/^A voor 9o Rijp, Bralt, Mmt0.- en W.-GrafldijK, en N.-Scl3ermer, Beemster en Omstreken Dit blad wordt in dezen gebeelen omtrek gelezen; de beste publiciteit Predik beurten Voor de Groote Schoonmaak. F. Rijkes - Dam 203 - De Rijp No. S2Sh. ZATERDAG MAART 1927 PER IEUWS- u flOVERTENTIEBL ABONN EMLNTSPKTJS - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar PLUS INCASSOKOSTEN Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij A. 11 I S AI ,v De Rijp Telefoon 1. - Postrekening 39751 ADVERTENTIEPRIJS: cent per gewonen regel bij abonnement reductie - T nzending tol Donderdags - Verschijnt Wekelijks DE RIJP Ned. Hervormde Kerk s Avonds 7 uur l)n J. L. N. Zillinger Molenaar Bijzondere collecte voor algreineene doeleinden. Doopsgezinde Kerk green dienst Geen Zondagsschool. Ev. Luthersche Kerk s Avonds 7 uur Ds J. tf. L'ndeijer Gereformeerde Gemeente 8 Morgens 10 uur ra 8 llldllaif» Hnlf 1 Oodsdien toefeuing C KAFT Ned. Hervormde Kerk te De Hij p dienst Doopsgezinde Kerk (Hoordeinds) g Morgens 10 uur D* van Gieken Ned. Hervormde Kerk Oost-GrïftdtJK 8 Avonds huif acht Ds J. E. Loy>en ïïsst-Graftdyk geen dienst Doopsgezinde Kerk Oast-Graftdijk geen dienst Driehuizen Noord-Schermer Groot-Schermer s Morgens half tien Ds J. E. Loysen "CTit den Onatrek DE RIJP. Verleden week Woensdag vergaderde de Coöp. Spaar- en Voorschotbank „De Rijp". Uit het verslag nemen we het volgende over. Het aantal leden vermeerderde met 4, terwijl 2 bedankten en op ultimo Dec. be droeg 61. 104 voorschotten werden ver. strekt met totaal f 37845 en af gelost werden 103 voorschotten met f 35825. Aan spaargelden werden inge bracht 111 inlage met f 13668 55 terugbetaald 70 posten met f 18026 36 In omloop op 1 Januari stonden 103 boekjes met totaal f 25252.96 Aan renten over 1926 werd bijgeschreven f 1046 98. Van het te verdeelen winstsaldo groot f 362.90 werd f 342.90 aan het reservefonds toegevoegd. Wascholine Dubbeltjeszeeppoeder Edelweiszeeppoeder Rinso Lux Schura Vim Sunlichtzeep Deltazeep Bibbyzeep Dubbeltjeszeep Edelwelszeep Dollarzeep Vetloogmeel Zakjes blauw - Zakjes Crème - Crème-stijfsel - Zilver brons - Goudbrons - Brasso - enz. enz. De uitslag van de Zondag gehouden slemming door de R. K. kiesvereeniging op het politiek- advies voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen was als volgt voor De Rijp: 1. K. Blokdijk, 2. P. Schouten, 3. O. de Jong, 4. P. Bakker, 5. j. Noë, 6. J. v. Diepen, 7. J. Obée en 8. A. Boots Gz. Voor Graft1. Chr. Heijnis, 2. Jb Root, 3 J. Roelofsen, 4. C. Scholten, 5. S. Jonker en 6. V. M. Smit. Door Ds Keuning werd Vrijdagavond de laatste lezing gehouden voor dit seizoen Door zijn getrouwe lezingbezoekers werd hem een prachtige Azalea geschonken als blijk van erken telijkheid. Naar we vernemen is er reeds veel animo voor het gemaskerde Bal in het „Rijper Wapen" op Zaterdagavond. Zondag a.s. speelt de voet balvereniging R. F. C een vriendschappelijken wedstrijd te gen Krommenie 111 op het terrein aldaar. DE RIJP. Dinsdagavond gaven de heer en mevr. Clinge Doo rnbos een liederen-avond in „de Eendracht". Alvorens een liedje gezongen werd gaf de spreker een uiteen zetting over den oorzaak waarvan het liedje zijn ontstaan te danken had. Spreker deed dit op hoogst gezellige aangename wijze waar door de avond letterlijk omvloog. Onder leiding van den heer George de Bruin werd na afloop een goed geslaagd bal gegeven, dat er bij het in flink getal opge komen publiek en nog enkele uren de prettige stemming inhield. DE RIJP—GRAFT. Zoo zal dan in 1927 de teelt van CHRY SANTHEN zijn intree doen in deze streken. Daar alle begin moeilijk is, zal één tuinder, die er beter mee bekend is, de teelt als een deel van zijn bedrijf op vatten, terwijl een zestal andere tuinders de teelt in dit jaar meer zullen beoefenen als proefneming. Laten we de wensch uitspreken, dat én het bed'ijf én de proef nemingen goed mogen slagen en mag blijken, dat deze nieuwe teelt goede financieele opbrengsten kan geven In den nacht van 19 op 20 Maart zal vanaf Alkmaar een extra tram rijden om de bede vaartgangers van Schermerhorn, De Rijp en Beemster op te nemen ter bedevaart, naar Amsterdam oni daar den jaarlijkschen Stillen Omgang te houden ter eere van het H. Sacraments-Mirakel. De tram vertrekt van de Rijp 12.50; van Amsterdam 7 uur. GRAFT. Zaterdagavond gaf „Nieuwentljt" in café Visser een openbare uitvoering. De laatste jaren was deze tooneelvereeniging door allerlei omstandigheden ge dwongen de werkzaamheden te staken. Thans kwam ze weer eens op de proppen en wel met het aar dige stuk „De Weduwe Hansen". We kunnen niet anders zeggen dan deze opvoering is allen mee gevallen de meerendeels nieuwe leden gaven blijk, dat ze zeer goed in staat zijn een stuk als dit goed te vertolken. De oude leden, die reeds hun sporen in 't vak verdiend hebben, waren ook nu weer schitterend. Hun spel was at. Het publiek toonde zich dan ook enthousiast over de goede vertolking van het stuk en het vlotte spel. De zaal was flink bezet. Door den Burgemeester is ter openbare kennis gebracht dat voor de candidaatsteiling voorden gemeenteraad op Dinsdag 12 April ter secretarie verkrijgbaar zijn formulieren, welke ten hoogste mogen bevatten 12candidaten tevens moet iedere lijst door tenminste 14 personen geteekend die volgens de kiezerslijst gel dende op het oogenblik der in levering, kiezer zijn voor den gemeenteraad. WEST-GRAFTOIJK. Zondag 13 Maart herdacht de heerC.de Haan den dag, waarop hij 25 jaar geleden als orgeltrapper in de Ned. Hervormde Kerk in dienst trad. Het heeft hem dien dag niet aan bewijzen van belangstelling ontbroken. Aan het einde van de godsdienstoefening richtte de predikant enkele hartelijke woor den van gelukwensch tot den jubilaris, terwijl in den loop van den dag de kerkeraad hem per soonlijk de hand kwam drukken. STOMPETOREN. Het hulp post- telegraaf- en telefoonkan toor alhier wordt, met ingang van 1 Mei, vervangen door een station voor den post-, telegraaf- en telefoondienst met telegram bestelling, voor den telefoondienst op den voet van het bepaalde in art. 3, sub 30, van het Rij kstele- foonreglement 1919. De postbestelling te Stompe- toren, Groot-Schermer en Oter- leek zal van het poststation te Stompetoren geschieden. BEEMSTER. De heer W. Swart, onderwijzer aan de openb. lagere school te Z.-Beemster, komt als no. 1 voor op het 3-tal voor onderwijzer aan de Nova Zembla- school te Amsterdam. Klopjacht op inbrekers in de Beemster. In den nacht van Maandag op Dinsdag probeerden een paar inbrekers hun slag te slaan bij den heer G. Met, Havermeer te de Beemster. Op behendige manier binnen gekomen, werd in de kamer, waar de huishoudster, mej. Schenk, sliep, alles onderstboven gehaald en een goede f30 als buit ver klaard. De heeren stelden eerst nog een beleefd onderzoek in of mej. S. wel sliep deze hoorde en zag alles, maar was zoo wijs den schijn aan te nemen alsof ze in diepe rust lag; waarop de hee ren de deurtjes netjes dicht deden en met een stoel barricardeerden. Nadat de heeren het vertrek verlaten hadden waarschuwde zij den heer Met, die. ook niet mis, onmiddellijk de mannen met ge laden geweer achtervolgde en

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1927 | | pagina 1