen van de avond hadden mede gewerkt, in het bijzonder het Graftdijker Accordeonorkest. Burgemeester Dalenberg gaf te ken nen, dat avonden als deze zich steeds hadden gekenmerkt door een kameraad schappelijke sfeer. Men voelde zich één grote voetbalfamilie. Hij spoorde de aan wezigen aan niet alleen de vereniging financieel, doch evenzeer moreel te steu nen. Spr. stelde het op prijs aanwezig te zijn geweest bij het eerste openbare op treden van het Graftdijker Accordeon orkest onder de eminente leiding van de heer Hop en is er trots op, een dergelijk orkest in de gemeente Graft te bezitten. Uit cultureel oogpunt vind ik het beoefe nen en verbreiden van de ten gehore ge brachte muziek zeer belangrijk. Hij feli citeert de heer Hop van harte met het buitengewone succes van deze avond en hoopt, dat het orkest een zodanig peil zal bereiken, dat ook van de zijde der radio daarvoor belangstelling zal worden getoond. Het was een zeer geslaagde avond, waarbij de verschillende nummers met een praatje niet onverdienstelijk door een 14-jarige conférencier, Carel, werden aangekondigd. Nieuws uit Spijkerboor. P.J.G.'ers leerden hersengymnastiek. (Sp) Donderdag 27 October kwam de P.J.G. in het Heerenhuis te Spijkerboor bijeen. Na opening door de voorzitter, had Guda Meijzen deze avond de leiding. Daarna werden de notulen voorgelezen en werd de zang beoefend, wiaarna Jan Hartog een boekbespreking hield over het „Wassende water". Een heel mooi boek met spannende momenten als het water sterk steeg en soms over de dijken kwam. Na de pauze hersengymnastiek onder leiding van Jan Hartog. Mieke Slootma- ker hield de stand bij. De ene helft werd de perenplukkers genoemd, de andere de bietenrooiersir Het spel ging spannend op, waarna de uitslag was perenplukkers 45 en bietenrooiers 44 punten. Daarna nog enige mededelingen, o.a. weekend te Groot-Schermer op 29 en 30 October en excursie naar de Linoleum- fabrieken te Krommenie en de teken wedstrijd. Ieder kreeg een vragenlijst mee om thuis in te vullen. Het is de bedoeling van het bestuur om een duidelijk beeld te krijgen van de verlangens der leden. De wandkrant was dit keer heel goed verzorgd. Witte Kruis vergadert. (P) Onder voorzitterschap van de heer W. Kraan hield de afdeling Purmerend van het Witte Kruis Dinsdagavond in „Het Paradijs" een zeer druk bezochte leden vergadering. In zijn openingswoord deelde de voor zitter o.m. mede, dat de kraamverzorging niet door „Het Witte Kruis", maar ver moedelijk door de gemeente ter hand ge nomen zal worden. Door de afdeling Wijde Wormer was medegedeeld dat deze haar bijdrage in de kosten voor de wijkver pleegster van 150 tot 550 had verhoogd. Bestuursverkiezing. Wegens vertrek van de secretaris, de heer P. Postma, werd in diens plaats de heer A. Mollema tot se cretaris gekozen, terwijl mevr. Bakker de Vries en de heer P. Kos als bestuurs leden herkozen worden. In de commissie tot nazien van de kas en boeken van de penningmeester werden de heren Holwer- da en Frangois benoemd. Tot afgevaardig de naar de algem. verg. van de hoofdver eniging werd directrice Lankelma geko zen, en tot plaatsvervangers mevr. Bak kerde Vries en de hr. Frangois. De opbrengst van de verjaardagsactie bedroeg in 1948-'49 pl.m. 250. De begro ting 1950 werd vastgesteld aan ontvang sten en uitgaven op 5210. Uit de verga dering werd een commissie, bestaande uit de dames KraanVisscher, Groenhart Prins, mevr. Muusses en de heren P. Wes- selink, P. Boes Jr., Licht, Sjoelker, be noemd om te komen tot aanschaffing van een Solex-rijwiel voor de wijkverpleegster. Weer eenentwintig nieuwe woningen. (P) De goedkeuring is afgekomen voor de bouw van 21 woningen, waarvan elf du- plexwoningen, voor de Woningbouwver eniging „De Volkswoning". Met de bouw, die is opgedragen aan de laagste inschrij vers G. en F. de Vries voor 227.320. zal spoedig worden begonnen. Aan hartverlamming overleden. (P) De bekende 54-jarige marktkoopman „Bertus" J. de Jong, wonende Monniken straat 1 te Amsterdam, werd Dinsdagmor gen omstreeks 12 uur in de slagerswinkel van Kok aan de Nieuwstraat onwel en zakte in elkaar. Bij doktersonderzoek bleek, dat hij een hartverlamming had ge kregen. Commissie schoolvoeding. (P) De heer J. Ceelie is benoemd tot lid van de commissie voor schoolvoeding we gens bedanken van de hr. N. J. Velzeboer. Onderwijs in Amerika. (P) In „Het Paradijs" werd op de ouder avond van school A, hoofd de heer M. Langhorst, door de heer Schekkerman van de Volkshogeschool te Bergen een inlei ding gehouden over het onderwijs in Ame rika; doordat deze op een reis in Amerika hiermede kennis had gemaakt was deze lezing bijzonder interessant. Verschillen de ouders, die vragen betreffende de in leiding hadden gesteld, werden tot genoe gen door de spreker beantwoord. De ouders hadden in de pauze gelegen heid met de onderwijzers over hun kin deren de nodige inlichtingen betreffende hun vorderingen enz. te praten en konden de nieuwe leermiddelen bezichtigen. Het hoofd der school, de heer M. Lang horst, demonstreerde na de pauze het nieuwe filmtoestel, wat voor de school een belangrijke aanwinst is. Over loodkabels gesproken (P) Door de P. T. T. wordt in onze marktstad de leiding van de radio-centra le onder de grond aangebracht, met het complex van „De Volkswoningen" is men thans zover gevorderd, dat de bij de cen trale aangeslotenen reeds van de nieuwe leiding gebruik kunnen maken. Hiervoor heeft de P. T. T. de loodkabels, welke zij hiervoor moet gebruiken, achter de hui zen aangebracht en hier dus niet de voor gevels der huizen ontsierd. Om technische redenen was het alleen in de Vooruitstraat onmogelijk deze leidingen achter de hui zen aan te brengen, waarom deze nooclr gedwongen in de Vooruitstraat aan de voorgevels moesten aangebracht, alsdus sprak de uitvoerder, de heer De Vries, waarmee het praatje, dat de P. T. T. met het architectonisch schoon geen rekening houdt, uit de wereld geholpen is. Schoolzwemmen. (P) Verleden week Vrijdag en Zaterdag is het schoolzwemmen in de overdekte te Zaandam begonnen, waaraan 35 jongens en meisjes deelnemen. Zondagsdienst artsen PurmerendZ.O. Beemster. (P) Zondag 6 November heeft dr. C. de Moor, Venediën 1, telefoon 54, dienst. Apotheek. (P) Zondag 6 November is apotheek B. H. Jürgens, Peperstraat 26, telefoon 33, geopend. Werkmansvereniging „Vooruit". (P) In verband met het 80-jarig bestaan der werkmansvereniging „Vooruit" in Januari 1950 zullen leden van de drie Purmerender toneelverenigingen „Voor waarts", „Bilderdijk" en „Leo XIII" on der regie van Her Uitslager voor deze vereniging ten tonele brengen het beken de toneelstuk „Pygmalion" van Bernard Shaw.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 2