Rechtestraat 48en?05, De Rijp Vooranti rheumatiek-lakensook Htm ZURLOHE. Heeren Borstrokken en Pantalons DUKES' LEVENSMIIDELENBEDRIJF. SPEELKAARTEN nieuwe Spoorboekjes VULPENHOUOER Boekb. Fa. EISMA - De Rijp Zoutdrop Knoopjesdrop Katjesdrop Saluiiakdropjes De allerbeste kwaliteiten 0 cents F1RMA EISMA De winter komt.... C A W- Parker-Inkten Ontmemdiag. Naar wij vernemen werd door de politie proces-veibaal opge- maakt tegen een 3-tal personen, welke eenigen tijd geleden des nachts druiven hadden ontvreemd uit de kas van den Heer Ram- kema. Tijdens het korte, doch he- vige onweer dat z'ch Vrijdag- middag boven onze gemeente ontlastte, sprongen ruiten bij de Wed. de Vries, Oosteinde en bij Dr. Hilbrands. Graft. Vrijdagmiddag sloeg lijdens het korte, doch hevige onweer alhier de windwijzer van ons mooie Raadhuis. West-Gtraftdyk. Naar wij vernemen hebben B. en W. opgedragen aan het P.E.N, het aanbrengen van een nieuw lichtpunt nabij de nieuwe brug in den Kanaaidijk alhier, aansluitende aan het straatver- lingsnet, welke lamp tevens zal dienst doen als z.g.n. nachtbran- der. Deze maatregel is getroffen, ter tegemoetkoming aan de ern- stige behoefte welke bestaataan een behoorlijke avondverlichting ter plaatse en zal voorzekervan de zijde der voetgangers en het verkeer waardeeringondervinden. Beemeter. Werkverschaffiif. i B. en W. dezer gemeente zijn voornemens in den a s. winter bagger- en slootweik te laten uitvoeren door werklooze arbei- ders in het land- en tuinbouw- bedrijf. In verband daarmee roe- pen zij de werkgevers, die bereid zijn in hun bedrijven bagger- of slootwerk te laten uitvoeren, tegen betaling van een zeker percen tage van het arbeidsloon (ver. moedelijk 40 pet.) op, daarvan mededeeling te doen ter gemeen- te-secretarie onder opgave van de grootte van het werk, en waar het is gelegen. too renzenbiet. In het bietenland van den heer Mantel aan den Hobrederweg werd dezer dagen een biet ge- rooid, welke een lengte had van 1.35 M. Purmerend. Eea proteitTerfaderiag vai boerea. Evenals dezer dagen in de Schermer heeft alhier in De Doele een vergadering plaats gehad, waarop verschillende sprekers het woord hebben gevoerd. De vergadering had een zeer rustig verloop. Ilpendam. Tragisch aagoral Maandagmorgen heeft een tra gisch gebeuren plaats gehad, waarbij de veehouder M. het leven liet. De Zomer is voorbjj 1 >e Koiule doet zicli reeds gevoelen. Men waardeert meer als ooit Zurlohe's wnrme onderlileediny. Ziet de Speciale Tricot-etalage I Ons 10 hoekje Grijzt GenulUnoeerde f 1.1 V« De heer M. was 's morgers de deur uitgegaan om aan het dijkje, grenzende aandePurmer- ringvaart, eenig gras te maaien. Kort daarop zagen enkele zijner kinderen hun vader drijven en moesten ervaren, dat, toen zij hem uit het water haalden, de levensgeesten reeds geweken waren. De kwestie ia Groot-Schermer. De Hooge Raad heeft Maan- dagmiddag arrest gewezen in de zaak van Mej. N. S., welhoud- ster der gemeente Zuid- en Noordschermer ten aanzien van wie de rechtbank valschheid in geschrifte bewezen heeft ver- klaard door het valschelijk op- maken van een bevelschrift in verband met de uitbetaling der werkverschaffingsgelden. De rechtbank veroordeelde de wethoudster tot een geldboete, welk vonnis door het gerechtshof te Amsterdam werd bevestigd. De Hooge Raad heeft heden het tegen dit arrest ingestelde cassatie-beroep verworpen. SCHAGERBRUG. De weg door den Westfrie- schen dijk bij den voormaligen overweg van de trambaan Alk- maar—Schagen is thans gereed. Inplaats van de oude gevaarlijke S-bocht is nu een mooie, breede, eenigszins hellende weg ontstaan die een flauwe bocht vormt.On- getwijfeld is hiermede een be- iangrijke verkeersverbetering tot stand gekomen. Jtoge itroopir blind geschoten. De gepensionneerde majoor der Rijksveldwacht T., die on- langs tot acht maanden gevan- genisstraf is veroordeeld in ver band met het drama te Nieuw- koop, is thans door de Haagsche Rechtbank veroordeeld tot het betalen van tien duizend gulden schadevergoeding aan hetslacht- offer T., die bij dit drama blind werd geschoten. Nieuwe maatregelen ten beheevevan de Zuivel- en Yleescbpositie. De Minister van Economische Zaken heeft een beslissirg ge- Alles per ons. BUITENGEWOON MOOIE GROOTE VIJGEN per pond 25 cent (G J. Hoogoarspel) De Rijp. nomen inzake de maatregelen, welke ten behoeve van onze Zui- vel- en vleeschpositie genomen zullen moeten worden. Terwijl onze veestapel in het algemeen naar schatting in het algemeen naar schatting niet groo- ter mag zijn dan ongeveer 1.250.000 stuks melkvee, zou - zonder maatregelen - naar nor- male berekening, op 1 Juli 1935 1.670 000 stuks melkvee aanwe- zig zijn, een aantal, waarvan de melk nooit verbruikt zou kunnen worden. Het nemen van maatre gelen was dus geboden. De Minister heeft thans tot een drietal middelen besloten. In de eerste plaats tot het in de toekomst steunen van slechts een gedeelte van demelk, waarmede echter gepaard zal moeten gaan in de tweede plaats een verdere teeltbeperking en in de derde plaats afslachting. Slechts door toepassing van deze drie maat regelen meent de Minister een voldoende verbetering der posi- tie te kunnen bereiken. Ver- wacht mag worden dat door den gedeeltelljken melksteun bij den boer een sterke drang zal doen ontstaan om zijn productie in te krimpen. Dit zal onder meer lei- den tot een ruimer aanbod van vee. Alleen jong vee zal door de Regeering worden overgenomen, terwijl daarbij mede meer in het bijzonder aan vee zal worden gedacht, dat lijdende is aan tu- berculose. De Regeering ver- wacht dat op deze wijze 150.000 stuks melkvee opgeruimd zullen kunnen worden terwijl voorts voor 1935 opnituw 50 0COstuks kalveren minder zullen worden toegewezen. Overwogen wordt voorts ook nog de verplichting op te leggen aan hen die niet inleveren, tot het inleveren van een of meer kalveren met schets- kaart 1934 of inhouding van een of meer schetskaarten 1935 in plaats van het aanbieden van jong vee. Het goede vleesch zal opnieuw worden ingeblikt. Het is door practische moei- lijkheden onuitvoerbaar het vleesch in verschen toestand be- schikbaar te stellen. Getracht zal worden in het blikvleesch eenige variatie te brengen en zoo mogelijk ook ge- hakt beschikbaar te stellen. Daarnaast heeft de Minister het belangrijke besluit genomen de heffing van het rundvleesch met ingang van 1 November a s. van 20% op 10% te verlagen, waardoor aan een herhaaldelijk, vooral ook van slagerszijde, ken- baar gemaakt verlangen wordt tegemoet gekomen. Evenwel zal de luffing daardoor langer moe ten duren en wel in plaats van ongeveer 1 jaar nog 2 jaar. Even wel kunnen door een verlaging van den accijns de vleeschprij- zen dalen en het verbruik toe nemen. Boelh Firma Eisma - De Rijp (Q. J. Hoogcarspel) MARK. I PURMERbNI) Kaasbeurs. Dinsdag 30 October 1934. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 19 partijen, wegende pirn. 39.000 K.Q. Handel matig. Hoogste prljs f 20 per 100 pond Naast onze (G. J. HOOGCARSPEL) Cassatie-beroep tegen de wet- houdster verworpen. Dader moet f lO.OOOschade- vergoeding betalen. Een Dubbeltje! alreeds in den vorm van de (15 cent) Pabrlekikaai f R(Jkjmerk f Boereakaas IRlJkiinerk I 21 Boter f 1.45 A M 55 Eleren I 4 75 A f 5 25 Eendeaeterea f 0.— 4 2.35 Vetta Koeiea I 0.52 A I 0 60 per Kg Vatte Varkens I 0.26 A I 0.30 per Kg EIERVEIMNti N. H. P. V. Eeadeaeleren A I 2.25 A I 0 B f 0 A f 0.— Klppeaeierea A I 5.A I 5.30 B I 3.30 A f 3.70 Aaavoer Eendeaelerea A 111 stuks B - Klppeaeierea A 945 B M5 Totaal 1201 ituki PURMERF.ND. COOP. CENTK. E1EKVEIL1NH W. A. Hotel Paraillji Aaavoer 2800CO Beodenelarea prji 2 25 A3 N.H bl. Broedeleres 0 AO Calcoepeleraa A Kippeaeierea 60000 ituki 340000 totaal 70—80 K.Q, 65-66 63-61 60-62 51-59 56-57 53-55 50—57 40-49 Aldeellng PLUIMVEE- P'9« 5.305.70 4.90- 5 20 4 90- 5 20 470- 5.10 4 30- 190 4 20- 4 60 4110 3 60- 4 20 2.50- 3 80 ieri PrQs per stuk Oude Kippen 0.10 A 1 Oude Haneo 0.— A 0.- )ongc Hanea 0.50 0.80 Oude Benden 0- A 0— jonge Woerdea 0.— A 0.— KonQnen 0.— A 0 - Prljs per KG. Oude Klppea 0.27 A 0.35 longe Hanea 0.35 A 045 LICHT OP VOOR AUTO's en RIJW1ELEN Week van 3 Nov. t|m 10 Nov. 1934 4.57 uor 4 55 4.53 4.51 Zaterdag Zondag Maandag Dloidag Woemdag 4.50 Donderdag 4 48 Vrtjdag 4 46 Zaterdag 4 44 gaan wij thans ook de PARKER- verkoopen. Daarbij tevens de bekende

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1934 | | pagina 2