Nieuws uit Purmerend. Voorbereidingen van het Weideplan 1950 SPORT Belangrijk - Het Waterschap V7De Beemster" Het college van hoofd-ingelanden vergaderde Buurt blijven, daar zij de volgende dag weer optreden moeten. Wil ook het pu bliek er voor zorgen vóór half acht op de plaatsen te zitten, daar Hercules" geen minuut later begint? Vooral nu er een non-stop programma opgevoerd wordt, is het zaak op tijd aanwezig te zijn, an ders is het neit zo gemakkelijk te volgen. Ouders of zakenlui die, evenals andere jaren, iets beschikbaar willen stellen voor de verloting, geven dit op bij Annie Zijp. Bij voorbaat onze dank! Geslaagd. (B) Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. Klok te Warder, is te Utrecht geslaagd voor het diploma Waterschapsrecht en -administratie. Burgerlijke Stand. (B) Geboren: Brigitta Divera Maria, d. v. C. J. Bijvoet en G. Twint. Bertus Gerrit, z. v. A. Schoo en A. A. de Ridder. Ondertrouwd: Piet v. d. Velden, 25 j. en Maaike Karssen, 24 j. Overleden: Dirkje Heinis, 71 j., wed. v. Maarten Beek, wonende te Heiloo. De nieuwste stunt van de „Hercules"-kampioenen. (B) Wat moet je doen, als 's nachts huiswaarts kerende, de auto opeens in brand raakt. Je was in een opperbeste stemming, want naast je zat je jonge vrouw en achter was een mooie verzame ling Sinterklaas-surprises opgestapeld; cadeaux van de familie. De wegsloot kan redding brengen. Maar ja. je vrouw in d'r Zondagse spul len en dan die stapel cadeaux. Jij zelf redt het wel, je hebt je hand reeds aan de kruk. Vooruit, dan maar de berm af. Voor het brandend geval in de wegsloot duikt ben je reeds uitgestapt. En terwijl je staat te roepen: „Vrouw, vrouw", komt die vol angst door het water bagge ren, denkende: „Mijn man zit bekneld onder de auto" en de berm opklauterend ziet zij hem ongedeerd en kurkdroog op de weg staan. De brand was geblust, de surprises ver dronken, de stemming weg, het nat-droge echtpaar M. huiswaarts. „Weihnachts Oratorium." (P) Bach: Johan Sebastiaan. De muziek liefhebbers weten wat deze naam voor hen betekent. Nu wij aan de vooravond staan van het Bach-jaar, de herdenking van Bachs sterfdag (28 Juli 1850), zal het in 1950 tweehonderd jaar geleden zijn, dat deze onnavolgbare componist is over leden. Daarom is het een goede gedachte geweest van de dirigent der Oratorium koren PurmerendEdam, de heer Theo Ettema, het „Weihnachts Oratorium" van Joh. S. Bach op Woensdag 21 December in de Lutherse Kerk te Purmerend te doen uitvoeren. Immers wij hebben het toch zeker wel nodig in deze sombere da gen naar de verheven muziek van Bach te luisteren. Muziek en zang die ons op beurt boven de alledaagse dingen uit. Hoe heerlijk is het niet om na de ver moeienissen van de dag de geest te ont sluiten om zich te ontheffen van de aard se beslommeringen en in zich op te ne men de hemelse gaven der muziek. Mu ziek en zang, de twee kostbare gaven van God. Naar het Evangelie-woord van Lucas 2 en Mattheus 2 heeft Bach het „Weihnachts Oratorium" gecomponeerd. Het imposante inleidingskoor, gevolgd door de evangelist, verkondigen met jui chende tonen de geboorte van Christus. De dirigent heeft een gelukkige keuze gehad met de solisten van deze avond. De sopraan Elisabeth Leguitv. d. Zan den en de alt Annie Delorie beginnen haar sporen in de zang te verdienen. Reinhard van Randwijk, de evangelist, mochten wij onlangs beluisteren in Utrecht in „Des Meistersinger von Nurn- berg" in de overvolle zaal van Tivoli en het gehoor was enthousiast over zijn mooie tenorstem. De bas, Herman Hülsmanrv kennen wij ten volle door zijn ontroeren de aria's uit de „Mattheus Passion" te Edam als de Christus vertolker. August Grentzius, die de „Oeboe" bespeelt, Jan- ny van Wering met het clavecimbel (dit prachtige instrument is voor deze uitvoe ring welwillend afgestaan door Gold- schrnedings orgel- en pianohandel te Am sterdam). Willem Plülsmann, die met orgelbegeleiding het geheel zal omvan gen, zij allen hebben blijk gegeven van hun grote kunnen in Edam bij de uit voering van de Mattheus Passion van Bach. De prachtige koralen, welke niet zo groot zijn als in de Mattheus Passion, zijn door de vierstemmige koren van onge kende schoonheid. En als het dan waar is, dat men eens heeft gezegd, dat het leven zonder muziek en zang geen waarde zou hebben, dan moge de Lutherse Kerk over vol worden om er getuigenis van te mo gen geven, dat velen uit Purmerend en omgeving de muziek van Bach weten te waarderen, om in grote getale op te gaan naar het kerkgebouw en het werk van de onsterfelijke meester te doorleven. Men lette op de advertentie voor het aanvangsuur en de kosten, welke men, om ieder zoveel mogelijk in de gelegenheid te stellen, tot het uiterste heeft beperkt. Voor zangverenigingen en muzieklief hebbers uit de omgeving is deze unieke gebeurtenis een gelegenheid om extra bussen te organiseren. De kaartverkoop is in volle gang en kunt u deze verkrij gen bij de heer L. Mol Peperstraat Pur merend (wijnhandel firma Oud). L. J. W. T. „Verandert van hand." (P) Hedenavond gaat in de toneelzaal „Amicitia" de première van de ruiterrevue „Verandert van hand". Leden, 64 in ge tal, van de Landelijke Ruitersport-organi satie Noordhollands Midden zullen deze revue brengen. Auteur is de heer Postma uit Heiloo. Er is van de zijde der lande lijke ruiters veel belangstelling voor dit gebeuren. Het slot van de tentoonstellingen. (P) Dezer dagen hebben de prijswin naars van de nazomertentoonstellingen bericht omvangen dat de diplima's, me dailles en dergelijke, met September j.1. behaald, gereed zijn gekomen en beschik baar zijn. Vorig jaar heeft men voor het eerst in gevoerd om voor elke behaalde prijs een diploma uit te reiken. Dit laatste wordt door belanghebbenden wel bijzonder op prijs gesteld. Zij hebben graag een schrif telijk bewijs, dat een ingezonden dier be kroond is geworden. Dit is door het co mité ook zo aangevoeld, waarom werd besloten diploma's uit te reiken. De ver zorging van een en ander vereist natuur lijk de nodige tijd, doch thans is alles gereed en kon tot uitreiking worden over gegaan. De nieuwe zweminrichting. (P) De commissie, in het leven geroe pen op verzoek van directie en commis sarissen van de N.V. Mij. tot Exploitatie van de Purmerender Bad- en Zwem inrichting, heeft zich tot de gemeente raad gewend met het verzoek om zo spoedig mogelijk een besluit te willen nemen, dat door de gemeente Pvirmerend in samen werking met de gemeente Beem ster en zwembad zal worden gesticht m laatstgenoemde gemeente m de onmid- delijke nabijheid van de stad Purmerend. Bii het adres aan de gemeenteraad van Purmerend van de commissie tot stichting van een zweminrichting was een toelichting, die o.a. als volgt luidde. Nadat dè N.V. Mij. tot Exploitatie van de Purmerender Bad- en Zweminrichting ?n de winter 1944-1945 tot afbraak van de bestaande inrichting heeft moeten besluiten, heeft zij direct na de bevrij dfng een commissie in het leven geroer pen met de taak te bevorderen dat in Purmerend of naaste omgeving zo spoe dig mogelijk een bad- en zweminrichting zou worden gesticht. In de commissie bo venbedoeld namen zitting verschillende personen uit de gemeenten Purmerend en Beemster. Deskundige voorlichting Baf de adviseur van de Kon. Ned. Zwembond» de heer H Wesselo, architect te Bussum, die veel ervaring heeft in het bouwen van zwembaden. Men kwam tot de conclusie, dat een nieuwe open zweminrichting het hest kan worden gebouwd in de Z..U.- Beemster en wel om de volgende redenen. Ie. het terrein door haar uitgezocht afgezien van de omvang daarvan (ten westen van de augurken.oids) ligt windvrij (dijk, boomgaarden en woningen) 2e de bouwkosten van een inrichting in Z O.-Beemster zijn belangrijk lagei dan dat deze bouw plaats zou heb ben op wélke plek ook in de gemeen te Purmerend; 3e. de ligging is zeer g"nst>| te" °?n zichte van onze gemeente en van Z.O.-Beemster; 4e. de gemeente Beemster zal zich, in dit geval zeker niet aan financiexe steun onttrekken. Van een advies in deze geest is door onze commissie per 16 October 19461 ken nis gegeven aan het college van B. en W. van Purmerend. Echter mocht daarom trent sedert dien prachtisch mets meer worden vernomen. Zij verzoekt aan deze zaak bijzondere aandacht te besteden en te bevorderen dat zo spoedig mogelijk een zwembad to. stand komt. Ziet hoe ze rijden! (P) Mosquito, de rijwielhulpmotor. is tegenwoordig een ideaal bezit voor ieder die een rijwiel heeft. Deze motor kan op ieder rijwiel worden aangebracht -zodat men zonder trappen snel en doelmatig kan rijden. De Mosquito-hulpmotor is ge bouwd om de fiets op eenvoudige goed kope en toch practisch en sierlijk te mo toriseren. De motor hindert de fietsen in 't geheel niet, terwijl aan het rijwiel geen veranderingen worden aangebracht. Waar men deze hulpmotor kan kopen en op uw fiets laten bevestigen? De hoofdver tegenwoordiger, de heer W. van Braam, Westerstraat 36, Purmerend, zal iedere belangstellende gaarne met voorlichting van dienst zijn. Men wende zich dus tot dit adres. Culturele sectie. (P) Door de Culturele Sectie van de Purmerender Gemeenschap wordt Don derdagavond de derde filmavond gehou den in Cinema Schinkel. Dan wordt ver toond de film: „Heldenkermis", een sot- ternij, een bont verhaal, spelende in de zeventiende eeuw in het leutige Vlaamse stadje Boom. Aanbesteding Brandweerkazerne. (P) Ten stadhuize vond Vrijdag de aan besteding plaats van de verbouwing van het pakhuis Plantsoenstraat 11, tot brand weerkazerne, welke werkzaamheden zijn. bouwen slangendroogtoren, een aanbouw voor de centrale verwarming, een ver gaderlokaal en diverse herstelwerkzaam heden. Er waren tien inschrijvingen. Gemeentewerken had deze verbouwing begroot op ƒ8100.—. f Fa. Zwaan, Amsterdam 92°0;—Jf- Groot, Ilpendam 8975.fa- Ondanks het feit, dat de melkveestapel in 1950 het vooroorlogse niveau zal be naderen, blijft het met de import van, veevoeder nog steeds droevig gesteld. Er mag aan ook stellig niet worden ver wacht, dat de veevoeder-import in bet ko mende jaar de binnenlandse behoefte zal kunnen dekken, reden waarom ir. J. M. A. Penders, Rijkslandbouwconsulent voor Utrecht, in een radiopraatje op Maandag 21 November j.1. de noodzakelijkheid be sprak om in eigen land méér en béter voer te producereen. Wanneer wordt aangenomen, dat de op- brensten van het grasland dat is de helft van onze schaarse cultuurgrond gemiddeld met meer dan 50 procent kun nen stijgen, dan zijn de voorbereidingen voor een intensief en planmatig grasland gebruik in deze winter zonder meer ver antwoord. De voordelen bij een doelma tig graslandgebruik springen al direct in het oog, wanneer men de z.g. dagrant- soenbereiding, door middel van een ver plaatsbare electrische afrastering, toepast, waardoor, vergeleken met het wekelijks omweiden, wel 20 procent op gras kan worden bespaard. Voorts dient men er re kening mede te houden, dat men voor het komende winterseizoen voldoende kuil- voer beschikbaar heeft, waarbij 2,5 tot 3 m3 silo-inhoud per stuks grootvee als maatstaf kan worden genomen. Een eerste noodzaak blijft echter, dat men nu reeds aan de verzorging van het grasland de nodige aandacht schenkt. Het feit, dat grasland, dat in de winter vol doende diep en goed ontwaterd wordt, niet alleen in het voorjaar eerder aan de groei komt en een beier grasbestand vertoont, doch bovendien in de zomer lan ger groen blijft vanwege een diepere wor telontwikkeling, bevestigt reeds de nood zakelijkheid, de ontwatering van de per celen vooral tijdig ter hand te nemen. Vooral die percelen, die bij regen sterk vertrapt worden, wijzen op een slechte ontwatering en behoren overigens te wor den gerold, dit ter voorkoming dat onge wenste onkruiden als biezen en de giftige hermoes zich uitbreiden. Bij het reinigen van sloten leveren de kantsnijders gun stige resultaten op, terwijl ook de reeds ontworpen baggermachines in dit verband aanbeveling verdienen. Voor het greppe- len voldoet de greppelsnijder, waarmede men per uur 1000 tot 1500 meter kan los snijden, op alle grondsoorten, mits men werkt met scherpe messen, die derhalve regelmatig moeten worden opgevijld. Ten slotte kan men bij de aanleg van nieuwe greppels de greppelploeg gebruiken. Draineren is op laag gelegen land vrij-*- wel niet mogelijk. In sommige gevallen kunnen greppels een bezwaar vormen voor het maaien en wegsnijden van de grasoogst. In dat geval kan men damme tjes aanleggen, waarin draineerbuizen op slappe veengrond te ondersteunen door een plank of een vierkante houten goot kunnen worden uitgegraven, zodat de greppels in het voorjaar kunnen blij ven functionneren. Ook een goede fosfaat toestand en een goede structuur zullen, vooral op de hogere zand- en rivierklei gronden, die buiten invloed van het grond water staan, vèrdroging tegengaan door een ruimere en diepere wortelontwikke ling. Slakkenmeel kan nu gestrooid wor den op percelen, die een pH hebben van pl.m. 5.5. Goed verteerde stalmest, die in Augustus niet volledig werd gebruikt, dient bij voorkeur in het a.s. voorjaar te worden aangewend. De stalmest, die in de voorwinter door baggeraarde is omgezet, kan eveneens in het voorjaar worden ge bruikt, terwijl de mest van de nawinter beter kan worden bewaard tot na de vol gende hooioogst. Verbetering van graslanden, die een te gering percentage goede grassen en zoden bevatten of waar een zeer zware bent- bezetting voorkomt, kan binnen redelijke tijd worden bereikt door ze nu te scheu ren. Scheuren biedt bovendien de gelegen heid, de fosfaat- en kalitoestand van de grond op grotere diepte in orde te bren gen. Hierbij zij wel opgemerkt, dat scheu ren van grasland op versleten kunstwei den al in Augustus moet geschieden, waar door ze nog in hetzelfde jaar een goede opbrengst stoppelknollen kunnen voort brengen. Ir. Penders wees er tenslotte op, dat indien de productie van het Nederlandse grasland in de komende vijf jaren met 15 procent zou stijgen, dit zou betekenen, dat in 1954 bij de tegenwoordige prijzen reeds bijna 100 millioen gulden op devie zen zou kunnen worden bespaard en wel voornamelijk uit de Verenigde Staten, waarheen ons land momenteel slechts een tiende deel uitvoert van de hoeveelheid, die wij van het betrokken land invoeren. Waar een rationele productieverhoging in het algemeen leiden zal tot kostprijsver laging, moet er wel voor de veeboer alle reden zijn, door een intensief en doelma tig graslandgebruik een vergroting van de melkproductie, en waarmede van ver reweg de eerste industrie van ons land, mogelijk te maken. Rijp 8624.fa. Van Woerden, A'dam 8567.fa. Limburg 8417.fa. Boom Zn. ƒ8229.—; fa. Brinkman 7775.—; fa. Groot ƒ7485.fa. ^an Plas 7395. allen te Purmerend. De gunning wordt aangehouden. Bureau voor arbeidsrecht. (P) Het bureau voor arbeidsrecht van de Purmerender Bestuurdersbond zal voortaan iedere Woensdagavond van 89 uur spreekuur houden in het gewestelijk arbeidsbureau, Willem Eggertstraat. ZONDAGSDIENST ARTSEN. PurmerendZ. O.-Beemster. (P) Zondag 11 December heeft dr. C. de Moor, Venediën 1, telefoon 54, dienst. Apotheek. (P) Zondag 11 December is apotheek Th. de Vries, Hoogstraat 4, telefoon 144, geopend. NIEUWS UIT DE OMTREK. Groot-Schermer Evert Kroes thuisgevaren! (GS) Dinsdagavond was het feest in Groot-Schermer. Evert Kroes kwam die avond na een verblijf van ongeveer drie jaar in Indonesië met de 7 Dec.-divisie v/eer thuis, na een overtocht met de „Johan van Oldebarneveld". Het hele dorp vlagde om de terugkeer van deze „verloren" zoon te vieren en nadat Evert door de erepoort opgericht door dc bu ren de ouderlijke woning was binnen gestapt, was het dadelijk een drukte van belang van mensen die hem de hand kwamen drukken. Het bestuur van G.S.V. verwelkomde zijn populaire eer ste elftal-speler met een fraaie voetbal koffer eneen kaartje voor Holland Denemarken! Evert vertelde, dat hij in het verre land zijn voetbalschoenen niet heeft laten verschimmelen maar zijn partijtje duchtig heeft meegespeeld, o.a. als midvoor en midhalf, en de G.S.V.-ers kunnen weer op hem rekenen! Er wa ren verder vele bloemen1 en vele harte lijke woorden. Woensdag was er ook nog een hele aanloop in huize Kroes en dat zal voorlopig nog wel even zo blijven. Volgende week komen er bijvoorbeeld nog 35 familieleden uit het Gelderse op bezoek en het is maar de vraag of de vrouw des huizes met haar koffie-rant- soentje zal kunnen uitkomen! Hoe het ook zij, Evert Kroes, ook na mens de krant hartelijk welkom in Patria. Zuid- en Noord-Schermer Wasgoed gestolen. (S) Moesten onlangs in De Rijp de spruitjes het ontgelden, in de Schermer en Driehuizen bleken langvingers geïnte resseerd te zijn bij op de bleek en aan de lijn hangend wasgoed. Van een bewoner aan de Zuidervaart werd de gehele op de bleek liggende was in de loop van de avond weggehaald. Hierbij bevonden zich o.a. een zestal lakens, zodat dit een geduchte schadepost betekent. In Drie huizen werd een kledingstuk van de lijn gestolen. Mogelijk is (zijn) de dader(s) hier gestoord, want er hing nog meer. Opgelet dus huismoeders, haal de was voor het donker naar binnen, het is uw eigen belang! WEINIG VOETBAL IN DECEMBER. Van een vlot verloop der competitie is geen sprake meer. Waren het Zondag j.1. de weersomstandigheden die een groot deel van de vastgestelde wedstrijden uit schakelde, voor a.s. Zondag is de wed strijd NederlandDenemarken vastge steld, zodat ook op deze Zondag geen competitiewedstrijd wordt verspeeld. Voor de maand December is er nog slechts één Zondag beschikbaar om een volledig programma af te draaien en wel 18 December, want 25 December (2e Kerstdag) wordt benut als inhaaldag en dit nog niet eens verplichtend, want de verenigingen die een achterstand van twee of meerdere wedstrijden hebben, kunnen een verzoek indienen bij de diverse hoofdbesturen om alsnog die dag een wedstrijd vast te stellen, daar komt Geelt Uw NIEUWJAARSGROETEN tijdig op Als alle andere jaren bestaat ook nu weer de gelegenheid Uw relaties, kennissen en vrienden per adver tentie een gelukkig Nieuwjaar te wensen. Hieronder volgen de adressen: DE RIJP en GRAFT: Boekhandel Hoogcarspel. WEST-GRAFTDIJK: P. Meurs GROOT-SCHERMER: P. Paschga BEEMSTER: Boekhandel Hoogcarspel PURMEREND: Rec'.-Bur. Gedeking, Esdoornstr. en voorts bij onze bezorgers. ONS GIRONUMMER Abonné's, die het abonnementsgeld per giro willen betalen, gelieven dit te storten op no. 65847 t.n.v. Drukkerij „West-Friesland",, Hoorn, afd. „De Drie Meren" en „Rijper Courant" Advertenties en Abonnementen in West-Graïtdijk Advertenties en abonnementen in de gemeente West-Graftdijk kunnen worden opgegeven aan onze corres pondent aldaar: de heer P. MEURS. nog bij dat ook de tegenstander hiermee genoegen moet nemen. Voorlopig zijn er dan ook maar een bescheiden aantal wed strijden' vastgesteld. NEDERLAND—DENEMARKEN Ondanks het rijverbod dat voor a.s. Zondag van kracht is, geloven wij niet dat er een plaatsje onbezet zal zijn bij de wedstrijd NederlandDenemarken. De genen die zich een plaatsbewijs hebben weten te veroveren, kunnen zich gelukkig achten, want dat men een behoorlijk technische wedstrijd te zien krijgt, staat wel vast, temeer omdat in deze ontmoe ting de sfeer NederlandBelgië ont breekt, een sfeer die ook op de spelers van invloed is en hen belet hun tech nische kwaliteiten geheel te ontplooien. Hiervan zal men a.s. Zondag kunnen ge nieten. HANDBAL. R.H.C. De wedstrijd van j.1. Zaterdag tegen Vrone II ging niet door. De weersom standigheden waren van die aard, dat handballen onmogelijk was. We hebben nu een lange rustperiode, maar we zullen proberen of we niet een competitiewed strijd ingelast kunnen krijgen op 18 De cember a.s. De St. Nicolaas is weer ach ter de rug, dus komen we weer regelma tig trainen op Donderdagavond 7 uur precies. VOLLEYBALLEN, N.E.A.—VOLHARDING. N.E.A.Volharding I heeft een tijd rust gehad, ze komt nu echter op 16 De cember weer in het strijdperk. Er wordt gespeeld tegen Bruijnzeel I en II. De Purmerender volleybal-comp. be gint in Januari. De commissie bestaat uit een afgevaardigde van N.E.A.Volhar ding, de Ch. Gymn. Vlug en Vaardig en de secr. van de Sectie Sport, de heer Hietbrink. De winnaar ontvangt de titel kampioen of kampioene van Purmerend. Titelhouder zijn dames R.H.B.S. en heren N.E.A.Volharding I. Laatstgenoemde heeft niet ingeschreven daar deze ploeg nu uitkomt in de Ned. Voll. Bond. Het college van hoofdingelanden van het waterschap „De Beemster" vergader de Donderdagmiddag op de secretarie van het waterschap te Purmerend, onder voor zitterschap van dijkgraaf J. Stolp. Na goedkeuring van de notulen der vo rige vergadering volgde een lange reeks ingezonden stukken en mededelingen, die alle voor kennisgeving werden aangeno men. De geloofsbrieven van de vier hoofd ingelanden J. F. Fontijn, B. Schagen, J. G. de Groot en P. van Beers werden on derzocht en in orde bevonden. Het bestuur kreeg z. h. st. machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer, terwijl voorts besloten werd met de Coöp. Boerenleen bank in Midden-Beemster een rekening courant-overeenkomst aan te gaan voor het jaar 1950. Voorts was er voor alle ambtenaren in vaste of tijdelijke dienst voor 1949 nog een gratificatie van 2 pet. met een maxi mum van 50.die ook al z. h. st. werd aanvaard, terwijl besloten werd de bezol diging van de timmerman en de arbeiders in algemene dienst te herzien. Ten behoeve van de herbouw van de Schermerhornerbrug werd een bedrag van piaximum 6000,uitgetrokken, bene vens een vaste bijdrage van 2000,on der voorwaarde dat de gemeente Scher- merhorn voor het gehele onderhoud van de brug zorg draagt. Een gedeelte van het Zuiderpad zal worden overgedragen in eigendom, beheer en onderhoud aan de gemeente Beemster. De begroting. Vervolgens was de begroting voor 1950 aan de orde, die in ontvangsten en uit gaven werd vastgesteld op 311.325,en de kapitaaldienst op 50.830,79. Het hef fingspercentage voor de omslag op de ge bouwde eigendommen werd voor 1950 be paald op 4 pet. Op voorstel van de heer Schag werd be sloten de losse arbeider van het Water schap gelijk te schakelen met de losse ar beiders uit de landbouwbedrijven, die onder het collectieve arbeidscontract val len, en bij de pensioenregeling rekening te houden, dat van de door het Water schap verschuldigde weekpremie van 2.50 50 pet. kan worden verhaald op de be langhebbenden. De rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer Velseboer naar de regeling van de schade, veroorzaakt door het leggen van een trans portleiding langs o.m. de Volgerweg, door het Prov. Waterl. bedrijf. De voorzitter antwpordde dat het P. W. N. gedurende 10 jaar de betreffende weg gedeelten, voor zover er tengevolge van de werkzaamheden verzakkingen in de wegen zullen optreden, zal onderhouden. De heer De Groot verzocht met klem het niet van verharding voorziene gedeel te van de Zuiddijk te verbeteren en de kuilen in de wel verharde gedeelten met specie te doen aanvullen. Voorzitter zeide met deze opmerking rekening te zullen houden, waarna slui ting volgde.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3