DRUKWERK fa EISMA, DE RIIP. SPORTNIEUWS. L y.-Nieiws. Na een lange periode van uit wedstrijden betrad Zondag ons eerste elftal weer eens het ter rein aan den Wormerweg. De publieke belangstelling was niet overgroot, wat z'n oorzaak wel vond in het koude weer. Als tegenstander was Purmer- steijn uilgenoodigd. Waren de verwachtingen algemeen dat de Purmersteijn- comb. te zwaar voor A.V.V. zou zijn, de praktijk be wees dat A.V.V. absoluut de meer dere was. Met niet minder dan 7—2 werden de Purmerenders ten onder gebracht. Met alle eer voor de schutters- capaciteiten van onze voorhoede (Vilten doelpuntte maar eventjes vijf maal), gelooven we dat de backs van Purmersteijn heel veel ïchuld -hebber. d—zc 'groote nederlaag. Het vèr opdringen tot zelfs de middellijn, gaat wel wan neer men over voldoende snel heid beschikt om zich bij een plotselinge doorbraak spoedig te herstellen. Dit was bij de bachs der tegenpartij niet het geval. A.V.V. heeft heel goed werk verricht. Het debuut van de Boer in het doel was ongetwijfeld af. De twee tegengoals waren voor hem onhoudbaar. De backs van A.V.V. waren heel wat betrouw baarder dan hun collega's aan de overzijde. Onze middenlinie was solide genoeg om de aan vallen af te slaan. P.P.C. REO-Nieuws. A.s. Zondag komen er weer vier elftallen in het veld. Om 2 uur speelt Reo 2 tegen Hollan- dia 2 en om half 4 Reo 1 Hol- landia 1 beiden uit Tuitjehorn. De eerste wedstrijd om een medaille en de tweede om een beker, uitgeloofd door B. Lenfe- iiiin. »n luojviicn. ...oicn onze jongens een gemakkelijke over winning te behalen. Toch kan Hollandia, nu zij weet wat Reo presteert, wel eens uit een ander vaatje tappen, want voetballen is een wisselvallig werk. De Junioren gaan beiden naar de Qoorn tegen E.D.O.Jr. Om 1 uur spelen de A Jr en om 2 uur B Jr. Als onze Junioren volledig uit komen dan kunnen het twee mooie oefenwedstrijden worden voor de Competitie, Het is het Bestuur gelukt om met de 2 kermis-Zondagen 2 flin ke tegenstanders te krijgen aan den Zulddljk. Op Zondag 9 Sep tember komt U.S.V. 1 uit Uit geest voor de Rijp een graag ge ziene ploeg en waarvan onze witzwarten nog nooit hebben kun nen winnen en dan op Zondag 16 September komt E.V.E. met twee elftallen. E.V.E. is ook twee de klasser en in de vorig com petitie was het de mooiste match op ons terrein juist tegen de •'.-.ere Enkhuizers. Dus dat be looft heel wat. Zijn er soms nog sportvrienden die een of andere prijs beschikbaar willen stellen voor deze beide dagen, zij kun nen zich vervoegen bij het Be stuur. A.s. Zondag inning der contributie voor de Senioren en ook voor de junioren. De Sportverslaggever. 6 S.Y .-Nieuws. J.l. Zondag kon geen der aan gevraagde wedstrijden doorgang vinden, daar er geen bericht ge zonden werd. Voor a.s. Zondag Oterleek 1-G.S.V. 1 om 2.30 uur te Oterleek. Vertrek 1 uur van Oost-Grafidijk. Oterleek A.adsp.—G S.V.A-adsp. om 11.30 uur te Oterleek. Ver trek 10 uur van Oost-Oraftdijk. Beiden om een medaille. P. P. C. Purmerend. Purmtreid ia actie. Het muziekconcours op 9 September 't Is ongetwijfeld goed gezien van het comité 1934 om bij ge legenheid van defeesten ook een muziekconcouis uit te schrijven. Met een muziek-concours wordt de edele kunst gediend en mu ziek brengt al tij d veel vroolijk- heid in de stad. Wanneer wij zoo het lijs'je van deelnemende vereenigingen be zien dan stellen we met voldoe ning vast dat ten eerste alle deel nemende vereenigingen uitkomen in de eerste afdeeling of in de afdeeling uitmuntendheid en ver volgens dat er verschillende ver eenigingen zijn uit de naaste om geving. We noemen «Crescendo" Watergang, „Zuiderwoude" te Zuiderwoude, „Exelcior" te War- der, „Beemster's Fanfare* te Mid- den-Beemster. Verder komen dan nog „de Vriendschap" te Schoorl, „Willen is kunnen" te Lutjebroek, „St. Cecilia" te Heiloo en T.A. V.E.N.U. te Warmenhuizen. De Jury van dit concours be staat uit de heeren J. Brugge, directeur van de Stedelijke mu ziekschool te Deventer; Joh. Boers toonkunstenaar te Amersfoort en M. Kley, oud kapelmeester van het 7e regiment Infanterie te Am sterdam en directeur van „Cres cendo*. Er zijn voor dit concours on derscheidene zeer belangrijke prijzen beschikbaar gesteld. O.a. vergld ziveren lauwerkrans door het gemeentebestuur van Purmer end, zilveren lauwerkransen door burgemeester Cramwinckel en den heer D. Kooiman lid van de Tweede Kamer der Staten Gene raal. Zilveren lauwertakken door de vereen. V.V.V. en de N A.C O. en voorts een aantal medailles en andere schenkingen. Al met al belooft het concours wel heel belangrijk te worden. De Nederlandsche Reisweek (20 t/m 27 Augustus). De Nederlandsche Reisweek- organisatie verzoekt ons er nog eens nadrukkelijk de aandacht op te vestigen, dat het legitima tiebewijs strikt persoonlijk is, zoodat b.v. van een gezin dat gezamenlijk op reis gaat elk lid van dat gezin in het bezit van zulk een legitimatiebewijs moet zijn. De Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. geeft gedurende de „Nederlandsche Reisweek" (20 t/m 27 Augdagabonne menten uit tegen halven prijs, n.1. f 1 25 voor volw. en f 0.75 voor kinderen. Op deze goedkoope dagabon nementen kan men op den dag van afgifte zooveel reizen als men wil, naar de langs de tram lijnen dezer Maatschappij gele gen plaatsen Scheveningen, den Haag, Leiden, Katwijk, Noord- wijk, Haarlem, Heemstede, Bloe- mendaal, Aerdenhout, Zandvoort, Amsterdam, Purmerend, Marken en Volendam. Meerdere aardige uitstapjes kunnen dus op zoo'n abonne ment gemaakt worden. hscïrijringea Handelsregister. 7—14 Augustus 1934. Nieuwe Zaken Alkmaar. Sigarenmagazijn „Alc- maria" (eig. A, W. Oerritse), Lange- straat 12. Wijzigingen: Alkmaar. C. Botterman, Keizer straat 8, grossier in galanterieën. Over gegaan aan: J. Botterman. Den Helder. Mij. de „Eendracht" N. V. Gravenstraat 61. Statuten- en Bestuurswijziging. N. V Zeebad Huisduinen, Konings straat 112. Bestuurswijziging. Boek- en steendrukkerij „Het Noor den", Stakman BossestraatBB 57. Be drijf uitgebreid met Boek- en Papier handel, winkel in teeken en schrijfbe hoeften. Limmen P. Mooij Pz. Molenweg 132. Timmerman en aannemer. Over gegaan aan C. J. Krom. Oterleek. N. V. Zuivelfabriek „Neerlandia", Stompetoren. Statuten en Bestuurswijziging. De Rijp. N. V. Mij. tot Bevorde ring van Nijverheid in de Rijp, uit het fonds van wijlen Jan Boon jr en van de fa. Aldert en Jan Boon. Bestuurs wijziging. Opheffingen Bergen G. van Os. RussenwegS, grossier in vleesch. - VOOR AL UW - IS HET APRES Da a s. Koainginne-FeesteB yiadsa doorzaag, zooals anders. De minister van binnenland- sche zaken heeft een nadere cir culaire aan de commissarissen der koningin gezonden, inzake de viering van den geboortedag van H. M. de Koningin. Het is den minister gebleken, dat ook na zijri rondschrijven van 4Juni 1.1. onzekerheid bestaat of de wijze, waarop men zich de her denking van den geboortedag van H. M. de koningin heeft voorgesteld, met hoogstderzelver wenschen strookt. Deze zeker heid wordt nog vergroot doordat na bovengenoemd rondschrijven het Koninklijkhuis opnieuw in rouw is gedompeld, door het verscheiden van Z. K. H. de Prins der Nederlanden. De minis ter heeft gemeend deze onzeker heid te moeten wegnemen en deelt daarom mede, dat H M. de koningin wenscht, dat zij, die dit jaar haar geboortedag willen her denken, daaraan op gepaste wij ze uiting zullen kunr.en geven in de gebruikelijke votmen. Om zich tot enkele dezer vormen te bepalen, waaromtrent in het bij zonder 's ministers meening is gevraagd, deelt de minister mede, dat geen bezwaar bestaat, dat vuurwerk wordt afgestoken, dat kinderspelen worden georgani seerd en dat muziek- en zang uitvoeringen plaals hebben. De aardsppelhaadel met Engeland Met ingang van 1 September ingrijpend gewijzigd. De handel op Engeland is in hoofdzaak commissiehandel. Het grootste gedeelte van de van Holland naar Engeland g'expor teerde tuinbouwproducten wordt in consignatie gezonden, wat voor de exporteurs vanzelf heel wat risico met zich brengt. De geheele aardappelenhandel in Engeland is bijna op commissie- basis gegrondvest, maar ook de verbouwers aldaar gevoelen blijkbaar niet veel meer voorde risico's, welke men loopt door zijn goederen naar de markten in de steden te sturen met de kans om veel te maken, maar ook om heel weinig Ihuis te krijgen. Althans, volgens het C. O. voor den Groenten- en Fruithandel werden er reeds geruimen lijd stemmen gehoord, die aan dezen commissie-handel een eind wenschten te maken en werd er zoo'n aandrang uitgeoefend op de diverse organisaties dat de aardappelenraad tenslotte besloot om een stemming te houden on der de verbouwers hoe men over de verandering van de ver- MARKT PURMEREND fabriekskaai f Rjjkimerk f Boereakaas f Rykimerk I 20 Boter f 1.35 4 f 1.45 Eierea f 3.10 4 I 3.60 Eendeaelerea f 0.— 4 f 2 40 Vette Koelea f 0.52 k f 0.62 per Kg Vette Varkens f 0 28 k f 0.32 per Kg EIEHVEILINH N. H. P. T. Eendeneieren A f 2.40 4 f 0. B f 0— 4 i 0.— Kippcaeierea A f 3 10 4 f 3 60 B I 1.93 4 f 0 Aanvoer Eendeneieren A 585 links B f Kippeneieren A 2181 B 200 Totaal 2966 stuks PUKMEKEN1). COUP. CENTK. E1EETE1L1NH (1. Hotel Paradijs Aanvoer 125009 Eendeneieren prijs 2.05 4 N.H bi. Broedeieren 0 4 Calcoeoeïrran 4 Kippeneieren 65000 stuks A. 2 75 0 -t 193000 totaal 70—80 K.Q. prgs 3 90— 4.40 65—66 3.50- 3 70 63-64 3 40 - 3.60 60 62 3.30- 3.60 51—59 3 20- 3 50 56-57 3 10 - 330 53—55 2 80- 3.10 50—52 2 60- 2 80 42-49 2.2 60 Afdeeling PLUIMVEEi Aanvoen Prijs per stuk Oude Kippen 0.50 4 1 20 Oude Hanen 0.4 0. Jonge Hanen 0.20 4 0 90 Oude Benden 0.20 4 0 35 jonge Woerden 0.4 0. Konijnen 0.4 0- Prijs per K.G. Oude Kippen 0.33 4 0-40 jonge Hanen 0.30 4 0.42 Kaasbenrs. Dinsdag 14 Augustus 1934. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 19 partijen, wegende plm. 50.000 K.Q. Handel goed. Hoogste prijs f21— per 100 pond LICHT OP YOOR AUTO'S en RIJWIELEN Week van 18 Aug. t|m 25 Aug. 1934 Zaterdag 8.19 uur Zondag 8.47 Maandag 8.45 Dimdag 8.43 Woensdag 8.40 Donderdag 8 38 Vrijdag 8 36 Zaterdag 8 34 koopwijze dacht. Slechts bij een aantal van 2/s van de geteelde oppervlakte heeft genoemde raad het recht, de gevraagde wijziging aan te brengen. Bij de stemming is met ver pletterende meerderheid besloten, om de goederen in 't vervolg niet meer in commissies te ver- koopen. Slechts enkele procen ten waren voor de commissie verkoop. Vanaf 1 September mo gen dan ook de aa'dappelen in Engeland niet meer in commis sie worden verkocht. Of het ook voor Nederlandsche aardappelen geldt is niet bekend. Deze wor den er niet bij genoemd. In vele modellen en prijzen in Firma Eisma's Boekhandel Telefoon 1 De Rijp Reparaties aan alle storten Vulpennen worden vlug en billijk uitgevoerd!

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1934 | | pagina 4