nor De Rijp, Bralt, Koordeinde, 0.- en 1 .-Gralijk, Z-en H-Sctiermer, Deemster en Omstreken „BILIFIX" No. 12 20 Zaterdag 2 2 September 1934 Dit blad wordt in dezen «eheelen omtrek gelezen; de beste publiciteit Iets nieuws! 1RIJPER L^J NIEUif S- en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar pias incassokosten Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij Firma EISMA. De Rijp Telefoon i. Poitrekeiiig 31751 Advertentieprijs V cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - Verschijnt Wekelijks - PHEDIKBEXJH TEN De Flljp Ned. Hervormde Gem. te Graft dienst Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Er. Duthersche Gem. Evangelisatie s Morgens 10 uur de Heer W. van Achterbergh Gereform. Gemeente s Morgens 10) uur en 's Middags 3) uur Godsdienstoefening. Graft Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Van Peursem Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Graft s Morgens 10 uur Ds. van Giessen Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen West-Graftdijk dienst te Oost-Graftdijk. Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk geen dienst Spijkerboor Qeref. Evangelisatiegebouw s Morgens 10 uur Broeder L. Albers Driehulzen 8 Avonds 7 uur Ds. M. A. G. Vorstman van Anna Paulowna Zuid-Schermer geen dienst Groot-Schermer geen dienst Stompetoren s Morgens 10) uur Ds. Heep Scherm erh orn s Morgens 10 uur Ds. Boerendonk (Holl. Fabrikaat) Kristalliseerende Lak, ter vervanging van glas papier en gordijnen. Wonderlijke resultaten. Prijs f 0.65 per busje. Groote verscheidenheid van kleuren. FIRMA EISMA - De Rijp Telefoon 1 (foto Jac. Molenaar) Ons fraaie Raadhuis, belicht door schijnwerpers, tijdens de feesiweek 1934 I >e Rjjp Be Bijper Feestweek. Nu we ons nederzetten om onze nabeschouwingen te schrij ven over onze Feestweek, komen we tot de conclusie, dat het een gezellige, drukke week was, die zonder incidenten is verloopen. Was het Donderdag druk, ter gelegenheid van de groote kin derfeesten, waarvan we verleden week de uitslagen bekend maak ten, Zondag waren er zooveel menschen uit de omgeving aan wezig, dat het een lieve-lust was om te zien. Het verlichte Raadhuis heeft daar het zijne toe bijgedragen. Ver in den omtrek heeft mende lichtgloed aan de donkere hemel kunnen aanschouwen 1 En vele menschen zijn afgekomen opdat mooi verlichte oude Raadhuis, dat nog spreekt van een glori eus tijdperk, in tegenstelling met de moeilijke tijd, die wij op 't oogenblik meemaken. Indien de tijd beter was geweest, had men de verlichting natuurlijk mooier gemaakt met de raamkozijnen en deurposten, de lijsten van het dak, enz. met gloei lampjes te garneeren, waardoor de schoonheid van het gebouw beter tot zijn recht zou geko men zijn. Maar die wijze van verlichting zal wel eens werkelijkheid worden, wanneer de tijden voor alle menschen weer vroolljker aspecten bieden. Het kan niet altijd even som ber blijven. Men wil naar beter tijden 1 Dat merken we wel aan de kermisgangers. Zoodra er maar eenige beweging hier en daar is, dan trekt men er op af, om aan het meer vroolijke, dan het alledaagsche mee te doen. Wat de V.V.V.-feesten betref fen, ons rest nog verslag uit te brengen van het Ringstek» op fiets, tp nienwe maaier. Het onmisbare fanfare-korps trok om 2 uur van het Oosteinde. Een kleine attentie om de inge zetenen te herinneren aan ge noemde wedstrijd. Bij het café Lenferink aangekomen, sloten de deelnemers aan het ringsteken zich bij de muziek aan. Toen wij op het feestterrein aankwa men, was er heel veel pubilek aanwezig om de prestaties van de heeren fietsers te aanschou wen. 41 heeren hadden zich la ten inschrijven en stonden thans gereed elkander op vreedzame wijze te bekampen. Bij elke nieuwe ronde, waarbij natuurlijk het aantal almaar kleiner werd, steeg de spanning. Totdat de laatste ronde aanbrak. Wie zou- Burgerljjke stand. Nadruk verboden. DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. GetrouwdPieter Kalis, 24 jaar, de Rijp en Maartje Bierens, 22 jaar, te Graft. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. Geboren: Pietertje, zoon van Arie Bierhaalder en Aafje Pool. Ondertrouwd: Andries Punt, oud vier en twintig jaren en Geertje Ronkje Pereboom, oud twee en twintig jaren Overleden: Maartje Laan, oud zeven en tachtig jaren, weduwe van Simon de Gooijer. Henricus Zijp, oud vijl en zestig jaren, weduwnaar van Eli- sabeth Rus en Antje Zijp. OEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 13 Sept. tot 20 Sept. 1934 Ingekomen personen: A. M. Konincks, van Graft, naar de Rijp, Rechtestr. 76. Mej. A. Jonker, vau Beemster, naar de Rijp, Rechtestr. 93. Mej. G. Zijp, (e. v. G. Freek), van Beemster, naar de Rijp, Middel9tr. 386. Verhuizing binnen de gemeente: Mej. A. Kuiper, van Ooiteinde 126, naar Kerksteeg 249. den de winnaars worden? Het einde kwam. De 1ste prijs werd behaald door den heer P. Sijts Graft; de 2de prijs door den heer P. Kroone, De Rijp; de3deprys door den heer J. Vasbinder, de Rijp Hierbij sluiten tevens aan de prijswinnaars van de lintwed strijd. Er was door 100 personen aan deelgenomen. Het lint had een lengte van 46 m. 64 cm. 1 Mw E. Timmer-Vredevoort 46,63; 2 J. Smit, Graft 46,75; 3 H. Kamps, Klaterbuurt 46,80. Wat de ballonwedstrijd betreft kunnen we mededeelen, dat hier van de volgende week de uitslag bekend wordtgemaakt. Misschien komt er nog een kaart terug uit Engeland! Zoo kunnen V.V.V. en de bei de Middenstandsvereenigingen met voldoening terugzien op de ze feestweek en ze zullen mis schien tot elkander gezegd heb ben, dat doen we het volgend jaar weer. En in die tusschentijd kunnen nieuwe plannen bedacht worden, b.v. een korte grasbaan- wedstrijd op de fiets! Tholen en Van Lier hebben Vrijdagavond in de feestzaalvan Blokdijk het flink opgekomen pu bliek aangenaam bezig gehouden met hun schitterende zang met piano-begeleiding. Zij traden een drietal malen op en gaven in totaal een 20-tal lie deren, die allen op hoog peil stonden. We willen hier slechts noemen o.m.: „Mijn eigen mooi land",

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1934 | | pagina 1