SPORT. Adverteert in dit blad Nieuws uit Purmerend. Ons Vogelhoekje De uitslagen: 4e klasse K.N.V.B., afd. B: Z.A.P.De Rijp 2—0 AndijkWestfriezen 00 St. GeorgeR.K.A.F.C. 22 ZouavenPurmerend 33 Berdos—V.V.W. 1—2 4e klasse K.N.V.B., afd. D: NautilusMonnikendam 11 MeervogelsE.V.C. 41 PurmersteijnIJ-Boys 41 O.F.C.—H.E.D.W. 5—2 OlympusZaanlandia 31 N.H.V.B., le klasse A. Meervogels AS.V.A. 02 P.S.C.K.Uitgeest afg. N.H.V.B., 2e klasse A. Groot-SchermerSt. Bavo 20 W.B.S.V.Purmerland 23 N.H.V.B., 3e klasse C. M.O.C.Oosthuizen 10 K.S.V.—R.K.V.V.S. 1—0 Hoe is de stand? 4e klasse K.N.V.B., afd. B: V.V.W. 9 6 0 3 12 R.K.A.F.C. 7 4 3 0 11 Purmerend 7 3 4 0 10 Z.A.P. 7 4 0 3 8 Berdos 9 4 0 5 8 Westfriezen 6 2 2 2 6 Andijk 7 2 2 3 6 St. George 8 2 2 4 6 Zouaven 8 2 2 4 6 De Rijp 6 0 1 5 1 4e klasse K.N.V B., 8 afd. D: O.F.C. 9 0 1 16 Nautilus 9 5 2 2 12 Purmersteijn 8 5 1 2 11 Olympus 8 3 4 1 10 E.V.C. 8 3 3 2 9 IJ-Boys 9 4 0 5 8 Monnikendam 8 2 2 4 6 Meervogels 9 3 0 6 6 H.E.D.W. 8 1 1 6 3 Zaanlandia 8 1 1 6 3 le klasse N.H.V B., afd. A: S.V.A. 8 6 1 1 13 U.S.V.U. 8 5 2 1 12 Meervogels (A.) 8 5 1 2 11 O.D.I.Z. 7 3 3 1 9 Beemster 8 4 1 3 9 Westzaan 8 3 1 4 7 Uitgeest 7 2 1 4 5 P.S.C.K. 4 2 0 2 4 D.R.E.O. 8 2 0 6 4 Br. in Waterl. 8 0 0 8 0 2e klasse N.H.V.B., afd. A: Gr.-Schermer 9 6 1 2 13 Egmondia 8 4 3 1 11 Knollendam 8 5 1 2 11 W.B.S.V. 9 4 1 4 9 Purmerland 7 3 1 3 7 Kwadijk 7 2 2 3 6 St. Bavo 8 0 6 2 6 Jisp 8 1 4 3 6 Graftdijk 8 0 5 3 5 Zaanse Boys 6 0 4 2 4 3e klasse N.H.V.B., afd. G: Aartsw. Boys 7 5 0 2 10 Oosthuizen 7 4 1 2 9 Ursem 6 3 2 1 8 W.S.W. 7 3 2 2 8 Oudendijk 7 3 1 3 7 K.S.V. 6 3 0 3 6 M.O.C. 6 3 0 3 6 Schellinkhout 7 2 0 5 4 R.K.V.V.S. 7 0 1 6 1 Ver e nigingsnieuws, PUKMERSTEIJN. E.V.C. 1Purmersteijn 1 Purmersteijn 2I.V.V. 2 Purmersteijn 4I.V.V. 4 Oosthuizen 2Purmersteijn 5 Purmersteijn juniorenO.F.C. junioren Purmersteijn adsp. aE.V.C. adsp. a. Purmersteijn adsp. bKnollendam ad- spiranteri a. Purmersteijn adsp. cMonnikendam adspiranten a. Purmersteijn adsp. dMonnikendam adspiranten b. PURMEREND O.F.C. 3Purmerend 2 Purmerend 3Broek in Waterland 2. Purmerland 2Purmerend 4. U.S.V.U. jun.Purmerend junioren. P.S.C.K. adsp. a.Purmerend adsp. a. A.V.V. DE RIJP Zondag werd aan de tweede helft van de competitie begonnen met een uitwed strijd tegen Z.A.P. in Anna-Paulowna. Maar ook het begin van de tweede com petitiehelft bracht nog geen succes. Met een 20 nederlaag werd de thuisreis aan vaard, welke uitslag niet de verhouding weergaf. Maar als steeds en ook nu weer, een schotloze voorhoede! Ja, jon gens, nu zie je zelf de resultaten van niet trainen. Alle wedstrijden verloren. Probeer nu eens met alle weken te ko men trainen, misschien win je nu de nog te spelen wedstrijden. Het is toch aller- bedroevigst dat maar één speler van het eerste komt te trainen. Kunnen er niet meer komen op Donderdavond 8 uur? Het tweede elftal en adspiranten wa ren vrij en nu het programma voor Zon dag 4 December a.s. Het eerste elftal ontvangt thuis om half-drie Andijk. Jongens, laat het nu eens een St. Nicolaas-verrassing worden, want we zijn nu 5 punten op achter ge raakt. Zondag zal er gewonnen moeten worden, anders loopt het erg fout. Laten we dat afspreken. Het tweede en adspiranten zijn Zondag weer vrij. „EXCELSIOR" OOSTHUIZEN. Hoewel het eerste elftal Zondag j.1. een veer moest laten in de wedstrijd te gen M.O.C. 1, blijkt zij nu toch door een beslissing van het bestuur van de af deling Noordholland bovenaan de rang lijst te staan. Door het staken van de wed strijd Oosthuizen 1Aartsw. Boys 1 de stand was toen 61 voor Oosthuizen zijn op de rekening van Aartsw. Boys 2 verliespunten geboekt, waardoor dit laat ste elftal naar de vierde plaats is ge zakt, terwijl de Oosthuizenaren thans met 11 punten aan de kop staan. Zo nodig zal de resterende speeltijd ad 35 minuten t.z.t. nog worden uitgespeeld, maar zoals de zaken thans staan, kan Oosthuizen 1 de 2 winstpunten gevoeglijk tot zich re kenen. In verband met een en ander vervalt de voor Zondag a.s. vastgestelde wedstrijd Oosthuizen 1Aartsw. Boys 1. Oosthuizen 2 ontvangt op eigen terrein Purmersteijn 5 en de mannen van aan voerder Kees kunnen rekenen op een behoorlijke bruin-witte tegenstand. Het 3e elftal gaat op bezoek bij Hollandia 5, waarvan het 4e Oosthuizer elftal thuis met een klein verschil verloor. Hier ligt voor de Oosthuizenaren wel een over- winnigskans en men zal alles op alles dienen te zetten om de punten mee naar Oosthuizen te nemen. R.K.E.D.O. 2 treedt op als gastheer van Oosthuizen 4 en zal er wel in slagen om de punten in de Goorne te houden. Maar de wonderen zijn de wereld nog niet uit en misschien heeft Oosthuizen geluk. De A-adspiranten ont vangen thuis Beemster A, waarvan wel gewonnen kan worden, mits alle jongens spelen voor wat ze waard zijn. Leider Kluft gaat met zijn B's naar Groot- Schermer om daar tegen Groot-Schermer A uit te komen. Het zal niet meevallen om de Groot-Schermers te kloppen, maar als iedereen hard werkt, dan kan er toch wel wat gebeuren. Programma voor Zondag 4 December 1949: 10 uur Oosthuizen 2Purmersteijn 5, scheidsrechter J. Loots. 12 uur Oost huizen A—Beemster A. 10 uur Hollandia 5Oosthuizen 3. 2.30 uur R.K.E.D.O. 2 Oosthuizen 4. 10.30 uur Groot-Schermer A—Oosthuizen A. Het 3e gaat op de fiets. Vertrek sluis 9 uur. Reisgelegenheid 4e nog niet bekend. De B-adsp. gaan per autobus. Vertrek sluis 9.30 uur. De opstellingen zijn nog niet bekend. Maandagavond a.s. 8 uur vindt in café Groot de verloting plaats voor de kaar ten wedstrijd HollandDenemarken, wel ke op 11 December a.s. te Amsterdam zal worden gespeeld. Op deze dag worden voor onze vereniging geen comp.wedstrij den vastgesteld. Alle leden worden nog eens opgewekt vooral trouw de trainingsavonden te be zoeken. We trainen iedere Donderdag avond in de o.l. school te Oosthuizen. Niemgnd mag op het appèl ontbreken! B. F. C. Waren er j.1. Zondag voor B I en adsp. geen wedstrijden vastgesteld, ook het der de elftal kreeg onverwachts een vrije Zon dag, daar het W.V.S.V.-terrein werd af gekeurd. Het was dus ditmaal alleen het tweede elftal dat onze clubkleuren moest hoog houden en het dient gezegd, ze hebben het tegen Purmerend 4 op uitstekende wijze gedaan. Ondanks dat het veld glad en zwaar te bespelen was, kunnen onze reserves op een goede wedstrijd terugzien. Er werd behoorlijk gecombineerd en dat de aanvallen gevaar inhielden voor de Purmerenders bewijst de uitslag van de wedstrijd wel. Het werd een 60 neder laag voor de Marktstadbewoners, die zich echter goede verliezers toonden. Zondag a.s. komen alle vier elftallen weer in het veld, tenminste, wanneer de weergoden geen roet in het eten gooien. Het eerste elftal ontvangt bezoek van P.S.C.K., de ploeg van 't Kalf (Zaandam). Onze jongens zullen er goed aan doen de mannen van Hooyschuur niet te onder schatten, want dit-is fataal. Daarom, B'ers, tot aan het laatste fluitsignaal aanpakken, dan is er misschien een kansje. B II gaat naar Groot-Schermer en zal pogen daar twee punten te bemachtigen van Kreb en z'n mannen. Of het lukken zal is een andere vraag, want gemakke lijk gaat het daar niet. Dat weten wij uit ondervinding. Het derde gaat naar Purmer I en zal hier wel de nodige tegenstand ondervin den, want ook nu is de opgave voor onze jongens geen gemakkelijke. Jongens, vol houden tot aan de laatste seconde, mis schien begint in de Purmer voor jullie de victorie. Ook de adsp. gaan een zware strijd te gemoet nu zij het tegen de Oosthuizer A- adsp. moeten opnemen. Het beste beentje zal voor moeten, jongelui. Wie weet, wordt het nog een prettige Sint Nicolaas-verras sing. Het mag gerust, hoor! De aanvangs- en vertrektijden luiden als volgt: 2.30 uur n.m. B. F. C. 1—P. S. C. K. 1. 2.uur n.m. Gr. Schermer 2B. F. C. 2 Vertrek 12.45 uur n.m. per fiets. 2.uur n.m. Purmer 1B. F. C. 3. Vertrek 12.45 uur n.m. per fiets. 12.uur n.m. Oosthuizen aB. F. C. a. Vertrek 10.45 uur v.m. per fiets. GROOT-SCHERMER. Afgelopen Zondag heeft het eerste zich door een kranige overwinning op St. Bavo weer bovenaan de ranglijst gevestigd. Goed zo, mannen, dat gaat weer de goe de kant op. Gaat zo voort, en probeer al len zoveel mogelijk om die plaats te be houden. Het tweede was vrij en ontvangt nu a.s. Zondag Beemster 2. Dat is een zware opgaaf, heren, maar gezien de re sultaten van de laatste wedstrijden, kan er, als er goed aangepakt wordt, misschien een gelijk spel behaald worden. De adsp. spelen ook thuis tegen Oosthuizen B. Jongens, kunnen wij dé' eerste overwin ning voor jullie noteren? Als jullie goed aanpakken, en de plaatsen houden, dan moet dat mogelijk zijn. Nu iets over de training; wat de op komst betreft mogen wij niet klagen, dat is vrij goed, en tot diegenen die er nog nooit geweest zijn, wil ik wel dit zeggen: „Kom ook, want als je er èén keer ge weest bent, dan zal je de volgende keren niet graag willen missen." Vooral de spe lers van het eerste moeten nu komen, want jullie hebben nu twee weken rust, en dat is een mooie gelegenheid om eens goed te trainen, want dan zijn jullie voor de eerstkomende wedstrijd weer lek ker fit. Er wordt dan ook op jullie gere kend, heren. Het programma voor 4 December luidt: Grootschermer 2Beemster 2. Aanvang 2.uur. Scheidsrechter A. N. Nijman. Grootschermer A-Oosthuizen B. Aanvang 10.30 uur. HANDBAL. R.H.C. Zondag trokken we te samen met Graftdijk per touringcar naar Castricum, om aldaar tegen C.S.V. II te spelen. We kwamen nu gelukkig weer volledig uit. Het was direct te merken dat R.H.C. de meerdere van C.S.V. II was. Technisch was R.H.C. veel beter en de ene aanval volgde de andere op. Goed combinerend trok men ten aanval en de score werd Voorwaarde voor een gelukkig huwelijk. (P) Voor de afdeling Purmerend van de Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming sprak de heer A. L. Constandse Donderdagavond 24 November in de bovenzaal van café Pleijt over „Voorwaarden tot een geluk kig huwelijk". Met belangstelling werd de lezing door ruim veertig personen gevolgd. Na een inleidend woord van de voorzitter, begon de heer Constandse zijn voordracht met een korte beschouwing over het thans zo zeer bekende Kinsey-rapport in de Ver. Staten van Amerika, hetgeen handelt over het sexuele gedrag van de Amerikaanse man. Na de pauze behandelde spreker de belangrijkheid van de sexuele opvoeding van het kind en vooral in de puberteitsja ren, waar de grondslagen van het huwe lijk geheel anders zijn dan daarvoor, die nen de partners elkaar oprecht en met de beste wil tegemoet te komen. Hoofd zaak is dat de sexualiteit volkomen angst- vrij wordt beleefd. Vervolgens behandel de de heer Constandse de tegenstelling natuur-cultuur inzake het sexuele leven en eindigde met nog te wijzen op het vraagstuk overbevolking en voedselpro ductie. Nadat de spreker nog enige vra genstellers had beantwoord, sloot de voor zitter deze belangrijke lêzing. Motorry dersclub. (P) De motorrijdersclub Purmerend en Omstreken zal op Donderdagavond 22 De cember in haar clublokaal Van der Wou- de, Tramplein, haar jaarvergadering hou den; op deze avond wordt de clubkam- pioen vastgesteld en de wisselbeker uit gereikt. Na afloop hiervan wordt een ge zellige bijeenkomst georganiseerd waar aan verschillende „eigen artisten" zullen meewerken. Verwisseling. (P) Mej. M. R. te Beemster deed Woens dagmorgen aangifte bij de politie, dat ver moedelijk haar rijwiel, dat zij voor de woning van dr. Quant had neergezet, was ontvreemd. Na onderzoek bleek dat voor de woning van dr. Quant een ander rij wiel was achtergebleven, dit rijwiel werd in beslag genomen en het. onderzoek voort gezet, waaruit omstreeks half twee bleek, dat dr. Quant zich bij de fa. De Vries en Los had vervoegd voor zijn auto, deze had echter zijn contactsleuteltje van de auto vergeten, waarom hij op een nieuwe fiets van de fa. De Vries en Los naar zijn huis reed, doch keerde terug op een da mesfiets en liet de fiets van de fa. De Vries en Los voor zijn huis staan. Beide fietsen kwamen natuurlijk bij hun goede eigenaars terug! Steun Wettig Gezag. (P) Dezer dagen is ook te Purmerend een commissie Steun Wettig Gezag geïnstal leerd. Daarin hebben zitting de heren N. Nooy (voorz.), M. Stevense (secr.), J. B. Schanstra (penningm.), mr. Jan Lieuwen, J. Blekemolen, S. van Trigt en J. Woes- tenburg. Ere-voorzitter is burgemeester mr. R. Kooiman. De commissie kan worden uitgebreid met enkele personen, wanneer dit nodig of wenselijk mocht blijken, zulks ook in verband met het in de commissie doen vertegenwoordigen van bevolkingsgroepen, waarvan afgevaardigden thans daarin nog geen zitting mochten hebben. De taak van de commissie zal o.m. zijn voor de instelling Steun Wettig Gezag vrijwilligers aan te wervep. Daarvoor zal vermoedelijk binnenkort een propaganda- vergadering worden gehouden. Goede reclame. (P) De klokjes-actie doet het goed. Er zijn tal van flinke prijzen toegekend, waarvan onderstaand lijstje getuigt: 50.J. Greuter, Volgerweg 53, Beem ster; Christophersen, Kanaalweg 14, II- pendam en G. IJff, Kanaalweg 24, Ilpen- dam. 20.Mej Henning, Volgerweg 56, Z.O.-Beemster; mevr. J. H. PothoffMuis, Oosterdwarsweg 4, Wijdewormer; M. J. Klok Melkweg 13, Purmerend; mej. J. van Dalen, Nieuwstraat 7, Purmerend; J. de Boer, Westerweg, Purmer; J. Veen, Nekkerweg 61, Beemster: 12.W. v. d. Vossen, Westerstraat 47, Purmerend; J. v. d. Meer, Kanaalkade tot de rust opgevoerd tot 50. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Toch wist C.S.V. de eer nog te redden, door uit een vrije worp met een hard effectvol schot te scoren. Deze goal had C.S.V. wel ver diend met haar moedig volhouden. De eindstand kwam m/et een 81 overwin ning. De invaller-keepster van C.S.V. be hoede haar club voor een nog veel gro tere nederlaag. De doelpunten werden gescoord door Breg (3), Tini (2), mevr. Zoeter (2) en Rie Schermer (1). Allen kunnen teruzien op een goede wedstrijd. Zaterdagmiddag 3 uur spelen we thuis tegen Vrone II uit St. Pancras. In de uitwedstrijd werd 11 gespeeld, maar gezien jullie prestatie van Zondag j.1. rekenen we nu op een overwinning, mits er geen afberichten komen. De adspiranten speelden Zaterdagmid dag een oefenpartijtje tegen G.S.V.-adsp. en verloren met 21, wat geen schande is, daar het jullie eerste wedstrijd was. Goed naar de trainer luisteren, dan komt het wel in orde. AMATEUR. BILJARTEN. Gr.-Schermer C won van Stompetoren C. De biljartwedstrijd tussen Gr.-Scher- mer C en Stompetoren C werd met 82 gewonnen door de G.root-Schermers. Plaatsruimte is er de oorzaak van, dat wij de volledige uitslag niet kunnen pu bliceren. 12, Purmerend; mevr. E. SmitSlooten, Plantsoenstraat 12, Purmerend. ƒ11.Mevr. M. de HaanKlopper, Purmerenderweg 127, Beemster. 10.—: J. Kuiper, Middelie 25; mevr. M. Glim Stam, Beemsterburgwal 20, Purmerend; W. N. Koning, Oosthuizen 317, post Kwa- dijk. ƒ8.N. Nooy, Padjedijk 7, Pur merend; mevr. HuismanBoon, Hoog straat 35, Purmerend; F. J. Groot, Starn- meer 470. 7.P. Gorter, Neckerweg 73, Beemster; J. BenjaminSas, Oosthuizer- weg 57, N.-Beemster; mej. A. M. Huij- bregts, Kolkstraat 2, Purmerend; G. Hei mig, A 60, Ransdorp; J. Kos, Oostdijk 35, Beemster; J. Wagenaar, Noorderpad 40, Z.O.-Beemster; J. N. Schinkel, Koemarkt 41, Purmerend; G. v. d. Schaaf, Rijper- weg 80, M.-Beemster; K. Groot. Kanaal dijk 6, Purmerend; K. Maijer, Jisperweg 142, Beemster; mevr. J. W. EijkmanEn derman, Julianastraat 66, Purmerend; C. Pauw, Purmerland 11. Zakennieuws. (P) De heer A. Roele, Westerstraat 16, heeft thans een nieuw winkelhuis, dat door aannemer De Vries in recordtijd is gebouwd. Nog niet geheel gerestaureerd, is het reeds voor dit gedeelte in de straat een mooie aanwinst geworden. Ook door de goede verlichting trekt deze zaak on getwijfeld de aandacht. Zie de adverten tie in dit blad. Sophia-vereniging. (P) Begunstigd door prachtig weer had de jeugdafdeling Purmerend van de „So- phia-vereniging" tot Bescherming van Dieren te Amsterdam Zaterdag 26 No vember j.1. een goed geslaagde excursie naar Artis. We mochten ons in een goede opkomst verheugen. Het was 'n voor recht, dat dr. Portielje zelf de leiding kon nemen. Niet alleen liet hij ons de dieren zien en vertelde er alles van, maar hij bracht de meisjes en jongens er in onmid dellijke aanraking mee, zodat de aanvan kelijke vrees van sommigen meest spoe dig overwonnen werd. Zo troonde een klein meisje boven op de rug van een enorme kameel, een kreeg 'n Braziliaanse pad bovenop haar hoofd gezet, zodat ze als een unicum op de wereld in deze hou ding te kijk stond en verschillende jeug dige deelnemers werd zowaar een levende slang om de hals gelegd! We konden onze ogen bijna niet geloven toen de heer Por tielje, die alle dieren schenen te kennen, een panter aaide of het een grote poes was en deze vond 't prettig en gaf kop jes. Op de gehele natuur werd de aandacht gevestigd; op de herfstkleuren, zowel als op de licht valling van de zon op de vijver, waarin de zwanen, de meerkoeten, enz. rondzwommen; op de bomen in hun de coratieve pracht daar om heen en op de wisselwerking der gehele natuur rondom ons. Wie zou beter het gevoel voor de schoonheid van de natuur kunnen bijbren gen en aankweken dan 'n persoon als dr. Portielje, de dierenvriend bij uitnemend heid en de fijngevoelige psycholoog en paedagoog, want hij wees nog dikwijls op onze verkeerde manier van doen tegen over mens en dier. Een zeer interessante en leerzame mid dag, waarvoor wij allen dankbaar waren. ZONDAGSDIENST ARTSEN. PurmerendZ. O.-Beemster. (P) Zondag 4 December heeft dr. H. K. Hartman, Herengracht 7, telefoon 125, dienst. Apotheek. (P.) Zondag 4 December is apotheek B. H. Jürgens, Peperstraat 26, telefoon 33, geopend. No.. 15. Kramsvogel (Turdus Pilarus). No. 16. Koperwiek (Turdus musicus). Twee lijsters uit Noord-Europa. Komen in de herfst in grote getale voor. Grote groepen trekken dan over de polder en houden hier rusttijden in de boomtoppen of zoeken voedsel op de berm der wegen. De vogels gelijken veel op elkaar. De ko perwiek heeft een witte wenkbrauw en koperkleurige oksel en zijde. De krams vogel heeft lange zwarte staartveren. Oksel wit een grijze stuit. Iedere dag trekken ze nog over. Ze heb ben een typische vlucht. DE HEER HEEMSTRA BENOEMD TOT LERAAR IN VASTE DIENST AAN DE RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE HOORN. Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening is de heer P. H. Heemstra benoemd tot leraar in vaste dienst aan de Rijkstuin bouwschool te Hoorn, te rekenen met in gang van 1 Januari 1950. Marktberichten. PURMEREND, 29 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 721 stuks. 293 vette koeien 1.652.20 p. kg., goed; 215 geldekoeien 380625, matig; 108 melk koeien 575825, kalm; 62 pinken 280425, kalm; 15 stieren 400550, stil; 28 gras kalveren 150245, matig; 185 nuchtere kalveren voor de slacht 3270, vlug; 128 vette varkens voor de slacht 1.641.74 p. kg., kalm; 1143 magere varkens en big gen 4565 en 2545, goed; 942 schapen en lammeren 6595 en 4062.50, stug ger; 29 bokken en geiten 1060, vlug; 44 paarden 350575, stug. Totaal 3192 stuks. Pluimveemarkt. 3600 oude kippen en hennen, wit en rood 22.25; 450 id. blauw 2.402.60 p. kg.; 250 N.H. blauwe hennen 58; 650 jonge en oude eenden 12.50; 1200 konijnen 0.507; 250 ganzen 79; 120 kalkoenen 810 p. st. Eierenmarkt. 4000 kipeieren 15^-18; 2500 eendeieren 15 p. 100 st. Predikbeurten ZONDAG 4 DECEMBER. DE RIJP: Ned. Herv. Gem.: v.m. 10 uur, ds. Kas- tein. Evang. Luth. Kerk: Geen dienst. Doopsgez. Gem., n.m. 7 uur, ds. Keuning. Geref. Gem.: v.m. 10 uur en n.m. 2.30 uur, leesdienst. GRAFT: Ned. Herv. Kerk: geen diénst, (zie Dé Rijp). NOORDEINDE: Doopsgez. Gem.: Geen dienst. OOST-GRAFTDIJK: Doopsgez. Gem., v.m. 10 uur, ds. Keu ning. Ned. Herv. Kerk: geen dienst. WEST-GRAFTDIJK: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, cand. Brouwér. GROOT- SCHERMER. Ned. Herv. Kerk: geen opgave ontvan gen. DRIEHUIZEN: Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontv. STOMPETOREN. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontv. SCHERMERHORN: Ned. Herv. Kerk: Geen dienst. OOSTHUIZEN: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, M. J. Fa- ber. BEEMSTER: Doopsgez. Gem., v.m. 10 uur da. Leistra. ZUID-OOST-BEEMSTER: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur ds. Olde- man. Collecte fonds Bijz. doeleinden. MIDDEN-BEEMSTER: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, Mej. Hoving. Collecte Fonds Bijz. doeleinden. ZUID-SCHERMER: Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontv. PURMEREND: Doopsgez. Gem. Geen dienst. Ned. Herv. Gem.: 10 uur, ds. B. A. Venemans. Ev. Luth. Gem.: 's middags 5 uur, ds. H. J. A. Haan. Geref. Gem., v.m. 10 en n.m. 5 uur, ds. A. A. v. d. Leer. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN. (De RypPurmerendOosthuizen.) Zondag 4 December 1949: A. van Keu len, Purmerend. Telefoon 107. Met genoegen geven wij kennis, dat de Heer en Mevrouw H. PRIKKEN M. PRIKKEN-IDZERDA op 12 December a.s. hun 25-jarig Huwelijksfeest hopen te vieren. Bestuur en Commissarissen van Coöp. Zuivelfabriek „de Tijd" G.A. Receptie op Donderdag 8 December a.s., van 35 uur, in „Het Heerenhuis" te Midden-Beemster.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 5