iw 113o- voor De Rijp, Graft, Noordeinde, 0.- en W.-Graftdijk, l en H-Schermer, Beensier en Omstreken Predikbelrtein Scheurkalenders A.I.Ï, I--B.F.C. I Zaterdag 31 December 1332 Dit blad wordtin dezen geheelen omtrek gelezen; de beste publiciteit de rijp RIJPER en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 3O cent per drie maanden - franco p. p. f l.öO per jaar plas Incassokosten Losse nummers 3 cent Electr:sche Drukkerij A Ï.«S M A De Rijp Telefisi I. PoitrekciiiK 39751 Advertentieprijs 5 7 cem per jwott^^gel btj anonnement reauctic Inzending tot Donderdags - Verschijnt Wekelijks Wed, Hervormde Kerk Oadejaarsavosd 8 Avonds 7 uur Ds J. Rooker Collecte voor emeriti en predikantsweduwes. Doopsgezinde Kerk Oudejaarsavond s Avonds 7 uur Ds P. Keuuing EvDuthersche Kerk Oudejaarsavond 8 Avonds 7 uur den Heer W. van Acliterbergli Nieuwjaarsdag GEEN Zondagschool. Gereform. Gemeente Oudejaarsavond s Avond* Half Aclit Godsdienstoefeu ing Nieuwjaarsdag s Morgeus 10 uur en 's Middags 3 uur Godsdienstoefening GRAFT Wed, Hervormde Kerk te de Rijp dienst Doopsgezinde Kerk Noordeinde Oudejaarsavond 8 Avonds 7 uur Ds van Glossen Wed, Hervormde Kerk Oost-Qraftdijk Nieuwjaarsdag s Morgens 10 uur Ds J. E. Loysen Na den Dienst: Verkiezing van een Nolabel West-Graftdijk Oudejaarsavond s Avonds 7 uur Ds J. E. Loysen Collecte voor de emeriti-predikanten en -predikantsweduwen Doopsgezinde Kerk Oost-Graf tdijk geen dienst Driehuizen geen dienst Zuid-Schermer geeu dienst Groot-Schermer geen dienst Eisma'i Boekhandel - De Rijp TUIt den Omtrek Burgeriyke stand. DE RIJP. Geboren t Geertruida, doch ter van E. Beuoaer en van A. M. Wtster Gehuwd i Andries Bruntink, oud 27 jaren en Aaltje van Ammera, oud 28 jaren, beiden wonende alhier. GRAFT. Gehuwd: Johaonei Leegwater, oud 46 jaren en Adriana van Prooijer, oud 41 jaren. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 22 Dcc. tot 29 Dec. 1932 Vertrokken personen A. Bruntink en A. van Ammers van de Rijp, naar Beemster, Westdijk. G. Stam, van de Rijp, naar Velsen, Cederstraat 1, ljmulden-Oost. A. M. van der Klooster, van de Rijp. naar Den Haag, Valkenboschlaan 327. r>e Ryp. In café „Het Rijpt-Wapen" werd Maandagavond door de vereeniging „Voorwaarts" uit Beemster een opvoering gegeven van het tooneelspel „Toen het oorlog was" door Ds Schermer- horn. Het spei dat met aandacht gevolgd werd, voldeed het pu bliek uitnemend. Het bezoek was niet overgroot ongetwijfeld door het vele dat dezen avond gebo den werd. i Woensdag was bij inschrij ving gelegenheid gegeven om aan het registratiekantoor te Purme- rend ingchrijvingsbiljetten in te leveren door liefhebbers naar het heerenhuis met overtuin, staande in de Rechtestraat, eigen van het Rijk en voorheen bewoond door den Rijksontvanger. Slechts één inschrijvingsbiljet bleek te zijn ingekomen; dus al heel weinig liefhebberij. Het komt ons voor, dat wan neer de gebruikelijke wijze van openbaren verkoop, door bemid deling van den notaris alhier wa re gevolgd er heel wat meer ge gadigden zouden blijken te zijn geweest, die óf om „de plok" öf om privé-redenen hieraan wel een behoorlijk bod hadden ge waagd. Bij deze hier ongebrui kelijke methode van verkoop zal men zeker nooit aan de waarde toekomen. Daar de toewijzing nog wel een paar weken zal duren laten we mededeeling over de nadere bestemming die aan dit heeren huis zal gegeven worden tot la ter wachten. De betonwerken aan onze nieuwe Beemsterbrug zijn thans gereed en van de bekisting ont daan. De zandstortingaan den Beem- sterdijk is in vollen gang en met een beetje fantasie kan men zich in de Rechtestraat ioopend inbeelden dat er geen beemster- land meer achter ligt, maar de Rijp aan de Oostzij door een blinkend duin is begrensd. Den langen duur van het werk heeft voor het verkeer een groot nadeel, maar is een heerlijke attractie voor de kleine kinderen, die hier in dit reine zand een heerlijk speelterrein vinden, en daar ongestoord gebruik van maken. Viakeliluitiagsvef. Wij herinneren onze zaken- menschen er aan, dat den Oude jaarsavond en Nieuwjaarsdag val len onder de door de gemeente vastgestelde uitzonderingsdagen, zoodat die beide dagen de win keliers tot 10 uur mogen ver- Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente; het verslag in het volgend nr. Onze lezers die in het afgeloo- pen jaar onze verslagen gevolgd hebben zullen het zeker met ons eens zijn, dat dit college zijn presentiegeld niet cadeau gekre gen heeft maar dubbel en dwars heeft verdiend. Moge het jaar 1933 hun taak minder omvangrijk wezen en ge zondheid, lust en energie hun in ruime mate toebedeeld worden om de belangen onzer gemeente te kunnen behartigen; een wensch die in deze moeilijke tijdsom standigheden zeker geen overbo dige is. Ook een ruimere waardeering van de zijde der ingezetenen voor den enormen arbeid van onze Vroede Vaderen komt hen ten volle toe. ZONDAG a.s. 2 uur Beemster Terrein WOKMERWEG. (jlraft. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad der gemeente. Verslag in het volgend nummer. VV est-GJ-raf tdy L. Den tweeden Kerstdag brak brand uit in het café van den heer Mulder, welke vermoedelijk ontstaan is door schoorsteen brand. Alle pogingen aangewend konden niet beletten, dat het heele pand tot den grond af brandde. Voor den eigenaar en bewoner een onaangename en schadelijke situatie in dit jaargetij. Beematar. De heer Jb. Klinkhamer kreeg op den Wormerweg een stuk hout tusschen de wielen van zijn mo torrijwiel, met het gevolg dat hij over den kop sloeg. Met gebles seerde hand en gebroken lantaarn kwam hij overigens met den schrik vrij; zeker een buitenkansje want motorongelukken komen meest hard aan. 1N' 1 E ZON D E N (Buiten verantwoordelijkheid der Redactiet Geachte Redactie. Ik verzoek U beleefd om on derstaand in uw blad op te ne men, bij voorbad mijn dank. mi eentge wenen is riier.in den omtrek de steunregeling voor de werklooze arbeiders in werking. Waren wij eerst van gedachte, dat wij er hier wel buiten zouden kunnen, het blijkt wel van niet, want de crisis duurt te lang, en, omdat de crisis nog lang niet ten einde is, zoo vraag ik mij wel eens af: is dit nu de aangewezen weg om te steunen en dan vindt ik van niet. Er is hier in den omtrek zoo veel werk, dat door werkverschaf fing gedaan kan worden, dat ik dacht, dat een regeling voor werk verschaffing veel beter was; fettir voor de betrokken personen, betar voor de gemeenschap en ook be tere regeling omdat dan ook an dere menschen er voor in aan merking konden komen, die nu hierbuiten vallen. Als eerste stuk werk zie ik dan het uitbaggeren van alle slooten in den Eilandspolder, daar die zoo aangesiikt zijn, dat je niet eens met een geladen koepraam er in kunt varen, en daar voor zulk werk ook den steun van het Rijk verkregen kan worden, zoo zou het den polder toch niet zoo duur komen en temeer daar hij er in de toekomst toch niet bui ten zal kunnen, want als er nooit gebaggerd wordt, dan zullen de slooten ten slotte geheel dicht gaan en dan komen ze voor veel grooter uitgaven te staan. Voorts heb ik als werk gedacht aan den weg door de Oraftermeer die nu bijna onbegaanbaar is, en die ook niet goed onderhouden kan worden door die paar boe ren, die daarin dat poldertje wo nen. Het verkeer van tegenwoordig eischt veel meer van de wegen als vroeger en als dan op zulk een manier een mooie weg ge maakt kon worden dan is dat toch heel wat beter dan steunen, want

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1932 | | pagina 1