Nieuws uit De Beemster. Nylons en kousen gesmokkeld Inval in woonschip te Purmerend Nieuws uit Purmerend, Predikbeurten Oosthuizen in vogelvlucht „Koning Voetbal", Training en Cluborgaan. (B) Op de laatst gehouden ledenverga dering van B.F.C. deed de secretaris M. Kerkhoven mededelingen, dat de bespre kingen met de besturen van de voetbal verenigingen uit De Rijp, Grootschermer, Gjraftdijk, Stompetoren en West-Beem- ster, betreffende het vertonen van de voetbalfilm „Koning Voetbal", tot gun stige resultaten hebben geleid. De film zal in de Rijp, als zijnde het centrum, draaien. Van iedere vereniging kunnen dertig leden toegang krijgen. Het trainingsvraagstuk kwam ook aan de orde. Het bestuur vraagt zich af of de financiële uitgaaf wel verantwoord is, omdat is gebleken dat van de zijde der leden de animo bedroevend is. Een deel name van een of twee leden op de trai ningsavond heeft geen zin. Een deelne mer deelde mede, dat zijn inziens de trai ning voor beginnelingen te zwaar is. De lust om verder er aan deel te nemen is er dan niet meer. Dan bracht de voorzitter een plan naar voren voor een cluborgaan. De bericht geving in de krant, zoals dat tegenwoor dig geschiedt, voldoet de leden niet. Men zal dit probleem eens nader bekijken. De V.A.R.A. gaf een uitvoering. (B) Zondagavond heeft de V.A.R.A., afd. Beemster, een openbare uitvoering gegeven in het „Heerenhuis". In tegen stelling met andere V.A.R.A.-avonden was de opkomst van het publiek minder. Deze verminderde belangstelling zal wel voor een deel te wijten zijn aan de recen sie die elders heeft gestaan over het to neelstuk „Dijkbreuk", dat deze avond door de Arbeiders Toneelveren. „Voor waarts" zou worden opgevoerd. Door familieomstandigheden kon de voorzitter, de heer J. Ton, niet aanwezig zijn. In zijn plaats opende de heer W. Edam de avond met een woord van wel kom tot het publiek en in het bijzonder heette hij de Toneelvereniging „Voor waarts" welkom. Hij hoopte dat het spel van „Voorwaarts" de aanwezigen zou be vredigen. Het speet hem dat de zaal niet geheel gevuld was. Om de kosten te dek ken zou er een verloting worden gehou den. De heer S. Schagen hield een korte propaganda-rede. De strekking van zijn betoog was, dat door samenwerking veel is te bereiken. Door begrip voor elkander te tonen, zijn wij op de weg naar een betere samenleving. Hierna was het „Voorwaarts" dat de aandacht vroeg voor „Dijkbreuk". De aanwezigen hebben met grote belangstel ling het spek gevolgd. Er werd buitenge woon goed gespeeld. De zeer moeilijke rollen waren in goede handen. Met ernst en overgave werden deze rollen vertolkt. Het was voor regisseur Uitslager wederom een succesvolle avond. „Voorwaarts" heeft andermaal een goede beurt ge maakt in de Beemster. Een zwoord van lof voor het kranig zestal toneelisten dat op "zo een sublieme wijze „Dijkbreuk" bracht, is hier op haar plaats. Ook niet te vergeten de heer Vet, „de man achter de schermen", decorateur, electriciën, enz., zonder wie geen uitvoering van „Voorwaarts" denkbaar is. De heer Edam zegde „Voorwaarts" dank voor hun mooie spel. Hij wist met zekerheid, dat hij ook namens de aanwe zigen deze dank uitsprak. Vervolgens werd de verloting gehou den en daarna konden de danslustigen hun hart ophalen op de opwekkende tonen der muziek van het muziek-ensem- ble Jac. Smith. Met Lode van Gent naar Noord-Afrika. (B) Met voldoening constateerde de voorzitter van het Nut. de heer Prikken, Woensdagavond in het Heerenhuis, dat de leden zich niet door het ongunstige Weer hadden laten weerhouden om naar de lezing van de bekende Nutsspreker, de heer L. van Gent, te luisteren. Hij heette allen welkom, in het bijzonder de heer Van Gent. Lode van Gent is voor het Beemster- publiek geen onbekende. Wij weten: hij is een bereisd mens. Vele jaren van zijn le ven heeft hij door de wereld gezworven, veel ondervonden, beleefd en gezien. Iets van deze belevenissen kregen wij op deze Nutsavond te horen, en wat belangrijk is, te zien. Want Van Gent ging nimmer op reis zonder zijn onafscheidelijke camera. En zo leerde hij ons op deze tweede Nuts avond Noord-Afrika kennen. Marokko, Algiers, Tunis, de Sahara. De bevolkings groepen. Zeden en gewoonten. Religie en Kunst. Verleden en heden. Flora en fauna. Handel en nijverheid. Landen met zo uit eenlopende bevolkingsgroepen zijn voor onderzoekers als Van Gent, prachtige studieobjecten. Maar het gesproken woord is niet voldoende om de weetgierigheid te bevredigen. En hier komt de camera te hulp. In kleuj'enprojectie verschijnen de beelden op het witte doek. Berbers, Kabylen, Bedoeïnen, Negers, Joden, Arabieren, Moren, Europeanen, in bonte volgorde. Steden, rivieren, bergen. Mensen in hutten, holen en papeizen. De schroeiende dodelijke vlakte van de Saha ra. Het leven brengend groen der oases. Het Atlasgebergte. Het oude Carthago. De architectuur van een sultanpaleis. De ver schrikking van een zandstorm. En zo zwierf de wereldreiziger Lode van Gent door Noord-Afrika. Alleen of met een gids. In de Sahara had hij een escorte soldaten tot zijn beschikking. Hij leefde tussen de bevolking en was een der hun nen. Probeerde zich in te leven in hun gedachtenwereld, hun religie, hun kunst. En iets daarvan hebben wij in zijn lezing beluisterd, en aanschouwd op het witte doek. Een prachtige Nutsavond. Radio-uitzending vanuit het Heerenhuis. (B) Woensdagmiddag was het Hee renhuis wel zeer het middelpunt van be langstelling. En niet alleen voor de Beemsterlingen. Nee, deze belangstelling strekte zich uit over het gehele land en misschien zelfs daarbuiten. Dat zat zo. Zoals we reeds eerder ver meldden, werd er op Woensdagmiddag 'n jeugdconcert gegeven door het Röntgen- kwartet. Dit in het kader van de jeugd- concerten van de Ned. Radio Unie, ver zorgd door de V.A.R.A. Het spreekt van- t zelf dat er voor dit gebeuren van de zijde der schooljeugd grote belangstel ling was. De bovenzaal van het Heeren huis was geheel gevuld met leerlingen van de U.L.O.-school alhier en van de H.B.S. te Purmerend. Doch ook vele ouderen hadden de kans waargenomen om deze middag eens kennis te maken met het zo bekende Röntgen-kwartet en om op de koop toe nog een echte radio- uitzending bij te wonen. De vele aanwe zigen zullen geen spijt gehad hebben dat ze naar het Mozartconcert zijn gaan luis teren, want het is een buitengewoon mooie en interessante middag geworden. De bekende Piet Tiggers leidde de uit zending in en vertelde ons tevens op populaire wijze over de te spelen mu ziek en over de instrumenten, waarmee deze uitgevoerd wordt. Het Röntgen-kwartet, bestaande uit Joachim Röntgen, viool, Piet Nijland, viool, Wim de Zoete, altviool en Cornelis Preuyt, cello, opende het concert met het Strijkkwartet in F grote terts (K. V. 168) van Mozart. De punten, waarop de heer Tiggers in zijn inleiding had gewezen, kwamen zo nu en dan in de muziek naar voren, en toegerust met de welis waar weinige kennis die hij ons in enkele minuten had bijgebracht, konden we nu toch met meer genoegen luisteren naar deze prachtige kamermuziek. Het kwartet, waarvan vooral de le violist, de heer Joachim Röntgen, onze grote bewondering had, heeft op een su blieme manier de verschillende werken van Mozart ten gehore gebracht. En na dat het vierde en tevens laatste nummer van het programma, het Andante Canta bile en Molto Allegro uit het kwartet* in G. grote terts (K. V. 387), had geklonken was een daverend applaus de beloning voor het schitterend spel van het Rönt gen-kwartet. De heer Hemmer bracht een woord van dank aan de V.A.R.A., de heer Tiggers en in het bijzonder aan het Röntgen-kwartet. Bovendien mochten de heren musici als attentie van de U.L.O.- school een kist met Beemster fruit in ontvangst nemen, hetwelk zeer op prijs werd gesteld. Zeer vpldaan óver het ge- bodene keerden allen huiswaarts. 1 Siirmltaan-séance dammen. (B) Donderdag 13 October gaf de dam- en schaakvereniging „Aris de Heer" in het „Heerenhuis" een simultaan-séance damen, met als simultaanspeler de heer C. Dekker alhier. De heer Dekker bond de strijd aan tegen 7 borden. Won één partij, speelde vijf partijen remise tegen W. Zomerdijk, L. Smit, P. Bakker, Th. Roet en A. Eyssen en verloor van C. de Heer Cz. Collecte. (B) De collecte voor „Het Hoge Land" heeft in de Beemster 168,18 opgebracht. De akkerbouwers vergaderden in het Heerenhuis. (B) Donderdagavond vergaderde in het Heerenhuis onder voorzitterschap van de heer Vaalburg de Vereniging van Akkerbouwers Beemster, Schermer en Purmer. Er was veel belangstelling. De voorzitter opende met een kort wel komstwoord. De vergadering ging accoord met het voorstel om de lezing der notulen te verschuiven naar de volgende vergade ring. Ingekomen stukken waren er niet, zodat punt 3 van de agenda aan de orde was. Dit was een voorstel van de heer S. Schagen tot invoering van een cen trale loonadministratie. Na een beknopte inleiding van de voorzitter (het onder werp was op de vorige vergadering reeds Uitvoerig besproken) vroeg de voorzitter wie van de aanwezigen het woord ver langde over deze aangelegenheid. Nie mand wenste dit. Hieruit concludeerde de voorzitter, dat de belangstelling van de zijde der leden zeer gering was en dat het geen zin had om de vergaderingen in Beemster, Schermer en Purmer, waar bedoeld onderwerp dan verder besproken zou worden, te doen doorgaan. De heer Schagen was van mening om deze vergaderingen wel te houden, hij dacht dat nadere bespreking de belang stelling zou doen toenemen. Alzo werd besloten. Buiten de leden van de vereniging wa ren ook veel belangstellenden op de vergadering en die waren gekomen voor punt 4 van de agenda: Lezing door de heer Coolman van de N.V. Shell Neder land over „Mechanisatie in de landbouw en aardolieproducten", voorafgegaan door een filmvertoning over aardolie winning en gebruik van aardolie in de landbouw. Een zeer interessante film, gevolgd door de lezing van de heer Coolman. Film en lezing werden door de aanwe zigen met belangstelling gevolgd. Na de pauze was gelegenheid tot vragen stellen over bovengenoemd onderwerp aan de heer Coolman. Hiervan werd door velen gebruik gemaakt. Het dagelijks bestuur van „Harmonia" op het ongelukspad. (B) Twee ijverige bestuursleden van de zangvereniging „Harmonia", namelijk de voorzitter Joop van Twist en de secre taris Rijer Hellenberg, zouden trachten in Enkhuizen costuums op de kop te tik ken voor de a.s. uitvoering. Per motor met Rijer als duo-man ging men er op af, niet wetende, dat ook het noodlots duiveltje op de duo was gestapt. Voorbij Hoorn gebeurde het. De motor slipte, sloeg om en daar lag het dagelijks be stuur van „Harmonia". De voorzitter krabbelde overeind en ging eens kijken bij de secretaris, die een eindje verder lag, en die er door de slik en modder enigszins wanordelijk uitzag. Wat schaaf wonden, stijve spieren en geen costuums, want de animo om verder te trekken was er niet meer. Een nieuwe vrouwenclub. (B) In Midden-Beemster is een vrou wenclub opgericht, welke zich ten doel stelt handwerken te vervaardigen ten bate van de vereniging het „Witte Kruis". Een jubileum. (B) Op 17 November a.s. zal de heer C. Kuyk 25 jaar werkzaam zijn als fitter- meteropnemer bij het P.W.B. te Purmer end. Vergaderingen Woningbouwverenigingen. (P) „W. C. J. Passloors." De R.K. wo ningbouwvereniging „W. Ca J. Passtoors" hield een ledenvergadering naar aanlei ding van het feit dat de heren J. P. de Koning en N. Nooy als bestuursleden had den bedankt. Deze waren vanaf de oprich ting der vereniging in 1916 lid van het be stuur en meenden nu de tijd gekomen de ze functie aan anderen te kunnen over geven. Wegens overlijden van de heer Terhorst was er tevens nog een vacature. Tot bestuurseleden werden gekozen de heren B. Limburg Chrz., H. de Wolf en G. Greuter, terwijl de heer C. Visje her kozen werd. De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld: de heer N. Brugge, voorzitter en de heer C. Visje, secretaris. „De Volkswoning". Onder voorzitter schap van de heer K. Smit hield de wo ningbouwvereniging „De Volkswoning" in „Het Paradijs" haar jaarvergadering, die maar matig bezocht was. Uit het jaarver slag van de secretaris, de heer K. Band, bleek o.m. dat het ledental thans 136 be draagt, waarvan er 118 na de oorlog lid werden. In het afgelopen j^tar werden weer woningen gebouwd en de Bernard Nieuwentytstraat vormt een mooie nieu we wijk. Met medewerking van enige leden en de directeur van gemeentewerken, de hr. Meijer, is het plantsoen van het Linde plein keurig opgeknapt en wordt goed onderhouden. Dit jaar zijn wederom 21 woningen aanbesteed, waarvan elf duplex- woningen. De bestuursleden, de heren IJ. Kobcs, 2e voorz., W. Kraan, penningmees ter en de commissaris, de heer H. J. Lin- delauf, werden herkozen. Door verschillende leden -werden enkele klachen over roet, sintels achter hun hui zen enz. naar voren gebracht, welke door het bestuur zo goed mogelijk verholpen zullen worden. Het jaarverslag werd goed gekeurd. Door de administrateur, de heer P. Worp, werd de rekening en balans toe gelicht. Tot slot bracht de voorzitter dank aan de heer Worp voor de steeds prettige en accurate samenwerking tussen be stuur en administrateur, daar dit per 1 Januari wordt ondergebracht bij de Cen trale Boekhouding van de gemeente. Julianastraat krijgt meer verlichting. (P) In de Julinanastraat zijn verleden week een achttal nieuwe electrische boog- lantaarns geplaatst. Dieven op pad. (P) Zondagavond tussen 7 en 9 uur, tij dens een korte afwezigheid van de bewo ner, is een poging tot inbraak gedaan in de woning van L. aan de Bernard Nieu wentytstraat. De daders verbraken een ruitje van de keukendeur, doch zijn ver moedelijk gestoord. Later op de avond werd ingebroken bij R. in de Kastanjelaan. Daar is men via de keukendeur met een valse sleutel weten binnen te komen. Het gehele huis werd doorzocht. Er wordt 160.vermist. De politie stelt een onderzoek in. Naar de ijsrevue geweest. (P) Zaterdag hebben de leden van de buurtvereniging „Vooruitstraat" in een drietal bussen een bezoek gebracht aan de iJsrevue in Carré te Amsterdam. Voor het Purmersteijn-kleedlokaal. (P) Op initiatief van de heer E. Hooij- berg werd Zaterdagavond door de klaver- jasclub „De Quelle" een klaverjasavond gehouden, waarvan de baten ten goede kwamen aan het nieuwe kleedlokaal van „Purmersteijn". Deze avond is schitterend geslaagd. De netto-opbrengst bedroeg 125 gulden. Zondagsdienst artsen PurmerendZ. O.-Beemster. (P) Zondag 13 November heeft dr. R. Quant, Heerengracht 8, telefoon 86, dienst. Apotheek. (P) Zondag 13 November is apotheek Th. de Vries, Hoogstraat 4, telefoon 144, ge opend. VOOR CONTRACTSVOOR WAARDEN VRAGE MEN BIJ ONS HET TARIEF AAN. (P) Dinsdagmorgen heeft de politie onverwacht een inval gedaan in het woonschip van J. K. N., liggende bij de Beemsterbrug, daar mén vermoedde dat zich hierin gesmokkelde goederen zou den bevinden. Dit bleek inderdaad juist te zijn en er werd een flinke partij Nylonkousen en horloges in beslag genomen. J. K. N. werd gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Tevens werd J. H. van Purmerend, die bij deze smokkelhandel betrokken was en het hiervoor benodigde geld four neerde, in arrest gesteld. Tegen zekere B. te Purmerend, die eveneens Nylonkousen verkocht had en boyendien tijdens het onderzoek der po litie op verzoek van H. diens geld in be waring had genomen, werd eveneens proces-verbaal opgemaakt. Verder is uit het onderzoek komen vast te staan, dat N. en H. enige reizen naar België hebben gemaakt en vandaar de goederen in Nederland hebben ge smokkeld. Zij zijn ter beschikking ge steld van de inspectie der douane recherche als verdacht van overtreding van het deviezenbesluit en zullen ver moedelijk op transport worden gesteld naar de officier van justitie te Breda. Demontage van de oudste stoommachine in Europa. Het Rijksstoomgemaal te Arkel, waar de drie oudste, nog bestaande, stoom machines van Europa staan, zal in de eerstkomende maanden worden gesloopt. Het is voor onze lezers ongetwijfeld in teressant iets van de geschiedenis van dit stoomgemaal te weten. In 1284 werd dan met de inrichting van „De Zederik" tot uitwatering van de langs de Lek gelegen landen in de „Vijfheeren- landen" naar de Linge aan de Arkelse dam, de grondslag gelegd voor de afwa tering van de Zederikboezem. Deze afwatering voldeed echter niet en in 1370 werd de latere „Oude Zederik" van Meerkerk naar Ameide gegraven. De uitwatering had toen op twee punten plaats. Door oorlogen en twisten (wie van ons heeft in zijn jeugd niet over de „Laatste der Arkels" gelezen?) kwam deze afwatering vaak in gedrang, de slui zen werden vernield of een der strijden de partijen probeerde door afdamming voordeel te behalen. In de helft van de 16e eeuw werden bij Ameide zes molens gesticht. De sluis bij Arkel werd in 1577 tijdens de 80-jarige oorlog onbruikbaar gemaakt, echter in 1754 weer geheel ver nieuwd. In 1764 kwam een tWeede voor gemaal met 8 windmolens tot stand. De afwatering voldeed niet en een behoor lijke waterontlasting was ook met dit tweede voorgemaal niet te bereiken. Veel plannen werden gemaakt, en de zaak kwam in een nieuw stadium toen plan nen voor de aanleg van het Steenen- hoekse kanaal rijpten. Bij de aanleg van dit kanaal zouden dan bij de Arkelse Dam 5 molens worden geplaatst. Wegens financiële moeilijkheden konden de plan nen tot het stichten van deze 5 molens echter niet doorgaan. De aanleg van het Zederikkanaal in de jaren 18241825 zou uiteindelijk uitkomst brengen. De stoom had zijn intrede gedaan en de toen op gestelde drie stoommachines hebben dienst gedaan tot 1946. In 1825 was dit de eerste toepassing van stoomkracht in een schepradgemaal, de eerste dubbelwerkende stoomma chine met ronddraaiende beweging en bovendien de eerste stoominstallatie die in eigen land werd vervaardigd. Koning Willem I interesseerde zich voor de in dustrialisatie van het Verenigd Konink rijk en de machine werd te Luik ver vaardigd. Het demonteren geschiedt door het In genieurs Bureau S.K.S. te Purmerend. Uiteraard der zaak moet een en ander met vakkennis geschieden. Een dezer stoommachines wordt n.1. opgesteld in het „Cruquius" museum, de tweede is door het Ministerie van Verkeer en Water staat aan de firma Cocquérill te Luik aangeboden, terwijl de derde overgaat in handen van het Ingenieurs Bureau S.K.S. Voor deze machine bestaat belangstelling uit Amerika, zodat het niet uitgesloten is dat deze naar Amerika verkocht wordt. Vanzelfsprekend moet het demonteren en vervoeren met uiterste zorgvuldigheid gebeuren, elk onderdeel moet worden ge nummerd, verzamelstaten met nauwkeu rige beschrijving dezer onderdelen moe ten worden samengesteld, terwijl elk moertje en elke schroef moet worden in gevet en de schroefdraad moet worden beschermd. Dit is te begrijpen indien men weet dat deze schroefdraden met de hand gemaakt zijn, de thans bekende draai- ZONDAG 13 NOVEMBER DE RIJP: Ned. Herv. Gcm.: Geen dienst; zie Graft. Evang. Luth. Kerk: Geen dienst. Doopsgez. Gem., v.m. 10 uur, ds. Keu- ning. Geref. Gem.: v.m. 10 uur en n.m. 2.30 uur, leesdienst. Donderdag 17 Nov., v.m. 10 uur en n.m. 2.30 uur, ds. De Qier van Lisse. Dankdag. GRAFT: Ned. Herv. Gem.: v.m. 10 uur, ds. Kas- tein. NOORDEINDE: Doopsgez. Gem. Geen dienst. OOST-GRAFTDIJK: Doopsgez. Gem.: Geen dienst. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, ds. Wes- seldijk, Bediening H. Avondmaal. WEST-GRAFTDIJK: Ned. Herv. Kerk: geen dienst. GROOT-SCHERMER. Ned. Herv. Kerk: nam. 7.30 uur, H. U. Albertz. DRIEHUIZEN: Ned. Herv. Kerk: Geen dienst. STOMPETOREN. Ned. Herv. Kerk. Geen dienst. OTERLEEK: Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontv. SCHERMERHORN: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, ds. Leen- dertz. Geref. Kerk. Geen opgave ontvangen. OOSTHUIZEN: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, M. J. Fa- ber. BEEMSTER: Doopsgez. Gem. Geen dienst. ZUID-OQST-BEEMSTER: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, mej. Hoving. MIDBEN-BEEMSTER: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur ds. Olde- man. Doopbedieriing. ZUID-SCHERMER: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, H. U. Albertz. PURMEREND: Doopsgez. Gem., v.m. 10 uur da. Leistra. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, A. Veen- hof van „Meer en Bosch", Heemstede; 10 uur, Weeshuiszaal, jeugddienst, voorgan ger J. Heerland van Amsterdam. Ev. Luth. Gem.: 10 uur, ds. H. J. A. Haan. Geref. Gem., v.m. 10 en n.m. 5 uur, ds. A. A. v. d. Leer. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN. (De RijpPurmerendOosthuizen.) Zondag 13 November: A. van Keulen, Purmerend. Telefoon 107. banken bestonden immers nog niet. Ook het vervoer moet omzichtig gebeu ren en dit wordt uitgevoerd door de firma De Boer Slooten te Purmerend. Steeds meer blijkt het dat de combina tie De Boer Slooten en Ingenieurs Bureau S.K.S. een goede naam heeft en deze firma's elkaar op schitterende wijze aanvullen. Op 16, 17 en 18 November zal het ge maal van Arkel voor de laatste maal in gebruik gesteld worden voor genodigden van de vereniging „Cruquius", Ambte naren van het Stoomwezen en bedrijfs leiders uit het be'drijfsleven. De Oosthuizer bevolking onderging in de afgelopen week weer enige uitbreiding. Geboren werden n.1. Klaas, zoon van H. G. v. d. Hoorn en A. Mulder, en Tom, zoon van A. Veis en M. Wolkers. Voorts werden in de echt verbonden Jan de Reus, oud 18 jaar, uit Avenhorn en Petronella Margaretha Jonkman, oud 18 jaar. Het verschil tussen lijst- en buscol lecte springt altijd duidelijk in het oog. In het bijzonder was dit wel het geval bij de hier gehouden lijstcollecte voor „Simavi". Opbrengst 211.25. De „Klaproos" bus collecte bracht echter maar 47.50 op, zo dat ook hier weer bleek, dat het doen en laten van de een van veel invloed is op de ander. Het bestuur van de Oosthuizer Witte Kruis-afdeling is altijd, gelukkig, zeer ac tief. Nu ligt het weer in het voornemen een cursus voor huiselijke ziekenverzor ging te organiseren. Die cursus zal 5 a 6 weken duren en de kosten zijn gering. Men kan zich opgeven aan de bestuursleden van de afdeling. De Oosthuizer Gemeenschap heeft in de afgelopen week ook weer een „wa penschouw" gehouden. Voor de jaarverga dering bestond tamelijk veel belangstel ling, hoewel lang niet alle aangesloten verenigingen volgens het jaarverslag 24 aanwezig waren. Men bleek nogal tamelijk goed „geboerd" te hebben. Batig saldo 280.29. Op voorstel van het be stuur werd besloten een appeltje voor de dorst te reserveren ad 200.De con tributie voor de aangesloten verenigingen werd bepaald op 5.per jaar. Is men niet in staat om dit bedrag te betalen, dan kan een uitzondering worden ge maakt. Het definitieve bestuur werd sa mengesteld uit: Mej. M. Bierman en de heren S. van Ammers, H. Hogetoorn, J. Schoon, J. Vos en J. Joosten. Het win- terprogramma werd vastgesteld, terwijl nog werd besloten een gecombineerde uit voering te organiseren. Omtrent het nieuwe hoofd der Ho- breeder school, de heer W. A. Braaken- siek, vernemen wij nog, dat deze te Schoorl met ingang van 1 Dec. a.s. ontslag heeft gevraagd. Het staat echter nog niet vast of dit verleend zal worden, zodat het ook wel 1 Januari a.s. kan worden, voordat het nieuwe hoofd in Hobreede zal kunnen beginnen. De heer Braakensiek, die 38 jaar is, heeft veel belangstelling voor jeugdbe weging, jeugdherbergwerk, esperanto en drankbestrijding. Mevr. Braakensiek is een actief lid van de Plattelandsvrouwen afdeling in Schoorl en het kleuteronder wijs ^ïeeft haar volle belangstelling. Het echtpaar heeft drie jongens, waarvan de oudste 8 jaar is.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 2