voor De Rijp, Graft, Noordeinde, 0.- en W.-Graftdijk, Z- en N-Sctaer, Deemster en Omstreken No. 1064 Zaterdag 26 September 1931 Dit blad wordt in dezen geheelen omtrek gelezen; de beste publiciteit Preoikbeurteiv l)e rijp graft Ned. Hervormde Kerk 831 RIJPER 1 *3 NIEUWS- ei ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar plus Incassokosteu Losse nummers 3 cent Electriscbe Drukkerij A. E IJS M A. De Rijp Telefaoi 1. Postrekeiiig 39751 Advertentieprijs 7 cent per gewonen regel ij ij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - Verschijnt Wekelijks Ned. Hervormde Kerk 8 Morgens 10 nur Ds J. Rooker Doopsbedieuing. (Aangif.e Zaterdagavond aas de Pastorie). Aanvang: Catechisaties De Rijp en Graft eersta week in October. Doopsgezinde Kerk 8 Morgens 10 unr Ds P. Keiuiiitg Ev. Lulhersche Kerk s Aronds Half Zeven Ds H. Joh. Jaamis Gereformeerde Gemeente s Morgens 101 unr en 's Middags 31 unr Godsdienstoefening te de Rijp dienst Doopsgezinde Kerk (Koordeinde) s Morgens ÏO nnr l)s ran Blessen Ned. Hervormde Kerk Oost-Gra[td(|l dienst te West-Graftdijk iest-Grattdyk s Morgens 10 uur D« J. E. Loysen Doopsgezinde Kerk Oost-Gr&ftdUt g<-en dienst Driehuizen geen dienst /.uid Schermer geen dienst Groot-Schermer geen dienst XTit den Onmtrelr Winterdienst. Daar de z. g. n. zomertijd weer afloopt herinneren we er aan, dat men in den nacht van 3 op 4 October a. s. de klokken één uur dient terug te zetten. ï>e l?ijp. De volgende week zal hier gecollecteerd worden ten bate van het tehuis voor alleenstaan de blinden van alle gezindten. Wij twijfelen niet of ieder zal naar mate van zijn kunnen een steentje willen bijdragen ten ba te van hen, die zooveel moeten missen. Naar we vernemen hebben Bur gemeester en Wethouders goed gevonden om de Algemeene Be- graatplaats voor het publiek da gelijks open te stellen van des morgens 9 tot des namiddags 5 uur; zoodat zij die een bezoek aan het kerkhof willen brengen zonder vragen den heelen dag daartoe gelegenheid vinden. Op 't Kaatje af. Dank zij de groote oplettend heid en tegenwoordigheid van geest van den chauffeur jan Witsmeer is Zaterdagmorgen een ernstig ongeluk voorkomen. Een 5-jarig dochterlje van H. M. kwam plotseling een der vele stegen op het Orstainde uitloo- pen precies voor de auto der Fa Rijkes. Door krachtig remmen van den chauffeur stopte de wa gen onmiddellijk. De kleine lag reeds voor het voorwiel doch' bleef geheel ongedeerd. Zondagmorgen was een van de leden van de Cano-club aan het trainen. Bij het keeren nam hij de bocht te krap, de cano kantelde en hij verdween er on der. Blijkbaar kon hij zijn beenen niet uit de cano trekken en moest dit vaartuig kapot maken om te kunnen zwemmen. Geluk kig was de heer Hartog in de omgeving, die onmiddellijk hielp en den sportman uit z'n onge- wenschte positie redde. Zoo'n parkeerplaats van au to's voor je slaapkamerramen is toch wel prettig. Zondagnacht ca half 2 reed de aulo van de Fa. S. O. te Purme- rend tegen hel woonhuis van den heer Klok op Met een geweldi ge s ag s'oeg de groote 'n circa een centimeter dikke spiegelruit aan gruis. Hoewei er vlak achter de jong ste zoon sliep en de stukken glas naar binnen vlogen had dit ongeval geen andere dan mate- rieele schade. Ook het kozijn was ontwricht. Naar we vernemen wordt de schade door de Verz. Mij. geregeld. We herinneren resp. ouders er aan dat in ons vorig nummer op roepingen geplaatst werden door B. W. van De Rijp en Graft, waarbij hun kinderen gelegenheid wordt geboden om de avonden nuttig te besteden enhetavond- schoolonderwijs te volgen. Daar de gemeente alles doet om den ieerzin bij de jongelui aan te moedigen, daar vertrouwen we, dat de belanghebbenden hiervan tot nut van hun verder leven zul len profiteeren. De kermisdrukte moge het soms doen vergeten waarom we er even aan herin- Dr. P. M. S. VAN LEEUWEN. Den lsten October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Dr. P. M. S. van Leeuwen tot Gemeente-geneesheer te De Rijp werd benoemd. Geboren te De Rijp, vestigde hij zich als arls te Halfweg, waar iiij siecnis tnkeie maanden ae practijk uitoefende, daar de Raad dezer gemeente hem ai spoedig hiertot gemeente-geneesheer be noemde, welke functie hij ge durende dien tijd onafgebroken heeft waargenomen. Ongetwijfeld zal voor den ju bilaris dezen dag niet onopge merkt voorbij gaan. De Rijper kermis behoort weer tot het verledene. Het was over het algemeen druk en in de café's was het bij na alle avonden flink vol. De laatste Zondag was het goed te merken dat defeestcom- missie een Cano-wedslrijd had georganiseerd. Het was 's mid dags bij en om de balkenhaven zwart van 'i volk, dat met groo te belangstelling de verrichtingen van deze sport volgde en waar aan niet minder dan 50jongelui deelnamen. De wedstrjjd had plaats in 6 groepen en had den volgenden uitslag: 1. Heeren Senioren in S. S. R.-cano's le pr. J. Stelling 2e pr. H. Engel. 2. Heeren Junioren in S. S. R.-cano's. le pr. W. Stadt 2e pr. D. Veld- huyzen. 3. Heeren Senioren in 1. R. K.-cano's. le pr. J. W. Hekkert 2e pr. E. Suhre. 4. Heeren in 1-pers. toer-cano, om den wissel prijs. le pr. H. C Engel (lauwertak, aangeb. door den heer P. de Rijke) 2e pr. D. Stelling (medaille aan geb.door Vollenhovens Bierbrou werij) 5. Paren in 2-pers. toercano's le pr. W. Baerveldt en Mej. 1. v. Zanen. 2e pr. J. W. Hekkert Mej. T. Krom. Troostprijs C. Kerkmeer en Mej. Bakker (bouquet aangebo den door Fa Tuin Kroone. 6. Dames in S. S. R.-cano's le pr. Mej. J. Bakker. 2e pr. Mej. T. Krom (med. aan geb. door Heinekens Bierbrou werij). Na afloop van dezen wedstrijd deelde de voorzitter, de heer C. de Boer, in Het Rijper Wa pen de prijzen uit; waarbij hij tevens dank bracht aan de me dewerking van B. W en die van de burgerij welke ca f 300 voor de feestdagen had bijeen gebracht en voor de ontvangen cadeauxtevens aar. de jonge lui, die hier de cano-sport de monstreerden welke mooie sport wellicht navolging onder onze ingezetenen mag vinden. De Voorz der Ver. „De Stormvogels" dankte den Voorz. voor diens woorden en voor het gastvrije onthaal door de burgerij aan het gezelschap verleend; zoowel wat betreft de prettige ontvangst als het hun verleende logies. Ook Donderdag trok de fees telijkheden op het sportterrein heel veel belangstelling, geen wonder, daar er voor de school gaande jeugd prijzen te verdie nen vielen. Voor de verschillen de spelen waren talrijke deelne mers, waardoor het nogal laat afgeloopen was: een heel erg drukke dag voor de Commissie die den heelen dag (en ook reeds lang vooraf) hiervoor in 't touw was, maar die dan ook een woord van hulde toekomt voor haar ijverige bemoeiingen, waar door de Kermis belangrijk aan attractie won. Voor zoover ons bekend, werd nergens de goede orde verstoord. De politie had het niet druk en behoefde aan ev. „drankbok sers" geen logies te verleenen, terwijl overal een prettige stem ming heerschte. Sarrasani. Voor hen die van goede ou de circuskunst houden en deze prestaties weten te waardeeren staat nu de gelegenheid open een kijkje te nemen in Amsterdam op het Stadionplein waar het circus van Hans Stosch-Sarrasa- ni zijn standplaats heeft ingeno men. Over dit circus zijn kolommen vol belangrijkheden te schrijven; men doet beter door het te gaan zien. Slechts enkele dagen is het te Amsterdam, men wachte dus niet te lang.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1931 | | pagina 1