voor De Rijp, Graft, Koordeinde, 0.- en W.-Graftdijk, l en N.-Süheriiier, Deemster en Omstreken No. 1125 Zaterdag 26 November 1932 Dit blad wordt in dezen geheelen omtrek gelezen; de beste publiciteit Zondag a.s. 2 uur RIJ P E R NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f l.ÖO per jaar plus incassokosten Dosse nummers 3 cent Electrische Drukkerij -/V, T.*» Af A_ De üijp Telefaoi 1. Postrekeaiijt 39751 Advertentieprijs 7 cent per gev/onen regre'. bij abonnement reductie Inzending tot_Donderdags Verschijnt Wekelijks PREDIK BEU RTE1N DE RIJP Ned. Hervormde Kerk te tlraft dienst Doopsgezinde Kerk geen dienst Donderdag 1 December 8 uur 'savonds: LEZING over De peisoon en het werk van GHANDI Ev. Luthersche Kerk e Morgens 10 uur de Heer L. Hoeflage van Amsterdam Gereform. Gemeente 8 Morgens 10 uur en '8 Middags S nur Hodsdieustoefeulug O R A PT Ned. Hervormde Kerk 8 Morgens 10 uur »s J. Kooker Collecte voor het fonds: Noodl. Kerken eo Personen Doopsgezinde Kerk Noordeinde s Morgens 10 unr Ds van {Hessen Ned. Hervormde Kerk Oost-Graftdijk Morgens 10 nnr Ds J. E. Loysen West-Oraftdijk dienst te Oo.t-Graftdfjk Doopsgezinde Kerk Oost-Graftdijk geen dienst Driehuizen geen dienst Zuid-Schermer geen dienst Groot-Schermer geen dienst "CTIt den Omtrek O© Hijp. De woning en de practijk van wijlen Dr Van Leeuwen is overgegaan aan den heer J. M. Hilbrands, arts te Bloemendaal; welke zich vanaf heden alhier gevestigd heeft. Gevonden: Een portemonnaie met inhoud; een huissleutel; een nieuwekin- derwant en een zwarte ceintuur. Inl bij den Gem. Veldwachter. Burgerlijke stnnd. Dc Rijp. Geborsn Jan Csrnelii, zoon van Jan Nat sn van Aaltje van Beutekom. Overleden Petrus Martinus Simon van Leeuwen, oud 53 jaren, echtgenoot van Gesina van dar Molen. Juist voor het afdrukken van ons vorig nummer hadden we nog gelegenheid om onze lezers mededeeling te doen van het plotseling overlijden van onzen gemeen tegeneesheer DR P. M. S. VAN LEEUWEN, welke, midden uit zijn werk juist op zijn 53sten verjaardag door den dood aa.. zijn gezin werd ontrukt en den dag van vreugd in rouw deed keeren en ook een van leedwezen bij die patiënten, die hem tot hun huisdokter hadden gekozen en in hem' vooral in de ernstige gevallen een onvermoeid en zorgzaam arts vonden. Niettegenstaande hij vele perioden meegemaakt heeft, dat zijn eigenwerk den heelen mensch eischte, wist hij nog altijd tijd en lust te vinden om een leidende figuur te zijn in tal van zaken en vereenigingen, die zijn hulp of belangstelling vroegen. Hiervan getuigde mede, de enorme belangstelling welke Maandagmiddag bij de Teraardebestelling werd getoond, waarbij zoo velen de familie volgden om naar zijn laatste rustplaats te bre. hem, die voor het behoud van an- oeieii zoo ontelbare malen en vaak me^oo groot succes gestreden neett; en in die ernstige gevallen toonde hij zich den ervaren en kundigen werker. Onwillekeurig gaan onze gedachten terug naar 1916, toen hier een zware typhus-epidemie heerschte en een 1:0-tal patiënten in expres daarvoor aange voerde barakken moest worden ondergebracht, welke bij het Doopsgezinde Klooster werden opgesteld. Hij aanvaardde als gemeentegeneesheer daarvan de leiding en de verantwoordelijkheid en beiden bleken in geen betere handen geweest te kunnen zijn. Na maandenlangen strijd was de epidemie overwon nen en allen kwamen in hun gezin terug, ook zij: van wien men dit zelfs niet durfde hopen. Als eerste spreker trad bij de groeve onze Burgemeester naar voren, die hem namens de gemeenten De Rijp en Qraft den dank der ingezetenen bracht en van zijn groote waardeering getuigde, die voor den overledene ge voeld werd en de ontroering schetste door dit plotseling sterven teweegge bracht en de deelneming met de nabestaanden in dit hun groot verlies. Door Ds. P. Keuning werd het woord gevoerd. Spreker schetste met diep gevoelde bewoordingen welk verlies de overledene voor zijn weduwe en kin deren beteekent. Memoreerde de groote werkkracht, de warme belangstelling die deze bekwame medicus in zooveel ernstige gevallen voor zijn patiënten bezielde en karakteriseerde hem naar het Bijbelwoord i „de mensch ziet aan wat voor oogen is, maar God ziet het hart aan": zooals hij uiterlijk vaak stug en koel scheen, innerlijk een warm hart bezat voor zijn patiënten en voor al les wat zijn hulp vroeg. De heer Sieswerda herdacht aan de groeve den overledene voor alles wat hij voor „Het Witte Kruis" had gedaan en hoe hij er fn geslaagd is deze af- deeling zoo perfect te doen functionneeren. Vervolgens voerden nog het woord Dr. Groenman, Voorzitter van den Geneesk. Kring; de heer Jürgens als persoonlijk vriend en namens het Aigem. Ziekenfonds; Ds. Keuning namens de Wijkverpleging en Burgemeester Mein- dersma namens de gemeente Schermerhorn, waarvan hij eveneens de arm- practijk waarnam en ook voor zijn werk in „Het Witte Kruis" aldaar. De broer van den overledene, de heer J. van Leeuwen, dankte voor de eer en belangstelling den overledene bewezen. Diep ontroerd door dit zoo plotseling sterfgeval en onder den indruk van deze plechtigheid verliet men den doodenakker en de groeve, welke onder een schat van kransen was bedolven. Met Doctor van Leeuwen verliest de gemeenschap een zeer gewaardeerd medicus en onze gemeente een ingezetene, die hier zijn jeugd en en een 25-jarig arbeidzaam leven heeft doorgebracht en boven alles steeds zich -Rijper" voelde. Entrée 15 ot. Sportnieuws Q Reo-Niiuws. Reo I heeft Zondag j.1. onder groole belangstel ling van de nog onge slagen Blokkers gewon nen en wel met 3—2., v^ilüei iciüliïg Vaiï üiiii heer Os van Hoorn wordt om 2.20 uur afgetrapt. En al dade lijk gaan onze jongens er met de bal vandoor. Binnen 2 minuten weet Nic, de linksbinnen, met een onhoudbaar schot aan Reo de leiding te geven. Dit prikkelt de gasten en verwoed vallen ze aan en weten binnen 5 minuten den gelijkmaker te scoren. Dan gaat de strijd weer gelijk op en we zien hier twee ploegen tegen elkander die elkaar niets toege ven. Ze hebben een vlugge voor hoede en de midvoor en rechts buiten zijn zeer gevaarlijk. Zaal wordt danig aan den tand ge voeld, doch zijn wegwerken is schitterend. Ook de backs heb ben druk werk doch weten steeds het terrein te zuiveren. De spil Teeling die dezen middag voor het eerst op deze plaats stond speelde een opvallend goed par tijtje en was steeds zijn tegen stander te vlug af. Hij wist de voorhoede werk te geven dat dan ook wel werd benut En dan zier. we de linksbinnen die dezen mid dag geweldig op schot was met een harden kogel de keeper van de Blokkers passeeren 2—1. Na de rust weer hetzelfde spel en Reo was geenszins de mindere en ze wisten de score tot 4—1 op te voeren. Doch de 4e goal werd onbegrijpelijk niet toege kend. De Blokkers verkleinden hun achterstand met een onhoud baar schot 3—2. De laatste mi nuten verstrijken in groote span ning doch de uitslag bleef 3—2 voor Reo. Alle spelers hebben hard gewerkt doch de spil Tee ling was de ster van het veld. A.s. Zondag geen wedstrijden wegens kerkelijke feesten. De Sportverslaggever. Zendt Copie vroeg in s.v.p

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1932 | | pagina 1