C-3 troor De Rijp, Graft, Koordeinde, 0 - en W-Graiijf, L- en l-Sebermer, Besmster en Omstreken Zaterdag 15 Juni a.s., 3 uur OPENING van de Brood-, Koek- en Banket-Bakkerij, Reohtestr. 77 P. OUDEJANS H Dit blad wordt in dezen geheelen omtrek gelezen; de beste publiciteit Abonnementsprijs - r?0 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar Dosse nummers 3 cent Electriscbe Drukkerij G. J. Hoogearspel (Fa. Eisma) - De Kijp Telefoon 1. Poatrekeaiag 39751 Advertentieprijs *7 cer,t per gewonen regeJL bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - Verschijnt Wekelijks PHEDIEBE UB, TEN De Ftljp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Duthersche Gem. s Avonds 7J uur Ds. Th. Scharten Gereform. Gemeente s Morgens 10i uur en 's Avonds 8 uur Ds. Heikoop, van Utrecht Graft Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Qraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Qraftdijk dienst te West-Graftdijk West-Oraftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur de Heer Gorssus Proponent te Den Haag Driehuizen geen dienst Zuid-Schermer geen dienst Groot-Schermer geen dienst Stompetoren s Morgens 10 uur Ds. J. Heep Scherm erh om s Morgens 10 uur Ds. C. Boerendonk De Pinksterdagen. Hetweer.dat zich den eersten Pinksterdag zoo goed gehouden had, sloeg geheel om, zoodat op den tweeden Pinksterdag over noodweer gesproken kon worden. Het hevige onweder, dat tegen het einde van den tweeden Pink sterdag vrijwel over het geheele land is losgebarsten, gepaard gaande met hevige stortregens en een buitengewoon felien hagel slag, heeft op verschillende plaat sen aanzienlijke schade aange richt. Vooral het Westland heeft van de buien zwaar te lijden gehad, doch ook andere gedeel ten des lands, vooral in Zuid- Holland en Zeeland, bleven niet gespaard. Te Nijehorne F. werd de 55-jarige landbouwer W. de Boer, terwijl hij aan de deur stond, door den bliksem getroffen en gedood. Door dit weer, dat ook hier al vroeg begon te dreigen, zijn velen Aan deze opening is voor iedere kooper een attractie verbonden. Beleefd aanbevelend, tegengehouden hun uitgaansplan- neijes uit te voeren. En van hen, die al uitwaren, zijn velen door nat thuisgekomen. In onze plaats was het niet druk, niet van visschers, niet van kano-vaarders, noch van andere vreemdelingen. De verkeersongelukken zijn op deze dagen weer legio geweest. In onze omgeving zijn de vol gende ernstige ongevallen ge beurd. Doode en gewonden. Zondagavond omstreeks half zeven, toen een 6-persoons auto bestuurd door den heer N. Schot man uit Purmerend den Zuid endermiddenweg te Heer Hugo- waard doorreed, zwenkte deze plotseling naar rechts en makte daardoor twee boomen. De auto werd totaal vernield. Van de zes inzittenden is een, mevrouw Koppenhol uit Hens broek, op slag gedood. Een andere dame, de echtgenoote van den bestuurder, bekwam ern stige hoofdwonden en is direct naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De overige inzittenden bekwa men min of meer ernstige ver wondingen aan hoofd en handen. De oorzaak van het ongeluk is een defect aan de stuurinrichting. Tweeden Pinksterdag, des mor gens negen uur, is bij het kruis punt Laat—Koorstraat te Alk maar een ernstige motorbotsing gebeurd. Van de Laat kwam in snellen vaart een luxe auto aan rijden, bestuurd door C. S. uit Andijk. Uit de Koorstraat naderde een motorfiets met duozitting, waarop gezeten waren de Hoornsche politieagent v. Duivenvoorde met zijn echtgenoote. Zonder aan het vanrechts komend verkeer voor rang te verleenen. wilde de auto mobilist het gevaarlijke kruispunt passeeren. De botsing was hevig. De motorfiets werd on den auto mee gesleurd, terwijl de berijders tegen het gebouw van de Ned. Bank werden geslingerd. Met een ernstige beenbreuk, gebroken schouderblad en hoofd wonden bleef de man liggen. Van de vrouw werd een voet verbrijzeld, terwijl zij behalve zware hoofdwonden, ook een ernstige hersenschudding bekwam Beiden werden naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Tegen den automobilist, die nog geen rijbewijs had, maar wel zijn rijvaardigheidsproef met goed gevolg had afgelegd, werd proces verbaal opgemaakt. Binnenvisscherij. Ter ge meentesecretarie zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor de aanvragen tot het bekomen van een visch- of hengelakte, dienst jaar 1935/36. Onze Muziek-Vereeniging „Kunst na Arbeid" neemt Zondag a.s. deel aan het Nationaal Muziek-Concours, uitgeschreven door „Beemster's Fanfare" te Midden-Beemster. We wenschen de leden en hun directeur veel succes toe en we hopen, dat ze als no. 1 in hun afdeeling uit den strijd te voor schijn mogen komen. Met mooi weer zullen vele muziek-liefhebbers naar de pres taties van hun corps komen luisteren. Te Amsterdam had Woensdag 1.1. de 149ste algemeene ver gadering plaats van de „Maat schappijtot Nut van't Algemeen", onder voorzitterschap van Mr. G. J. Daim. Inleidingen werden o.m. gehouden door Dr. J. C. Fetter en Dr. C. A. Steenbergen. De middagzitting was geheel aan het bibliotheekwezen gewijd. Het departement de Rijp werd vertegenwoordigd door den heer Burgerlijke stand. Nadrak verboden. DE RIJP. Geboren: Dirk, zoon van Hendrik van Braam en van Maartje Struving. Overleden: Jansje Olij, wed. van Pie- ter Veth, oud 76 jaar. GRAFT. Overleden, Grietje Meereboer, 63 jaar, echtgenoote van Simon Haas. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. Geboren, Stephanus Hubertus Gerar- dus, zoon van G. H. S. Swart en van V. M. Schouten. José Cecilia Marie, dochter van D. J. A. Keijsper en van J. Lunzer. Ondertrouwd, Jacob van Ammers, 27 jaar en Maartje van Lith, 24 jaar. J. Hoogstraten, den nieuw be noemden commissaris der Nuts- bibliötneek aihier. Graft. Uitslag Qem.-Raadsyerkieziag Graft op 13 Juni j l. Lijst 1. Plaatselijk Belang. Dist. 1 Dist. II Tot. Graft W.-Gr. J. Blaauw Azn 66 43 109 J. Koppen 9 70 79 P. Brouwer 2 36 38 W.v.AmmersSr. 4 32 36 Th. v.d. Beidt 2 33 35 P. Bruin Hz. 1 1 G. Kaai 2 2 L. Bruin Pz. 4 4 8 J. Leuntjes 3 3 87 224 311 Lijst 2. R. Kath. Staatspartij. J. Chr. Heijnis 85 20 105 C. Jongkind 2 4 6 N. A. Klein 23 3 26 P. Mul 1 1 Th. Sombroek 3 1 4 113 29 142 Lijst 3. S. D. A. P. S. Heinis 25 71 96 J. Houtkooper 2 6 11 W. Altman 2 2 J. Leegwater Altman 1 1 W. Brouwer 2 2 27 85 112 Aantal geldige stemmen 565. Van onwaarde 30. Kiesdeeler 565 7 is 805/7 Gekozen: J. Blaauw Azn,, J. Koppen, P. Brouwer, W. van Ammers Sr. (PI. Bel.) Chr. Heijnis, C. Jongkind, (R.-K.) S. Heinis (S. D. A. P.) Van de zittende leden keert de heer W. Ton, dieniet meer voor een candidatuur wenschte in aan merking te komen, niet terug in den nieuwe Raad. RIJPER TIEBLAD plas Incassokosten

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1935 | | pagina 1