voor Oe Rijp, Gralt, Noordeinde, 0.- en W.-Graftdijic, en IJdirur, Beemster en Omstreken No. 105 5 Zaterdag 2o Juli 1931 Dit blad wordt in dezen aeheelén omtrek gelezen; de beste publiciteit Het Petitionnement. Internationale Ontwapening- Maandag 27 Jnli 1931. nog heden doen. Predikbeurten de rijp Ned. Hervormde Kerk grapt Ned. Hervormde Kerk Zakkenkaartjes Rijper Nieuws- en Advertentieblad Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.6Q per jaar plus incassokostea Losse nummers 3 cent Electrisclie Drukkerij -A.. EÏS IMC .A. De Rijp Telefoon 1.'- Postrekening 39751 Advertentieprijs "7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags Verschijnt Wekelijks Den duur van het petitionnement voor is verlengd tot Reeds 1.300.000 Nederlanders hebben door invul ling van het biljet van hun instemming doen blijken zij, die dit nog niet deden en eindelijk begrijpen hoe noodig het is, dat spontaan alle 18-jarigen en daarboven hun bil jet inzenden, kunnen dit geen dienst Doopsgezinde Kerk geen dienst Ev. Luihersche Kerk 8 Morgens 10 nur Ds. 0. I). Bleeker Tan Edam Gereformeerde Gemeente s Morgens 101 en >8 Middags 31 uur Godsdienstoefening geen dienst Doopsgezinde Kerk (Noordeinde) s Morgens 10 nur Ds Tan Giessen Ned. Hervormde Kerk Oost-Graftdp s AromD Half Acht Ds J. E. Loysen Collecte Toor de Generale Kas der Heriornide Kerk. M-Gr&ftdUk dienst te Oost-Graftdijk Doopsgezinde Kerk Oost-GnJMUk geen dienst Driehuizen geen dienst Zuid-Schermer s Morgens 10 unr D- J. E. Loysen Groot-Schermer s Morgens 10 nur Ds lïoereudonk Electr. Drukkerij Eisma, deR(jp "CTit den Omtrek Oe RijP- Aan het R.K. Lyceum te A!fe-<j maar werd dezer dagen bevor derd van de 2e naar de 3e klas Olfert Woestenburg alhier. Geslaagd voor toelating tot de 1ste klas R. H. B. S. te Alk maar, Jb Sieswerda alhier. De leerlingen aan de M. U. L. O.-school te Beemster, A. Visser Jd-, H. Matser, G Tol en M. van Tiel werden allen naar de derde klasse bevorderd. Oiirfjei-iyiie stand. DE RIJP. GaborenArie, zoon van Arie Swart «n Geertruida Cornella Veld hoven. Pieter, zooa van Dirk Bark en Maartje Tjeertes. Overleden Geeujt Bout, oud 56 jaren, ecbtgenoote van Jacob Slooten. Louisa Catharina Klaslna Kunst, oud 82 jaren, echtgenoote van Arie van Aken. GRAPT. Geboren: Geesje, dochter van Teewis van der Schaaf en Harmina Welink. GEMEENTE DE RIJP- Bevolking van 16 Juli tot 23 Job 1931 Ingekomen personen Jan Pillres, van Amsterdam naar Rech- testraat 102. Vertrokken personen Bregtje Veenstra, dienstbode, van Tuinbuurt 426 naar Groole Noord 76 te Hoorn. Bern. Jos. Hagemeijer, fabrieksarbeid" van Westcinde 1 naar Vinkenstraat 20huis te Amsterdam. Verhuist binnen de gemeentel Geen aangiften. Dank zij de offervaardigheid onzer burgerij, is de 16de Juli voor vele oude menschen een dag geworden die zij niet licht zullen vergeten, en de vele be langstellenden die op dien dag getuige waren van het vertrek en aankomst der auto's zullen met voldoening hebben waarge nomen, dat het doel van de uit gaansdag volkomen bereikt is. Niettegenstaande het weer zich 's morgens al zeer slecht liet aan zien, is dit nogal meegevallen, en ofschoon een sterke wind, voor een bezoek aan Schiphol zeer ongewenscht is, was dit voor een paar dames van het ge zelschap geen beletsel om eens een tochtje per vliegmachine te maken, en wanneer de prijs niet te hoog was geweest, zouden ze dit zeker ook hebben gedaan, al gelooven wij dat het gemoed der dames boven wel in heftige be roering zou zijn gekomen. De uiteenzetting welke door een ondergeschikte der K. L. M. aan het gezelschap werd gegeven droeg er veel toe bij, de men schen met het wezen der vlieg- dienst meer bekend te maken. Te een uur werden de auto's weer opgezocht en de tocht naar Hilversum nam een aanvang. Het Gooi met haar prachtige bosschen en wegen werd in een matig gangetje genomen" en te half drie arriveerde het gezel schap te Hilversum, waar men in Restaurant „Tivoli" de leege magen zou vullen. Waarschijnlijk doordat de aard appelen niet gaar wilden worden moest lang (te lang) worden ge wacht, en de klok wees alweer vier uur voor de wandeling naar het nieuwe gemeentehuis kon aanvangen. Dit schitterend staaltje van he- dendaagsche architectuur, mocht zich in een buitengewone belang stelling verheugen, en wij kun nen ieder die in Hilversum komt een wandeling naar dit prachti ge gebouw ten zeerste aanbeve len. Nadat de deelnemers nog op de gevoelige plaat waren vast gelegd, werd besloten om de terugreis te aanvaarden. Te Amsterdam werd nog een be zoek gebracht aan Heck's lunch room, en te circa half tien werd het punt van uitgang, café de Boer weer bereikt. Hier werden de laatste versna peringen rondgedeeld, en sprak de Voorz. in eenige goedgekozen woorden de deelnemers toe, hen wijzende op de propagandistische waarde van den tocht. Hij dankte de burgerij, die met haar gitten deze tocht mogelijk had gemaakt, en de autobezitters voor hun wagen en beschikbaar gestelden tijd. Namens de oude menschen dankte de heer Wals het be stuur voor den aangenamen dag. De heer Sieswerda keerde de rollen om en dankte het gezel schap voorden aangenamen dag en gaf de verzekering dat hei bestuureen volgende maal op hen kon rekenen. Nadat nog eenige deelnemers een dansje op straat hadden gemaakt, keerde de rust in ons dorpje weer. (i.) IDe meest afdoende RECLAME geeft een Advertentie in het hetwelk huis aan huis gelezen wordt en Iden allerlaagsten prijs 0 noteert. Zondagmorgen hield het Visch-college „De Hengelaar" haar 2den wedstrijd in dit sei zoen, waaraan 33 leden deel nemen. Het karpervangen gaat tegen woordig niet best, maar er wordt in ons polderwater nogal veel baars gevangen; ook zoo Zon dagmorgen. Niet minder dan 197 baarsjes werden gevangen, w.o. 22 bovenm. Er werden 10 prijzen beschik baar gesteld, die gewonnen wer den door; 1. R. de Vries, 2. J. Noë, 3. H van Braam, 4. J. van Tol, 5. P. van Straten, 6. J. Obeé, 7. J. Beers, 8. J. Pluk ker, 9. H. Hoek, 10. J. Hoek. Doordat zoo'n groot aantal stuks werd gevangen, was het een heel geannimeerden wed strijd. Blijkens publicatie van Bur gemeester en Wethouders zal Donderdag 30 Juli de scheep vaart door de schutsluis ge stremd zijn wegens het plaatsen van een tolklepraam. Kostelaoze Rijwielplaatjes. Kostelooze rijwielplaatjes voor het belastingjaar 1931/'32 kun nen weder worden aangevraagd ten kantore van den Rijksontvan ger te De Rijp. Behalve gedurende de gewo ne kantooruren 10-1 en 2-3 uur, zal daartoe in het tijdvak 14 l/m 31 Juli ook des avonds gelegen heid zijn op Maandag en Woens dag van 6 tot 8 uur.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1931 | | pagina 1