De Witte Muisjes Fraaie FOTO-ALBUMS Nieuwe Bruiloftswenschen Boekh. Fa. Eisma, De Rijp SPORTNIEUWS. REO-Nienws Reo 1 wist Con Celo 1 uit Waarland een 4—1 nederlaag te geven in een wedstrijd, die vooral van de kant der gasten veel te ruw kan genoemd wor- den. De Waarlanders hebben geen mooie indruk achtergelaten en ze zullen hnn spel wel moe- ten veranderen, want anders zal de Bond moeten ingrijpen. Reo beantwoordde niet met ruw spel doch bleet zeer spor- tief. Voor de rust maakten onze witzwarten die vandaagin Oran- je gestoken waren 2 doeipunten en Con Celo 1. Na de rust onze jongens nog 2 en wisten hiermee een 4—1 overwinning te beha- len. De wedstrijd van de vorige week stond op veel hoogerpeil. De tribune was weer totaal uitverkocht en is 't jammer dat hij geen 100 zitplaatsen meer kan bevatten. Er hadden vandaag 135 personen plaats genomen op de tribune. Nu komt er nog een bank bij voor een 12-tal zitplaat sen. Reo 2 heeft nog niet veel succes in de reserve 3e klasse en moest ook nu weer de 2 pun- ten in Castricum achterlaten. Kom jongens, 3 keer achter elkaar verliezen, de 4e keer krijgen we toch eens weer een overwinning. A.s. Zondag trekken de wit zwarten naar Hoogwoud om Stormvogels 1 te ontmoeten. Deze heeren waren Zondag j.l. in Spierdijk en sloegen St Geor ge 1 met 4—1. Dus oppassen is de boodschap, doch spelen on ze jongens, zooals tegen deVal- ken dan is er nog wel een ge- lijk spel te behalen. Reo 2 heeft waarschijnlijk een vrjje Zondag, de B-Jr spelen thuis tegen E.D.O. B en de A-Jrgaan naar de Goorn tegen E.D.O. A. De Sportverslaggever. A. y.-Nie«ws. Het was Zondag weeraf. Van de drie gespeelde partijen wer- den er drie gewonnen. Het begon reeds 's morgens met de adsp. welke Broek in Waterland op bezoek kregen. Jammer is het dat in de regel weinig publiek deze adsp. wed- strijden bijwoont. Met 3— Owerd de tegenstander na een vlotte partij verslagen. De plaaisopde ranglijst wordt steeds hooger. A.V.V. 3 heeft zich thans vrij vast op de tweede plaats genes- teld door na een spannende wed strijd Groot-Schermer te hebben geklopt met 3—1. Dat hier in- derdaad alle zeilen bijgezet zijn, laat zich indenken daar de des- tijds geleden 11—0 nederlaag nog versch in het geheugen lag. Er dient echter aan toegevoegd te wordendat Groot-Schermer thans lang niet zoo sterk opkwam als op hun terrein. Het tweede elftal heeft korte metten gemaakt met Oosthuizen 1. Niet minder dan acht maal werd hun keeper gepasseerd, ter- wijl Houtman z'n heiligdom schoon wist te houden. Hoewel Oosthuizen zich kranig verweer- de droeg de wedstrijd een vrij eenzijdig karakter daar A.V.V. 2 volkomen den toon aangaf. Reeds met de rust was de stand 5—0. Noemen we in de voorhoede Polman de beste man, indemid- denlinie blonk Dammes uit. Vooral het ingooien van laatst- genoemde speler blijkt een spe- cialiteit te zijn. De verdediging werd het niet bijzonder lastig ge maakt. Vrijwel de geheele voor hoede zorgde voor de doeipun ten. Als bijzonderheid vermelden we hier het feit dat in de tot nu toe zes gespeelde wedstrijden 33 doeipunten v<56r en slechts 3 tegen gescoord werden. Zondag a.s.: De Rijp 1 Purmersteyn 3 Met het oog op de uizending van de interland-wedstrijd Hol landZwitserland zal getracht worden deze wedstrijd 's mor gens te doen verspelen, opdat men 's middags voor de radio de verrichtingen van het Neder- landsch elftal kan volgen. P.P.C. 6 S.y.-Nieuws. J.l. Zondag speelde G S.V. 2 tegen llpendam 2. G telde 2 in vaders. Toen om 11.30 uur scheidsrechter Bobeldljk begin- nen liet, bleek al dadelijk, dat 1 veel sterker was. Al spoedig wist I de leiding te nemen weldra gevolgd door no. 2. Uit een goede aanval wist G de achterstand te verkleinen. Voor de rust wist I nog 2 maal het net te vinden. Na de rust was I niet meer te houden en voerde de stand op tot 15 1 waarmee het einde kwam. Hierna stelde G.S.V. 1 zich op tegen P.R C. 2. G telde 1 inval- ler en P.R C. kwam versterkt op daar P R.C. 1 niet spelen moest. P nam al spoedig het spel in handen en wat ook G probeerde, ze kon het spel niet te pakken krijgen. Door een paar foutenin de achterhoede kwam P goed- koop aan twee doeipunten. Daar- na wist de G r.buiten met een mooi schot de achterstand te verkleinen. Voor de rust scoor- de P nog 2 maal. Na derustzat G er beter in en wist nog 2 maal het net te vinden tegenover P 1 maal en kwam het einde met een 5—3 nederlaag voor G.S.V. 1. Voor Zondag: G S.V.-ads.— Gr. Schermer-ads. om 11 uur op G S.V.-terrein. P.P.C. Korfbalnieuws. Zondag j.l. speelde alhier G.S.V. 1 tegen Groen Oeel 5 van Wormer. Toen de heer Kuiper de twaalfialien binnen de lijnen floot bleek dat G. Q. een dame te kort had en G S.V. eeninval- ster Na de uitworp werd de G.S.V.-aanval direct aan 't werk gezet. Er werden eenige prachtige aanvallen gedaan, maar door te sterke wind, die dwars op het veld stond, werd het doelen eenigszins belemmerd. Maar na ongeveer 20 minuten gespeeld te hebben gaf een van de dames, op keurige wijze, G.S.V. de lei ding, om kort daarna de stand te vergrooten tot 2—0. Enalzoo ging de rust in. Na de rust, was ook weer G.S.V. het meest in de aanval en wist nog een maal de korfte doorboren.zoodat heteindekwam met een 3 0 zege voor G.S.V. Hetwas een gezellige wedstrijd. Voor Zondag G.S.V.-adsp.O.D.I S.-adsp. op het G.S.V.-terrein. Om het nou maar es even kort en bondig te zeggen: Dorus Keysser was een zeldzaam ver- velende vent! En daarnaast was ie ook maga- zijn-chef bij de firma Roller Cie... Hij was zoo vervelend, zoo onuitstaanbaar, omdatiezich verbeelde een grappenmaker te zijn. Er was echter geen mensch te vinden, die om zijn grappen lachte, alleen hijzelf sloeg dub- bel als ie weer es Jeuk" was geweest. Deze mop bestond dan steeds uit een kinderachtige flauwiteit, waarvan een jongere bediende steeds het slachtoffer werd. Dat deze gijntjes" verschrik- kelijk afgezaagd en doodelijk ver velend werden, scheen hij maar niet te begrljpen, of hij wilde dat niet inzien. De j mgere bedienden, de slachtf ffers voelden dit echter terdege, en zoo is het dan ook volkomen te verklaren, dat zij in menig koffie-uurtje samen over- legden, hoe zij wraak zouden kunnen nemen. En na lang en veel gepraat, hadden zij een prachtig wraak- middel gevonden om hun chef, meneer Dorus Keysser zijn „grap- jes" betaald te zetten. Keysser merkte zelf in hetge- heel niets van deze samenzwe- ring en ging kalm en zelfbewust (en zelfvoldaanverder met zijn kinderachtige plagerijen. Het was Zaterdagmiddag, en ook Keysser spoedde zich naar huis, blij in het voorui'zicht, dat hij een dag vrij had: Zondag. Keysser hield van den Zondag, niet als een dag van vrijheid om van te kunnen genieten, er uit te gaan de ruime heerlijke na- tuur in, naar de zee, of naar de bosschen, te zwerven over de heidevelden... Nee, dat was te inspannend voor Meneer Ktys- ser. Ook hield hij niet van den Zondag, om deze als uiis'uitend heiligen dag in godsdienstige zin door te brengen. Doch hij vond den Zondag alleen zoo behage- lijk, omdat hij een paar uurijes langer kon slapen, lekker kon luieren zoo'n heelen dag... Zoo vrouw, morgen weer een paar uur langer slapen, zei hij voldaan dien Zaterdagavond tot zijn vrouw, geen moment ver- moedend, dat hij den volgenden dag reeds om 6 uur uitdeveren zou zijn. Hoewel hij het in het geheel niet vermoedde, gebeurde het toch, dat er dien Zondagmorgen reeds even voor zes uur luid gebeld werd. Verschrikt werd Keysser wakker en keek op z'n klokje: nog geen zes uur, wat zou dat kunnen zijn? Weerklonk de bel, nu nog langer dan de eerste keer. Woedend sprong hij uit z'n bed, schoof het raam open en keek naar beneden. Er stond een eenvoudige werkman voor de deur; toen hij hoorde dat er een raam werd opengeschoven keek hij naar boven. Wat moet dat? Wat is dat? Wat wilje?, riep Keysser kwaad. Hier heb ik een paar mooie witte muisjes meneer, zei de man viiendelijk, terwljl hij twee grap- pige kleine witte muisjes in z'n handen omhoog hief. Wat moet dat in de nachtaan mijn huis, h£, met die vieze die- ren, riep Key ser kwaad en niet goed begrljpend, wat die man wilde. Voor de man antwoord kon geven, kwam er een jongen aanloopen, eveneens met een paar witte muizen. Meneer, dit is juist iets voor U, riep hij, eveneens de muizen en Fotohoekjes met mooie versiering. (G. J. Hoogcarspel) ophtffend. Wai kletsen jullie toch, ga toch heen, riep Keysser wan- hopig, wat zijn dat voor manie- ren om een fatsoenlijk mensch in zijn nachtrust te storen. Nou.moel schreeuwde de jon gen verontwaardigd. Intusschen kwamen meerdere menschen, nog twee jongens, een oud vrouwtje, zeven mannen,al ien met witte muisjes in hun han den, het werd een heel oploopje. Teneinde raad ging meneer Keysser maar even opendoen. Er was natuurlijk een misverstand in het spel. Hij schoot haastig een paar kleedingstukken aan en ging naar buiten. Het aantal menschen was op de vroege morgen voor zijn deur tot een kleine menigte aan- gegroeid en eenige agenten kwa men reeds in vlugge pas nader- bij om te zien, wat er aan de hand was. En wat moeten jullie nu alle- maal, zei Kfyssergewichtig, toen hij buiten kwam. Allen verdron- gen zich in de deuropening, en een ieder vertelde, datzijn muis jes de beste waren. Maar ik wil geen muizen, ik heb een hekel aan muizen, houdt die vuiligheid alsjeblieft op een afstand, riep Keysser nijdig. De drommel zal je halen lee- lijke kerel, riep nu de man, die het eerst had gebeld, waarom laatje ons dan hier komen, h£? Maar wie zegt jou, dat j's mor gens voor dag en dauw hier moet komen? Wat 'n veuille lillijke gannef, gilde een vrouwtje. Hei je doar van terug, zoo'n oplichter. Het begon er op te lijken, of men z'n huis wilde bestormen, het angstzweet brak Keysser aan alle kanten uit. Hier vader, wat beteekent dat dan, f£?, zei eenjangen, terwijl hij hemeenkrantonderz'noogen duwde en daar las Keysser een advertentie: Te koop gevraagd een paar mooie WITTE MUIZEN. Aan te bieden Zondagmorgen tusschen 7 en 8 uur bij D. Keys ser, Olifantstraat 13, alhier. Voor een mooi muisje wordt f 2 be taald. Daar weet ik niks van, hijgde Keysser en snel trad hij in den gang terug en wierp de deur dicht. Hij hoorde nog even een luid gelach van bekende stem- men, toen zonk hij bewusteloos op de trap neer... De agenten adviseerden de menschen tot doorloopen. Het was een „grappige" Zon dagmorgen, dien de magazjjn- chef Dorus Keysser nooit meer zou vergeten!

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1934 | | pagina 4