voor De Rijp, Gralt, Noordsinde, 0.- en W.-Graftdijit, en K.-Schermer, Deemster en Omstreken No. 826. ZATERDAG 26 FEBRUARI 1927 Dit blad wordt in dezen gelieelen omtrek gelezen; de beste publiciteit Predikbeurten de RIJP GRAFT Ned. Hervormde Kerk Joh. Lauwers - Paygiop 3 - Alkmaar RIJPER TEÜTIE6L ABONNEMENTSPRIJS - 30 cent per drie maanden - franco p. p. I 1.60 per jaar PLUS INCASSOKOSTEN Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij A. EISM A De Rijp Telefoon I. - Postrekening 39751 A DVERTENTIEPR1JS "7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - Verschijnt Wekelijks Ned. Hervormde Kerk te Graft dienst Doopsgezinde Kerk 8 Morgens 10 unr Ds I*. Kenning Onderwerp „De twee penningen" Dinsdag 1 Maart 's ayonds 8 uur 2e LEZING over „De Gedachte der Tijden" Ev. Lutherscfae Kerk geen dienst Gereformeerde Gemeente s Morgens 10 uur en s Middags Half 4 Godsdienstoefening s Avonds 7 nur Ds J. L. N. Zillinger Molenaar Doopsgezinde Kerk (Koordeinde) geen dienst Donderdag 3 Maart s Avonds 7 uur Ds van Giessen Na de Godsdienstoefening jaarlijk- sche ledenvergadering. Ned. Hervormde Kerk Oost-Graftdp geen dienst ïïest-Grattdp R Morgens 10 nnr Ds J. E. Loysen Doopsgezinde Kerk Oost-Graftdp 8 Morgens 10 uur Ds vau Giessen Driehuizen s Morgens 10 unr Ds J. L. N. Zillinger Molenaar Noord Schermer Groot-Schermer Ons prima post papier Eisma's Boekhandel, De Rijp Wanneer Uw Dokter U het dragen van een buikband, breukband of elastieke kousen voorschrijft, doet U het ver standigst deze bandage van zeer goede kwaliteit tegen concurreerende prijzen te koopen, bij Indien U elastieke bandage in tweede of derde kwaliteit draagt, verliest deze zeer spoedig hun spankracht en be antwoordt daardoor niet meer aan 't gewensclite doel. Aparte paskamers Vakkundige bediening. "CTIt cLen. Omtrek DE RIJP. Den 15den dezer was het 12V2 jaar geleden, dat de heer T. P. van Houwelingen als Hoofd der O. L. School al hier in functie tradofschoon de jubilaris aan dit feit zelf geen ruchtbaarheid had gegeven, mocht hij toch dien dag ervaren, dat zijn persoon en werk hier zeer gewaardeerd wordthoewel wat laat voegen wij bij deze waar- deeringgaarne onzengelukwensch DE RljP. Aan de Middeib. Techn. School te Amsterdam heeft de heer E. Pilkes alhier met gunstig gevolg eind-examen afgelegd, afd. Suiker-Techniek. De heer O. H.Joustra, Direc teur van „Hollandia", zal met in gang van Mei a.s. in gelijke functie overgegaan naar Bolsward DE RIJP. Dinsdagavond ver gaderde in café Schoone de vereeniging „Floraiia en Huisvlijt" Na opening van den voorzitter worden notulen en jaarverslagen van beide vereenigingen gelezen en de resp. rekeningen onderzocht en accoord bevonden sluitende met de batige saldo van Floraiia f 3.10 en Huisvlijt f 23.80. Als bestuursleden werden her kozen de dames Buijs, en Sas- Klinkenberg, en de hm van Hou welingen, A. Spaarman. In de verschillende vacatures werden gekozen mej. T. Bruin en de heeren Janknegt en Van Staveren. Als stel planten zal dit jaar worden uitgereikt. 1. Geranium, dubb. roode 2. Knol-begonia, gemengde kleuren. 3. Coieus, gemengde kleuren. 4 Asparagus Plumosus. Voor kinderplanten. 1. Leeuwenbek. 2. Phlox drumondi. Betreffende, ev. te houden wed strijden werd door Huisvlijt be sloten o m. een Vliegerwedstrijd te houden. De jongens kunnen dus zelf een vlieger maken naar eigen wensch. Deze kan worden ingezonden voor bekroning als het mooiste of netste werkterwijl zij op later te bepalen dagen hun Vlie gers moeten laten proef-vliegen, om daarmee te bewijzen dat ze ook behoorlijk de hoogte in ge laten kunnen worden. Zooals men weet wordt door het daarvoor opgericht comité een Bazar gehouden ten bate der restauratie der Luth. Kerk alhier. Deze kerk is betrekkelijk nog niet oud. Kerk en Pastorie werden door de ijverige bemoeingen van den eersten predikant alhier Ds. G. H. Lagers, gesteund door plaatsgenooten en geestverwanten van buiten, gebouwd en plechtig ingewijd op 14 Aug. 1791, waarbij spreker tot onderwerp had Ps. 27 4. In 1928 bestaat deze gemeente dus 140 jaar en had als laatste predikant de in 1917 overledene Ds. C. A. Evelein. Weinig leden tellende, was het voor de kerk-administratie steeds moeilijk de gebouwen te onder houden en gedurende de laatste jaren waarin alles veel duurder werd, haast onuitvoerbaar. Om dus deze in stand te hou den werd besloten een bazar te organiseeren om uit de baten daar van algemeene herstelling der gebouwen te kunnen bekostigen Deze bazar zal in „de Eendracht" gehouden worden op 3 5 Maart. Voor deze bazar ondervindt het comité alle medewerking zoo in- als buiten de gemeente, zoodat men wel mag aannemen dat het beoogde doel zal worden bereikt. Ofschoon er geen Dancing en geen Jazz-Band-muziek zal zijn, is er toch voor verschillende attractie zorg gedragen. Woensdag 2 Maart houdt de Gemeente een feestelijke bijeen komst met genoodigdenvoor Donderdag, Vrijdag en Zaterdag zie men advertentie. Op de bazar zal men van alles en allerlei kunnen koopen men kan daar fraaie handwerken koo pen welker prijs niet te bepalen valt wegens de vele arbeid daar aan verricht, enz. Voorts is van de firma Van Nelle een theetent aanwezig waar men koffie en thee kan gebruiken, terwijl de opbrengst de Bazar geheel te goede komt. Voorloopige groslijst. Door het bestuur van de R. K. Kiesver- eeniging zijn op den voorloopige groslijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen geplaatst in alphabetigche volgorde de vol gende personen P. Bakker. K. Blokdijk, A. Boots Jac. van Diepen, F. de Jong, J. Noë, J. Obêe, P. Schouten. Wij verwijzen naar de ad vertentie van „Het Nut" dat Don derdag zijn derde winterbijeen- komst in „Het Rijper Wapen" geeftdeze keer met als spreker de heer G. Brettani, voordracht kunstenaar uit Den Haag. DE RIJP. Woensdagavond ver gaderde de Raad der gemeente. Aanwezig alle leden behalve de heer Dammes die kennis van verhindering had gegeven. Na opening worden de notulen gelezen en vastgesteld. Ingekomen verslag over 1926 van de Comm. tot Wering van Schoolverzuimvoor kennis geving aangenomen. Goedgekeurd wordt de balans, winst- en verliesrekening van de Mij. tot Bevordering van Nijver heid, zooals deze ten kantore der Mij. ter visie heeft gelegen. Be sloten wordt de haringvisscherij op denzelfden voet voort te zetten. Als gecommiteerde voor de vergadering van Vennooten op 24 Feb. wordt gekozen de heer Blokdijk met 5 tegen 1 stem op den heer Dammes. Rondvraag De heer Kaay wijst op een grooten kuil in de straat op het Zuideinde; de voorz. zal er den opzichter mee in kennis stellen. De heer Siebrands zegt tot zijn spijt op te moeten merken dat er door werkeloozen die thans bij de gemeente in dienst zijn ge weldig de lijn wordt getrokken. Op den Zuiddijk, wordt door 4 personen samen op één dag niets meer uitgevoerd als onze plaats genoot R. Mars alleen doet. Er wordt geluierd. Spreker zal niet beweren dat allen hieraan mee doen, maar bij het takkenbossen maken is 't meer dan erg. 's Morgens half 8 wordt er begonnen Van 8 u. tot

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1927 | | pagina 1