Vervolq Nieuws uit de Rijp en omgeving Purmerender markt Nieuws uit De Beemster. Nieuws uit Purmerend Uitstekende propaganda-avond van de Bond v. Staatspensionnering. (R) Het actieve bestuur van de Bond v. Staatspensionnering, afd. De Rijp/Graft, kan tevreden zijn over de j.1. Zondag in het Rijper Wapen gehouden propaganda- avond. De zaal was goed gevuld en het publiek heeft met aandacht naar de korte propagandarede van de heer V. Visser uit Purmerend geluisterd en intens meegeleefd met het toneelstuk „Waarheen", opgevoerd door de toneelgroep ,,'t Nippertje" uit Heilo. Het openingswoord werd uitgesproken door de voorzitter, de heer N. van de Gragt, die in het bijzonder de heer Visser en de toneelgroep welkom heette. De heer Van de Gragt kon mededelen, dat de ledenwerfactie een succes is geworden. Werd de afdeling vorig jaar heropgericht met 150 leden, dit aantal is nu reeds ge stegen tot 360. (Applaus.) Voor de oorlog waren er echter 450 leden en het bestuur zal niet rusten, aldus de heer Van de Gragt, tot dit aantal weer is bereikt of liever nog overschreden. Hij wekte de aanwezigen dan ook op zoveel mogelijk nieuwe leden te winnen. Hierop was het woord aan de heer V. Visser, oud-Grafter en bekend propagan- daspreker voor de bond. Spreker bracht allereerst hulde aan de bestuursleden en hun echtgenoten voor de ledenwinst en de organisatie der avond. Het deed de hr. Visser genoegen, dat de zaal zo goed ge vuld was, doch hij was bang voor één ding, n.1. dat velen niet uit overtuiging lid waren geworden, doch alleen waren aangetrokken door de feestavond. Met enige woorden verklaarde spreker het doel der Bond v. Staatspensionnering: het tot stand komen van een wet, die be paalt, dat elke Nederlander op een nader te bepalen leeftijd recht heeft op een pre- mievrij staatspensioen. Spreker becriti- seerde fel de Bedrijfspensioenfondsen, zo als die nu zijn ingesteld voor land- en tuinbouw en enige andere bedrijfstakken. Deze geven, aldus de heer Visser, geen voldoende bestaanszekerheid voor de ouden van dagen. Spreker haalde ook de moeilijke positie aan van de kleinte zelfstandigen. Veel wordt gezegd, aldus spreker, dat een pre- mievrij staatspensioen de spaarzaamheid van ons volk zou doen verminderen. Dit weerlegde de heer Visser met het voor beeld, dat in Denemarken, dat reeds sinds 1908 staatspensioen heeft, de spaarzaam heid juist is gestegen. Dit zou ook hier gebeuren, aldus spreker, indien men niet de fout maakt, dat eventuele bezittingen in mindering gebracht worden op de uit kering. De heer Visser besloot zijn met grote kracht uitgesproken betoog met een oproep aan de jeugd om zich aan te slui ten bij de Bond v. Staatspensionnering, opdat Nederland bewoonbaar worde voor mensen, die oud en arm zijn. Hierop voerde de toneelgroep ,,'t Nip pertje" het toneelstuk „Waarheen" van Arie van der Lugt op; een stuk, dat wel zeer goed in het kader van deze avond paste. De opvoerenden gaven de tragische omstandigheden in het gezin van Gert Hofman, een horlogemaker, die door ouderdom zijn werk niet meer naar beho ren kan uitvoeren, op pakkende wijze weer. Vooral het spel van de heer A. Oos tendorp (Gert Hofman), Levens regisseur, was uitstekend. Hij werd echter op prima wijze bijgestaan door mevr. Oostendorp Gevers (zijn vrouw Antje), de heer Mul der (Stoffelen, een huisvriend), mevr. OostendorpGesteman (diens vrouw Ko- ba) en de heer De Boer (Wouters, een op de fles gegaan en daardoor aan de drank geraakt kruideniertje). Speciaal de laat ste liet, en dan vooral in de slotscène, bij zonder sterk spel zien. Ook de overige speelsters en spelers wa ren, ondanks hun wat geringere toneel routine, zeer goed. De rolvastheid was uitstekend en de regie was bij dhr. Oos tendorp in goede handen. Ook de grime ring was keurig (Hofman, Antje Wouters!) De opvoerenden zijn er volkomen in ge slaagd met dit zware toneelstuk het pu bliek te boeien en vooral tijdens de slot scènes van het 2e en 3e bedrijf waren velen uit het publiek hun ontroering niet meester. De heer v. d. Gragt was dan ook zeker de tolk van allen toen hij de opvoerenden dankte voor het gebodene en mevr. Oosten dorpGevers, als oudste medespelende dame, bloemen aanbood. Verder dankte de heer v. d. Gragt de heer Zomerdijk voor het gratis ter beschikking stellen van zijn zaal. De heer Oostendorp dankte voor de woorden van de voorzitter. Indien het ons is gelukt u enige verpozing te geven, al dus spreker, dan is dat voor ons een gro te voldoening. De traditionele verloting ontbrak na tuurlijk niet. In de pauze had de heer B. Visser op de hem bekende wijze nog een aantal loten bij opbod verkocht. De avond werd besloten, met een gezel lig bal, dat onder leiding stond van Dick Los en zijn mannen, die nu successen oogsten onder de naam „The Meteoors". De Midclenstandsvereniging groeit! (R) Woensdagavond werd ten huize van mw. v. d. Vliet wederom een vergadering gehouden van de vorige week opgerichte Middenstandsvereniging. Door de 23 aan wezige leden werd een bestuur gekozen, dat als volgt werd samengesteld: voor zitter: de heer A. Kuin: secretaris, de heer A. N. Leguit; penningmeester: de Jieer M. C. van Voorden en leden: de lieren D. Hooyberg en J. Rijkes. Als naam werd aangenomen Midden standsvereniging „De Rijp-Graft en Om streken". zodat ook voor zakenlieden buiten de Rijp de mogelijkheid bestaat om zich bij deze vereniging aan te slui ten. Medegedeeld kon worden, dat het ledenaantal reeds is gestegen tot 40. Tij dens de rondvraag werden tenslotte nog enkele punten van belang behandeld. GRAFT Burgerlijke stand. (G) Geboren: Margaretha Aleida Maria, d. v. J. H. Kaandorp en C. M. Beumer. Ondertrouwd: N. J. Koning, 25 j., wo nende te Ursem en T. G. Roelofsen, 28 j., wonende te Graft. Kerkelijke verkiezing. (G) Als ouderling der Ned. Herv. Gem. werd herkozen de heer H. Hoogland, en als diaken de heer A. van Leeuwen. Als regent van het Weeshuis en als re gentes werden herkozen de heer C. Sloo- ten Jzn en mej. M. Klerk. Allen namen hun benoeming aan. WEST-GRAFTDIJK De Spar-revue „Tempo-Tempo" een succes. Zaterdagavond 10 December j.1. was West-Grattdijk en omgeving aan de beurt in de serie Spar „Tempo-Tempo"-avon- den 1949. Om acht uur begon het pro gramma, en toen de heer J. Peters, be drijfsleider van de Firma Doets uit Pur merend een openingswoord uitsprak, was de zaal tot de „vliering" gevuld met Spar- klanten van de winkeliers W. Spek uit West-Graftdijk en A. Nolten uit Marken- binnen. Het was de heer Peters een groot genoegen dat ook hier in Graftdijk alle Sparklanten uit onze omgeving aanwezig waren. Hij sprak over de Spar-zomertocht van de afgelopen zomer en memoreerde dat er toen bijna 11000 klanten van de Noord hollandse Spar-kruideniers van deze prachtige tocht naar Valkenburg hadden genoten. Veertig dagen lang reden toen de speciale Spar-treinen naar het zuidelijkste puntje van ons vaderland. En spreker zei dat de Spar-zomertocht 1950 ons naar Brussel zou brengen. Daarnaast had hij een verrassing, want naast de gewone medewerkers van deze avond zou het echtpaar „Gerda en Hel- muth" als gasten optreden. Zij zouden optreden als danspaar, en in enige jong leursnummers. Hierna gaf hij het woord aan het orkest Frans Wouters, dat zijn optreden begon met enige aardige nummers waarin de samba natuurlijk niet werd vergeten. De bekende trompettist van het dansorkest The Ramblcrs, Ferry Barendsen, bespeelde in dit nummer de „flitspuit".... of was hij zijn mes aan het slijpenLater op de avond kwam hij in de „Maharadjah van Magador" weer op de voorgrond. En ook hierin bracht hij de zaal danig aan het lachen. Met de geluidsfilm „Met de Spar naar Valkenburg" kwamen al de mooie herin neringen van de tocht weer voor onze geest. Hierna kwam de pauze, waarin tal van aardige geschenken gratis op de entree- kaarten werden verloot. Na deze stroom van gratis artikelen kwam het eigenlijke programma „Tempo-Tempo". Frans Wouters opende dit pragramma met zijn orkest en speelde enige leuke nummers. Natuurlijk ging het lied „Ma- riandel" er in als koek. Vervolgens kwa men Gerda en Helmuth op de planken met een echt ouderwetse Weense wals. Het was jammer dat het toneel hiervoor te klein was, want anders had het geheel meer tot zijn recht gekomen. Dit ruimte gebrek was ook een handicap voor hun optreden als jongleurs. Loek Norell kwam ook twee maal voor het voetlicht met enige vrolijke liedjes, vooral met „Ooodie mannen" wist zij de zaal aan het lachen te krijgen. Doch volgens ons idee zou een ernstig liedje hier ook wel op zijn plaats geweest zijn. Piëtro Makaro had een groot succes met zijn telepathische experimenten en aan het slot van de avond kwam hij met zijn won- der-show. En vanaf deze plaats nogmaals een woord van hulde aan deze artist het was in één woord „af". De accordeonnisten van Frans Wouters brachten enkele accordeonsoli en het ge hele programma werd keurig omlijst door de muziek van dit orkest. En zo was het al na middernacht toen le heer Peters het slotwoord uitsprak en alle medewerkenden afscheid namen van het publiek. Al met al een mooie avond waarop de Sparen natuurlijk onze winkeliers Spek en Holten met genoegen kunnen terugzien. En als slot een tot ziens op de Spar- tocht 1950. De notering. Aangevoerd werden 641 runderen waar onder 221 vette koeien 1.752.25 p. kg., handel goed; 94 melk- en kalfkoeien 575 875 p. st., stug duur; 234 geldekoeien 380625, goed; 44 pinken 300500, vlug; 28 graskalveren 160275, goed; 192 nuchtere kalveren 3580, vlug; 22 stieren 450850, kalm; 966 scha pen, lammeren, resp. 70*95, stugger; 4260, stugger; 56 bokken en geiten 1040, stug; 94 vette varkens 1.56 1.68 p. kg., stug; 1012 schrammen, big gen, resp. 4565 p. st., 2545 p. st., kalme gang; 8 fokzeugen 225300, stug; 42 paarden 375600, stug; 3900 oude kippen en hanen, rode en witte, 2.252.50 p. kg.: 900 oude kippen en hanen, blauwe, 2.502.60 p. kg.; 150 jonge hennen f 57 p. st.; 500 eenden 1.50—2.75;'3100 konijnen 1—6.50: 500 ganzen 68; 425 kalkoenen 12 15; 450Ö kipeieren 0.130.14; 2000 eendeieren 0.12. Afscheid Zr, Groot, (B) Op 24 December a.s., des namid dags om 2 uur, zullen de Beemsterlingen in „Het Heerenhuis" te Midden-Beemster in de gelegenheid worden gesteld afscheid te nemen van Zuster Groot, die met in gang van 1 Januari 1950 de dienst'met pensioen zal verlaten. Wie Zr. Groot is, behoeft wel niemand in de polder te worden gezegd. Immers gedurende ruim 25 jaren kon men haar dagelijks zien rijden door weer en wind op weg om haar plicht te gaan doen. Nadat zij van 1 April 1924 af als plaats vervangster voor een zieke collega in dienst van de Classis Edam van de Dia conale Wijkverpleging werkzaam was ge weest, trad zij op 1 Januari 1925, toen de wijkverpleging overging naar de plaatse lijke afdeling van „Het Witte Kruis" te Beemster, in dienst van deze vereniging. In de 25 jaren van haar werkzaamheid als wijkverpleegster heeft zij zich gezien weten te maken bij al haar patiënten, die nimmer tevergeefs een beroep op haar deden. Maar ook buiten haar eigenlijke werk was Zr. Groot steeds in de weer. Vooral ontplooide haar activiteit zich op sociaal terrein, getuige de bestuursfunc ties, die zij in vele verenigingen vervult. Het spreekt vanzelf, dat de dag van haar afscheid niet ongemerkt voorbij zal gaan. Uit de in de gemeente ingezamelde gelden zal haar op de receptie waarop een ieder welkom zal zijn een blij vende herinnering worden aangeboden. Dat het een drukke middag zal wor den, staat wel vast. Velen zullen deze ge legenheid aangrijpen om de scheidende de hand te drukken. „Bamestra" zet de winter goed in. (B) De algemene ledenvergadering van de IJsclub „Bamestra", Maandagavond in Het Heerenhuis gehouden, was natuurlijk slecht bezocht. Dat is zo'n algemeen ver schijnsel, dat men het ook als zeer ge woon aanvaardt. Wat wil „Bamestra"? Actie! Juist, maar in bijna alle gevallen is het een bestuur wat de toon aangeeft. Dit is ook altijd ge beurd in het verleden van „Bamestra". Maar bestuurders als de heren K. Zijp en R. Middelburg, die, jarenlang, steeds en steeds weer opnieuw het „Bamestra"-le- ven stimuleerden, kunnen helaas niet meer hun volledige kracht aan het werk geven. En nu is het oog gericht op de jongeren. Verschillende hoogtijdagen werden in herinnering gebracht. De Nationale wed strijden in Schoonrijden, de lange-af- standswedstrijden, waarin rijders als Lan- gedijk, Buijen enz. uitkwamen. Vervol gens werd het oog gericht op de toekomst en uit de toekomstplannen stippen wij aan, dat reeds zijn vastgesteld: Onderlin ge-, buurt- en school wedstrijden. Voorts de aankoop van een nieuwe zilveren wis selbeker voor de opnieuw te organiseren lange afstandswedstrijden, terwijl tevens, indien mogelijk, getracht zal worden een Nationale wedstrijd in het Schoonrijden en een kortebaanwedstrijd om geldprijzen te organiseren. De heer J. Dekker, voorzitter van de Rijper IJsclub, ter vergadering aanwezig, bepleitte samenwerking tussen de verschillende Hsclubs binnen het dis trict Purmerend, ^"gezamenlijk districts wedstrijden te organiseren. Speciaal wilde hij kortebaan wedstrijden, dorpentochten in groepsverband, enz. Zijn betoog vond instemming bij de vergadering en bij een verdere ontwikkeling van de plannen zal „Bamestra" deze zeker steunen. Voor training van de kunstrijdsters (ders) was de heer Bakker uit Purmerend bereid gevonden, terwijl eerstgenoemden dan op hun beurt weer de jeugd zullen onderwijzen. In de Kascommissie werd gekozen de heer M. Brommersma; herkozen als be stuursleden werden de heren C. Waal en D. Braak. De gunstige financiële toestand van de kas gaf gelegenheid tot de uitloting van twintig renteloze vijf gulden-aandelen. De nummers waren: 99, 101, 108, 125, 129, 165, 184, 189, 239, 260, 280, 301,308, 309, 351, 353, 361, 375 en 384. Besloten werd tot aankoop van twee grote vlaggen, terwijl de mogelijkheid zal worden onderzocht tot aankoop van een nieuwe versterker. Hierover zal echter moeten worden beslist door de „Grote Vijf" (de oude installatie is eigendom van vijf verenigingen), hetgeen, naar de heer Middelburg mededeelde, de kasmiddelen van de commissie wel zullen toelaten. De toestand van de ijsbaan en de eigen dommen van de vereniging baarden zor gen, maar de heren Braak en A. Leeg water brachten oplossing voor de proble men. De heer Braak zal het nodige her stellen en palen plaatsen voor geluidsin stallatie en verlichting. Dan is toezegging gedaan dat men volgende week de ijsbaan zal ploegen en egaliseren. Aan het einde van de avond was het voorzitter K. Zijp, die, met enkele toepas selijke woorden, de medailles uitreikte van het seizoen 19461947. Dit in verband met de destijds minder goede kwaliteit van deze ere-tekenen. BEEMSTER IN OORLOGSTIJD. (B) Heden geen plaats; wij hopen dit artikel volgende week te vervolgen. (Red.) Verkeersongeval. (B) Doordat de bestuurder van een luxe auto geen voorrang verleende aan een militaire colonne, botste aan de Pur- merenderweg hoek Volgerweg een mo torrijder-ordonnans tegen de auto op. De schok was zo hevig, dat de motor in de wegsloot terecht kwam. De berijder kwam er nogal goed af, zelfs geen nat pak, zijn tuimeling eindigde aan de wa terkant. De auto draaide een slag om. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gevonden. (B) Gevonden: een blauwe alpinomuts, een beige want (bewerkt), beiden te be vragen bij het Groepsbureau te Midden- Beemster. Een overall werd gevonden door Boska, p/a P. Visser, Rijperweg 8. Onze plaatsgenoot C. Pauw, Middenweg 105, vond in Oosthuizen een portemonnaie met inhoud. Zij die gaan en zij die komen. (B) De heer P. Zwart heeft de reeds ja ren bestaande timmerzaak van de heer K. Mayer overgenomen. De heer Zwart heeft de bedoeling zijn zaak uit te breiden tot een modern machinaal- ingericht timmer bedrijf. Hij zal zich specialiseren in bur- gerwerk. Daarnaast zal hij zijn bijzondere aandacht wijden aan de afdeling Meubel zaak. Ook hiervoor zijn plannen, waar door het hem mogelijk zal zijn aan iedere wens op het gebied van meubelen, te vol doen. Het timmerbedrijf van de heer J. Ben jamin is ook in andere handen overge gaan. Hiervan is eigenaar geworden de heer M. de Geus, die alreeds als timmer man hier was gevestigd. De meubelzaak wordt echter door de heer Benjamin voortgezet. Het aantal timmerbedrijven in Midden-Beemster is dus gereduceerd van drie tot twee. Kortgeleden heeft, de heer D. Haan zijn levensmiddelenbedrijf overgedaan aan de heer J. Rol, die in dezelfde branche een bedrijf exploiteert. Ook hier dus een schrede terug in het zakenleven van de Beemster. Travalje en Clubgebouw. (B) Wij leven in het beton-, staal- en plastic-tijdperk. We zijn op weg naar een Mecano-wereld met gestroomlijnde dingen en mensen. We normaliseren en centrali seren, warmte, licht en gedachten. Wat betekent dan, in een tijd dat het menselijk vernuft tot een duizelingwek kende hoogte is gestegen, een verwaterd pannedakje, met daaronder een paar ver zakte stuiten, in een verloren hoekje op een vergeten dorpsplein. Toch wel iets. Want het voorstel wan B. en W. van de Beemster in de vorige week gehouden raadsvergadering, om over te gaan tot aankoop van de oude, bouw vallige Travalje, werd door alle raadsleden ondersteund. De Travalje zal gerestau reerd worden, en wanneer wij moe zijn geworden van flatgebouwen, moordsleeën, vliegtuigen en moderne uitingen van kunst en architectuur, dan zal de Travalje zoiets zijn als een rustpunt voor onze on rustige geest. Na een kleine buiging voor het Verle den, getuigde het van een geestelijke vita liteit van het raadscollege om ogenblik kelijk over te schakelen op het Heden, of eigenlijk op de Toekomst. Geld moest er zijn voor een gebouw met douche, was inrichting, buffet en kleedkamers op het sportterrein. De raadsleden herinnerden zich de da gen hunner jeugd, toen deze dingen niet bestonden, en nu, achteraf beschouwd, toch ook in hun jonge leven iets hadden kunnen betekenen. Ze keken elkander eens aan. Eén ziel, één gedachte. Geef de jeugd wat de jeugd toekomt. Toegestaan. Het clubgebouw komt er. Gevonden. (B) Er is een rozenkrans gevonden. Te bevragen bij J. Sas, Westdijk 25, Beem ster. Burgerlijke stand. Geboren; Hendrik Jacobus, z. v. J. Pelk en C. v. Hilten. Frederika, d. v. M. de Geus en H. Vermeulen. Biljarten. (B) De sociëteit „Noord-Beemster" en de biljartclub „Vriendenkring" van de Jisperweg speelden een wedstrijd bij Van Etten aan de Jisperweg. Bij de eerste ontmoeting wonnen de Noord-Beemster- lingen met 43, maar dit maal gingen zij met 25, ten onder, zodat zij een achterstand kregen van 2 punten. „Vriendenkring" J. Mul (gew.) C. Oudejans (gew.) P. Oudejans (gew.) S. Rinzema D. de Wit D. Koorn (gew.) J. Jak (gew.) „Noord-Beemster" N. Beemster D. Roet W. Edam G. v. d. Nes (gew.) J. Hottentot G. Buis (gew.) C. Bijvoet J. Stolp Op Vrijdag 9 December speelde „Nrd.- Beemster" tegen „Avenhorn" in café Groot in de Nrd.-Beemster. Er werd ge wonnen met 62 punten, zodat de achter stand, die men vorige week opliep van 26 punten, nu een voorsprong werd van 36. „Nrd.-Beemster" kwam zodoende in het bezit van de wisselbeker. Wielen schoonmaken! (B) Door de politie werd bekeurd de veehouder M. de J., wegens rijden op de weg met vuile wielen. Woningruii. (B) De heer Wiggelenma van de Rijks politie heeft deze week een woning be trokken in de West-Beemster. Door wo ningruii wist het gemeentebestuur deze gunstige oplossing te verkrijgen. Personalia. (P) Onze plaatsgenoot, de heer D. van der Heg, hoofdinspecteur der belastingen te Amsterdam, is bij Kon. Besluit tot di recteur der Rijksbelastingen te Rotter dam benoemd. De heer J. W. L. Lemmers, commies ten stadhuize, is geslaagd voor het exa men Staatsinrichting M.O. De verpleegsters J. D. Boerma, A. J. Broekhoven, A. J. Ebmeijer, T. Geus, H. H. Jore, N. Numan, H. M. van Veen en M. Veuger, allen werkzaam in het Stads ziekenhuis, slaagden dezer dagen voor het diploma Ziekenverpleging A. Aanrijding. (P) Op de Jaagweg vond Zondagavond een aanrijding plaats tussen een luxe auto komende uit Enkhuizen en een met een paard bespannen wagen van R. W. Z. alhier. Het achterste gedeelte van de wagen werd geheel ontzet, waardoor enige bussen met melk op de straat om vielen en ongeveer vierhonderd liter melk verloren ging. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor; de auto liep enige lichte schade op. Vechtpartij. (P) Zaterdagavond ontstond na afloop van een feestavond enige onenigheid on der de bezoekers, wat tenslotte zo hoog liep, dat een van hen danige klappen op liep en de trap werd afgegooid. De poli tie, die gewaarschuwd waa, wilde het slachtoffer opnemen, doch dat stond enige andere bezoekers niet aan, waar door er een vechtpartijtje met de politie ontstond. Tenslotte werd de politie de toestand meester en sloot een drietal op, waarna spoedig de rust weerkeerde. Kerstnachtdienst. (P) Zaterdagnacht 24 December wordt om half twaalf in de Grote Kerk op de Kaasmarkt een Kerstnachtdienst met li turgie gehouden. Voorgangers zijn de ds. F. Bannink en B. A. Venemans, terwijl het kerkkoor zijn medewerking zal ver lenen. Evangelisatie-filmavonden. (P) In „Amicitia" werden Dinsdag en Woensdag de Evangelisatiefilms „De won deren van het heelal' (anderhalf millioen jaar met lichtsnelheid door het heelal; sterren, planeten, zonnestelsels, sterre- stelsels, enz. „Straten der stad" (voor en nadelen van het stadsleven, ondergang van tienduizenden, redding uit de nood) en „De grote verdrukking" (een aangrij pende uitbeelding van wat er met de wereld gebeuren gaat in de zeer nabije toekomst) vertoond. Tevens werden 's middags vooraf mooie geluidsfilms voor de jeugd gedraaid. ZONDAGSDIENST ARTSEN. PurmerendZ. O.-Beemster. (P) Zondag 18 December heeft dr. R. M. Quant, Herengracht 8, telefoon 86, dienst. Apotheek. (P) Zondag 18 December is apotheek B. H. Jürgens, Peperstraat 26, telefoon 33, geopend. Predikbeurten ZONDAG 18 DECEMBER DE RIJP: Ned. Herv. Gem.: v.m. 10 uur, ds. Kas- tein. Evang. Luth. Kerk: Geen dienst. Doopsgez. Gem.: Geen dienst. Geref. Gem.: v.m. 10 uur en n.m. 2.30 uur, leesdienst. GRAFT: Ned. Herv. Kerk: geen dienst, (zie De Rijp). NOORDEINDE: Doopsgez. Gem., v.m. 10 uur, ds. Keu- ning. OOST-GRAFTDIJK: Doopsgez. Gem. Geen dienst. Ned. Herv. Kerk: Geen dienst. WEST-GRAFTDIJK: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, cand. Brouwer. GROOT-SCHERMER. Ned. Herv. Kerk: nam. 7.30 uur, H. U. Albertz. DRIEHUIZEN: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, H. U. Albertz. STOMPETOREN. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontv. SCHERMERHORN: Ned. Herv. Kerk: n.m. 7.30 uur, ds. Leendertz. OOSTHUIZEN: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, M. J. Fa- ben BEEMSTER: Doopsgez. Gem., v.m. 10 uur da. Leistra. ZUID-OOST-BEEMSTER: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, Mej. Hoving. MIDDEN-BEEMSTER: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur ds. Olde- man. ZUID-SCHERMER: Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontv. PURMEREND: Doopsgez. Gem. Geen dienst. Ned. Herv. Gem.: v.m. 10 uur, ds. G. W. van Deth, van Bloemendaal, voor Kinderzorg; n.m. half-acht in dè Wees huiszaal: ds. B. A. Venemans, onderwerp: „De mens, schepsel en zondaar." Ev. Luth. Gem.: ds. J. J. Bik van Eind hoven. Geref. Gem., v.m. 10 en n.m. 5 uur, ds. A. A. v. d. Leer.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 2